לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

מנעולן מומלץ

לעיתים אנו נתקלים בסיטואציה כלל לא נעימות של דלת שמסרבת להיפתח בפנינו בדרכים המקובלות מה שמשאיר אותנו תקועים מחוץ לבית או מחוץ לרכב שלנו. נכון, הסיטואציות האלו אף פעם לא מגיעות בזמנים מתאימים ואפשר להגיד שהם תמיד מגיעות בזמן הכי לא מתאים.

דלת נעולה, מפתח שנשבר בחור המנעול, רכב שמסרב להיפתח או להניע, כספת תקועי או פרוצה ועוד. כל אלה מקרים בהם נוכל להתקשר למנעולן מומלץ שיבוא ויסדר לנו את הבעיה ללא בעיה. במאמר הבא ריכזנו עבורכם כל מה שצריך לדעת על מנעולן מומלץ וכיצד אפשר למצוא אותו בשוק.

 

מה תפקידו של מנעולן?

למנעולנים כיום יש תפקיד רחב יותר רק מפריצת דלתות. מנעולנים עוברים קורס ארוך ומקיף אשר נוגע בכל סוגי הדלתות והבעיות שיכולות להיווצר בהם, פריצתם של רכבים שונים וניטרול מערכות אבטחה שונות אשר מותקנות ברכב, שחזור מפתחות לדלת ולרכב, החלפת סוויץ' לרכב, פריצת כספות, הרכבת כספות ועוד.

למנעולנים יש ידע רחב מאד בכל מה שקשור לפריצה ומנעולים. הרוב הגדול של המנעולנים עבר את ההכשרה שלו על דלתות. רכבים וכספות לרוב זה יהיה מקצוע נוסף שהם בחרו להרחיב בו בתחום. לכן, במידה ויש לנו בעיה ספציפית חשוב מאד שנידע את המנעולן כדי שנבין אם הוא הכתובת הנכונה או לא.

 

כיצד אנו יודעים האם מדובר במנעולן מומלץ ומקצועי?

מנעולנים כיום לא צריכים תעודה כדי להתחיל לעבוד בתחום זה. כל אדם יכול מחר בבוקר לקום ולהחליט שהיום הוא מתחיל להיות מנעולן. כמובן שדרוש ניסיון לכך, אך אנשים רבים יכולים להגיע לסוג זה של מקצוע לא בדרכים ישרות בלשון המעטה. לצורך בחירת מנעולן מומלץ ישנם כמה פרמטרים שחשוב שנדע:

 

חוות דעת:

חוות דעת הם הדבר החשוב ביותר שאנו הלקוחות יכולים לעזור בכך אחד לשני. ישנם חוות דעת טובות וכאלה רעות. חשוב שנקרא את כולן כדי להבין לגמרי באיזה סוג של מנעולן מדובר. כמובן, שחוות הדעת הטובה ביותר היא ממקור ראשון אנחנו מכירים כמו בן משפחה או חבר קרוב.

אדם קרוב לנו שממליץ לנו על מנעולן שעשה אצלו עבודה טובה ככל הנראה לא יאכזב אותנו עם ההמלצה. חשוב לדעת שחוות דעת באינטרנט לעיתים יכולות להיות לא אמינות וכי בעידן של היום אנחנו לא יודעים מי יושב מאחורי המקלדת.

 

סקר שוק:

סקר שוק הוא גם כן דבר מאד חשוב שיש לבצע לפני כל הזמנה כל שהיא, לא רק מנעולנים. לצורך ביצוע סקר שוק למציאת מנעולן מקצועי ומומלץ חשוב להיעזר בסבלנות כדי להבטיח את המציאה הטובה ביותר שאנו יכולים למצוא. השוק מלא במנעולנים מטובים ומקצועיים עד חובבנים ולא אמינים. לא כל המנעולנים ידעו לטפל בסוג הבעיה שיש לנו לכן חשוב לחפש את המנעולן שלנו בצורה איכותית וטובה.

 

הצעת מחיר:

המחיר הוא לרוב הדבר החשוב והקריטי ביותר אצלינו בראש. היכן שנוכל לחסוך כמה שקלים נלך על הדרך הזאת. בכל מה שנוגע למנעולן המקרה דווקא שונה. במידה ואנו נתקלים בהצעת מחיר גבוהה מאד לעומת מחיר השוק הדבר צריך להדליק לנו נורה אדומה, כאשר מדובר על הצעת מחיר נמוכה מאד לעומת המחיר בשוק גם כאן המקרה צריך להדליק לנו נורה אדומה.

במידה ואנו נתקלים בהצעת מחיר נמוכה הדבר יכול להצביע על מנעולן לא מקצועי, חובבן, שעובד עם כלים לא מתאימים ועוד. חשוב לציין שעבודה לא מקצועית על דלת הבית שלכם, הרכב או הכספת שלכם יכול להוביל לתיקונים נוספים שתצטרכו לשלם עליהם בעתיד. לכן, חיסכון קטן על מנעולן יכול להוביל אתכם לתשלום גדול על נזקים של מנעולן חובבן ולא מקצועי.

 

תחושות בטן:

כאשר המנעולן מגיע אליכם הביתה יש לשאול אותו את השאלות אשר יושבות לכם בבטן. בסופו של דבר מדובר על אדם זר שנכנס לכם הביתה או פורץ לכם את דלת הבית. חשוב מאד שתסמכו עליו ותוכלו לאפשר לו לעבוד. חשוב לשאול את המנעולן את מה שאתם רוצים להבין ולבחון את הדרך בה הוא עונה לכם.

במידה והוא מנסה להתחמק או לענות לכם תשובות חסרות סבלנות הדבר צריך להדליק לכם נורה אדומה שאולי הוא מנסה להסתיר משהו או שהוא לא יודע לענות לכם. אהיו ערניים ואל תתביישו לשאול שאלות את בעל המקצוע.

 

אישורים, תעודות והסמכות

למנעולנים מקצועיים צריך להיות תעודת הכשרה שמראה היכן למדו ומה ההכשרות שלהם. לפני שאתם נותנים למנעולן את האישור להתחיל לעבוד על פריצת הדלת שלכם חשוב מאד שתבקשו ממנו להציג בפניכם את אותה תעודה כדי שתבינו שאכן מדובר במנעולן מקצועי.

רשיון עבודה הוא דבר נוסף שצריך להיות על מנעולנים וגם אותו ניתן לבקש להצגה הפני הלקוחות, חשוב לראות שרשיון שאותו מציג המנעולן הוא עם התמונה של אותו מנעולן ולא עם תמונה של אדם אחר. דבר נוסף שחשוב לדעת הוא אישורים משטרתיים.

המשטרה לא נותנת אישורי עבודה למנעולנים מה שהיא כן נותנת זה תעודת יושר שמראה שאין לאותו מנעולן עבר פלילי. לכן, במידה ומנעולן אומר לכם שיש לו אישור עבודה מהמשטרה ככל הנראה שהוא לא דובר אמת.

תחום המנעולנים הוא תחום מפוקפק ומחשיד. ישנם מנעולנים מוכשרים ואמינים מאד בשוק היום שיודעים להתמודד עם המון מקרים והם בעלי ניסיון רב וחוות דעת מרשימות. אך במקביל ישנם מנעולנים חובבניים או במקרה הגרוע יותר עברינים שינצלו את קרבתם לצרור המפתחות שלכם. חשוב מאד לדעת להבחין בין שני הסוגים כדי לא ליפול בפח וכדי לתת את הבמה החיובית למנעולנים המקצועיים.

 

כמה עולה בשוק כיום מנעולן מומלץ?

תשלום עבור מנעולן מומלץ משתנה מכמה וכמה גורמים. הצעת המחיר שיתן לכם המנעולן משתנה על פי הפרמטרים הבאים: הדבר המשתנה ביותר הוא כמובן סוג העבודה שלו אתם זקוקים, דבר נוסף הוא מקום עבודה, שעות העבודה, שנות ניסיון, רמת השכלה, חלקים להחלפה או לתיקון ועוד. כל פרט כזה משנה מעט את גובה המחיר שאותו מציע לכם המנעולן.

 

כיצד מוצאים מנעולן מומלץ באינטרנט?

כאשר אנו מחפשים מנעולן מומלץ באינטרנט אנו יכולים לגשת לאתרים מוכרים אשר ממליצים על מנעולנים מקצועיים שנותנים חוות דעת מלקוחות מרוצים. בנוסף, דרך נוספת שניתן למצוא דרכה מנעולן מקצועי הוא חיפוש אצל חברים, מכרים ובני משפחה. כאשר מדובר על המלצה ממקור ראשון הפתרון ככל הנראה יהיה הפתרון הטוב ביותר.

 

לסיכום:

ישנם מנעולנים מומלצים רבים בשוק כיום. חשוב למצוא אותם ולתת להם את הבמה החיובית ולא למנעולנים חובבניים ונצלנים. יהיו ערניים ולא תחסכו על מנעולן מקצועי.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

איך בוחרים מנעולן

מנעולן הוא בין אנשי המקצוע החשובים ביותר שאנו יכולים להזדקק לשירותיו. לא פעם אנחנו עומדים בסיטואציה שאנחנו צריכים את שירותיו של מנעולן מקצועי. בסיטואציות רבות

איך בוחרים פורץ

בחיינו יהיו רגעים שנאלץ להזמין פורץ אלינו הביתה. הפורץ לרוב יתן לנו את שירותיו בכך שהוא יפתח לנו דלת שאין באפשרותנו לפתוח אותה בצורה המקובלת

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

איך לבחור דלתות

מדי כמה שנים חשוב להחליף דלת. אם מטעמי סטיילינג או אם מטעמי בטיחות. לבחירת דלת ישנם כמה פרמטרים חשובים. ראשית חשוב שהדלת שנבחר תהיה אכיתותית

איך להחליף צילינדר

לעיתים מגיע השלב בו אנו צריכים להחליף את הצילנידר של דלת הכניסה שלנו לבית או לאחד מהחדרים בבית. לרוב הצילינדר של דלת הכניסה הוא החשוב

איך למנוע פריצה לדירה בזמן חופשה

הקיץ הגיע אלינו ואיתו הגיע גם עונת החופשות בארץ ובחו"ל. ישראלים רבים יוצאים לחופשות בזמן חופשת הקיץ. על פי סקר שנערך במשטרה בתקופת הקיץ מספר

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: