לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

סוגי מנעולים

מעוניינים להבין אחת ולתמיד מה כל כך מיוחד בסוגים שונים של מנעולים? רוצים להחליף לסוג מנעול אחד בדלת הכניסה של הבית שלכם אבל אתם לא כל כך יודעים איזה סוג עדיף על מה שיש לכם? הייתם רוצים למצוא מנעול שיהווה לכם יותר שקט נפשי ורוגע בגלל גל הפריצות המטורף שיש בישראל בשנים האחרונות? ישנם מגוון רחב מאד של סיבות שיכולות להוביל אותנו להחלפת מנעול הבית שלנו לנעול איכותי יותר כדי שנוכל ללכת לישון בשקט בלילה. המאמר הבא ירכז לכם את כל מה שחשוב לדעת על סוגי המנעולים השונים שיש לנו בשוק ובמה הם יכולים להועיל לנו?

 

מנעולים בחיינו כיום

אנו נמצאים בעולם של טכנולוגיה ושל גניבות. שני הפרמטרים הללו הם בעצם מקור כל סיבת ההשתכללות במנגנוני הנעילה שלנו כיום בארץ ובעולם. לכן, נחלק את זה לשניים חצי מאמר ידבר על פתרונות של מנעולים חכמים וחצי מאמר יעסוק בפתרונות של אבטחת הביתש לנו.

 

מנעולים שמטרתם היא צורכי אבטחה:

הדבר החשוב ביותר בסופו של דבר שאנו רוצים מהמנעול שלנו בבית זה שהוא יהווה עבורנו ביטחון מפני גנבים שינסו לפרוץ את הבית שלנו באמצע הלילה או בזמן שאנו נמצאים בחופשה ואנו רחוקים מהבית. כיום ישנם מגוון רחב מאד של מנעולים שמטרתם היא להוות קושי עבור הגנב שמנסה לפרוץ לנו את דלת הבית שלנו.

כל סוג מנעול מגיע עם סוג הדלת אליה הוא שייך. חשוב מאד להבין כי לא כל מנעול מתאים לכל סוגי הדלתות שיש. כיום האבטחה לא באה רק מסוג המנעול שיש לנו בדלת הבית שלנו אלא גם מסוג הדלת שיש לנו. הדלת מגיעה עם מנעול ייעודי שלה ובכל היא יכולה להבטיח לנו חווית שמירה איכותית על הבית שלנו.

הדלתות מגיעות עם מנעולים איכותיים אבל סוג הדלת הוא לא רק מה שחשוב אלא גם המנעול שמורכב עליה. ישנן מגוון רחב מאד של דלתות שמהוות קושי רב לגנבים כמו: דלתות שריונית חסם, דלתות רב בריח, דלתות פלדלת, דלתות אלומיניום ועוד. כל אחד מהדלתות האלו יש לה רמת אבטחה שונה.

חשוב מאד להתאים את סוג האבטחה שלו אנו מעוניינים לסוג הדלת שיש לנו. במידה ואנו נרצה רמת אבטחה גבוה מאד רצוי שנזמין לנו הבית דלת מסוג פלדלת או שריונית חסם. דלתות כאלו מהווה הגנה טובה מול גנבים וברגע שהם רואים סוג דלת כזאת פעמים רבות הם מוותרים על הפריצה משום שהיא לוקחת זמן וקושי רב.

בנוסף לסוג הדלתות ולסוג המנעולים שמגיעים עם הדלתות שלנו ישנם גם מנעולים אשר מותקנים לאחר התקנת הדלת. מנעולים אלו תפקידם הוא להוות ביטחון נוסף לבית שלכם והם עוזרים לנו להעלות את רמת האבטחה שלה אנו מעוניינים. ישנם שני סוגי מנעולים והם: מנעול כספת עליון ומנעול חבוי.

 

מנעול כספת עליון:

מנעול כספת עליון הוא סוג של מנעול שמותקן לאחר התקנת הדלת בבית שלכם. מנעול זה יכול להיות מותקן גם אחרי שנתיים או יותר ברגע התקנת הדלת והוא בא לתת חיזוק לרמת האבטחה בבית שלנו. תחילה המנעול הזה היה מיועד רק לכספות משום שכספות רבות סבלו מפריצות והיה צריך למצוא להם אמצעי הגנה נוסף. לאחר שראו שסוג זה של מנעול הוא איכותי ומהווה שמירת טובה יותר וקושי רב יותר לגנבים החליטו להמיר אותו גם לדלתות הכניסה כדי שהוא יוכל לתרום גם שם.

סוג של מנעול זה הוא מורכב על החלק העליון של הדלת. אופן ההתקנה שלו הוא מעט מסובך ולכן חשוב מאד להיעזר במנעולן מקצועי שיבוא להתקין לכם את המנעול העליון. לצורך התקנתו של המנעול העליון על המנעולן לבצע קידוחים בדלת ובמשקוף. המנעולן מתקין 3 בריחים חדשים על הדלת שלכם שנכנסים לעומק של כ-20 ס"מ בתוך המקום שלנו. בעת ההתקנה של המנעול העליון על המנעולן לבצע קידוח עמוק ורציני וסוג הדלת יהווה את רמת הקושי שהוא יחווה מהדלת. ככל שהדלת חזקה יותר כך יהיה לו קשה יותר לקדוח בה. וגם המחיר יהיה בהתאם.

מנעול כספת עליון הוא מנעול שלא ניתן לראות מחוץ לבית. לכן, במידה והגנבים פרצו לכם את המנעול הראשי של הדלת שלכם הדלת עדיין לא תיפתח להם ורק אז הם יבינו שיש להם עסק עם מנעול כספת עליון. מנעול כספת עליון מרתיע גנבים רבים וגורם להם להפסיק עם הפריצה מחשש שזה יכול לקחת זמן רב מידי ושהם יכולים להיתפס.

 

מנעול חבוי:

מנעול חבוי הוא מנעול שנמצא בעיקר בחלונות ובדלתות הזזה. מנעול זה מותקן בפנים הדלת או החלון שלנו כך שלא ניתן לראות אותו מבחוץ. מנעול זה מהווה גם בעיה של פריצה של מנגנון הנעילה בלבד. מנעול חבוי הוא מנעול אסתטי מאד ולא ניתן לראות אותו כמעט.

התקנה של מנעול חבוי היא לא התקנה מסובכת כל כך וחשוב שהיא תתבצע על ידי מנעולן מוסמך ומקצועי כדי להבטיח שאותו מנעול יעבור בצורה איכותית.

 

מנעולים חכמים

הגענו לסוג השני של סוגי המנעולים. המנעולים החכמים הם מנעולים שבאו להקל על חיינו מבחינות רבות כמו: נוחות, מתן הרשאות בקלות, ביטול הצורך המפתח, שליטה ברחוק ועוד. העולם שנו כיום הוא עולם טכנולוגי וכעת בכל תחום אנו יכולים לחוות זאת גם בתחום המנעולים.

כיום ניתן למצוא מגוון רחב מאד של סוגי מנעולים חכמים אשר נפתחים על ידי צ'יפ, כרטיס, טביעת אצבע, סריקת כף יד, סריקת גלגל העין, סיסמא סודית ועוד. היתרונות של כל סוגי המנעולים הללו הם שבעזרתם אנו יכולים כבר לא להסתובב עם המפתח שלנו בכיס כל היום ואין לנו חחש שמה הוא יאבד ומישהו יבצע איתו שימוש לרעה.

המנעולים החכמים הם מנעולים אשר נותנים לנו את האופציה של שליטה על מי נכנס לדלת שלנו ומתי. על ידי מתן הרשאות אנו יכולים לקבוע איזה אדם יוכל להיכנס לבית או למשרד ובאיזה שעות. לדוגמא: במידה ויש לנו מנקה או גנן שצריכים לבוא ביום ספציפי נוכל לאשר להם את הכניסה גם אנו לא נמצאים בבית.

שליטה מרחוק היא גם דבר דיכול לעזור לנו משום שמתי שאנו לא נמצאים בבית או במשרד אנו יכולים להמשיך לדאוג למי נכנס לאותו החדר ומתי. בנוסף, מערכות אלו הם מערכות אשר יכולות לשמור את נתוני האורחים שלנו ובכל אנו יכולים להיות במעקב אחרי מי שיכנס לבית שלנו או למשרד.

החיסרון היחידי במערכות אלו הוא שהם יותר יקרות ממערכות נעילה רגילות. התקנה של מערכות חכמות בבית או במשרד שלנו רק מתחילות מ-2000 ש"ח להתקנה ויכולות להגיע גם ליותר מזה. מערכות כאלה הם מערכות יקרות בגלל שהם דורשות חיבורים לאינטרנט, לאפליקציות, ל-WIFI  ועוד. מערכות כאלו כוללות בתוכן מצלמות, מסכים, מערכות קודן, מערכות לסריקה ועוד.

 

לסיכום:

ישנם מגוון רחב מאד של סוגי מנעולים מחיינו כיום. תלוי מאד מה סוג הנעילה שאתה מעוניין שתהיה לך בבית. חשוב מאד לבדוק את כל האופציות שיש בשוק לפני שאנו בוחרים מערכת נעילה אחד וחשוב מאד שנבצע את ההתקנות של המערכות הללו רק בעזרת מנעולן מקצועי.

אודות המחבר

עו"ד פלילי סיוון כהן
עו"ד פלילי סיוון כהן

נעים מאוד, עורכת דין פלילי סיוון כהן. את הדרך שלי בתחום המשפט הפלילי התחלתי עוד כשהייתי סטודנטית. צברתי ניסיון משמעותי במשרד עורכי דין מוכר, וזאת עד לפתיחת משרד עריכת דין פלילי עצמאי. כיום, אני מנהלת משרד עצמאי בתחום משנת 2011 ומעניקה שירות משפטי מקצועי ואישי בתחום הדין הפלילי. המשרד נותן לכל לקוח שלנו ליווי אישי וצמוד, החל משלב החקירה ועד לסיום ההליכים. ליווי ללא רבב הכולל: ניהול תיקי הוכחות, עררים וערעורים, ייצוג בהליכי מעצר ועוד. השירות שאנו נותנים הוא שירות מסור ומקצועי ללא רבב. נוסף על כל אלה, אני בעלת תואר ראשון ושני במשפטים באוניברסיטת בר אילן.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

מנעול ביומטרי

מכירים את זה בכל הסרטים שהגיבור מגיע לדלת הכספת שלו ועל ידי טביעת אצבע המנעול נפתח וכל הזהב והיהלומים מתגלים להם? חושבים שדברים כאלה יכולים

מנעול כספת

מעוניינים לקנות כספת לבית ואתם לא יודעין איזה סוג של כספת יהיה הטובה ביותר עבורכם ועבור הציוד היקר שלכם? חוויתם פריצה לכספת שלכם וכמעט המנעול

מנעול כספת עליון

מעוניינים להוסיף מעט יותר אבטחה לאותם הפריטים יקריי הערך שיש לכם בתוך הכספת? חושבים כי הכספת שלכם לא מפסיק מאובטחת? חוויתם פריצה לכספת שלכם? הכספת

מנעול טביעת אצבע אנטר

אנטר היא מערכת נעילה חכמה שמשתלבת כמעט בכל סוג של דלת כניסה שיש לנו כיום בישראל. היא מאפשרת שליטה במגוון רחב של דרכים מה שמוציא

מנעול חבוי

בדלתות שלנו יש מגוון רחב מאד של מנגנונים שונים. חלקם אנו מכירים בצורה ברורה כמו ידית, צירים ומנעול. אך ישנם גם כל מיני הגדרות ושמות

מנעול אלקטרוני

בשנים האחרונות התפתחה בישראל ובעולם מגמת עלייה של הטכנולוגיה. כמובן שהטכנולוגיה מגיעה לחיינו במגוון רחב מאד של דרכים ולא רק בכל מה שנוגע לטלפונים ניידים.

מנעול כספת לדלת

מעוניינים להוסיף עוד אמצעי הגנה לדלת הבית שלכם? חוששים כי מנגנון הנעילה של הדלת שלכם לא מספיק חזק כמו שהוא? חושבים להוסיף עוד חלק בדלת

מנעול רב בריח

חולמים על דלת איכותית לבית שלכם שתוריד לכם את רמת הלחץ מני גניבות? רוצים להחליף את המנגנון הנוכחי בדלת שלכם למנגנון חזק ואיכותי יותר? פוחדים