לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

מנעול ביומטרי

מכירים את זה בכל הסרטים שהגיבור מגיע לדלת הכספת שלו ועל ידי טביעת אצבע המנעול נפתח וכל הזהב והיהלומים מתגלים להם? חושבים שדברים כאלה יכולים לקרות רק בסרטים? אז אתם טועים. ישנם מגוון רחב מאד של סוגי מנעולים, אנחנו כבר בעידן הטכנולוגיה וכיום ניתן לראות קצת יותר ממנעול קוד דיגיטלי או מנעול שנפתח בעזרת מפתח.

היום העולם משתכלל בקצב מטורף והקדמה מגיע לכל תחום בחיינו גם לתחום המנעולים. מעוניינים גם שיהיה לכם בבית או במשרד מנעול ביומטרי? עדיין אתם לא כל כך בטוחים מה זה אומר? לשם כך כתבנו את הכתבה הבא כדי להסביר לכם כל מה שחשוב לדעת בנוגע להתקנת מנעול ביומטרי, כמה הוא עולה ומי יכול להתקין לנו אותו.

 

עולם חכם

אנו נמצאים בעולם שהכל נעשה חכם יותר, קל יותר ומתקדם יותר. כמו שכל הדרכונים ותעודות הזהות הפכו לביומטרי כך גם המנעולים שלנו. בעוד מספר לא גדול של שנים צרור המפתחות כבר יהיה שייך לעבר הרחוק ויותר לא נצטרך להסתובב עם משקולת ממתכת בתיק או בכיס כדי לפתוח את הבית, המשרד או כדי להניע את האוטו.

העולם שלו הולך למקום שכל המידע כבר יהיה שמור בכל מקום ולכל מקום אליו נגיע נוכל להשתמש עם טביעת כף היד שלנו. כאשר המידע שמור אתה יכול להיכנס לכל מקום שיתאפשר לך בעזרת כף היד בלבד.

 

מהו מנעול חכם?

מנעול חכם הוא מנעול כזה שלא מגיע בצורה פיזית וסטנדרטית כמו שאנחנו מכירים אלא הוא כולל טכנולוגיה חדשה ומתקדמת אשר מעלה אותו כמה שלבים מעל ומאפשרת לו את פתיחת הדלת על ידי מספר מנגנונים אשר נבחרים על ידי המשתמש.

המנגנונים השונים יכולים להתבסס על טביעת אצבע, סריקת גלגל העין, זיהוי פנים, שלט, קודן וגם אפליקציות מהטלפון הנייד שלכם. כל דבר שמונע מכם את השימוש במפתח שלכם ושיוכל להקל על חיינו בעת פתיחת הדלת.

 

מהו מנעול ביומטרי?

אחד מהסוגים השונים של המנעולים החכמים והנפוצים ביותר הוא מנעול ביומטרי. סוג זה של מנעול מאפשר לנו את פתיחתה ונעילתה של הדלת ללא שימוש במפתח פיזי אלא שהמפתח הופך להיות זיהוי הפנים שלנו או כף היד או כל מאפיין פיזי אחר אשר מוכיח שאנחנו אכן עומדים מול המנעול.

המנעול הביומטרי הוא מנעול פשוט מאד והוא כולל משטח סריקה שתפקידו לקרוא את טביעת האצבע שלנו כאשר מי שמוגדר באותה מערכת שהוא רשאי להיכנס יכול להיכנס ועוד אחרים לא יוכלו לפתוח את הדלת. ישנם גם מנעולים ביומטרים משוכללים יותר אשר קוראים גם את טביעת גלגל העין שלנו ובכך כבר קשה הרבה יותר לנסות לזייף.

בגדול כל עניין החלפת הטכנולוגיה לטכנולוגיה חכמה יותר נובעת מכמה סיבות פשוטות והן מניעת אופצית לזיוף האדם והקלה על השימוש בעת פתיחת הדלת או הזיהוי.

 

איך עובד מנעול לטביעת אצבע?

העיקרון של הפעלת מנעול שעובד לפי טביעת אצבע הוא פשוט מאד. כל מה שיש לעשות זה להניח את האצבע את לוח הסריקה ולהמתין שהסורק יזהה את טביעת האצבע שלך ולראות האם היא נמצאת במאגר המורשים. כידוע לכם לכל אדם ישנה טביעת אצבע שונה.

במקרה שטביעת האצבע שלכם נמצאת במאגר המורשים של המערכת הדלת תיפתח ובמקרה והיא לא נמצאת לא תוכלו להיכנס לאותו המתחם. גם במקרה של נעילת אותו מתחם הפעולה תתבצע בצורה אוטומטית וללא הצורך בשימוש במפתח כדי לנעול.

 

מה היתרונות השימוש במנעול ביומטרי חכם?

שימוש במנעול מסוג ביומטרי מביא איתו מספר רב של יתרונות והם:

  • רמת אבטחה גבוה יותר משימוש במנעול רגיל. שכן, אדם ללא הרשאת כניסה יהיה לו קשה מאד להיכנס לאותו מתחם.
  • ניהול של מתן הרשאות כניסה לאותו מתחם בצורה קלה יותר ללא צורך במתן מפתח שיוכלו להגיע לידיו של אדם לא נכון. (ניתן גם לתת אישור יומי או שעתי לאדם ספציפי כמו מנקה, אורח מטפל ועוד).
  • נמנע מאיתנו הצורך להיסחב עם מפתחות פיזיים ממקום למקום ובכך נמצעת הסכנה שיגנבו לכם אותו, תשכחו אותם במקום מסוים או שהם יאבדו.
  • שימוש מאד קל בסוג מערכת כזאת ומתאים גם לילדים וקשישים.
  • מנגנון שפועל בצורה אוטומטית והוא לא יכול להתקלקל עקב שימוש לוקה במנגנון.
  • תהליך ההתקנה הוא תהליך התקנה מהיר ונוח.

כמובן שקיימים גם חסרונות לסוג מנעול ביומטרי כזה אך הם מועטים מאד. החסרונות הבולטים ביותר הן עלות התקנת המנעול שהיא יקרה יותר מהתקנת מנעול רגיל. בנוסף, במקרה של תקלה במערכת (לא משהו שקורה כל כך מהר) לא יהיה אפשרות להיכנס לאותו המתחם אם אין בידכם מפתח מתאים.

 

סוגי מנעולים ביומטרים בישראל

בישראל כיום ניתן למצוא כמה סוגים של מנעולים ביומטריים הכוללים סריקת כף יד או טביעת אצבע ולא יותר מזה. מנעולים מתקדמים יותר יכולים לבצע גם זיהוי של אותו אדם על ידי סריקת עיניים. ישנם גם מנעולים שמפעילים אותם על ידי אפליקציה מה שמאפשר לתפעל אותה גם מרחוק כמו: מתן הרשאות מרחוק או פתיחת הדלת מרחוק.

יתרון זה מגיע לידי ביטוי כאשר אנו יכולים לתת אישור כניסה לאדם מסויים גם אם אנו לא נמצאים במתחם. לדוגמא אם אתם מעוניינים שהמנקה או בעל המקצוע יכנסו בצורה חד פעמית למתחם. חשוב לציין שכל דלת דורשת מנעול מסוג אחר, לכן במידה ויש לכם דלת רב בריח או דלת שריונית חסם אתם תצטרכו להתאים לה מנעול אחר.

 

איך מבצעים התקנה של מנעול ביומטרי?

כיום כאשר אנו מזמינים דלת אנו יכולים להזמין אותה עם מנעול ביומטרי שקיים בה כבר. במידה ואנו בעלי דלת מסוימת ואנו רוצים להתקין עליה מנעול ביומטרי אנו נצטרך כבר הזמנה של מנעולן כדי שיתקין לנו את אותו מנעול חכם. רוב סוגי המנעולים הם של מולטילוק והם יכולים להתאים לכל דלת.

במידה ושי לכם דלת מסוג רב בריח או פלדלת אתם יכולים להזמין מנעול ביומטרי שמיועד לסוג זה של דלתות. ברגע ההתקנה על המנעולן לבצע את ההתקנה בצורה עדינה וזהירה כדי להטיח ששום מנגנון בדלת לא ינזק.

 

כמה עולה התקנת מנעול ביומטרי?

התקנת מנעול ביומטרי משתנה לפי כמה פרמטרים חשובים מאד והם: סוג הדלת שיש לכם, סוג המנעול שאתם רוצים, רמת הניסיון של המנעולן ועוד. כל פרט כזה משנה את גובה הצעת המחיר שתקבלו. מחיר התקנה נע בין 1300-4500 ש"ח.

 

לסיכום:

התקנת מנעול ביומטרי היא דבר בעל יתרונות רבים וחשוב לבצע זאת בעזרת מנעולן מקצועי.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

מנעול כספת

מעוניינים לקנות כספת לבית ואתם לא יודעין איזה סוג של כספת יהיה הטובה ביותר עבורכם ועבור הציוד היקר שלכם? חוויתם פריצה לכספת שלכם וכמעט המנעול

מנעול כספת עליון

מעוניינים להוסיף מעט יותר אבטחה לאותם הפריטים יקריי הערך שיש לכם בתוך הכספת? חושבים כי הכספת שלכם לא מפסיק מאובטחת? חוויתם פריצה לכספת שלכם? הכספת

מנעול טביעת אצבע אנטר

אנטר היא מערכת נעילה חכמה שמשתלבת כמעט בכל סוג של דלת כניסה שיש לנו כיום בישראל. היא מאפשרת שליטה במגוון רחב של דרכים מה שמוציא

מנעול חבוי

בדלתות שלנו יש מגוון רחב מאד של מנגנונים שונים. חלקם אנו מכירים בצורה ברורה כמו ידית, צירים ומנעול. אך ישנם גם כל מיני הגדרות ושמות

מנעול אלקטרוני

בשנים האחרונות התפתחה בישראל ובעולם מגמת עלייה של הטכנולוגיה. כמובן שהטכנולוגיה מגיעה לחיינו במגוון רחב מאד של דרכים ולא רק בכל מה שנוגע לטלפונים ניידים.

מנעול כספת לדלת

מעוניינים להוסיף עוד אמצעי הגנה לדלת הבית שלכם? חוששים כי מנגנון הנעילה של הדלת שלכם לא מספיק חזק כמו שהוא? חושבים להוסיף עוד חלק בדלת

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: