לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

שירותי מנעולן

מחפשים מנעולן ולא בטוחים איזה סוג של מנעולן מתאים לסוג הבעיה שיש לכם? מעוניינים להזמין שירות של מנעולן ואתם לא בטוחים מי מבין סוגי המנעולים ידע לטפל בבעיה שלכם על הצד טוב ביותר? כיום, לעיתים אנו מוצאים את עצמינו תקועים מחוץ לבית, ננעלים מחוץ לרכב או בכלל סובלים מכספת שלא נפתחת. בכל אחד מהמקרים הללו שירותיו השונים של המנעולן יוכלו לספק לנו נחת ולפתור לנו את הבעיה שיש לנו. לא בטוחים איזה שירות מתאים לכם? המאמר הבא יעסוק בכל הסוגים השונים של שירותי מנעולן ואיך נדע לבחור בשירות המתאים ביותר. 

 

מנעולן

ראשית, לפני שניגש לשירותי השונים של המנעולן חשוב מאד לציין מה הוא מנעולן. מנעולן הוא אדם אשר עבר קורס אשר הכשיר אותו להיות מנעולן. באותו הקורס המנעולן לומד להתמודד ולתקן מגוון רחב מאד של סוגי בעיות בדלתות הבית שלנו. הוא לומד על כל הסוגים השונים של הדלתות שיש בשוק כיום ואיזה פתרון מאתים לכל בעיה. חשוב לציין שהניסיון של המנעולן לא פחות חשוב מסוג הקורס או ההכשרה שהוא למד, אך כמובן שמקום הלימוד והמורה שלמד אצלו חשובים גם גן מאד ומהווים חלק משמעותי מהידע שלו.

בקורס המנעולנים, המנעולן המתחיל מלבד פתרון בעיות אשר קיימות בדלת הוא לומד גם לבצע מגוון רחב מאד של סוגי התקנות ועבודות שוטפות כמו: התקנות של מנגנונים שונים, איזון של הדלת, פתרונות אבטחה ועוד. כל דבר כזה מוסיף לו נקודות בכך שהוא יודע סוגי עבודה נוספים ובך הוא יכול להציע את השירות שלו לגוון רחב יותר של אנשים.

בקורסים רבים המנעולנים הטריים לומדים גם לפתור את כלל הבעיות שנמצאות ברכבים. בנישת הרכבים לא כולם מתמחים ורק חלק בוחרים להמשיך וללמוד גם את התחום הזה. בתחום עולם הרכב ישנם מגוון רחב של עבודות כמו: פריצה, התקנות של מנגנוני אבטחה שונים לרכב, החלפות סוויץ', שכפול או יצירת מפתח חדש, שינוי קוד מחשב הרכב ועוד. חשוב מאד טרם הזמנת המנעולן אלינו לרכב לוודא שהוא אכן מנעולן שיודע להתעסק עם רכבים, עם סוג הרכב ועם סוג הבעיה שיש לנו ברכב.

נוסף על רכבים ודלות הבית שלנו ישנה נישה מסוג שונה שהיא דורשת השכלה נוספת ולרוב הגדול לא נלמדת בקורסים בסיסיים. הנישה הזאת היא נישת הכספות. כן, מנעולנים יודעים להתעסק גם עם פריצת כספות וכל אותם הפעולות הדרושות לה כמו: החלפת מנעול, התקנת הכספת, פריצת כספת ואיפוס הסיסמא ועוד. גם בסיטואציה כזאת חשוב מאד לוודא עם אותו מנעולן טרם ההזמנה כי הוא מבין בתחום הכספות ובסוג הכספת שיש לנו בבית. כידוע לכם יש מגוון רחב מאד של סוגי כספות וגם המנעולנים שיודעים לפרוץ ולטפל בכספות לא יודעים ומכירים את כל מנגנוני הנעילה השונים.

 

שירותי מנעולן

כמו שהסברנו לכם קודם לכן, למנעולנים ישנם מגוון רחב מאד של סוגי ידע שונים וכל מנעולן מתמחה לעיתים בסוג שונה של ידע, השכלה, ניסיון ובסופו של דבר נותן שירות שונה. לכן חשוב מאד למצוא את המנעולן הספציפי שאנו צריכים לאותו שירות שאנו דרושים לו. מגוון השירותים שמנעולן יכול לתת לנו הם גדולים מאד. ורבים המנעולנים שנוגעים בכל אחד מהתחומים הללו ברמות שונות של ידע וניסיון. הסוגים השונים של שירותיו של המנעולן הם:

מנעולן דלתות – לכל אחד מאיתנו בשלב כזה או אחר בחיים יהיה בעייה מסויימת בדלת שלנו. הבעיה לרוב יכולה לנבוע מתקלה או פגם באחד ממנגנוני הדלת שלנו כמו: מנגנון הנעילה, הידית, הצירים ועוד. פעמים רבות הבעיה תוכל להיפטר על ידי החלפת אחד המנגנונים הללו למנגנון חדש. אך יהיו פעמים שבהן יהיה צורך לבצע עבודות אחרות כמו לדוגמא: ישנם פעמים שלפתע אחת מדלתות הבית שלנו נגררת על הרמפה, בסיטואציה כזאת על המענולן לבצע איזון לדלת ולהרים אותה מעט בגובה כדי ליצור לה תזוזה נכונה.

ישנם מקרים רבים נוספים שלא כוללים בתוכם החלפת מנגנון אלא פעולות אחרות. בנוסף, מנעולן הדלתות יודע לבצע גם התקנות רבות כמו: התקנת מנגנוני נעילה נוספים כמו מנעול עליון, בתקנת אינטרקום, התקנת עינית מצלמה לדלת ועוד. למנעולן הדלתות יש ידע רב בתחום והוא נוגע במגוון רחב של נושאים הקשורים לדלתות כניסה, פנים, משרד ועוד.

מנעולן רכבים – גם מתקלות בעולם הרכב לא כולם מצליחים להתחמק. רכבים יכולים לעשות לנו מגוון רחב מאד של סוגים שונים של בעיות. חוץ מרכב שננעל לנו עם המפתח בפנים בגלל הנעילה האוטומטית אנו יכולים להיתקל בבעיות רבות כמו: מפתח שנגנב או נאבד, סוויץ' שהפסיק להגיב לאותו מפתח, קודן שהפסיק לעבוד וכעת אי אפשר להניע את הרכב ועוד. מנעולן רכבים יודע להתעסק עם כל אחד מהבעיות הללו ולהביא לפתרונן.

לדוגמא: במקרה ונאבד או נגנב לכם מפתח הרכב שלכם המנעולן יכול להכין לכם מפתח חדש גם אם מפתחות הספייר שלכם לא לידכם או לא קיימים. על ידי חיבור והתאמת הקוד של מחשב הרכב למפתח חדש המנעולן יוכל להביא ליצירת מפתח חדש. במקרה של גניבת מפתח המנעולן יכול גם לשנות את הקוד של מחשב הרכב ובכך להבטיח כי אותו מפתח אבוד לא יהווה עבורכם פחד שמה מישהו השתמש בו לרעתכם.

מנעולן כספות – תחום הכספות הוא תחום רגיש מאד. בתוך הכספות אנו שומרים את הפריטים החשובים והיקרים לנו מכל. כיום, ישנם מגוון רחב מאד של סוגי כספות עם סוגי נעילות שונות כמו: מנעול דיגיטלי, מנעול מפתחות, כספת שנפתחת על ידי סריקת כף יד, גלגל העין, טביעת אצבע ועוד.

כל סוג כזה של כסף היא כספת שונה לפריצה ולתיקון. לא כל המנעולנים יודעים להתעסק עם כל הכספות. לכספות ישנם מגוון רחב של שירותים שנצטרך ממנעולן הכספות כמו: התקנת מנעול כספת עליון, פריצת הכספת, שחזור הקוד של הכספת, התקנה נכונה של הכספת, איזון דלת הכספת במקרה של תזוזה לא חלקה, תיקון אחד ממנגנוני הכספת, הוצאת מפתח שבור מחור המנעול ועוד.

מנעולן לשעת חירום – מנעולן לשער חירום הוא שירות של מנעולן שעובד בכל שעות היום וגם בלילה. מנעולן חירום הוא מנעולן שצריך להבין בכל תחומי הפריצה והתיקון. מנעולן כזה לרוב הוא מנעולן שעבר הכשרה מקיפה כדי שהוא יוכל לספק את השירות המתאים לכל אחד אשר נתקע עם דלת הכניסה, הרכב או הכספת שלו גם באמצע הלילה.

כאשר אנו מזמינים מנעולן לשעת חירום אנו צריכים להבין כי הוא יגווה מחיר גבוה יותר משום שהוא עובד בשעות ששאר המנעולנים האחרים לא עובדים בהם. מנעולן לשער חירום הוא אדם שחשוב שיהיה לנו מספר טלפון שלו שמור גם אם אין לנו בעיה באותו הרגע משום שבעת הצורך אנו לא נרצה לבזבז זמן משמעותי על חיפוש אחר מנעולן איכותי ומקצועי.

 

מה חשוב לדעת כדי לבחור מנעולן איכותי ומקצועי?

כדי לבחור מנעולן מקצועי ואיכותי עלינו להבין כמה דברים חשובים מאד. ראשית, כיום תחום המנעולנות לא דורש כלל תעודת מקצוע ולכם כל אדם יכול להתחיל ממחר בבוקר להיות מנעולן. פרט זה יכול להכניס לעסקי המנעולנות הרבה מאד אנשים מפוקפקים בעלי עבר פלילי. כדי לשמור עלינו ועל הבית או הרכב שלנו נבצע מספר בדיקות חשובות והם:

חוות דעת: חוות דעת זה דבר שחשוב מאד להסתמך עליו כאשר אנו בוחרים מנעולן שיבוא אלינו הביתה. חוות דעת יכולות להיות חוות דעת מהאינטרנט אך הטובות ביותר הם מאדם מוכר לנו כמו חבר או בן משפחה. חוות הדעת תוכל לתת לנו תמונה נוספת של אותו המנעולן ואיך השירות שלו התבצע.

תעודות ומסמכים: כדי להיות בטוחים שאותו מנעולן שאנו מזמינים אלינו הוא אכן מנעולן מקצועי אנו יכולים לבקש ממנו שיציג בפנינו את תעודת ההסמכה שלו כדי שנוכל לראות היכן הוא למד להיות מנעולן, מתי ובאיזה מוסד לימודי הוא למד. בנוסף, אנו יכולים לבקש מאותו מנעולן שיציג לנו תעודת יושר שמראה שאין לו עבר פלילי. ניתן לבקש מהמנעולן שיציג לנו גם רישיון עבודה. פרט שחשוב לדעת הוא, מנעולנים רבים טוענים שיש להם אישור עבודה משטרתי. חשוב לציין שהמשטרה לא מספקת כלל אישורי עבודה לאף מקצוע חוץ מלשוטרים כמובן.

 

לסיכום:

שירותי מנעולן הם שירותים רבים. כל מנעולן יכול לתת לנו שירות אחר כדי לפתור לנו בעיה אחרת ויש מנעולנים שיוכלו לפתור לנו את כל הבעיות. תלוי ברמת הניסיון וההשכלה שלהם. חשוב להתאים את סוג המנעולן לסוג הבעיה שיש לנו ולבדוק שאנו אכן מזמינים מנעולן מקצועי.

אודות המחבר

עו"ד פלילי סיוון כהן
עו"ד פלילי סיוון כהן

נעים מאוד, עורכת דין פלילי סיוון כהן. את הדרך שלי בתחום המשפט הפלילי התחלתי עוד כשהייתי סטודנטית. צברתי ניסיון משמעותי במשרד עורכי דין מוכר, וזאת עד לפתיחת משרד עריכת דין פלילי עצמאי. כיום, אני מנהלת משרד עצמאי בתחום משנת 2011 ומעניקה שירות משפטי מקצועי ואישי בתחום הדין הפלילי. המשרד נותן לכל לקוח שלנו ליווי אישי וצמוד, החל משלב החקירה ועד לסיום ההליכים. ליווי ללא רבב הכולל: ניהול תיקי הוכחות, עררים וערעורים, ייצוג בהליכי מעצר ועוד. השירות שאנו נותנים הוא שירות מסור ומקצועי ללא רבב. נוסף על כל אלה, אני בעלת תואר ראשון ושני במשפטים באוניברסיטת בר אילן.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

מנעולן חירום

שירות של מנעולן חירום הוא בדיוק כמו שהוא נשמע, מנעולן מיוחד למצבי חירום. ישנם מצבי חירום רבים שאנו נאלצים להזמין מנעולן לשעות חירום כמו: הסיטואציה

מנעולן דלתות

לעיתים אנו נתקעים בסיטואציה כלל לא נעימה והיא שהדלת נתקעת ברגע הכי לא מתאים. נכון, אין רגע מתאים לדלת תקועה או למפתח שנשבר בתוך חור

מנעולן מורשה

לרבים מאיתנו קרה הסיטואציה שנתקענו בחוץ לבית שלנו או מחוץ לרכב שלנו בשעת לילה מאוחרת ולא בדיוק ידענו מה לעשות. במקרה כזה לרוב הלחץ, הבלבול,

מנעולן מקצועי

מנעולן הוא בין המקצועות הסקסיים ביותר שקיימים בשוק. גם לכם קרה הסיטואציה שחזרתם בשעת לילה מאוחרת עם בן או בת הזוג שלכם ופתאום המפתחות לדירה

מנעולן עם שירות אמין

חיפוש מנעולן עם שירות אמין הוא אחד הדברים שכולנו נעדיף כאשר נגיע לסיטואציה שאנו זקוקים למנעולן כזה. יצא לכם להיתקע מחוץ לרכב שלכם בשעת לילה

מנעולן לכספות

כל הכסף שלכם תקוע בתוך הכספת שלכם ואתם לא יכולים להוציא אותו? מסמכים חשובים שלכם נמצאים שם וכבר ניסיתם מספר רב של פעמים את קוד