לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

מנעולן מוסמך

לרבים מאיתנו קרה הסיטואציה שבה אנו חוזרים בשעת לילה מאוחרת ממסיבה או מדייט והדבר היחיד שאנו רוצים לעשות באותו רגע הוא לצלול למיטה ולא לקום עד הבוקר, הדבר היחיד שהורס לנו את התוכניות הוא זה שאנו לא מוצאים את מפתחות הבית שלנו. באותו הרגע אנו ככל הנראה נאבד שפיות, נתחיל להילחץ וחלק מאיתנו אולי יבכו.

ברגעים כאלה המחשבה מדוע לא שכפלתי מפתח ושמתי אותו אצל השכנה הנחמדה שלי כבר לא רלוונטיים כל כך. הדבר היחיד שיש לנו לעשות הוא להתקשר למנעולן מוסמך שיבוא ויפרוץ לנו את הדלת ויפנה לנו את הדרך אל המיטה שלנו. במאמר הבא ריכזנו עבורכם כל מה שחשוב לדעת על מנעולן מורשה וכיצד נדע שאכן מדובר על מנעולן כזה.

 

מה הוא מנעולן מוסמך?

מנעולן מוסמך הוא מנעולן שעבר קורס מנעולים והכשרות מתאימות שהפכו אותו לאותו מנעולן מוסמך בעל ניסיון. כיום שוק המנעולנים הוא רחב ופרוץ מאד ולא כל המנעולנים שמציגים את עצמם כמנעולנים הם אכן מנעולנים מוסמכים ומקצועיים.

כיום, בשביל להיות מנעולן לא צריך כלל תעודה כדי לעסוק במקצוע הזה, לא כמו מקצועות כמו מורה, טכנאי ועוד. בעיה זאת פותחת את שוק המנעולנים להיות שוק פרוץ עבור אותם אנשים לא ישרים שבוחרים לנצל את תפקידם ולהיות קרובים לכספות, רכבים ובתים רבים של אנשים רבים.

חשוב מאד שהמנעולן שאנו בוחרים להעסיק יהיה מנעולן מוסמך שעבר את קורס המנעולנים בהצלחה ומחזיק בכל התעודות והאישורים שצריך כדי להרגיע את הלקוחות שלו. לכל מנעולן צריכים להיות האישורים הבאים.

 

תעודות, אישורים והסמכות

כמו שכבר ציינו כדי להיות מנעולן לא צריך הכשרה מיוחדת ומחר כל אדם שיש לו קצת ניסיון בפריצת מנעולים יכול להיות מנעולן. לצורך אמינות המנעולנים כיום מסתובבים איתם עם תעודת ההכשרה של מהקורס מנעולנים שהם עברו, תעודת יושר מהמשטרה ורישיון עבודה. חשוב לשאול את המנעולן לפני שהוא מתחיל לעבוד האם הוא מחזיק באישורים ותעודות אלו והאם הוא יכול להציג אותם בפנינו.

חשוב לשים לב שהרישיון שאותו מחזיק המנעולן הוא רישיון עם התמונה שלו ולא שם אדם אחר. פרט חשוב נוסף הוא שתעודת אישור עבודה המשטרה לא נותנת למנעולנים אלא רק תעודת יושר. לכן, המידה ומנעולן אומר לכם שיש לו אישור עבודה משטרתי ככל הנראה שהוא לא דובר אמת.

 

מה הם הדרכים הטובות ביותר למציאת מנעולן מורשה?

קיימות כמה דרכים שחשוב שכולנו נעשה לפני שאנו בוחרים במנעולן שיגיע אלינו הביתה. כמו שלא סתם נלך לבחור בעל מקצוע שיבנה לנו את הבית כך גם לא נסחר סתם מנעולן שמצאנו את כרטיס הביקור שלו מונח עם הרכב שלנו. להלן כמה פרמטרים חשובים שיעזרו לנו למצוא מנעולן מורשה ומקצועי:

 

חוות דעת:

חוות דעת הם דבר מאד חשוב לא רק כדי למצוא מנעולן מורשה אלא כדי למצוא כל מה שאנו מחפשים. חוות דעת נועדו כדי לשתף את החוויה מאותו מוצר או מאותו בעל מקצוע. חוות הדעת הוא הכוח שלנו הצרכנים כדי לעזור לאותם אנשים שעושים את עבודתם טוב ולהזהיר מאותם בעלי מקצוע שמרמים או לא עושים את עבודתם איכותית. לכן, לפני בוחרים מנעולן מורשה חשוב שתבדקו מה הן חוות הדעת על אותו מנעולן.

 

סקר שוק:

סקר שוק הוא דבר שרובנו עושים לפני כל קנייה או עזרה של בעל מקצוע. סקר השוק עוזר לנו לצמצם את ההיצע שיש בשוק. ניקח לדוגמא את שוק המנעולנים לא כל מנעולן יודע להתעסק עם כל המקרים שיש בשוק, לכן סקר שוק יעזור לנו למצוא את אותו המנעולן שיודע להתעסק עם אותה הבעיה שיש לנו. סקר שוק גם עוזר לנו למצוא את מקום העבודה של אותו מנעולן ולראות האם זה רלוונטי להזמין אות אותו מנעולן אלינו הביתה.

 

הצעת מחיר:

הצעות מחיר הם דבר חשוב מאד שגם לעיתים מספר לנו על אותו המנעולן. כולנו נרצה לחסוך כמה שיותר כסף בהזמנתו של המנעולן אלינו הביתה. הצעת מחיר גבוהה מהמחיר בשוק צריכה להדליק אלינו נורה אדומה, אך גם הצעת מחיר נמוכה מהמחיר בשוק צריכה להדליק אצלינו נורה אדומה שמה מדובר על מנעולן לא מקצועי, חובבן, שעובד עם ציוד זול ולא מתאים ועוד. הצעת המחיר של המנעולן תוכל לעזור לנו להבין את סוג המנעולן.

 

תחושות בטן:

נכון, זה קצת נשמע מוזר אולי. אבל תחושות בטן הן דבר שיש לסמוך עליו, אנו נמצאים בסיטואציה שאנו מזמינים מנעולן שיפרוץ לנו את דלת הבית, הרכב הכספת ועוד. כאשר אנו כלל לא מכירים את אותו הבן אדם, לכן חשוב מאד לשאול אות אותו המנעולן את כל השאלות שיושבות לנו בבטן ושמעניינות אותנו ושקשורות לנושא כמובן.

כמו שנבקש מהמנעולן להציג בפנינו את אותם התעודות כך גם נבקש ממנו לענות לנו על אותם השאלות. חשוב לשים לב כיצד הוא עונה לנו על השאלות, במידה והוא עונה בצורה חסרת סבלנות ומנסה להתחמק יכול מאד להיות שהוא מנסה להסתיר משהו או שהוא לא יודע לענות לנו על השאלות. במידה והוא עונה בצורה סבלנית ומכילה ככל הנראה שמדובר במנעולן מקצועי, מוסמך וסבלני.

 

כיצד מוצאים באינטרנט מנעולן מוסמך לשעת חירום?

ראשית מנעולן מוסמך לשעת חירום הוא כמו מנעולן רגיל אך השוני שלו הוא שהוא עובד וזמין גם בשעות הקטנות של הלילה ומחוץ לשעות העבודה. באינטרנט ישנם מגוון רחב של מנעולנים אשר ניתן להיעזר בהם לצורכי פריצה, תיקון והחלפה של חלקים רבים בדלת הבית שלו או ברכב שלנו. במידה ואנו מוצאים את המנעולן שלנו דרך האינטרנט חשוב מאד לבצע מספר בדיקות שיבחנו את רמת האמינות והמקצועיות שלו בתחום.

הדרך הטובה ביותר למצוא מנעולן מוסמך שיבוא לבצע אצלינו בבית עבודות הוא דרך המלצה של מקור ראשון כמו חבר קרוב או בן משפחה. על ידי המלצה של אדם קרוב נוכל להיות משוכנעים יותר שאותו המנעולן הוא מנעולן מוסמך ומקצועי. חוות דעת קרובה היא חוות דעת טובה.

 

מה המחיר הממוצע בשוק למנעולן מוסמך?

ראשית חשוב מאד לציין שמחירים משתנים על פי סוג העבודה שנדרש מהמנעולן לעשות. במידה והוא צריך לפרוץ דלת ולהחליף מנעול המחיר יהיה יקר יותר מהחלפת ידית לדלת רב בריח. בנוסף, הצעות מחיר משתנות לפי הפרמטרים הבאים: שעות עבודה, מקום העבודה, שנות ניסיון, רמת הכשרה, חלקים להחלפה או לתיקון ועוד.

 

לסיכום:

מנעולן מוסמך הוא דבר שחשוב שלכל אחד מאיתנו יהיה שמור בטלפון. לעולם לא נדע מה יהיה הרגע שבו נצטרך את שירותיו וברגעי לחץ ככל הנראה לא יהיה לנו את אותה הסבלנות לביצוע חיפוש מעמיק.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

איך לבחור דלתות

מדי כמה שנים חשוב להחליף דלת. אם מטעמי סטיילינג או אם מטעמי בטיחות. לבחירת דלת ישנם כמה פרמטרים חשובים. ראשית חשוב שהדלת שנבחר תהיה אכיתותית

איך להחליף צילינדר

לעיתים מגיע השלב בו אנו צריכים להחליף את הצילנידר של דלת הכניסה שלנו לבית או לאחד מהחדרים בבית. לרוב הצילינדר של דלת הכניסה הוא החשוב

איך למנוע פריצה לדירה בזמן חופשה

הקיץ הגיע אלינו ואיתו הגיע גם עונת החופשות בארץ ובחו"ל. ישראלים רבים יוצאים לחופשות בזמן חופשת הקיץ. על פי סקר שנערך במשטרה בתקופת הקיץ מספר

איך לתקן דלת חורקת

דלת חורקת היא אף פעם לא צליל נעים לאוזן שלנו. לא נעים להגיע אחרי יום עבודה ארוך עם ידיים מלאות בקניות מהסופר ולגלות שדלת הכניסה

איך לתקן דלת כניסה

דלתות הכניסה לבית שלנו במהלך היום לא מהוות עבורינו יותר מידי תשומת לב ומחשבה, אבל שמשהו קורה להן זה פתאום הדבר הכי חשוב שיש בבית.

5 דברים שכדאי לדעת על כספות

ישנם דברים בחיים שהם לא כל כך חשובים ואפשר להסתפק משהו פשוט לצורך סיפוק רצונינו. אבל שהדבר מגיע לבחירת כספת המצב כבר נהיה שונה וישנם

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: