לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

מנעול אלקטרוני

בשנים האחרונות התפתחה בישראל ובעולם מגמת עלייה של הטכנולוגיה. כמובן שהטכנולוגיה מגיעה לחיינו במגוון רחב מאד של דרכים ולא רק בכל מה שנוגע לטלפונים ניידים. ניתן לראות אותה מגיע ברכבים שונים, ברפואה וגם בעולם המנעולנות ובסוגי המנעולים שיש כיום.

כיום אפשר לראות מגוון רחב מאד של מנעולים אלקטרוניים שמגיעים אלינו במגוון רחב מאד של דגמים, צורות ושיטות פתיחה. המנעול האלקטרוני בא להקל על חיינו בכל מה שקשור לפתיחת הדלת, אבטחה והרשאות הפתיחת של הדלת. המאמר הבא יעסוק בכל מה שחשוב לדעת על מנעול אלקטרוני בחיינו.

 

מה זה בדיוק מנעול אלקטרוני?

מנעול אלקטרוני הוא מנעול שמתנהל בשיטה חכמה, מנעול זה משלב בתוכו סוגי טכנולוגיה שונים ומתקדמים ובכך הוא מאפשר את פתיחת הדלת שלנו, סינון אנשים לא רלוונטים, מתן הרשאות כניסה, הקלה על תהליך הפתיחה ועוד.

מנעולים מסוג זה הם מנעולים שניתנים לפתיחה על ידי מגוון רחב מאד של דרכים כמו: סריקת גלגל העין, סריקת כף היד, סריקת טביעת אצבע, סיסמא קולית ועוד. מנעול אלקטרוני ברוב הפעמים משלב בתוכו מספר דרכים לפתיחת הדלת ולא מתבסס רק על אחד. לדוגמא: מנעול שנפתח על ידי טביעת אצבע ועל ידי צ'יפ אישי.

מנעולים אלקטרוניים הם מנעולים שפותרים אותנו משימוש בפתחות כדי לפתוח את הדלת והם מעלים את רמת האבטחה של דלת המרד או דלת הבית שלכם משום שבמידה והמפתח נאבד או נגנב ניתן להשתמש בו אך לא ניתן להשתמש בטביעת אצבע אחרת.

בישראל ישנם חברות רבות אשר אחריות על ייצור של טכנולוגיות רבות מסוג של מנעול אלקטרוני כמו: ENTR של חברת מולטילוק, ELOCK של חברת רב בריח ועוד. רוב המערכות הללו מגיעות עם קודן אלקטרוני, טכנולוגיה מתקדת וחכמה וסט של מפתחות רזרביים. ניתן לקנות את המנעולים ההלו דרך החברה עצמה או דרך המנעולן שגם יבצע את ההתקנה.

 

איזה מנעול אלקטרוני הכי כדאי להתקין?

זאת בהחלט שאלה מצוינת. את התשובה לא נוכל להבטיח לכם משום שלכל דלת משרד, בניין או בית יש את הדרישות שלה בנוסף, כל מערכת כזאת היא בתקציב שונה ולכל אחד מכם יש דרישות שונות ממערכת הנעילה שלו. ישנן מערכות שמבצעות הקלטה ושמירת נתונים ויש כאלה שרק מבצעות את פתיחת הדלת על ידי קוד.

לכן, כדי לענות לכם על התשובה ביצענו סקר שוק וראינו איזה מנעול אלקטרוני הוא הנמכר ביותר. סקר השוק הוכיח כי המנעול הנמכר ביותר הוא מנעול, כ-90% מהמנעולנים רכשו אותו ובצעו התקנות שלו הוא המנעול ENTR של חברת מולטילוק הישראלית (גאווה ישראלית).

 

יתרונות וחסרונות של מנעול אלקטרוני

כמו בכל דבר ישנם יתרונות וישנם גם חסרונות. חשוב להבין מה הן לפני שרצים לבצע התקנות של מנעולים אלקטרוניים. היתרונות והחסרונות הם:

יתרונות:

  • נוחות: זאת כנראה הסיבה העיקרית שרובכם הגדול יבחר להחליף את מנגנון הנעילה הישן שלכם. מנעול אלקטרוני הוא מנעול הרבה יותר נוח מכל מנעול ישן שיש. לאחר התקנת מנעול אלקטרוני אתם בהחלט יכולים לזרוק את המפתחות שלכם משום שהגיע מנעול חדש למשרד ויותר אין צורך המפתח. כעת ניתן להוריד את הלחץ שמישהו יתקע ללא מפתח, שמפתח גנוב יהווה חשש ועוד.
  • בקרת כניסה: חלק מהמנעולים האלקטרוניים כוללים גם בתוכם את האופציה של בקרת כניסה. על ידי שימוש בפרטים אישיים כמו טביעת אצבע או קוד אישי נוכל לקבוע מי יוכל להיכנס לתוך הבית או המשרד ומאיזה שעות. אופציה זו יכולה לעשות לנו הרבה סדר. דרך האפליקציה נוכל לקבוע שעות כניסה ויציאה ברורות. בנוסף, נוכל לבצע מעקב עם אותם אנשים שיכנסו ויצאו באותו הזמן על ידי רישום אישי.
  • שליטה מרחוק: טכנולוגיה נוספת שמגיעה עם מנעול אלקטרוני הוא שליטה מרחוק. על ידי אפליקציה נוכל לשלוט גם מרחוק על אותו מנעול אלקטרוני. לדוגמא: הילדים נשארו לבד בבית וההורים רוצים לדעת ולשלוט על מי נכנס לבית שלכם הם יוכלו לעשות זאת גם מרחוק על ידי האפליקציה. ברוב המקרים הללו אופציה זאת דורשת חיבור לבית חכם או לאינטרקום שלכם. לכן, במקרה של אורח לא צפוי או אדם שצריך להיכנס אליכם הביתה בזמן שאתם לא נמצאים כמו מנקה או גנן כבר אין לכם שום בעיה.
  • נעילה אוטומטית: אצל חלק מהמנעולים יש אופציה של נעילה אוטומטית שיכולה להבטיח שגם במקרה ומישהו שכח לנעול את הדלת לא צריכה להיות כלל בעיה משום שהנעילה נעשית בצורה אוטומטית. וגם זה יכול להוריד לכם את הלחץ שמה הבית לא נעול מה שקורה אצל הרבה מאד אנשים.

חסרונות:

  • מחיר: החיסרון המרכזי ביותר בכל המנעולים האלקטרוניים הם המחיר שלהם. אין ספק שמחיר של מנעול אלקטרוני הוא הרבה יותר יקר ממחיר של מנעול רגיל. קנייה של מנעול אלקטרוני פלוס התקנה שלו מתחיל בסכום של 2000 ש"ח. בהחלט הוצאה גדולה.
  • בטריות: רוב המנעולים האלקטרוניים עובדים בעזרת בטריות, מה שאומר שכל כמה זמן אנו צריכים לדאוג לכך שהבטריות מתחלפות. אך אל דאגה אותה מערכת דואגת להתריע על כך שהבטריה עומדת להיגמר, בכל זאת מערכת חכמה.
  • הגנה מפני פריצה: רוב המנעולים האלקטרוניין עובדים עם צילינדר MT5. צילינדר כזה הוא מאד מומלץ משום שהוא קשה לפריצה. אך במידה ואתם מחפשים פתרון טוב יותר עבור פורצים חשוב מאד לשקול התקנה של מנעול כספת עליון.

הטכנולוגיות הללו אולי נשמעות מאד מרשימות אבל חשוב לזכור שבסופו של יום המנעול האלקטרוני שלכם נפתח רק על ידי שבב או שלט. שבב, שלט או צ'יפ הם עובדים ביוק כמו מפתח, חשוב מאד לזכור לקחת אותם ולא לשכוח אותם במקומות כדי שתוכלו להמשיך להיכנס לבית או לעבודה.

 

מי יכול לבצע התקנה של מנעול אלקטרוני?

התקנה של מנעול אלקטרוני חייבת להיעשות על ידי טכנאי או מנעולן אשר מומחים בנושא ובמערכת עצמה. בסופו של דבר אתם מתקינים מערכת חדשה שיכולה להיות מסובכת עבור אנשים מסוימים. עליכם לבצע התאמות לכל העובדים, הרשאות ועוד. והטכנאי יוכל ללמד אתכם הכל. בנוסף, זהו ציוד עדין וחשוב שאדם שמבין בזה גם יבצע את ההתקנה.

 

כמה עולה מנעול אלקטרוני?

מחיר עבור מנעול אלקטרוני משתנה בין כמה פרמטרים שחשוב לדעת והם סוג המנגנון, סוג התוספות שאתם רוצים, האם דרוש התקנה של חוטי תקשורת או אינטרנט ועוד. מחיר של התקנת מנעול אלקטרוני נע בין 1800-3500 ש"ח.

 

לסיכום:

למנעול אלקטרוני יש מגוון רחב מאד של יתרונות, חשוב לבצע את ההתקנה על ידי טכנאי מורשה.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

מנעול ביומטרי

מכירים את זה בכל הסרטים שהגיבור מגיע לדלת הכספת שלו ועל ידי טביעת אצבע המנעול נפתח וכל הזהב והיהלומים מתגלים להם? חושבים שדברים כאלה יכולים

מנעול כספת

מעוניינים לקנות כספת לבית ואתם לא יודעין איזה סוג של כספת יהיה הטובה ביותר עבורכם ועבור הציוד היקר שלכם? חוויתם פריצה לכספת שלכם וכמעט המנעול

מנעול כספת עליון

מעוניינים להוסיף מעט יותר אבטחה לאותם הפריטים יקריי הערך שיש לכם בתוך הכספת? חושבים כי הכספת שלכם לא מפסיק מאובטחת? חוויתם פריצה לכספת שלכם? הכספת

מנעול טביעת אצבע אנטר

אנטר היא מערכת נעילה חכמה שמשתלבת כמעט בכל סוג של דלת כניסה שיש לנו כיום בישראל. היא מאפשרת שליטה במגוון רחב של דרכים מה שמוציא

מנעול חבוי

בדלתות שלנו יש מגוון רחב מאד של מנגנונים שונים. חלקם אנו מכירים בצורה ברורה כמו ידית, צירים ומנעול. אך ישנם גם כל מיני הגדרות ושמות

מנעול כספת לדלת

מעוניינים להוסיף עוד אמצעי הגנה לדלת הבית שלכם? חוששים כי מנגנון הנעילה של הדלת שלכם לא מספיק חזק כמו שהוא? חושבים להוסיף עוד חלק בדלת

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: