לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

פורץ מכוניות

גם לכם קרתה סיטואציה שנתקעתם מחוץ לרכב שלכם בצורה פתאומית? פתאום המפתח כבר לא מגיב לרכב או לסוויץ'? מפתחות הרכב שלכם ננעלו בפנים הרכב? מפתחות הרכב שלכם נגנבו ואתם מפדחים שהשלב הבא יהיה הרכב שלכם? ישנם סיבות רבות לכך שנמצא את עצמנו נעולים או תקועים מחוץ לרכב שלנו.

במקרים רבים דופק הלב שלנו והלחץ יתחילו להיות מהירים וחזקים ואולי אפילו נחווה התקף פאניקה קטן או גדול. ראשית, חשוב מאד לנשום עמוק ולהירגע כי לחץ לא יעזור לנו פה כלל. בכל יום נקעים אנשים מחוץ לרכב שלהם ומזמינים פורץ מכוניות שיעזור להם לפתור את הבעיה. במאמר הבא ריכזנו עבורכם כל מה שחשוב לדעת על פורץ מכוניות.

 

פורץ מכוניות

פורץ מכוניות הוא מקצוע שמגיע מתחום הפריצה. בקורס המנעולנים שעובר כל פורץ ישנו גם חלק שמתמקד בפריצת רכבים. ישנם סיבות רבות לכך שנזדקק להתקשר ולהזמין את שירותיו של פורץ מכוניות.

חשוב לציין שלא כל המנעולנים אכן בקיאים בתחום פריצת המוכיות ולכן יש לוודא טרם הזמנת הפורץ שהוא אכן פורץ שמתמחה בפריצת מכוניות. פריצה לא מקצועית של הרכב שלכם יכולה להשאיר סימני פריצה או לפגוע באחד המנגנונים של הרכב שלכם. ישנם כמה סוגים של פריצת מכוניות, כמו שיש לכל דלת מנגנון נעילה שונה כך גם בעולם הרכבים.

 

סוגי פריצת מכוניות

לכל רכב יש מערכת נעילה מעט שונה. כיום ניתן להתקין על הרכבים בנוסף למנגנון הנעילה גם מנגנוני נעיל נוספים כמו מנעול הגה, מנעול גלגלים ועוד. אך הדבר החשוב ביותר עבור המנעולן הוא סוג מנגנון הנעילה שיש לרכב שלכם.

סוג מנגנון הנעילה תלוי בסוג הרכב שלכם. לא משנה אם יש לכם רכב יוקרה או רכב פשוט מנגנון הנעילה שלהם יהיה זהה וכך גם מחיר הפריצה. לכל סוג של מנגנון יש דרך פריצה שונה וגם כלים שונים שיעזרו לפורץ המכוניות לפרוץ את הרכב שלכם.

 

מנגנון נעילה רגיל:

לרוב המכוניות יש מנגנון נעילה רגיל, מנגנון זה הוא לא מסובך במיוחד לפריצה והפריצה שלו לא לוקחת זמן רב מידי. מנגנון הנעילה הרגיל נפתח על ידי שני כלים פשוטים שניתן לקנות בכל חנות למנעולנים או דרך האינטרנט. הכלים הם כרית ניפוח ומוט ברזל מיוחד.

בשיטה זו פורץ המכוניות לוקח את כרית הניפוח ומניח אותה בשני מקומות אופציונליים או בין שתי בדלתות או בין הדלת הקדמית לבין גג הרכב שלכם. לאחר שהפורץ הכניס את הכרית למקומה הוא מתחיל בהליך הניפוח שלה לאט לאט ובעדינות כדי לא ליצור נזק. לאחר שנוצר רווח הוא מכניס את מוט הברזל המיוחד כדי לפתוח את מנגנון הנעילה של הרכב. שיטה זו לא לוקחת זמן רב מידי והיא גם לא יקרה כל כך.

 

מנגנון נעילת וואקום:

מנגנון נעילה זה הוא כבר מנגנון נעילה מתוחכם יותר ושקשה יותר לפרוץ אותו. בשביל לפרוץ סוג רכבים בעלי מנגנון נעילת וואקום על המנעולן להצטייד בכלי דגדוג. כלי הגדדוג הוא סט כלים שמגיע במגוון רחב של גדלים. מנגנון נעילת הוואקום מאפשר את פתיחת הרכב אך ורק על ידי פתיחת המנעול דרך חור המנעול. כל המנעולים עובדים בצורה של הזזת הפינים שנמצאים בתוך המנעול.

על ידי הזזת הפינים למקומם הנכון מתאפרת הפתיחה של המנעול. כאן נכנסים לתמונה כלי הדגדוג. על ידי סט כלים זה המנעולן מדגדג את הפינים של המנעול עד להכנסתם למקום הרצוי. שיטה זו לוקחת זמן רב יותר משום שעל המנעולן להיות רגיל וזהיר כדי לא לפגוע במנגנון הנעילה של הרכב. בנוסף, בגלל ששיטה זו לוקחת זמן רב יותר כך גם התשלום עליה יהיה גבוה יותר.

 

הפרמטרים לגובה עלו הפריצה

גם כאן ישנם כמה פרמטרים שמשפיעים על גובה עלות הפריצה שיציע לכם המנעולן. הפרמטרים הם:

 

סוג הבעיה:

במידה והבעיה היחידה היא רק נעילת הרכב לא בטוח שעלות השירות תהיה גבוה מידי. אך במידה ויש צורך בשירות נוסף כמו החלפת סוויץ', החלפת מפתח לרכב שלכם ועוד ככל הנראה שעלות המחיר תעלה.

 

סוג הנעילה:

כמו שציינו קודם לכן ישנם שני סוגי מנגנוני נעילה. לכל מנגנון נעילה שיטות שונות לפרוץ אותו. בנוסף, כל מנגנון נעילה לוקח זמן שונה לפרוץ. סוג מנגנון הנעילה הוא גם פרמטר חשוב לגובה הצעת המחיר שלכם.

 

מקום העבודה:

מקום העבודה הוא גם פרמטר חשוב מאד. במידה ונתקעת במרכז עיר או במקום קרוב לאותו המנעולן ככל הנראה שעלות הפריצה לא תהיה יקרה כל כך. אך, במידה ונתקעתם במקום מרוחק יותר כמו ליד הים, באמצע הטבע או ליד המדבר המחיר יעלה עם הדרך שעל המנעולן לעשות כדי להגיע אליכם.

 

הטיימינג:

הטיימינג הוא כמעט הכל בחיים האלו. אם היינו יכולים היינו מכניסים ללו"ז שלנו "רכב נעול" בזמן נוח באמצע היום, אך זה לא המצב. במידה והרכב לנו אכן נתקע באמצע היום ככל הנראה שזאת לא תהיה בעיה גדולה וזה לא ישנה את גובה המחיר. במידה והרכב שלכם ננעל באמצע הלילה, בשבת או בערב חג המצב כבר שונה יותר וככל הנראה שעלות השירות יעלה בצורה משמעותית.

 

האם ניתן לבצע את פעולת פורץ מכוניות בצורת עצמאית?

לא היינו ממליצים להחליף את שירות פורץ המכוניות בצורה עצמאית מכמה סיבות ברורות והן:

ניסיון: ראשית, ככל הנראה שאין לכם הרבה ניסיון בפריצת רכבים ולא היינו ממליצים לכם להפוך את הרכב שלכם לשפן ניסיונות. פריצ רכב ללא ניסיון יכולה להשאיר סימני פריצה ולפגוע באחד מהמנגנונים שיש ברכב שלכם.

כלים: כדי לפרוץ רכב בצורה טובה חשוב מאד להשתמש בכלים מתאימים. נכון, ניתן להשיג את הכלים גם דרך האינטרנט אך גם לא בטוח מה יהיה טיב הכלים וגם המקום שבו תשמרו אותם חשוב מאד. במקום האידיאלי ביותר שבטח תחשבו עליו יהיה בבגאז', אבל… נכון, הרכב שלנו נעול בכלל. ניתן לשמור את הכלים הללו בבית או במשרד אבל זה אתם מאד מוגבלים במקום שבו אתם יכולים להשתמש בהם.

 

כמה עולה שירות של פורץ מכוניות?

שירות של פורץ מכוניות משתנה עם כמה פרמטרים. ראשית, הדבר המשפיע ביותר הוא סוג הנעילה שיש לרכב שלכם. במידה ויש לכם נעילה רגילה עלות הפריצה תהיה בין 150 ל-300 ש"ח. במידה ויש לרכב שלכם נעילת וואקום הסכום כבר יכול להגיע ל-800 ש"ח.

 

לסיכום:

נעילת הרכב שלכם היא לא דבר נעים כלל. חשוב מאד לבצע את הפריצה בצורה איכותית וטובה על ידי מנעולן מומחה שיודע מה הוא עושה. אל תנסו לפרוץ א הרכב לבד משום שהתוצאה עלולה להיות גרועה יותר.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

פורץ משאיות

משאית נעולה היא כלל לא סיטואציה נעימה. ברוב המקרים בהם אנו מבינים שהמשאית שלנו ננעלה ואין לנו את האופציה לפתוח אותה ככל הנראה נכנס ללחץ

פורץ קטנועים

למי מרוכבי הקטנוע לא קרה הסיטואציה פעם אחת לפחות שתא האחסון של הקטנוע נטרק בצורה חזקה עם הקסדה בפנים או שהמנעול של תא המושב נתקע

פרוץ אופנועים

מדינת ישראל עמוסה מאד בפקקי תנועה רבים וכמעט בכל יום ובכל כביש קיים פקק תנועה. רבים מאיתנו לא ממש מצליחים להתחמק מהפקקים הללו אלא אם

פורץ רכבי יוקרה

אין דבר יותר מבאס מלגלות שאין לך אופציה לפתוח את רכב היוקרה שלך. אתה מגיע לאחר דייט לוהט או לאחר אירוע חשוב ואתה תקוע בלי

פורץ אוטובוסים

אוטובוסים הם כלי תחבורה חשובים מאד. הם משמשים כרכב להרבה מאד אנשים בו זמנית. הם מסיעים אנשים מעיר לעיר, מרחוב לרחוב ויש להם תפקיד חשוב

פורץ מיניבוסים

כיום ניתן לראות יותר ויותר מיניבוסים בארץ ובעולם. מלבד אוטובוסים, משאיות, רכבים פרטיים ואופנועים ניתן למצוא היום גם לא מעט מיניבוסים. המיניבוסים תופסים מקום משמעותי

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: