לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

פורץ קטנועים

למי מרוכבי הקטנוע לא קרה הסיטואציה פעם אחת לפחות שתא האחסון של הקטנוע נטרק בצורה חזקה עם הקסדה בפנים או שהמנעול של תא המושב נתקע או הסיבה הנפוצה ביותר שקוראת כמעט על בסיס יומי שמפתחות הקטנוע הולכות לאיבוד. במיוחד כדי לעזור לאותם רוכבי קטנוע תקועים עברו מנעולנים רבים קורס מנעולנים שמתמקד בפריצת רכבים ובין היתר גם קטנועים.

חשוב מאד לא להילחץ כאשר מפתח הקטנוע שלכם נאבד או שאחד מתאי הקטנוע שלכם לא נפתח, זו היא אכן סיטואציה מוכרת מאד ולא מסובכת כלל לפתרון. במאמר הבא ריכזנו עבורכם כל מה שצריך לדעת על פורץ קטנועים, עלות פריצה, כלים ועוד.

 

מה הן סוגי הנעילות שיש בקטנוע?

ברוב הקטנועים ישנם שלושה סוגי מנעולים, כל מנעול אחראי על חלק אחר בקטנוע. את כל אחד מהמנעולים הללו צריך לפתוח לפני שאנו ניגשים להתחיל את הנסיעה שלנו. המנעולים הם תא המושב, תא האחסון וכמובן הסוויץ'. לכל אחד מהן צורה שונה אך הם גם די דומים. כדי להבין כיצד לפרוץ את המנעול בצורה הטובה ביותר ראשית חשוב להבין מה הם כל אחד מהמנעולים.

  • תא האחסון: יש תלות מסויימת בתא האחרון שלכם, לרוב הקסדה שלנו נמצאת שם או חפצים אחרים חשובים. לרוב המנעול מורכב ממנגנון די פשוט שפועל בצורת לשונית והוא נפתח על ידי מפתח קטן. את תא האחסון ניתן לפרוץ על ידי כלי דגדוג שתפקידם הוא לשמש כתחליף למפתח. חשוב מאד לא לנסות לפרוץ את תא האחסון בצורה עצמאית על ידי הזזת הלשונית בדרכים שונות משום שזה יכול לפגוע במנגנון הנעילה של אותו המנעול.
  • תא המושב: תא המושב שלכם גם הוא נעול על ידי מנעול. תא המושב הוא תא מעט יותר מסובך מתא האחסון וזו בגלל הסיבה שהתא מורכב בתוך גוף הקטנוע שלכם. כדי לפרוץ את תא המושב שלכם דרוש יותר זמן ויותר תכנון. תא המושב עובד בצורה דומה לתא האחסון והוא עובד עם מנעול שננעל בעזרת לשונית שניתן לפריצה גם כן על ידי כלי דגדוג.
  • הסוויץ': במידה וקיימת בעיה עם מנגנון ההנעה של הקטנוע שלכם ברוב המקרים נוכל לפתור את הבעיה על ידי חיווט מחודש של החוטים בקטנוע שלכם ובכך להניע את הקטנוע שלכם ולקחת אותו למקום עבודה מסודר כמו מוסך. לכן, במידה ונאבד לכם המפתח לקטנוע שלכם הפתרון הוא לא מסובך כל כך ועל ידי חיווט מחודש ניתן לפתור את הבעיה ולקחת את הקטנוע למקום שיוכלו להכין לכם מפתח חדש. כמעט כל מנעולן יודע לבצע חיווט מחודש.

 

 איך מתבצע התהליך של פורץ קטנועים?

ישנם שני סוגי פריצות שמשמשות אותנו לקטנועים, חיווט מחודש ופריצה בעזרת כלי דגדוג. לכל אחת מהשיטות הללו ישנם דרכים שונות, לוקחות פרק זמן שונה, בעזרת כלים שונים ועוד. חשוב מאד להבין כיצד עובדת כל שיטה כדי שנוכל להבין את מצבו של הקטנוע שלנו. על ידי ידע של מקור הבעיה נוכל להוריד את רף הלחץ בו אנו נמצאים. השיטות הן:

 

פריצת דיגדוג:

רוב המנעולנים יודעים לבצע פריצה בעזרת כלי דגדוג, כלי דגדוג מתאימים להרבה מסוגי הדלתות ולא במיוחד לקטנועים. כאשר אנו מדברים על סוג של פריצה חשוב שנבין כיצד אנו מבצעים את הפריצה וחשוב מכך, כיצד אנו שומרים על הקטנוע שלנו מונע עד ההגעה למוסך. פריצה מסוג הדגדוג מתבצעת על ידי החדרת כלי הדגדוג לחור המנעול (הסוויץ') ושם על ידי משחק עדין עם הפינים של של המנעול נוכל לשחרר את הנעילה ולהביא להנעת הקטנוע שלנו.

 

חיווט מחדש:

במקרים כאלו של חיווט מחודש נצטרך להשתמש בשיטה זאת כאשר מנגנון הנעילה או הסוויץ' לא מתפקדים בצורה טובה או שקיימת בעיה בחיווט הנוכחי של הקטנוע שלנו. הפעולה הראשונה היא הוצאת גוף הפלסטיק שנמצא מתחת להגאים של הקטנוע, מאחורי גוף הפלסטיק נמצאים כל החיווטים של הקטוע.

על ידי סגירת מעגל חשמלי של החוטים של הקטנוע נוכל ליצור את הנעת הקטנוע שלנו ובכך נוכל לקחת אותו למוסך כדי להמשיך את הטיפול. חשוב מאד לנסוע ישירות למוסך ולא לעצור באמצע משום שבמידה ואנו מכבים את הקטנוע שלנו נצטרך לבצע פעולה זאת שוב.

 

מה הם הכלים שמשמשים לפריצת הקטנוע שלנו?

לכל מנעולן יהיו את הכלים שיעזרו לו לפרוץ את הקטנוע שלכם. כלים אלו משמשים לכל פריצה של מנעול והם לא מיוחדים במיוחד לקטנועים. ברוב המקרים פורץ קטנועים השתמש בעיקר בכלי הדגדוג לצורך הפריצה או בחולץ המפתחות שישמש למפתחות שנשברו בתוך הסוויץ'. במידת הצורך פרוץ מנעולים השתמש גם כן בחיווט מחודש של הקטנוע כדי להביא להנעתו. כעת נפרט על הכלים של פורץ הקטנועים:

  • כלי דגדוג: נסביר כעת מה תפקידם של כלי הדגדוג, אך לפני זה נסביר כיצד עובד מנעול. כל המנעולים נפתחים על ידי הכנסת מפתח ספציפי שמזיז את הפינים שנמצאים בתוך המנעול למקומם הנכון, לאחר שנכנס המפתח הנכון והזיז את הפינים למקומם המנעול יכול להיפתח. כאן כלי הדגדוג נכנסים לתמונה, כאשר אין לנו מפתח כלי הדגדוג מדמים את המפתח שלנו. המנעולן מכניס את כלי הדגדוג ומזיז את הפינים למקומם ובכך הוא פותח את המנעול.
  • מחלץ מפתחות שבורים: פעמים רבות אנו נתקלים בסיטואציות של מפתחות שבורים בתוך הסוויץ' או בתוך מנעול הדלת שלנו בבית. על ידי חולץ המפתחות השבורים נוכל להוציא את המפתח השבור ממקומו כדי לאפשר את הכנסת המפתח הנכון או כדי להחליף את הסוויץ' או הצילינדר. אין דרך להוציא את המפתח השבור שלכם מהסוויץ' ללא מנעולן מקצועי בעל חולץ מפתחות. חולץ המפתחות עובד בצורה כזאת של מחטים קטנים וגמישים מאד שנכנסים לתוך הסוויץ' המחטים יוצרים חיכוך של המתח ובכך הם מאפשרים למנעולן לשלוף את החלק השבור של המפתח מהסוויץ'. ניתן למצוא את חולץ המפתחות אצל כל אחד מהמנעולנים משום שזה הוא כלי שמשמש לכל סוג של מפתח שבור בחור המנעול.
  • כלי עבודה רגילים: למענולן מקצועי יהיה גם כלי עבודה רגילים בארגז הכלים שלו שיהיו מוכנים לכל סיטואציה שונה, כלים כמו: פלאייר, פטיש, כלי כרסום, מברגים בגדלים שונים ועוד. כלים אלו חשובים לרגעים שבהם פורץ קטנועים צריך לבצע חיווט מחדש של הקטנוע ועל ידי כלים אלו הוא יכול לבצע את הוצאת גוף הפלסטיק והטנעת הקטנוע.

 

ניתן להיות פורץ קטנועים ללא ניסיון?

לא, חשוב מאד לא לבצע את פריצת הקטנוע ללא ניסיון או לא לאפשר למנעולן ללא ניסיון לפרוץ לכם את הקטנוע. פריצת קטנוע היא נושא רגיש. במידה ומנעולן לא מקצועי מבצע את הפריצה הזאת הוא יכול לגרום לבעיות נוספות במנגנון הנעילה של הקטנוע.

 

 מה מחיר של פורץ קטנועים?

המחיר של פורץ קטנועים מושפע מכמה פרמטרים שונים כמו: סוג הפריצה, זמן הפריצה, מקום הפריצה ועוד. כל אחד מהפרמטרים האלו משפיע על גובה הצעת המחיר שלכם. מחיר ממוצע לפריצת קטנוע יהיה בין 200 ל-250 ש"ח.

 

לסיכום:

בסיטואציה שאנו נתקעים ללא האופציה להניע את הקטנוע שלנו חשוב שנבחר בפורץ איכותי ומקצועי.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

פורץ מכוניות

גם לכם קרתה סיטואציה שנתקעתם מחוץ לרכב שלכם בצורה פתאומית? פתאום המפתח כבר לא מגיב לרכב או לסוויץ'? מפתחות הרכב שלכם ננעלו בפנים הרכב? מפתחות

פורץ משאיות

משאית נעולה היא כלל לא סיטואציה נעימה. ברוב המקרים בהם אנו מבינים שהמשאית שלנו ננעלה ואין לנו את האופציה לפתוח אותה ככל הנראה נכנס ללחץ

פרוץ אופנועים

מדינת ישראל עמוסה מאד בפקקי תנועה רבים וכמעט בכל יום ובכל כביש קיים פקק תנועה. רבים מאיתנו לא ממש מצליחים להתחמק מהפקקים הללו אלא אם

פורץ רכבי יוקרה

אין דבר יותר מבאס מלגלות שאין לך אופציה לפתוח את רכב היוקרה שלך. אתה מגיע לאחר דייט לוהט או לאחר אירוע חשוב ואתה תקוע בלי

פורץ אוטובוסים

אוטובוסים הם כלי תחבורה חשובים מאד. הם משמשים כרכב להרבה מאד אנשים בו זמנית. הם מסיעים אנשים מעיר לעיר, מרחוב לרחוב ויש להם תפקיד חשוב

פורץ מיניבוסים

כיום ניתן לראות יותר ויותר מיניבוסים בארץ ובעולם. מלבד אוטובוסים, משאיות, רכבים פרטיים ואופנועים ניתן למצוא היום גם לא מעט מיניבוסים. המיניבוסים תופסים מקום משמעותי

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: