לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

מנעול כספת

מעוניינים לקנות כספת לבית ואתם לא יודעין איזה סוג של כספת יהיה הטובה ביותר עבורכם ועבור הציוד היקר שלכם? חוויתם פריצה לכספת שלכם וכמעט המנעול שלה לא עובד יותר? הייתם רוצים לבצע החלפת מנעול לכספת שלכם כדי להבטיח שמירה טובה יותר עבור הכסף שלכם?

ישנם סוגים רבים מאד של סוגי מנעולים לכספת שלנו שיכולים להבטיח לנו רוגע וביטחון לכל מה שנוגע בשמירה על הציוד יקר הערך שיש לנו בבית כמו דרכונים, תכשיטים, כסף ועוד. המאמר הבא יעסוק בכל מה חשוב לדעת על סוגי מנעולי הכספת שקיימים ומה הכי מתאים לכם.

 

מנעול כספת

ישנן מגוון רחב מאד של סוגי כספות כל כספת מתאימה לשימוש אחר ישנן כספות מסוג: כספות עמידות באש, כספות מסמכים, כספות ביומטריות, כספות דיגיטליות ועוד. כל כספת והשימוש שלה. לכן, כאשר אנו רוצים להחליט איזה סוג של כספת יתאים לנו אנו צריכים ראשית להבין מה היעוד של אותה כספת ובכך נוכל להתאים לה כספת.

בנוסף, כספות נמדדות גם על פי גובה הערך של הפריטים שנשמרים בהן. במידה ואנו שומרים פריטים יקרים במיוחד אנו צריכים להתאים להם כספת איכותית וחזקה במיוחד במידה והכספת שלנו משמשת לדרכונים וקצת כסף מזומן לא נצטרך להשקיע בכספת הכי איכותית בשוק.

 

סוגי הכספות

בעולם הכספות והאבטחה מבדילים את הכספות על פי חילוק לשני סוגים עיקריים והם:

  • כספת פנימית: כספת שמוחבאת בתוך קיר שלרוב יהיה עשוי מבטון.
  • כספת חיצונית: כספת שמקובעת לקיר על ידי דיבל ג'מבו חזק מאד.

בנוסף לכספות שמותקנות במשרדים או בבתים ישנו גם שירות של בנקים שונים אשר מציעים את שירות הכספות בבנק עצמו. מהלך זה בא לתת לאותם אנשים שנמצאים במקום לא מאובטח מבחינת גניבות, שלא רוצים שיהיה להם ציוד יקר כל כך בבית, שמפחדים מגניבות וכו. כל אותם אנשים יכולים לשמור את אותו הציוד היקר שלהם בכספת הבנק.

בנוסף, מהלך זה בא כדי לתת עידוד לאנשים להשתמש בכסף שלהם בצורה חכמה כדי שהוא לא רק ישכב בבנק ולא יעשה כלום. אולי ניתן לשמור את הכסף שלכם מתחת למזרון, מתחת לבלטות ועוד מקומות מסתור ידועים אך הדלת הטובה ביותר. היא לשמור את הכסף שלכם גם בתוך הבית במקום מוגן ואיכותי אבל זה דורש אמצעי מיגון מתאימים כמו כספת, מחבוא מתאים ועוד.

 

מנעול כספת בישראל

בישראל גובר ועולה יותר ויותר הדרישה לכספות. ברוב המקרים זה לא יהיה בגלל הריבית הגבוהה שלוקח לנו הבנק אלא בגלל גל הגניבות שפוקד את ישראל בשנים האחרונות. מגמה זאת תופסת תעוצה ומגיע לכל שכונה ועיר בארץ. גל הפריצות הלא פוסק הזה שקיים בישראל מביא אנשים רבים לבטח את כל תכולת הבתים שלהם במהירות.

אם בעבר חברות הביטוח דרשו שימוש בכספת סטנדרטית כיום הדרישות כבר עלו ובשביל לקבל ביטוח לתכולת הבית אנו צריכים כספת מקצועית ויקרה. כיום, גם אם מדובר בסכומים לא גבוהים כל כך על הכספת לעמוד בתנאים בינלאומיים כמו עובי, רוחב מנגנון נעילה ועוד.

 

האם קיימים מנעולי כספת שלא ניתן לפרוץ?

אין כספת או מנעול שלא ניתן לפרוץ לכן חשוב להוריד את המחשבה הזאת מהראש. גם אם מדובר בכספת בעלת מנגנון נעילה הכי מתוחכם שיש ושהדפנות שלה הם בעובי של 50 ס"מ תמיד ניתן לפרוץ בדרך מסוימת. אך לפרוץ כספת זה לא עניין של 10 דקות וככל שנשקיע יותר בהתקנה נכונה של הכספת כך יהיה קשה יותר ופרוץ אותה.

לכן אם יש לנו כספת איכותית שביצענו איתה התקנה טובה ואיכותית יהיה מאד קשה לגנבים לפרוץ אותה. המטרה הגדולה ביותר היא החבאת הכספת, במידה והיא נמצאת במקום מוסתר ומוטבע מקיר יהיה לגנב קשה מאד לפרוץ אותה. לכן, במידה ואנו מעוניינים ליצור קושי לגנב נשתמש בכספת איכותית, עם מנגנון נעילה חכם ונדאג לבצע התקנה איכותית וחזקה שלא תאפשר לגנב לעקור את הכספת מהקיר.

 

כספות קטנות

כספות קטנות הן זולות מאד ולכן איכות ההתקנה של סוג כזה של כספות הוא קריטי מאד. סוג זה של כספות נחשב קל לפריצה וניתן להשיג אותו בחנויות רבות. גודל הכספת הוא כגודל של דף מדפסת. כספות כאלו לרוב מיועדות לדרכונים, מסמכים, תכשיטים וגם אקדחים.

כספות כאלו צריכות להיות מחוברות היטב לקיר כדי להוות קושי לגנב לעקור אותן מהקיר ולפרוץ אותן. במידה והן מותקנות בצורה איכותית מאד לקיר יהיה לגנב קשה מאד לפרוץ אותה. כספות כאלה ישמשו לפריטים לא יקרים במיוחד. זמן פריצה ממוצע נע בין 15 שניות ועד 5 דקות.

 

כספות קיר

כספת אשר מוטמנת בתוך הקיר ולא נחשבת לאפקטיבית כמו בעבר. גנב מתוחכם ימצא אותה במידה ויש לו מספיק זמן. הגנב מכירים את כל הטריקים שקיימים ולכן הוא כבר ידע לחפש מאחורי התמונות, מאחורי המקרר או מאחורי קיר כפול.

גם במקרה הזה הדבר החשוב ביותר היא ההתקנה האיכותית שתבצעו בכספת. ככל שההתקנה תהיה מקום מוסתר יותר ועל ידי ברגים חזקים יותר כך יהיה קשה יותר לגנב לפרוץ אותה ולמצוא אותה. הדרך הטובה ביותר הוא הטבעת הכספת בקיר, כמובן שזה דורש בעל מקצוע והכנה מראש. זמן פריצה ממוצע נע בין 10-20 דקות.

 

כספות בינוניות

כספות אלו הן האהובות ביותר על חברות הביטוח משום שהן העמידות ביותר. כספות אלו עמידות מול שימוש בכלים כמו פטיש, מברג, לום ועוד. פריצת הכספת יכולה להתבצע על ידי שימוש בכלים כמו להביור או אבן חיתוך אך זה יקח זמן רב יחסית לפרוץ אותה.

הכספות הללו הן כספות שיהוו מכשול גם עבור פורצים מיומנים ובעלי ניסיון. גודל הכספת הזה הוא גדול יותר והוא מכיל בערך 40 ליטר בתוכה ומשקלה נע בין 80-150 קילו. כספות אלו עונות על הסטנדרטית של חברות הביטוח ששווי הרכוש שנמצא בפנים נמדד על רכוש של בין מאה אלף לבין חצי מיליון שקל.

 

כמה עולה מנעול כספת?

מנעול כספת משתנה לפי סוג המנעול ולפני סוג הכספת שלה הוא מתאים ישנם סוגים רבים של מנעולים כמו מנעול דיגיטלי, מנעול ביומטרי ומנעול פשוט עם מפתח. מנעולי כספות נעים בין 400-3000 ש"ח.

 

מי יכול להחליף מנעול כספת?

נמליץ לכם להחליף מנעול כספת רק על ידי מנעולן מקצועי ואחראי שבא מתחום עולם הכספות. כל שימוש בבעל מקצוע אחר יכול להוות בעיות עבור הכספת שלכם.

 

לסיכום:

מנעול כספת הוא דבר שחשוב מאד לבחור אחד איכותי שיבטיח שמירה טובה על הציוד שלנו.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

מנעול ביומטרי

מכירים את זה בכל הסרטים שהגיבור מגיע לדלת הכספת שלו ועל ידי טביעת אצבע המנעול נפתח וכל הזהב והיהלומים מתגלים להם? חושבים שדברים כאלה יכולים

מנעול כספת עליון

מעוניינים להוסיף מעט יותר אבטחה לאותם הפריטים יקריי הערך שיש לכם בתוך הכספת? חושבים כי הכספת שלכם לא מפסיק מאובטחת? חוויתם פריצה לכספת שלכם? הכספת

מנעול טביעת אצבע אנטר

אנטר היא מערכת נעילה חכמה שמשתלבת כמעט בכל סוג של דלת כניסה שיש לנו כיום בישראל. היא מאפשרת שליטה במגוון רחב של דרכים מה שמוציא

מנעול חבוי

בדלתות שלנו יש מגוון רחב מאד של מנגנונים שונים. חלקם אנו מכירים בצורה ברורה כמו ידית, צירים ומנעול. אך ישנם גם כל מיני הגדרות ושמות

מנעול אלקטרוני

בשנים האחרונות התפתחה בישראל ובעולם מגמת עלייה של הטכנולוגיה. כמובן שהטכנולוגיה מגיעה לחיינו במגוון רחב מאד של דרכים ולא רק בכל מה שנוגע לטלפונים ניידים.

מנעול כספת לדלת

מעוניינים להוסיף עוד אמצעי הגנה לדלת הבית שלכם? חוששים כי מנגנון הנעילה של הדלת שלכם לא מספיק חזק כמו שהוא? חושבים להוסיף עוד חלק בדלת

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: