לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

מנעול חבוי

בדלתות שלנו יש מגוון רחב מאד של מנגנונים שונים. חלקם אנו מכירים בצורה ברורה כמו ידית, צירים ומנעול. אך ישנם גם כל מיני הגדרות ושמות שלא ממש מצלצלים לנו מוכר כאשר אנו אומרים אותם. מזל שאנו נמצאים בעידן האינטרנט ושאנו יכולים בלחיצת כפתור אחד לגלות מה זה אומר.

לכן, המאמר הבא יעסוק בכל מה שחשוב לדעת על מנעול חבוי. מנעולנים רבים יוכלו להציג לכם את זה בצורה טובה ואיכותית אבל לשם כך לא תזמינו מנעולן או תתקשרו אליו. לשם כך נכתב המאמר הבא שיענה לכם על כל השאלות שלא יצא לכם לשאול ויענה לכם על השאלה הגדולה "מה זה מנעול חבוי?".

 

אז מה זה מנעול חבוי?

כדי להבין בצורה טובה מה יותר מה זה מנעול חבוי נוכל להחליף את המילה חבוי עם סמוי וכך נוכל להתחיל להבין את פירוש המילה בצורה טובה יותר. מנעול חבוי הוא מנעול מוסתר, מנעול שפעמים רבות בכלל לא רואים. בחלק מהמקרים הוא פשוט משמש אותנו כמנעול נוח יותר משאר המנעולים. מנעול זה לא מצריך מכם את סיבוב המפתח בצילינדר כדי לפתוח אותו או לנעול אותו.

ישנם סוגים שונים של מנעולים חבויים והמנעולן שתזמינו כבר ידע איך להתקין אותו ומה הכי מתאים לסוג הדלת שלכם, מה הכי מתאים לשימוש שלכם ומה הכי איכותי מבחינת הדגמים השונים. המנעולים החבויים המוכרים ביותר הם מנעולים המשמשים לחלונות ודלתות פנים אך הם גם יכולים להתאים לדלתות כניסה שונות.

מנעול חבוי הוא מנגנון של הדלת שבעזרתו מופעלת הסגירה והפתיחה של הדלת הכניסה לבית, דלת המחסן, דלת לחדר, דלת למשרד ועוד. אחד הפיתוחים החדשניים ביותר שיש בשוק המנעולים אשר הופך את פתיחת הדלת שלנו למתחכמת הרבה יותר הוא המנעול החבוי.

רוב השימושים למנעולים חבויים הם שימושים לדלתות הזזה או לחלונות ומנעולים חבויים אשר משמשים לדלתות כניסה עדיין בשלבי פיתוח ורק מתחילים להיכנס לשוק. מנעול חבוי הוא מנעול אשר מותקן בצידו הפנימי של הדלת או החלון שלנו ובכך הוא מקשה מאד על פריצת אותו חלון או דלת לפנים הבית. מנעול כזה הוא אמצעי אבטחה שלא ניתן לראות מבחוץ והוא מאתגר מאד את הגנבים שמנסים לפרוץ לכם הביתה.

מנעולים חבויים הם מנעולים בכל סוג הם מנעולים שנוצרו כדי לסייע לנו בהגנה איכותית יותר על הבית שלנו מכל מקור שיכול לשמש לפריצה. הם משמשים אותנו כאמצעי אבטחה לא פחות טובה מכל מנגנון נעילה כזה או אחר של דלתות רב בריח או שריונית חסם.

 

האם קיימים יתרונות בהתקנת מנעול חבוי? אם כן מה הם?

להתקנה של מנעול חבוי יש מגוון יתרונות שחשוב מאד להכיר ולדעת. היתרונות הם:

 • מנעול חבוי הוא מנעול אסתטי מאד. יכול להיות שחלק מכם זה נשמע יתרון קטן יחסית אך זהו יתרון גדול ומשמעותי. מנעול חבוי הוא מנעול אשר מתאפיין בעיצוב עדין מאד משום שתפקידו להיות מותקן על חלון הבית שלו או על דלת הבית שלנו מצידה הפנימי ולכן לא נרצה שהוא יהיה גדול ומסיבי. עיצוב קטן של סוג מנעול זה יוצר הבדל גדול מאד בכל מה שקשור לאסתטיקה של החדר. כעת מראה החלון או הדלת שלנו לא ניזוק והוא נראה חלק וללא גוף של מנעול מסיבי.
 • פריצה של מנעול חבוי יכול להראות לנו כפריצה מסובכת מאד כאשר הדלת שלנו ננעלת. אך אין באמת סיבה לדאגה כזאת משום שרוב המקרים בכלל לא תצטרכו פריצה כזאת במיוחד אם מדובר על חלון שמאובזר במנעול חבוי. מנעולים כאלה נחשבים למנעולים מאובזרים ובטוחים מאד שיכולים למנוע פריצות רבות דרך חלונות או דלתות הזזה שלרוב אין להם מנגנוני נעילה משוכללים במיוחד והם ניתנים לפריצה בקלות יחסית .

 

איפה ניתן להתקין מנעול חבוי?

מנעול חבוי יכול להיות מותקן במגוון רחב מאד של מקומות, המקומות הנפוצים ביותר שאנו יכולים לראות בהם מנעול חבוי הם בחלונות או בדלתות הזזה. סיבה זאת נוסעת בגלל שהחלונות ודלתות הזזה לרוב אין מנגנוני נעילה חזקים וחכמים מה שיכול להזמין פורצים רבים להיכנס דרך פתחים אלו.

פעמים רבות לא תצטרכו להתקין מנעול חבוי על החלון שלכם משום שחלונות רבים מגיעים עם מנעול חבוי שמותן ישירות על החלון עצמו. כיום מנעולים חבויים הפכו להיות כחלק שנמצא כמעט בכל חלון עוד בשלב ההתקנה שלו. המנעול החבוי נמצא ממש בתוך החלון שלנו והוא נסגר בטריקה ונפתח על ידי משיכה קלה.

וכך, אתם זוכים בנוחות ובטיחות באותו מנעול. נוסף, על כך ניתן לראות מנעולים חבויים בדלתות פנים כמו: דלתות לחדר השינה, דלתות למקלחת ולשירותים ועוד. כמו שיש דלתות כניסה שנסגרות בטריקה כך גם מנעול חבוי יכול להפוך כל דלת לדלת כזאת שנסגרת על ידי טריקה.

 

הסוגים השונים של מנעול חבוי

בשוק כיום יש מספר רב של סוגים וסגנונות של מנעולים חבויים כמו:

 • מנעול לשון רחב
 • מנעול רול רחב
 • מנעול ייל
 • מנעול רב בריח חבוי
 • מנעול תפוסי פס
 • מנעול מגנטי לעץ
 • מנעול מגנטי לדלת פלדה
 • מנעול לשון צר לדלת אלומיניום
 • מנעול רול צר לדלת אלומיניום
 • מנעול לשון נופלת לדלת
 • מנעול לדלת הזזה מאלומיניום
 • מנעול עליון
 • מנעול אלטז
 • מנעול דלת אש
 • מנעול דלת ביטחון
 • מנעול שלוש נעילות

 

למה מנעולן משתמש במנעול חבוי ולא במנעול תליה חיצוני?

מנעול מסוג מנעול חבוי נותן לנו את אפקט הביטחון וגם מספק לנו אסתטיקה. אפקט הביטחון נוצר מכך שלפורץ הפונטציאלי אין גישה למנעול הזה משום שהוא מותן במפנים הדלת או החלון. כדי לפרוץ מנעול חבוי על הפורץ לעבוד מאד קשה. ככל הנראה שהוא ינסה לעשות זאת דרך שבירת הצילינדר מנעולים אלו מאד שכיחים היום בכל דלתות הבית מדלת הכניסה עד דלתות הפנים וגם החלון שלנו מגלל הביטחון והאסתטיקה שהמנעול נותן לנו.

 

כמה עולה להתקין מנעול חבוי?

עלות של מנעול חבוי משתנה לפי כמה פרמטרים שחשוב מאד שתדעו. כל פרמטר יכול לשנות את כל גובה הצעת המחיר שאותה תקבלו מהמנעולן. במידה ויש לכם מנעול חבוי שדורש תיקון עקב פריצה או שאתם מעוניינים להתקין מנעול חדש. הפרמטרים הם:סוג המנעול, אופי הבעיה והפתרון שיש לבצע (פריצה או התקנה), שנות הניסיון של המנעולן ועוד. כל אחד מהגורמים הללו מהווה פקטור. מחיר נע בין 150-300 ש"ח.

 

לסיכום:

מנעול חבוי הוא מנעול חכם שיכול למנוע לכם פריצות רבות.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

מנעול ביומטרי

מכירים את זה בכל הסרטים שהגיבור מגיע לדלת הכספת שלו ועל ידי טביעת אצבע המנעול נפתח וכל הזהב והיהלומים מתגלים להם? חושבים שדברים כאלה יכולים

מנעול כספת

מעוניינים לקנות כספת לבית ואתם לא יודעין איזה סוג של כספת יהיה הטובה ביותר עבורכם ועבור הציוד היקר שלכם? חוויתם פריצה לכספת שלכם וכמעט המנעול

מנעול כספת עליון

מעוניינים להוסיף מעט יותר אבטחה לאותם הפריטים יקריי הערך שיש לכם בתוך הכספת? חושבים כי הכספת שלכם לא מפסיק מאובטחת? חוויתם פריצה לכספת שלכם? הכספת

מנעול טביעת אצבע אנטר

אנטר היא מערכת נעילה חכמה שמשתלבת כמעט בכל סוג של דלת כניסה שיש לנו כיום בישראל. היא מאפשרת שליטה במגוון רחב של דרכים מה שמוציא

מנעול אלקטרוני

בשנים האחרונות התפתחה בישראל ובעולם מגמת עלייה של הטכנולוגיה. כמובן שהטכנולוגיה מגיעה לחיינו במגוון רחב מאד של דרכים ולא רק בכל מה שנוגע לטלפונים ניידים.

מנעול כספת לדלת

מעוניינים להוסיף עוד אמצעי הגנה לדלת הבית שלכם? חוששים כי מנגנון הנעילה של הדלת שלכם לא מספיק חזק כמו שהוא? חושבים להוסיף עוד חלק בדלת

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: