לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

מנעולן לכספות

כל הכסף שלכם תקוע בתוך הכספת שלכם ואתם לא יכולים להוציא אותו? מסמכים חשובים שלכם נמצאים שם וכבר ניסיתם מספר רב של פעמים את קוד הכספת ושום דבר לא קורה? אתם מעוניינים להתקין את הכספת שלכם בצורה בטוחה ולא יודעים איך?

אתם לא מוצאים את המפתח או זוכרים את הקוד שלכם? במידה ועניתם נכון על אחת מהשאלות האלה ככל הנראה שאתם זקוקים לעזרתו של מנעולן מקצועי שמתמחה בתחום הכספות. במאמר הבא נרכז עבורכם כל מה שחשוב לדעת על מנעולן לכספות.

 

 איך זה עובד בכלל?

האם זה אותו דבר כמו בסרטים שאנו רואים את אותם הפורצים או המרגלים פורצים את הכספות המסובכות בעולם על ידי שיטות פריצה מתוחכמות, אם זה האזנה לדוקן או זה על ידי פריצה בעזרת כלים עדינים ועוד.

התשובה לכך היא חד משמעית, לא צריך להיות מרגל של המוסד כדי לפרוץ כספות. בקורסים והכשרות של מנעולנים מלמדים אותם כיצד לפרוץ סוגים שונים של כספת שיש בשוק. כיום יש מגוון רחב מד של סוגי כספות ולכל כספת יש שיטות פתיחת ופריצה שונות מהאחרות. זה דווקא כן כמו בסרטים, כיום ישנם כספות בעלות שיטות נעילה מתוחכמות מאד, אשר פותחות את הכספת על ידי טביעת אצבע, סריקת גלגל העין ועוד.

 

אילו סוגי כספות קיימות בשוק?

כיום ישנם מספר רב של סוגי כספות. כל אחת מהן מתאפיינת בסוג נעילה שונה ובמטרה שונה. כדי להתאים את הפורץ המתאים ביותר עבורכם אתם ראשית צריכים לדעת איזה סוג של כספת יש ברשותכם. להלן מספר סוגי הכספות המוכרות בשוק:

 

כספת עם נעילה ביומטרית:

נעילה זאת צוברת בשנים האחרונות עלייה משמעותית בשימוש שלה. כספות ביומטריות הן כספות בעלות טכנולוגיה גבוהה מאד. נעילה ביומטרית מאופיינת על ידי פנים, זיהוי קול, טביעות אצבע, גלגל העין ועוד. כספת כזאת מיועדת רק לבן אדם אחד שהוא בעל הכספת. לרוב לא נמצא סוג כזה של כספות בבתים פרטיים ויותר נראה אותם בכספות מסחריות אשר דורשות רמת אבטחה גבוהה מהרגיל.

 

כספת עם נעילת קוד מכני:

סוג כזה של כספת הוא בין הכספות הבסיסיות ביותר שהיו לפני העידן הטכנולוגי. היא עובדת על ידי מנגנון נעילה פשוט כמו שיש לנו בלוקרים, מנעולי אופניים ומנעולים מסתובבים אחרים. על ידי השמת קוד נכון הכספת נפתחת. כספות כאלו לרוב נמצא בבתים פרטים והן אכן יותר קלות לפריצה.

 

כספת עם נעילת קוד דיגיטלי:

סוג זה של כספות כיום הוא הסוג הנפוץ ביותר שניתן למצוא בכל בית כמעט שמחזיק כספת. כספות כאלו מתאימות לשימוש ביתי, אישי, קבוצתי ועוד. נעילה בעזרת קוד דיגיטלי מתאפשרת כאשר מזינים את המספרים או האותיות הנכונים על הקודן. בעל הכספת יכול לשנות את הקוד על פי בחירתו. כספת כזאת יכולה לשמש למספר רב של אנשים משום שמדובר רק על סיסמא פשוטה.

 

כספת עם נעילת צילינדר:

הנעילה הקלאסית ביותר שיש בעולם, מפתח וצילינדר. ההבדל היחיד שיש בין כספת לדלת הוא שמאחורי הדלת לא יושבים מסמכים חשובים, יהלומים או כסף מזומן. כספות כאלה גם כן נפוצות מאד אך על ידי גניבת המפתח הן ניתנות לפריצה בצורה קלה יותר וגם במידה והמפתח אבד בעל הכספת נמצא בבעיה.

 

הסוגים השונים של אופן התקנת הכספת והיתרונות שלהם

ישנם שני סוגים של דרכים שבהן ניתן להתקין כספת, כמובן שלכל אחד מהן יתרונות וחסרונות וכדי להבין מה המנעולן עושה צריך להבין את שני סוגי ההתקנות האלו. את סוגי ההתקנות האלו המנעולן יכול גם לבצע וגם לפרוץ, תלוי באיזה שירות אתם צריכים.

 

התקנה חיצונית:

התקנה חיצונית היא פשוטה מאד, היא נעשת על ידי קיבוע של הכספת לאזור חבוי בבית או במשרד. לסוג התקנה כזאת יש חסרונות והם שהכספת קלה יותר לפריצה משום שהמנגנונים שלה גלויים. אך קם קיימים יתרונות וזה שכל יותר לשנע אותה ממקום למקום כאשר אנו מעוניינים בהזזתה למקום אחר.

 

התקנה נסתרת:

התקנה של כספת נסתרת היא יצירת כור המיועד במיוחד למידותיה ולגדליה של הכספת. היתרונות של סוג כזה של התקנה הם ברורים, כספת נסתרת לא ניתנת לפריצה ללא שימוש בכלים מתאימים, בנוסף היא מאפשרת ביטחון נוסף עבור כל אותם החפצים היקרים שנמצאים בתוכה. כספת נסתרת שומרת בצורה איכותית יותר על הכספת עצמה ועל כל מה שיש בתוכה. החסרונות הם במידה ושכחת את קוד הכספת יהיה קשה הרבה יותר לפרוץ אותה.

 

איזה כלים דרושים למנעולן כספות?

למנעולן ישנם כמה סוגים של כלים, כמובן שכל כלי מתאים ליעוד אחר במידה והוא צריך להתקין כספת הוא השתמש בסוג אחד של כלים ובמידה והוא צריך לפרוץ כספת הוא השתמש בסוג אחר של כלים.

  1. לום – לום הוא כלי חיוני מאד לכל המנעולנים וגם למנעולני כספות, ככל הנראה שלא תראו מנעולן ללא לום. הלום עוזר למנעולן בהפעלת כוח מסיבי על דלתות הכספת כאשר מדובר על התקנה חיצונית של הכספת. פעמים רבות משתמשים בלום לצורכי פתיחה של דלת הכספת כאשר היא נעולה או תקועה.
  2. כלי דגדוג – כלי דגדוג הם סט כלים קטן שתפקידו הוא לעזור למנעולן להזיז את הקפיצים והפינים שנמצאים בתוך הצילינדר של המנעול שלכם. כלי הדגדוג מטרתם נועדו בשביל להחליף את המפתח כזמן שאנו לא ללא האופציה הזאת. כלים אלו תפקידם לדגדג את הפינים שנמצאים בצילינדר. הפינים בצילינדר הם מגורם שקובע אם המנעול יפתח או לא. המפתח שלנו מותאם בדיוק להזיז את הפינים במנעול על פי איך שהם צריכים להסתדר כדי להיפתח, במידה ואין לנו את המפתח כלי הדגדוג יהוו את התחליף.
  3. מקדחה – תפקידה של המקדחה הוא לשמור את מנגנון הנעילה של הכספת או של הדלת שלנו. כמובן שזה רק במידה ואין באפשרותינו לפתוח את המנעול על ידי מפתח או קוד. יש מנעולנים שמשתמשים במקדחה גם לצורכי ביקוע של דלת הכספת כדי לפתוח אותה בכוח.
  4. מרתכת – מרתכת הוא כלי שתפקידו לחבר בין חלקי ברזל על ידי חום גבוה. תפקידו העיקרי אצל מנעולנים הוא לתקן נזקי פריצה שנגרמו לכספת שלכם. המרתכת היא כלי חשוב למנעולנים שרוצים לבצע פתרון יעיל ורחב ולא רק לפתור את אותה הבעיה של הדלת הנעולה.

 

איך מוצאים מנעולן לכספות?

מנעולן לכספות הוא מנעולן שבקורס ההכשרה שלו עבר הכשרה על כספות שונות. לא כל המנעולנים עוברים הכשרה על כספות במיוחד שקיימות בשוק כיום מגוון רחב מאד של כספות.

 

כמה עולה מנעולן לכספות?

מנעולן לכספות גובה את הצעת המחיר על פי הפרמטרים הבאים והם: שעות עבודה, ניסיון, השכרה ועוד. סכום של מנעולן כספות מקצועי יהיה בערך 150 ש"ח.

 

לסיכום:

מנעולן כספות הוא דבר חשוב מאד. הכספת שומרת לנו על החפצים היקרים ביותר שלנו ולא נרצה שאף פורץ יגיע לשם או יפרוץ אותה.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

מנעולן חירום

שירות של מנעולן חירום הוא בדיוק כמו שהוא נשמע, מנעולן מיוחד למצבי חירום. ישנם מצבי חירום רבים שאנו נאלצים להזמין מנעולן לשעות חירום כמו: הסיטואציה

מנעולן דלתות

לעיתים אנו נתקעים בסיטואציה כלל לא נעימה והיא שהדלת נתקעת ברגע הכי לא מתאים. נכון, אין רגע מתאים לדלת תקועה או למפתח שנשבר בתוך חור

מנעולן מורשה

לרבים מאיתנו קרה הסיטואציה שנתקענו בחוץ לבית שלנו או מחוץ לרכב שלנו בשעת לילה מאוחרת ולא בדיוק ידענו מה לעשות. במקרה כזה לרוב הלחץ, הבלבול,

מנעולן מקצועי

מנעולן הוא בין המקצועות הסקסיים ביותר שקיימים בשוק. גם לכם קרה הסיטואציה שחזרתם בשעת לילה מאוחרת עם בן או בת הזוג שלכם ופתאום המפתחות לדירה

מנעולן עם שירות אמין

חיפוש מנעולן עם שירות אמין הוא אחד הדברים שכולנו נעדיף כאשר נגיע לסיטואציה שאנו זקוקים למנעולן כזה. יצא לכם להיתקע מחוץ לרכב שלכם בשעת לילה

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: