לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

מנעולן דלתות

לעיתים אנו נתקעים בסיטואציה כלל לא נעימה והיא שהדלת נתקעת ברגע הכי לא מתאים. נכון, אין רגע מתאים לדלת תקועה או למפתח שנשבר בתוך חור המנעול.

אחד הדברים המבאסים ביותר שיכולים לקרות לנו הוא שבדרך חזרה ממסיבה או מדייט מגיעים לפתח הדירה והדבר היחיד שאתה חושב עליו הוא כמה מהיר אקפוץ למיטה ואלך לישון, ואז פתאום מגיע רגע השוק המפתח לא נמצא בתיק לאחר חיפושים ארוכים אתה מתחיל להתייאש ולכעוס מדוע לא שמת מפתח ספייר אצל השכנה הנחמדה? כל הכעסים לא יעזרו ברגע זה, מה שצריך לעשות הוא למצוא מנעולן אמין ומקצועי שיבוא לפרוץ את הדלת. במאמר הבא נרכז עבורכם כל מה שצריך לדעת על מנעולן דלתות.

 

מה תפקידו של מנעולן דלתות?

מנעולן דלתות כמו שמו הוא בעל מקצוע אשר עבר הכשרה לפריצת דלתות שונות, התקנתם של מנגנוני הדלת כמו מנגנון נעילה, ידית ועוד. המנעולן צריך להיות בקיא בכל סוגי הדלתות הקיימות בשוק כדי שיוכל להיות כמה שיותר אפקטיבי עבור לקוחותיו.

נוסף על כך שמנעולנים מתעסקים עם פריצה והחלפת מנעולים בקורס ההכשרה שלהם הם גם לומדים על תחום הכספות ועל תחום הרכבים. תחומים אלה לרוב לא כל המנעולנים ידעו להתעסק איתם לכן חשוב לפני שמזמינים מנעולן לשאול אותו לגבי סוג ההכשרה שלו.

 

הכשרה ואישורים למנעולן דלתות

מנעולן כיום הוא מקצוע שלא מחייב בהחזקת תעודה כל שהיא בשביל לעבוד במקצוע הזה. לא כמו מקצועות שונים כמו מורה, מהנדס ועוד. מנעולן יכול להתחיל לעבוד מחר אם הוא מעוניין. פרט זה מעט מסבך את המנעולנים ואת הלקוחות שלהם.

הסיבה לכך היא שאנו הלקוחות צריכים לתשאל כל מנעולן עוד בשלב שיחת הטלפון וגם בשלב ההגעה למקום העבודה שהוא אכן מנעולן מורשה ומקצועי. חשוב לשאול את המנעולן את השאלות הנכונות כדי לבדוק את רמת ההכשרה שלו ואת רמת האמינות שלו. ישנם מנעולנים שעובדים ללא הכשרה ויכולים להיות אף חובבנים או עבריינים שינצלו את קרבתם למפתחות בתיהם של הלקוחות ויצלו זאת לרעה.

 

מה שואלים את מנעולן הדלתות כאשר אנו רואים אותו?

ראשית, כמו שאמרנו קודם לכן חשוב מאד לשאול את המנעולן שאלות רבות עד לרגע בו אתם מרגישים בנוח ויכולים לסמוך עליו. חשוב מאד לא להזמין מנעולן ממספרי טלפון שמצאנו ברחוב אלא עדיף מנעולן עם חוות דעת קודמות או ביקורות באינטרנט (ביקורות באינטרנט גם לעיתים יכולות להיות לא אמינות).

כאשר מגיע המנעולן אלינו ראשית נבקש ממנו בנימוס תעודה אשר מוכיחה שהוא עבר הכשרה בתחום פריצת הדלתות ומראה היכן הוא למד. לאחר מכן, ניתן לבקש מהמנעולן גם רשיון עבודה חשוב לשים לב שעל רשיון העבודה נמצאת התמונה של אותו מנעולן ולא תמונה אחרת. דבר אחרון לפני שמתחילים לעבוד שחשוב לבקש ממנעולנים זה תעודת יושר מהמשטרה שמראה שאין להם עבר פלילי.

לאחר שהמנעולן הציג את כל הפרטים הללו ללא בעיה ובצורה סבלנית אפשר להתחיל לעבוד. במידה ואנו נתקלים במנעולן שמסרב להציג לכם תעודה כל שהיא או מנסה להתחמק מלענות על התשובות שלכם ככל הנראה שהוא מנסה להסתיר משהו, דבר כזה צריך להעלות לכם חשד עבור אותו מנעולן ולשקול להתקשר למנעולן אחר העוסק בתחום.

 

איך בוחרים מנעולן מתאים?

לבחירה של מנעולן מתאים יש כמה קטגוריות שחשוב לדעת, ראשית במידה ומדובר על מנעולן דלתות רוב המנעולנים ידעו להתעסק עם דלתות מסוגים שונים, אך עדיין חשוב מאד לשאול את המנעולן האם הוא יודע להתעסק עם הדלת הספציפית שיש לנו בבית. להלן מספר דרכים למצוא מנעולן איכותי, מקצועי ואמין:

סקר שוק: סקר שוק הוא דבר חשוב לפני כל בחירה או קניה של דבר מסויים. השוק מלא באנשי מקצוע ישנם אנשי מקצועי איכותיים ומקצועיים וישנם אנשי מקצוע חובבניים. סקר השוק יעור לנו הלקוחות לסנן את אותם מנעולנים שלא מתעסקים בנושא שאנו צריכים, לא נמצאים באזור שלנו ועוד.

חוות דעת: חוות דעת וניסיון קודם הם אחד הדברים החשובים ביותר שיעזרו לנו למצוא מנעולן מקצועי, אחראי ואמין. במידה ומדובר על חוות דעת ממקור ראשון שאתם מכירים כמו בן משפחה או חבר קרוב זהו הדבר הטוב ביותר. מנעולן שביקר אצל חבר קרוב ועשה עבודה טובה ככל הנראה שיעשה גם אצלכם עבודה טובה. גם חוות דעת מהאינטרנט הן טובות ויכולות להועיל אך קשה יותר לדעת מי נמצא באמת מאחורי המקלדת.

הצעת מחיר: נכון, רובינו הגדול עושה סקר שוק ומשווה בעלי מקצוע רק על פי הצעות המחיר שלהם.זה דבר נכון אך במקרה הזה עדיף להוסיף עוד כמה שקלים ולקבל עבודה איכותית. במידה ואתם מקבלים הצעת מחיר גבוהה מהמחיר בשוק זה דבר שצריך להדליק לכם נורה אדומה. דבר נוסף שצריך להדליק לכם נורה אדומה הוא במקרה ואתם מקבלים הצעת מחיר נמוכה מהמחיר בשוק. נכון, זה יכול להיות כיף לשלם מחיר נמוך עבור פריצה של דלת אך מחיר נמוך לעיתים מעיד של חוסר ניסיון, חובבניות, שימוש בכלים לא מתאימים ועוד.

תחושת בטן: לאחר שהמנעולן שלכם הגיע למקום האירוע חשוב לשאול אותו מספר שאלות כדי שתרגישו בנוח להכניס אותו לבית שלכם או לתת לו לפרוץ את הדלת שלכם. בכל זאת מדובר על אדם זר שעושה פעולה שיכולה להיות כבדת משקל. חשוב לשאול את המנעולן כל מה שעולה לכם בראש, שקשור לנושא כמובן. במידה ואתם לא בטוחים שאותו מנעולן הוא מנעולן אמין אל תמתינו והזמינו מנעולן אחר.

מנעולנים יכולים לנצל את המצב המעורער שבו נמצאים הלקוחות ולהתקין מנעול משומש, להשאיר מפתח ספייר אחד אצלם ועוד. חשוב מאד לשים לב שהמנעולן שאתם בוחרים יהיה אמין ומקצועי, לכן יש לבדוק אותו לפני.

 

כמה עולה מנעולן דלתות?

עלות של מנעולן דלתות משתנה על פי סוג הדלת, על פי סוג העבודה שהוא צריך לעשות, על פי החלקים שדורשים לתקן או להחליף, שעות עבודה, הכשרה, מקום עבודה ועוד. כל מנעולן לוקח מחיר מעט שונה מחבריו. מחירי מנעולן דלתות יכולים להתחיל מ-150 ש"ח ולהגיע עד 1200 ש"ח כמובן הרבה תלוי בסוג העבודה ומה נדרש מהמנעולן לעשות.

 

האם מספר של מנעולן דלתות שמצאתי ברחוב זה בסדר?

מנעולן דלתות שמפזר את כרטיסי הביקור שלו ברחוב הוא ברוב המקרים לא המנעולן שהייתם רוצים להזמין אליכם הביתה. נסו בעת הזמנת המנעולן למצוא את איש הקשר במקום אמין שאפשר לסמוך עליו. אדם שאתם מכירים הוא המקום הטוב ביותר אך גם דרך האינטרנט ניתן למצוא אתרים אמינים שממליצים על מנעולנים מקצועיים ואמינים.

 

לסיכום:

מנעולן הוא מקצוע חשוב מאד שחלקנו לעיתים נצטרך אותו. למנעולן יש את האפשרות לתקן לנו את הדלת ויש לו את האפשרות לעשות גם הפוך. חשוב מאד להיות ערניים כאשר אנו מזמינים מנעולן דלתות או מנעולן בכלל  ודעת איזה שאלות חשוב לשאול אותו ואיזה מסמכים הוא צריך להציג לנו הלקוחות על מנת להשרות עלינו את הרוגע.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

מנעולן חירום

שירות של מנעולן חירום הוא בדיוק כמו שהוא נשמע, מנעולן מיוחד למצבי חירום. ישנם מצבי חירום רבים שאנו נאלצים להזמין מנעולן לשעות חירום כמו: הסיטואציה

מנעולן מורשה

לרבים מאיתנו קרה הסיטואציה שנתקענו בחוץ לבית שלנו או מחוץ לרכב שלנו בשעת לילה מאוחרת ולא בדיוק ידענו מה לעשות. במקרה כזה לרוב הלחץ, הבלבול,

מנעולן מקצועי

מנעולן הוא בין המקצועות הסקסיים ביותר שקיימים בשוק. גם לכם קרה הסיטואציה שחזרתם בשעת לילה מאוחרת עם בן או בת הזוג שלכם ופתאום המפתחות לדירה

מנעולן עם שירות אמין

חיפוש מנעולן עם שירות אמין הוא אחד הדברים שכולנו נעדיף כאשר נגיע לסיטואציה שאנו זקוקים למנעולן כזה. יצא לכם להיתקע מחוץ לרכב שלכם בשעת לילה

מנעולן לכספות

כל הכסף שלכם תקוע בתוך הכספת שלכם ואתם לא יכולים להוציא אותו? מסמכים חשובים שלכם נמצאים שם וכבר ניסיתם מספר רב של פעמים את קוד

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: