לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

רשימת כלי העבודה להחלפת צילינדר

במידה ולפתע חלה לכם בעיה מסוימת בצילינדר של מנעול הבית ואתם אנשים בעלי ידיים טובות אתם בהחלט יכולים לבצע את העבודה הזאת לבד ללא שימוש בעזרתו של בעל מקצוע. לצורך משימה לא מסובכת זאת אתם צריכים מספר כלים כדי להשלים את המשימה בצורה הטובה והאיכותית ביותר.

 

לאיזה כלי עבודה אני זקוק כדי להחליף צילינדר?

מספר כלי העבודה שאנו צריכים כדי להחליף את הצילינדר בבית שלנו הוא בסך הכל שלושה כלי עבודה והם:

  1. מפתח אלן (כלי בצורת ר' עם סיומת בצורת משושה).
  2. מברג שטוח.
  3. בוקסת וארצ'ר או T.

 

איזה כלי עבודה דרושים למנעולן מקצועי לצורך החלפת צילינדר?

במידה ואתם מעוניינים בכלים נוספים שיעזרו לכם בהחלפת צילינדר הדלת שלכם או בעיות אחרות בדלת או במנעול הכנו לכם רשימה נוספת:

  1. מברגה חשמלית: מברגה היא כלי יעיל מאד לכל סוגי העבודות ועוזרת הרבה מאד למנעולנים. בעזרת המברגה המנעולן יכול להחליף את הצילינדרים בצורה קלה ומהירה. בנוסף, מברגה חשמלית עוזרת בהחלפת מנעולים, ביצוע פירוק והרכבה של דלתות ועוד מגוון רחב של עבודות.
  2. מקדחה: מקדחה היא כלי עבודה נוסף שעוזר הרבה למנעולנים. הוא עוזר להם בפעולות כמו החלמת מנעולים, צילינדרים ועוד. מקדה עוזרת בפריצת דלת ופריצת צילינדר. מקדחה עוזרת במקרים רבים והיא כלי עבודה חשוב מאד. היא עוזרת הרבה בזמנים שהמפתח נשבר בתוך המנעול או שהמנעול מסרב להיפתח. המקדחה עוזרת לפריצה וטיפולים בבעיות רבות.
  3. חולץ: כלי עבודה נוסף שמנעולנים רבים משתמשים בו הוא החולץ. החולץ עוזר למנעולנים בהחלפתו של הצילינדר. החולץ נועד לעזור למנעולן להוציא החוצה את הצילינדר הישן ולפתוח את הדלת.
  4. לום: במקרים רבים המנעולים עושים בעיות נוספות ומסרבים להיפתח בשיטות הפריצה המוכרות, לכן השימוש בלום יהווה עבור המנעולן פתרון מהיר על ידי כך שהוא יעקור את הדלת ממקומה. פעולה זאת יכולה להיעשות על ידי לום.
  5. כלים מכניים: יש למנעולן כלים מכניים רבים שעוזרים לו בזמן פריצת הדלת. כלים כמו: פטיש, סכין יפנית, פלאייר, מברגים שונים, ברגים ועוד. כלים אלו הם כלים שקלים לנשיאה וחשוב להחזיק אותם בעת הצורך.
  6. כלי פריצה שונים: ישנם כלי פריצה שונים שלמנעולנים מורשים ניתנת האפשרות לשאת אותם ממקום למקום. כלים אלו יעזור למנעולן לפרוץ את דלת הבית שלנו ואת הרכב שלנו. כלים אלו הם: כרית אוויר שנועדה לדלת האוטו, סט פיקסלים שמטרתם פריצת צילינדרים וסט סרגלים שנועד לפריצת דלתות הרכב.

 

הדבר החשוב הוא לא להחזיק בכלים אלו הוא כיצד לשמור עליהם

כמו שאנחנו רוצים לשמור על כלים אחרים שיש לנו בבית כמו במטבח או כלי עבודה שונים גם את כלי הפריצה שלנו נרצה לשמור בצורה טובה שיחזיקו לנו זמן רב.

את הכלים חשוב מאד לשמור נקיים, חשוב מאד לשמור אותם במקום מסודר כל שלא יקבלו מקות או העקמו, על הכלים לא להיות יותר מידי זמן בשמש. מומלץ לשמור את כל העבודה בארגז כלים המיועד להם כדי שהם לא יאבדו במקומות שונים ושיהיו במקום אחד ללא הצורך לאסוף אותם בעת הצורך.

 

מה עושים לאחר שיש ברשותינו את כל הכלים

ישנם מספר גורמים שיגרמו לכם להחליף את הצילינדר שלכם לצילינדר חדש. אחד מהם יהיה הסיבה שאיבדתם את מפתחות הבית שלכם ואתם צריכים צילינדר חדש. השנייה יכולה להיות משום שהצילינדר שלכם כבר ישן ודורש החלפה לצילינדר חדש.

לא משנה מה הגורם להחלפה חשוב לדעת כיצד לעשות זאת נכון. חשוב מאד כי גם יש בידכם את כל כלי העבודה שאתם צריכים ואתם לא בטוחים במאה אחוז שתעשו את העבודה הזאת בצורה טובה אתם יותר ממוזמנים להתקשר לבעל מקצוע שיעשה את העבודה הזאת בצורה טובה ואיכותית.

 

אתם מעוניינים להחליף את הצילינדר לבד? זה מה שאתם צריכים לעשות

החלפת צילינדר דורש ידיים שיודעות לעבוד, את הכלים המתאימים ואמונה עצמית גבוהה.

 

שלב א':

חשוב שלפני שאתם מפרקים את הצילינדר לדאוג שיהיה לכם צילינדר חדש להחלפתו. חשוב לבדוק שהצילינדר שבידכם הוא תקין ועובד בצורה חלקה. בנוסף, וודאו שיש ברשותכם את כל הציוד הנדרש.

 

של ב':

הכינו את סביבת העבודה שלכם כך שלא יאבד לכם אף בורג במהלך כל העדוה של החלפת הצילינדר. במידה ואיבדתם בורג אחד כל הצילינדר יכול להיות בעייתי.

 

שלב ג:

לאחר שארגנו הכל נוכל להתחיל לשחרר את כל הברגים ממקומם. ראשית, נשחרר את הלוח שמגן על מנעול הדלת. נשחרר את הברגים שמחזיקים אותו וכמובן שנשמור אותם במקום מסודר. לאחר מכן נשחרר את הידית בכך שנשחרר את הדופן הפנימי מה שיוביל לכך שנוכל להוציא את הידית והלוח החוצה.

 

שלב ד':

נוציא את לוחית המתכת, בשלב זה נתמקם בדופן הדלת מול הבריח. כדי לשחרר את לוחית המתכת עלינו לשחרר רק בורג אחד מתוך ה-5 ברגים, והוא הבורג האמצעי (ה-3). לאחר פעולה זאת נסתכל סביב בצילינדר ונזהה את הלוחית התפוסה על ידי 2 אומים, נשחרר אותם בזהירות ונכניס אותם לקופסה. בעזרת בוקסת וארצ'ר נוציא את האומים.

 

שלב ה':

כעת נוכל להוציא את הצילינדר בלי בעיה. ראשית נוציא את הצילינדר הישן ואחריו נכניס בזהירות את הצילנדר החדש. חשוב שנתאים את הצילינדר על פי גלגל השיניים שיש בנעול. לאחר ששמנו את הצילינדר נכניס את הבורג האמצעי כדי לקבוע את הצילינדר החדש.

 

 שלב ו':

נחזיר את כל החלקים שפירקנו רק הפעם בסדר ההפוך. נשחק עם הידית והצילינדר ונוודא שהכל עובד כשורה.

 

לסיכום

לאחר שהבנו מה אנו צריכים בכל מה שנוגע לציוד והבנו את סדר העבודה הרצוי נוכל לעשות את העבודה הטובה ביותר שלנו.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

איך לבחור דלתות

מדי כמה שנים חשוב להחליף דלת. אם מטעמי סטיילינג או אם מטעמי בטיחות. לבחירת דלת ישנם כמה פרמטרים חשובים. ראשית חשוב שהדלת שנבחר תהיה אכיתותית

איך להחליף צילינדר

לעיתים מגיע השלב בו אנו צריכים להחליף את הצילנידר של דלת הכניסה שלנו לבית או לאחד מהחדרים בבית. לרוב הצילינדר של דלת הכניסה הוא החשוב

איך למנוע פריצה לדירה בזמן חופשה

הקיץ הגיע אלינו ואיתו הגיע גם עונת החופשות בארץ ובחו"ל. ישראלים רבים יוצאים לחופשות בזמן חופשת הקיץ. על פי סקר שנערך במשטרה בתקופת הקיץ מספר

איך לתקן דלת חורקת

דלת חורקת היא אף פעם לא צליל נעים לאוזן שלנו. לא נעים להגיע אחרי יום עבודה ארוך עם ידיים מלאות בקניות מהסופר ולגלות שדלת הכניסה

איך לתקן דלת כניסה

דלתות הכניסה לבית שלנו במהלך היום לא מהוות עבורינו יותר מידי תשומת לב ומחשבה, אבל שמשהו קורה להן זה פתאום הדבר הכי חשוב שיש בבית.

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: