לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

מנעול כספת לדלת

מעוניינים להוסיף עוד אמצעי הגנה לדלת הבית שלכם? חוששים כי מנגנון הנעילה של הדלת שלכם לא מספיק חזק כמו שהוא? חושבים להוסיף עוד חלק בדלת שלכם שיגרום לה להיות מאובטחת יותר ואתם לא יודעים אם יש דבר כזה? סיבות רבות יש לנו לחשוש כי דלת הבית שלנו לא מספיק מאובטחת.

בשנים האחרונות גלי הפריצה בארץ עולים בצורה חדה ומפחידה. כל יום אנו שומעים על פריצות חדשות. ישנם אביזרים שניתן להוסיף לדלת שלנו על מנת לספק לה אבטחה ברמה גבוהה יותר ללא החלפת כל מנגנון הנעילה או הדלת עצמה. המאמר הבא יעסוק בכל מה שצריך לדעת על מנעול כספת לדלת ומה זה אומר.

 

מנעול כספת

אז מה זה מנעול כספת? מנעול כספת גם ידוע בתור מנעול כספת עליון. מנעול זה הוא מנעול שמחובר בצורה עצמאית לאחר התקנת הדלת שלנו והוא מהווה חלק משמעותי מאד באבטחת הדלת שלנו. פעמים רבות הוא מולבש על כספות כדי לחזק את רמת האבטחה שלהם. תחום הכספות נהיה פריץ הרבה יותר וכיום כל גנב כבר יודע כיצד לפרוץ את כספות מסוימות ברמה מאד פשוטה. לכן, מנעול כספת יכול להוות פתרון אבטחה איכותי יותר.

מנעול כספת הוא מנעול שמנעולן מתקין לרוב לאחר התקנת הכספת שלנו. מנעול זה מגיע בחלק העליון של הדלת ולא ניתן לראות אותו מבחוץ כך שהגנב לא מודע שיש עוד סוג של נעילה לכספת שלכם או לדלת הבית שלכם. פעמים רבות כאשר גנבים מבינים כי יש להם עסק עם מנעול כספת הם מוותרים על אותה דלת ומניחים לה לשלום. מדוע?

מנעול כספת הוא מנעול שמאד קשה לפרוץ בעזרת לום או בעזרת קידוח. לוקח הרבה מאד זמן לפרוץ את הסוג הזה של המנעולים. לכן, כאשר גנב מבחין מנעול כספת הוא יוותר משום שהוא עלול להיתפס בעת ניסיון הפריצה. ניסיון פריצה של מנעול כספת לוקח הרבה מאד זמן ובנוסף הוא גם דורש כלים מיוחדים שכלל הנראה יעשו הרבה מאד רעש כדי לפרוץ איתם את מנעול הכספת.

מנעול כספת עליון הוא לא יקר כל כך להתקנה משום שבשנים האחרונות הוא הפך למנעול שאנשים רבים מעוניינים להתקין. סיבה זאת גרמה להורדת המחירים שלו ולהכנסתו לשוק המנעולים ומקדמי האבטחה בבית רבים בישראל.

למנעול כספת יש מנגנון מיוחד, מתוחכם וחזק במיוחד שעוזר נגד פריצות רבות. המבנה הייחודי של של סוג מנעול זה הוא מבנה של כ-3 בריחים שנכנסים לעומק המשקוף שלנו כ-20 ס"מ לעומקו. כאשר יש לנו עוד 3 בריחים שמוכנסים למשקוף שלנו בנוסף למנגנון הנעילה המקצועי הקיים היום ברוב הדלתות אנו יכולים לישון בשקט. כמובן שתלוי מאד גם בסוג הדלת שיש לנו.

 

איך מתבצעת ההתקנה של מנעול כספת?

התקנה של מנעול כספת היא התקנה שחייבת להיעשות על ידי מנעולן מקצועי. התקנה כזאת חייבת להיעשות בצורה מקצועית ואיכותית כדי שהיא תוכל להבטיח לנו הגנה מושלמת על הבית שלנו או על הכספת שלנו. ניתן להתקין את סוג המנעול הזה בכל שלב ואין צורך לבצע את ההתקנה רק כאשר אנו מתקינים את הדלת למקומה. גם לאחר שנה או שנתיים ניתן להזמין מנעולן שיבוא להתקין את מנעול הכספת ובכך לחזק לנו את רמת האבטחה בבית.

פעולת ההתקנה פועלת בצורה כזאת. המנעולן צריך לקדוח גם בדלת שלכם וגם במשקוף עצמו. הקדיחה בדלת תורמת להתקנת שלושת הבריחים החדשים שיכנסו לקיר והקדיחה בקיר תפקידה היא להוות את המסילות שיכנסו אליהם הבריחים שלנו. פעולת התקנת מנעול כספת משתנה לפי סוג הדלת שיש לקדוח בה.

לדוגמא במידה ואני צריכים לקדוח בדלת עץ המשימה תהיה קלה הרבה יותר לעומת אם יש לנו דלת כניסה של פלדלת או של שריונית חסם. ככל שהדלת עשויה מחומר קשה יותר ככה היא תהווה קושי ברמה גבוהה יותר למנעולן בשעת ההתקנה. חשוב מאד לא לוותר על התקנת מנעול כספת עליון בגלל תקציב משום שמחיר של פריצה הוא גם מחיר נפשי וגם מחיר כלכלי.

 

לאיזה דלתות מתאימה התקנת מנעול כספת?

בשנים האחרונות מנעול כספת היא מיועד רק לכספות ולא לדלתות. משום שכספות פשוטות רבות סבלו מפריצה והיה צריך למצוא פתרון ראוי לבעיית האבטחה. מנעול הכספת עבד בצורה כל כך איכותית וסיפק רמת אבטחה כל כך גבוהה שיצרני מנעול הכספת רצו לייצר מנעול כספת גם לדלתות.

מנעול הכספת מתאים למגוון רחב מאד של דלתות דלתות כניסה כמו: דלתות שריונית חסם, דלתות רב בריח, דלתות פלדלת, דלתות אלומיניום, דלתות עץ ועוד. חשוב לציין שכל מנעול כספת משתנה ברמת האבטחה שלו בהתאם לדלת עליה הוא מותקן משום שהדלת היא חלק בלתי נפרד מאופי המנעול שלנו. ככל הדלת עשויה מחומר חזק ואיכותי יותר כך היא תהווה גם למנעול הכספת שלנו את האופציה להיות חזק יותר.

לא משנה כמה אתם חושבים שיש לכם ידיים טובות חשוב מאד לצורך התקנת מנעול כספת להזמין מנעול מקצועי ואיכותי שיודע להתקין בצורה טובה מנעולי כספת. חשוב מאד גם לוודא שאותו מנעול כספת הוא מנעול חדש ומקורי וזאת תוכלו להבטיח על ידי כך שתראו שהמנעולן פותח את אריזת המנעול מול העיניים שלכם כדי שלא יתברר בסוף שהוא השתמש במנעול כספת משומש.

 

האם ניתן להחליף מנעול כספת לדלת?

כן, במידה ואתם חשים כי מנעול כספת לדלת שלכם התקלקל מסיבה כל שהיא או בגלל פריצה שגרמה לו לצאת מכלל שימוש חשוב מאד לא להמתין עם זה זמן רב מידי ולדאוג להחלפתו. במידה וזה קרה במסגרת זמן האחריות שיש לכם על המנעול הציגו את הקבלה למנעולן.

החלפת מנעול הכספת לדלת שלכם יכול להיות קריטי מאד כאשר מדובר על ניסיון פריצה. פריצה של מנעול כספת לא תקין היא פריצה קלה הרבה יותר לעומת מנעול תקין. תמיד שאנו חשים כי ישנה בעיה בדלת שלנו חשוב לדאוג לתיקונה ברמה המהירה ביותר שאנו יכולים.

 

כמה עולה מנעול כספת לדלת?

מנעול כספת לדלת משתנה במחיר שלו בין מנעולן ולמנעולן ונמדד לפי כמה פרמטרים שחשוב מאד לתדעו והם: סוג הדלת שיש להתקין עליה, סוג המנעול שאותו נרצה להתקין, רמת ניסיון המענולן ועוד. כל אחד מהגורמים הללו יהווה פקטור רציני בהצעת המחיר. מחיר ממוצע נע בין 300-700 ש"ח.

 

לסיכום:

מנעול כספת לדלת יכול להוות לכם הרבה רוגע בחיים. אל תחסכו על התקנה איכותית.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

מנעול ביומטרי

מכירים את זה בכל הסרטים שהגיבור מגיע לדלת הכספת שלו ועל ידי טביעת אצבע המנעול נפתח וכל הזהב והיהלומים מתגלים להם? חושבים שדברים כאלה יכולים

מנעול כספת

מעוניינים לקנות כספת לבית ואתם לא יודעין איזה סוג של כספת יהיה הטובה ביותר עבורכם ועבור הציוד היקר שלכם? חוויתם פריצה לכספת שלכם וכמעט המנעול

מנעול כספת עליון

מעוניינים להוסיף מעט יותר אבטחה לאותם הפריטים יקריי הערך שיש לכם בתוך הכספת? חושבים כי הכספת שלכם לא מפסיק מאובטחת? חוויתם פריצה לכספת שלכם? הכספת

מנעול טביעת אצבע אנטר

אנטר היא מערכת נעילה חכמה שמשתלבת כמעט בכל סוג של דלת כניסה שיש לנו כיום בישראל. היא מאפשרת שליטה במגוון רחב של דרכים מה שמוציא

מנעול חבוי

בדלתות שלנו יש מגוון רחב מאד של מנגנונים שונים. חלקם אנו מכירים בצורה ברורה כמו ידית, צירים ומנעול. אך ישנם גם כל מיני הגדרות ושמות

מנעול אלקטרוני

בשנים האחרונות התפתחה בישראל ובעולם מגמת עלייה של הטכנולוגיה. כמובן שהטכנולוגיה מגיעה לחיינו במגוון רחב מאד של דרכים ולא רק בכל מה שנוגע לטלפונים ניידים.

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: