לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

שירותי פריצה

נתקעתם מחוץ לדלת הבית שלכם בשעת לילה מאוחרת ואתם לא יודעים מה לעשות ולמי לפנות? ננעלתם מחוץ לרכב שלכם לאחר אירוע וכעת אין לכם דרך לחזור הביתה? הקטנוע שלכם לא מגיב למפתח שלכם? הכספת שלכם לא מגיבה לקוד שלה וכעת אין לכם את האופציה להוציא ממנה את הדברים החשובים? ישנם מגוון רחב מאד של מקרים שבהן נצטרך להזמין את שירותיו של פורץ מקצועי. פעמים רבות אנו יכולים להיתקע בגלל בעיה מסוימת במפתח הבית, הרכב או הכספת שלנו. מקרים רבים שבהם נצטרך שירותי פריצה. לשם כך הכנסו את המאמר הבא, המאמר הבא יעסוק בכל מה שחשוב לדעת על שירותי פריצה שונים. 

 

שירותי פריצה

ישנם מגוון רחב מאד של מקרים שבהם אנו יכולים להיתקע מחוץ לרכב, לבית או עם כספת שלא מגיבה. פעמים רבות אנו יכולים להיתקל בסיטואציות כאלו, בכל יום ישנם מגוון רחב מאד של אנשים אשר נתקעים מחוץ לבית או לרכב וצריכים את עזרתו על מנעולן מקצועי או פורץ מוסמך.

ישנם מגוון רחב מאד של סוגים שונים של שירותים שמציע המנעולן הממוצע והם יכולים לגעת במגוון רחב מאד של מקרים שבהם אנו יכולים להיתקע בהם עם כלי רכב שונים ונצטרך שירותי פריצה שונים כמו: פריצת משאית, פריצת אוטובוסים, פריצת מיניבוסים, פריצת קטנועים, פריצת אופנועים, פריצת רכבי יוקרה, פריצת רכבים פרטיים ובנוסף, גם פריצת דלתות מסוגים שונים ופריצת כספות מסוגים שונים.

שירותי הפריצה הם רחבים מאד, לכן חשוב מאד להבין איזה סוג של שירות אנו צריכים להתאים לכך את המנעולן שידע לטפל לנו בסוג הבעיה על הצד המקצועי והטוב ביותר. לא כל המנעולנים יודעים להתעסק עם כל שירותי הפריצה השונים ולכן אנו צריכים להתאים את המנעולן לבעיה שיש לנו. לכן במידה ואנו צריכים שירותי פריצת כספות אנו צריכים לפנות למנעולן אשר מתמחה שפריצת כספות משום שפורץ דלתות לא תמיד ידע גם לפרוץ דלתות של כספות שונות.

 

שירותי הפריצה השונים

כמו שציינו קודם לכן ישנם מגוון רחב מאד של שירותי פריצה וכעת נסביר על כך שירות קצת בהרחבה:

 

פריצת דלתות:

פריצת דלתות היא סוג הפריצה המוכרת ביותר שיש, כל מנעולן מתחיל עובר קורס מנעולנים אשר בסיסו מתרכז בפריצת דלתות. רוב האנשים צריכים סוג כזה של שירות משום שדלתות רבות כמו דלתות פנים, דלתות חוץ, דלתות למחסן, דלתות לעסק ועוד נתקעות בצורה יומיומית. אנו משתמשים בדלתות כמעט בכל רגע ביום אפילו בלי לשים לב לכך. אך כאשר יש לנו בעיה באחת מדלתות הבית שלנו אנו יכולים להרגיש את הבעיה עד עמקי נשמתינו במיוחד כאשר מדובר על דלת הכניסה לבית שלנו שמונעת מאיתנו להיכנס.

ישנם מגוון רחב מאד של סוגי דלתות כמו: דלתות רב בריח, דלתות שריונית חסם, דלתות פלדלת, דלתות אלומיניום, דלתות אש, דלתות בטיחות, דלתות זכוכית ועוד. לכל דלת יש דרך שונה לטפל בה. חשוב מאד לוודא שהמנעולן שאנו מזמינים אלינו הביתה יהיה מנעולן מקצועי חשוב מאד לציין את סוג הדלת שיש לנו ולבדוק איתו האם הוא אכן יודע להתעסק עם סוג הדלת הזאת.

ישנם מגוון רחב של בעיות שהמנעולן יכול לפתור לנו כמו: החלפת אחד ממנגנוני הדלת שלנו, שליפת מפתח שבור מחור המנעול, התקנת מערכות שונות לדלת הכניסה, התקנת מנעולים שונים כמו מנעול עליון או מנעול חבוי ועוד. מלבד שירותי פריצה של הדלת המנעולן יודע לבצע עוד דברים ולכן חשוב לדעת למה אנו יכולים לפנות אליו ומה הוא יכול לעזור לנו.

 

פריצת רכבים:

פעם רבות אנו יכולים להיתקע מחוץ לרכב שלנו מכמה סיבות כמו: מפתח שננעל לנו בתוך הרכב בעקבות נעילה אוטומטית, איבוד או גניבת מפתח, סוויץ' שלא מגיב למפתחות הרכב ועוד. פעמים רבות במהלך היום אנשים נתקעים מחוץ לרכב שלהם ללא האופציה להיכנס אליו, להניע את האוטו ולנסוע. פעמים רבות נמצא את עצמינו לחוצים בגלל רכב שלא מניע לנו גם אם אנו מנסים להניע עם המםתח הנכון.

בעיות רבות יכולות לקרות לרכב שלנו שמנעולן מקצועי יוכל לפתור כמו: סוויץ' שהפסיק להגיב למפתחות הרכב, קודן שהתחיל לעשות בעיות ולא מאפשר להניע את הרכב, מפתח שנשבר בתוך הסוויץ', החלפת סוויץ', שכפול מפתח ספייר, יצירת מפתח חדש לרכב, שינוי קוד מחשב הרכב, התקנת מערכות שונות לרכב ועוד. פורץ רכבים מלבד לפרוץ לרכב הוא גם יכול לבצע עוד פעולות. לכן, כאשר אתם מזמינים פורץ לרכב שלכם חשוב שתדעו שהוא גם ידאג לפתור הבעיה.

כדי לפרוץ רכבים ישנם כמה סוגים של כלים שדרושים לשם כך, כל כלי מתאים למנגנון נעילה שונה. הכלים הם כרית ניפוח, מוט ברזל וכלי דגדוג. ישנם שני סוגי מנגנוני נעילה וגל מנגנון נעילה יכול להיפתח בעזרת כלים שונים. המנגנונים הם:

מנגנון נעילה רגיל – מנגנון נעילה רגיל נמצא ברוב הגדול של הרכבים והוא יכול להיפתח במהירות. מנגנון זה נפרץ על ידי כרית הניפוח ועל ידי מוט הברזל. זמן משוער לפריצה נע בין 10-15 דקות. עלות פריצה נע בין 150-300 ש"ח.

מנעול נעילת וואקום – מנגנון נעילה זה הוא מנגנון מסובך יותר והוא מאפשר את פתיחת הרכב רק בעזרת המפתח. לכן, עבודת הפריצה לוקחת יותר זמן. מנגנון זה דורש שימוש בכלי הדגדוג. כלי דגדוג הם כלים קטנים שבעזרתם ניתן לפרוץ את הדלת מחור המנעול. פעולה זאת לוקחת זמן רב יותר ולכן היא גם עולה יותר. עלות פריצה נע בין 500-800 ש"ח.

 

פריצת כספות:

פריצת כספות זו היא נישה שלא כל המנעולנים יודעים להתעסק איתה. בנוסף, עם הטכנולוגיה של היום ישנם הרבה יותר מנגנוני נעילה וכל אחד יותר מתוחכם מהשני כמו: מנגנון נעילה בעזרת מפתח, מנגנון נעילה דיגיטלי, מנגנון נעילה שנפתח על ידי סריקת כף יד, טביעת אצבע, גלגל העין ועוד. כל מנגנון נעילה כזה דורש טכניקות שונות לביצוע הפריצה ולכן לא כל מנעולן אכן ידע לפרוץ את כל סוגי הכספות.

מלבד פריצת הכספת שלכם בבית המענולן ידע לבצע עוד מגוון רחב של פעולות כמו: איפוס קוד הכספת במקרה הצורך, שליפת מפתח שבור מחור המנעול, איזון של דלת הכספת במקרה שהיא נעה בצורה עקומה, התקנת מנעול כספת עליון, התקנת כספת ועוד.

 

איך נדע שאנו בוחרים במנעולן מקצועי ומוסמך?

תחום המנעולנות הוא תחום פרוץ בישראל, הוא התחום היחיד בארץ שלא דורש תעודת מקצוע כדי לעבוד בו. לכן, יש לבצע את הבדיקה בעצמנו כדי לא ליפול על מנעולן חובבן או במקרה הגרוע יותר על נוכל. הדברים שחשוב לבדוק הם:

 

תעודות ומסמכים:

מנעולן מקצועי שעבר הסמכה יוכל להראות לכם את תעודת ההכשרה שלו. כאשר מגיע המנעולן אליכם הביתה אתם יכולים לבקש ממנו שיציג לכם את תעודת ההכשרה שלו שמראה מה למד, מתי ובאיזה מסגר. בנוסף, ניתן לבקש ממנו שיציג גם את רישיון העבודה שלו (חשוב לוודא שהוא אכן נמצא על התמונה של הרישיון), דבר נוסף שניתן לבקש מהמנעולן זה תעודת יושר אשר מאשר שאין לו עבר פלילי.

פרט חשוב מאד הוא, פעמים רבות מנעולנים או פורצים רבים טוענים שיש להם אישור עבודה מהמשטרה. חשוב לציין שמהשטרה לא מספקת אישורי עבודה לאף בעל מקצוע, חוץ מלשוטרים כמובן. לכן, במידה ואתם שומעים תשובה כזאת זה צריך להדליק לכם נורה אדומה.

 

חוות דעת:

חוות דעת זה פרמטר חשוב גם כן, בעזרת חוות דעת אנו יכולים להבין איזה סוג מנעולן אנו לוקחים את שירותיו. חוות דעת יכולות להציג לנו מנקודת זווית שונה את אופי המנעולן ואת טיב עבודתו. חוות הדעת הטובות ביותר שאנו יכולים לקבל זה מגורם מוכר לנו כמו חבר או בן משפחה. גם דרך האינטרנט ניתן לקבל חוות דעת אך פעמים רבות אנו לא יודעים מי כתב אז זה והאם זה מקור אמין.

 

סקר שוק:

סקר שוק יכול לעזור לנו להבין איזה סוגי מנעולנים יש, איזה שירות הן נותנים ומה גובה המחירים הממוצע שאנו צריך לשלם עבור שירות זה. סקר שוק איכותי יעזור לי להגיע למנעולן איכותי.

 

לסיכום:

ישנם מגוון רחב מאד של סוגים שונים של שירותי פריצה. חשוב תמיד לוודא טרם ההזמנה של המנעולן אלינו הבית או לרכב שהוא אכן יודע להתעסק עם סוג הבעיה שיש לנו, סוג הרכב שיש ברשותינו, סוג הדלת וכל מה שחשוב לציין. אל תתפשרו על מנעולן כדי שתבטיחו לעצמכם שירות איכותי.

אודות המחבר

עו"ד פלילי סיוון כהן
עו"ד פלילי סיוון כהן

נעים מאוד, עורכת דין פלילי סיוון כהן. את הדרך שלי בתחום המשפט הפלילי התחלתי עוד כשהייתי סטודנטית. צברתי ניסיון משמעותי במשרד עורכי דין מוכר, וזאת עד לפתיחת משרד עריכת דין פלילי עצמאי. כיום, אני מנהלת משרד עצמאי בתחום משנת 2011 ומעניקה שירות משפטי מקצועי ואישי בתחום הדין הפלילי. המשרד נותן לכל לקוח שלנו ליווי אישי וצמוד, החל משלב החקירה ועד לסיום ההליכים. ליווי ללא רבב הכולל: ניהול תיקי הוכחות, עררים וערעורים, ייצוג בהליכי מעצר ועוד. השירות שאנו נותנים הוא שירות מסור ומקצועי ללא רבב. נוסף על כל אלה, אני בעלת תואר ראשון ושני במשפטים באוניברסיטת בר אילן.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

פורץ מכוניות

גם לכם קרתה סיטואציה שנתקעתם מחוץ לרכב שלכם בצורה פתאומית? פתאום המפתח כבר לא מגיב לרכב או לסוויץ'? מפתחות הרכב שלכם ננעלו בפנים הרכב? מפתחות

פורץ משאיות

משאית נעולה היא כלל לא סיטואציה נעימה. ברוב המקרים בהם אנו מבינים שהמשאית שלנו ננעלה ואין לנו את האופציה לפתוח אותה ככל הנראה נכנס ללחץ

פורץ קטנועים

למי מרוכבי הקטנוע לא קרה הסיטואציה פעם אחת לפחות שתא האחסון של הקטנוע נטרק בצורה חזקה עם הקסדה בפנים או שהמנעול של תא המושב נתקע

פרוץ אופנועים

מדינת ישראל עמוסה מאד בפקקי תנועה רבים וכמעט בכל יום ובכל כביש קיים פקק תנועה. רבים מאיתנו לא ממש מצליחים להתחמק מהפקקים הללו אלא אם

פורץ רכבי יוקרה

אין דבר יותר מבאס מלגלות שאין לך אופציה לפתוח את רכב היוקרה שלך. אתה מגיע לאחר דייט לוהט או לאחר אירוע חשוב ואתה תקוע בלי

פורץ אוטובוסים

אוטובוסים הם כלי תחבורה חשובים מאד. הם משמשים כרכב להרבה מאד אנשים בו זמנית. הם מסיעים אנשים מעיר לעיר, מרחוב לרחוב ויש להם תפקיד חשוב

פורץ מיניבוסים

כיום ניתן לראות יותר ויותר מיניבוסים בארץ ובעולם. מלבד אוטובוסים, משאיות, רכבים פרטיים ואופנועים ניתן למצוא היום גם לא מעט מיניבוסים. המיניבוסים תופסים מקום משמעותי