לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

קיצור דלתות

פעמים רבות אחרי שאנחנו משפצים את הבית שלנו אנו נבחין שדלתות הבית שלנו לא נסגרות באותה קלות כמו בעבר. נכון, זה עלול להעלות המון שאלות כמו "מה בדיוק קרה לנו בבית שפתאום כל הדלתות מסרבות להיפתח כמו בעבר?".

כאשר אנו מבחינים שדלתות הבית מסרבות להיפתח ככל הנראה השינוי שעשינו בבית שלנו היה ריצוף חדש, פרקט חדש או כל דבר כזה או אחר שגרם לגובה הרצפה שלנו להשתנות. במאמר הבא נרכז עבורכם כל מה שחשוב לדעת על קיצור דלתות ובאיזה סיטואציה נצטרך לעשות את זה.

 

מתי ככל הנראה נבחין שאנו צריכים לבצע קיצור לדלת שלנו?

ברוב המקרים קיצור דלתות נעשה לאחר שיפוץ הבית. פעמים רבות אנשים מוסיפים פרקט לאחד מחדרי הבית או לכל הבית, אנשים לעיתים מוסיפים ריצוף חדש ומלבישים אותו על הישן ועוד. פעולות אלו גורמות לגובה הרצפה להשתנות בכמה מ"מ מה שמשפיע על פתיחתה וסגירתה של הדלת שלכם.

השינוי הקטן הזה אולי לא נראה לעין אך הוא נראה לדלת שלנו. ברגע שהדלת שלנו צריכה להיגרר על הרצפה דבר זה גורם גם לדלת לבעיות וגם שורט את הרצפה או הפרקט החדש שזה עתה שמתם.

 

מה הפעולה שנעשת בעת קיצור הדלת?

במסגרת הפעולה שמבצע המנעולן בעת קיצורה של הדלת שלכם, הוא מוריד את החלק התחתון של הדלת שלכם כדי שהיא תוכל להיפתח ולהיסגר בצורה חלקה. המנעולן מנסר את הדלת שלכם ובכך היא נעשית במידה המתאימה.

כדי לבצע את קיצור הדלת שלכם בצורה הטובה והאיכותית ביותר שיש על המנעולן להצטייד בכלים המתאימים והאיכותיים ביותר. שימוש לא נכון בכלים או בשיטת הניסור יכול להוביל לבעייה בדלת ולמראה לא אסתטי של הדלת המקוצרת.

על המנעולן לבצע את השטח ואת הכלים מבעוד מועד. ועליו לבצע עבודה מסודרת ונקייה. ראשית, עליו להוציא את הדלת ממקומה להניח אותה על משטח עבודה מתאים תוך כדי זהירות רבה לא לפגוע באחד ממנגנוני הדלת שלכם ובעת הניסור עליו להיות מדוייק מאד ויסודי כדי לא להשאיר עקבות או תקלות שנראות לעין.

 

מה חשוב לדעת על המנעולן לפני שאנו מזמינים אותו לביצוע העבודה:

חשוב מאד לבצע כמה דברים לפני שאנו מזמינים את המנעולן הראשון שעונה לנו בטלפון. ראשית, בצעו סקר שוק מקיף תוך כדי קבלת המלצות וחוות דעת מאנשים. הסיטואציה הטובה ביותר היא המלצה על מנעולן ממקור ראשון שאתם מכירים. יש לבצע מספר בדיקות חשובות לאותו המנעולן לפני ההזמנה שלו, כמו:

  • זריזות: המנעולן צריך לבצע עבודה איכותית וטובה, אך דבר חשוב הוא גם שהוא יבצע את העבודה בצורה מהירה וזריזה כדי שתוכלו לחזור לשגרת חייכם בצורה מהירה ללא עיכובים ובעיות רבות.
  • הגעה מהירה: חשוב לבחור מנעולן יבטיח שיגיע תוך זמן קצר ומהיר להתחיל לעבוד על קיצור דלתות הבית שלכם. חשוב שהמנעולן יגיע בשעות שאכן קבעתם כדי שהעבודה לא תתעכב ותיעשה על הצד הטוב ביותר.
  • עבודה ללא נזק: כמו שאמרנו ניסור/קיצור של דלת חייב להיעשות על ידי מנעולן מקצועי. שימוש במנעולן לא מקצועי לצורך עבודה מסוג זה יכול להשאיר על הדלת סימנים אסתטיים רבים ובעיות עתידיות.

 

קיצור הדלת הוא האופציה היחידה?

התשובה לכך היא לא, ישנה עוד אופציה אבל היא לא מתאימה לכל הדלתות ולכל המשקופים. אופציה זאת היא הוצאת הדלת ממקומה ומשחק עם גובה הצירים שיתאימו לגובה החדש של רצפת הבית שלכם.

על ידי הוצאת ושינוי גובה הדלת אנו מקבלים את אותה התוצאה של שינוי הגובה של הדלת והרחקתה מהרצפה. כאמור, לא כל הדלתות והמשקופים יכולים לאפשר סוג זה של תיקון. לכן, בעת הזמנת המנעולן לבית שלכם יש לשאול אותו האם הוא יכול לבצע את האופציה הזאת משום שלרוב היא תהיה בטוחה יותר ותשאיר פחות נזק לדלת.

 

ארגז כלים מתאים

לצורך קיצור או ניסור אחת מדלתות הבית שלכם חשוב מאד שהמנעולן השתמש בכלים מתאימים, שימוש לא נכון באחד הכלים או שימוש בכלי שלא מתאים לניסור של דלת יכול גם להרוס את הכלי (פחות בעיה שלכם), זה יכול להוביל למראה לא אסתטי של הדלת לאחר הניסור וזה עלול להוביל לבעיות במנגנונים שונים בדלת שלכם. לכן, חשוב לדאוג שאותו מנעולן יהיה מקצועי, בעל ידע וניסיון ושהוכשר לבצע סוג כזה של עבודה.

 

אילו פרטים חשוב לשאול את המנעולן?

מנעולן כיום בישראל לא צריך אישור או הסמכה מיוחדים כדי להתחיל לעבוד בשוק. פרמטר זה פותח את הסוג הזה של העבודה למגוון רחב מאד של אנשים שמתוכם יכולים להיות מנעולנים חובבניים שלא עברו כלל הכשרה או אפילו מנעולנים לא ישרים שינצלו את עבודתם לצורכי גניבה ופריצה.

חשוב לבקש מהמנעולן שיציג בפניכם את תעודת ההכשרה שלו והיכן למד. חשוב לשאול את המנעולן את כל השאלות שיש לכם לשאול אותו ולשים לב כיצד הוא עונה לכם. במידה והוא מסרב לענות לכם על השאלות ככל הנראה שהוא מסתיר משהו במידה והוא עונה בצורה רגועה וסבלנית והוא מבין מדוע אתם שואלים את אותן השאלות ככל הנראה שמדובר המנעולן מורשה ומקצועי.

 

כמה עולה קיצור דלתות?

קיצור דלתות תלוי בכמה גורמים וזה מה שבעיקר משפיע על המחיר שיגבה מכם המנעולן בסוף העבודה. המחיר משתנה על פי סוג הדלת שיש לנסר (דלת עץ קלה יותר לניסור מדלת ממ"ד), האם מדובר בבעיות נוספות מלבד ניסור הדלת, האם מדובר על קיצור בלבד או גם על הדבקה, שנות ניסיון, ידע בתחום, מקום העבודה, שעות עבודה, רמת השכלה ועוד. כל אחד מאלה משנה את הצעת המחיר של המנעולן שלכם.

חשוב לדעת שמחיר גבוה צריך להדליק אצליכם נורה אדומה אך גם במידה והמנעולן נותן לכם מחיר נמוך מהמחיר בשוק גם כאן אותה נורה אדומה צריכה להידלק שמה מדובר על מנעולן לא מקצועי, ללא ניסיון ושעובד עם כלים לא מתאימים כדי לחסוך בעלות. טווח המחירים של קיצור או ניסו של דלת בבית שלכם יהיה בין 400 ש"ח ל-700 ש"ח. כמובן, כל סוג שונה של דלת משפיעה הרבה על הסכום הסופי.

 

האם ניתן לבצע קיצור דלתות לבד?

מאד רצוי שלא לבצע קיצור דלתות לבד. קיצור דלתות היא עבודה רגישה החייבת להיעשות בצורה מדויקת ומקצועית. במידה ואתם עושים אותה לבד יכול להיות שלא תשתמשו בכלים המתאימים מה שיוביל לנזק לדלת ונזק לרצפת הבית שלכם.

 

לסיכום:

ניסור דלת הוא דבר חשוב שיש לעשות אותו משום שהוא יכול להשאיר נזקים רבים על רצפת הבית שלכם. חשוב להיעזר המנעולן מקצועי שיסדר את הדלת שלכם ולא לבצע אותה לבד.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

איזון דלתות

לעיתים אנו נתקלים בבעיות שונות בדלת הכניסה שלנו או בדלת הפנים שלנו שאנו כלל לא מבינים מה קורה לאותה הדלת. פתאום משום מקום דלת הכניסה

כיוון דלתות

ישנם רגעים בהם אנו שמים לב שאחת מדלתות הבית שלנו לא מתפקדת באותה צורה שהיא תפקדה שבוע לפני כן, ואנו כלל לא מבינים מה גרם

תיקון דלת אלומיניום

ניתן לראות דלתות אלומיניום במגוון רחב מאד של מקומות בתוך הבית שלנו. הן תופסות שימושים רבים כמו דלתות כניסה, פנים, דלת למחסן ועוד. דלתות אלומיניום

תיקון דלת אש

לדלת אש תפקיד מאד חשוב בכל מה שנוגע לשמירה מפני שריפות בבניין המגורים שלכם או בבניין המשרדים. דלתות אש הן דלתות מסיביות שנפתחות בצורה רחבה

תיקון דלת לעסק

לדלת העסק שלנו יש מטרה ברורה למדי והיא לשמור על העסק שלכם בצורה בטוחה מכל פריצה שהיא. סוג הדלת של העסק שלכם השתנה בהתאם לעסק

תיקון דלת עץ

דלתות עץ ניתן לראות כמעט בכל בית כיום. לרוב נראה אותן כדלתות פנים שישמשו לנו בחדרי השינה, חדר המטבח, חדר משחקים, חדרי עבודה ועוד. כמובן

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: