לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תיקון דלתות

מרגישים כי הדלת שלכם יצאה מכלל תפקוד? מפחדים שבעיה מסוימת בידית תגרום לדלת שלכם להיהרס או להיתקע? אתם רוצים להחליף ידית ולא בטוחים עם תיקון של הידית תספיק או לא? ישנם מספר רחב מאד של סיבות שבגללן נצטרך לתקן את הדלת שלנו. פעמים רבות אנו משתמשים בידית פגומה שנמצא בדלת שלנו ואנו מזניחים אותה ושוכחים ממנה. דלת שלא עובדת בצורה תקינה היא דלת שיכולה להוביל לבעיות רבות מאד. חשוב לדאוג לתיקון של הדלת שלנו כדי להבטיח דלת תקינה. מגוון רחב של סיבות יכולות להוביל אותנו לדלת לא תקינה. המאמר הבא יעסוק בכל מה שחשוב לדעת על תיקון דלתות.

 

דלתות בחיינו

כיום אנו משתמשים בדלתות כמעט בכל רגע בחיים שלנו, מהרגע שאנחנו קמים עד הרגע שאנחנו סוגרים את הדלת של חדר השינה והולכים לישון. אנו פותחים וסוגרים דלתות ביומיום שלנו בצורה שאנחנו אפילו לא שמים לב אליה. מגוון רחב מאד של דלתות יש לנו בחיים כמו דלתות פנים, דלתות חוץ, דלתות לעסק, דלתות למחסן ואפילו דלתות לרכב ודלתות לכספות. ברוב הפעמים אנו אפילו לא חושבים על הדלתות כמשהו שיש לשים לב אליו. אבל ברגע שיש לנו בחיים דלת שמתחילה לעשות לנו בעיות היא מתחילה להיות בולטת מאד. לדוגמא מי חשב שדלתות עושות רעש שהן זזות, אבל ברגע שדלת מתחילה לחרוק בזמן שהיא זזה אי אפשר להתעלם מזה בכלל.

בעבר אולי היה רק סוג אחד של דלתות וזה היה דלתות מעץ, כמו שיש אצל סבא וסבתא שלנו בבית. אך כיום יש מגוון רחב מאד של סוגים של דלתות כמו לדוגמא: דלתות רב בריח, דלתות זכוכית, דלתות עץ, דלתות שריונית חסם, דלתות אלומיניום, דלתות זכוכית, דלתות הזזה ועוד. ישנן כל כך הרבה סוגים של דלתות.

לכל דלת יכול להיות בעיות מהסוג שלה, ונצטרך להזמין מנעול המתמחה בה. לדוגמא תיקון דלת ממ"ד היא שונה מאד מתיקון של דלת זכוכית. החומר ומנגנוני הדלת שונים הם שונים מאד וכל אחד מהם זקוק לתיקון בצורה שונה. לכן, לפני כל תיקון של דלת נצטרך לוודא עם המנעולן שהוא אכן מבין בסוג הדלת ויודע כיצד לטפל בסוג הבעיה שיש לנו.

 

סוגי הבעיות שיכולות לקרות בדלתות שלנו

לכל דלת יכולה לקרות בעיה מסוימת שתוביל אותנו לצורך להזמין מנעולן אלינו הביתה. אך לפני שאנו מזמינים את המנעולן חשוב מאד שנבין מה סוג הבעיות שיכולות לגרום לדלת שלנו לצאת מתפקוד חלק ותקין. כדי שנוכל להבין את מקור הבעיה וכדי שנוכל ללמוד בעתיד כיצד אנו יכולים למנוע מזה לקרות שוב. הבעיות המוכרות הן:

 

מנגנון שבור או עקום:

במקרה שיש לנו מנגנון שבור או עקום בדלת שלנו אנו צריכים לדאוג לתקן אותו בצורה מהירה. אם ידעתם או אם לא ידעתם מנגנוני הדלת שלנו מחוברים זה לזה ועובדים בצורה מסונכרנת אחד עם השני. דבר זה יכול להוביל למנגנוני הדלת שלנו להשפיע אחד על השני. לכן, במקרה של מנגנון עקום או שבור שקיים לנו בדלת הסיטואציה יכולה להוביל גם לשאר מנגנוני הדלת שלנו להישבר או להתעקם. לכן, כאשר אנו חשים כי יש לנו מגנון שבור או עקום אנו צריכים לטפל בו בצורה מהירה מאד. מנגנוני הדלת שלנו יכולים להישבר או להתעקם בגלל: בלאי, מכה חוזרת מהקיר הסמוך לדלת שלנו, מכה חזקה מרהיט כבד בזמן הובלה ועוד.

 

עייפות החומר:

עייפות החומר הוא ביטוי שמתאר בצורה טובה מאד את סוג הבעיה. עם הזמן מנגנונים רבים בטבע מתחילים לאבד מהחיוניות שלהם. זה טבעי לגמרי, כמו שגוף האדם מתחיל להזדקן כך גם מנגנוני הדלת שלנו. הזמן עושה את שלו גם לדלת הבית שלנו. זה דבר לגיטימי מאד ואין ממה להילחץ ולעשות איתו יותר מידי דבר. המנגנונים שיכולים להתיישן הם הידית, הצירים, מנגנוני הנעילה וגם הדלת עצמה.

כמו שכבר ציינו קודם לכן מנגנוני הדלת שלנו עושים בצורה מסונכרנת והם משפיעים אחד על השני. לכן, במקרה של מנגנון כל שהוא שפועל בצורה עייפה ופגומה הוא יכול להשפיע על שאר מנגנוני הדלת שלנו לעבוד בצורה כזאת גם כן. לכן, במידה ויש לנו מנגנון עייף בדלת שלנו אין לנו יותר מידי מה לעשות איתו חוץ מלהחליף אותו במנגנון חדש.

 

פריצה אלימה:

פריצה אלימה היא סיטואציה שבה פורץ מבצע פריצה לדלת שלנו ומשאיר עליה סימני אלימות לארח הפריצה. לרוב הפריצה תיעשה בעזרת כלים כבדים כמו לום, פטיש או כלי ניסור או קידוח. כלים אלו פוגעים בצורה בצורה משמעותית במנגנוני הדלת שלנו והם יכולים להוציא אותם מכלל שימוש. לכן, ברגע שאנו חשים כי הייתה לנו פריצה אלימה בדלת הבית שלנו חשוב מאד שנזמין מנעולן מקצועי שיבוא להחליף לנו את מנגנוני הדלת שלנו בצורה מהירה ואיכותית כדי שנוכל להחזיר את אבטחת הבית שלנו לקדמותה.

חשוב לציין שגם במירה והיה רק ניסיון פריצה חשוב לבדוק שלא נפגע אף מנגנון בדלת שלנו. מנגנון פגוע הוא מנגנון שלא מבצע את עבודתו כראוי וזה כיול להוביל לדלת שלנו להיות פריצה הרבה יותר בקלות. מנגנוני הדלת שיכולים להיתקל לאחר פריצה אלימה הם: הצירים, הידית, מנגנון הנעילה וגם הדלת עצמה.

 

גוף זר:

סיטואציה של גוף זר היא סיטואציה של לכלוך או אבק שנכנסים לנו לתוך אחד ממנגנוני הדלת שלנו ולאט לאט גורמים להם לעבוד בצורה לא תקינה. ברוב המקרים גוף זר קורה בדלתות חוץ משום שדלתות חוץ חשופות יותר ללכלוך ואבק שמגיע מחוץ לבית. מקרים נוספים שאנו יכולים לסבול מגוף זר במנגנוני הדלת שלנו הוא כאשר יש לנו ילדים בבית. זה לא סוד שילדים אוהבים לשחק עם דלתות ולדחוף אליהן דברים. לכן חשוב להסביר לילדים שדלתות הבית הן לא משחק.

במקרה ואתם חשים כי הצירים שלכם או הידית שלכם לא עולים בצורה חלקה ותקינה כמו בעבר יכול מאד להיות שהתיישב עליהם לכלוך או אבק שגורם להם לתפקד בצורה לא תקינה. במקרה ונכנס לנו לכלוך או אבק לתוך מנגנון הנעילה של הדלת שלנו הסיטואציה כבר חמורה יותר. כל המנעולים בעולם עובדים באותה צורה. בתוך כל מנעול יש פינים, תפקידם של הפינים הוא לפתוח וסגור את חור המנעול שלנו. ברגע שנכנס המפתח המתאים הפינים זזים למקומם וכך מתאפשרת לנו פתיחת הדלת שלנו. ברגע שיש לנו גוף זר בתוך מנגנון הנעילה שלנו הוא יכול להוביל לשבר או עיקום של הפינים במנעול במיוחד אם אנו ממשיכים להכניס את המפתח לתוך חור המנעול.

 

דלתות זכוכית:

דלתות זכוכית הן דלתות שונות משאר סוגי הדלתות. ראשית, בדלת זכוכית המנגנונים לא עובדים יחד מהסיבה שלגוף הדלת (הזכוכית) אין חלל שיכול לחבר ביניהם כמו לשאר סוגי הדלתות. בנוסף, דלתות זכוכית רבות הן דלתות הזזה ולהן יש כבר בעיות שונות כמו:

 

גלגלים –

דלת הזזה זזה על גלגלים שמחוברים אליה מצידה התחתון ונעים בתוך מסילה. ברגע שאנו רואים כי הדלת שלנו כבר לא זזה בצורה חלקה יכול להיות שאחד הגלגלים נשבר לנו. סיבה נוספת שיכולה לקרות היא שקיימת חלודה על אחד הגלגלים בגלל מים שהצטברו בתוך המסילה. החלפת הגלגלים היא לא דבר מסובך וניתן לבצע זאת גם לבד.

 

מסילות –

דלת הזזה זזה בתוך מסילה. כאשר ישנה בעיה במסילה שלנו היא יכולה להוביל לדלת הזכוכית שלנו לצאת מהמסילה וליפול. כמו שאתם מתארים לכם דלת זכוכית שנופלת זה לא דבר חיובי בכלל משום שהיא יכולה לסכן מאד את תושבי הבית. ניתן לתקן את המסילה בצורה עצמאית בעזרת לפאייר או פטיש.

לכל אתם הבעיות שיכולות לקרות לדלתות השונות שלנו בבית צריך לדאוג בצורה טובה ולא להזניח את הטיפול בבעיה. במידה ואנו מזניחים את הבעיה אנו יכולים להוביל למגוון רחב יותר של בעיות. תמיד עדיף להזמין בעל מקצוע מוסמך שיתקן לנו את הדלת ויבטיח לנו דלת תקינה וללא כל בעיה. לכן, ברגע שאתם חשים כי יש בעיה בדלת שלכם חשוב מאד לטפל בה בצורה זריזה ואיכותיות.

 

לסיכום:

לדלתות הבית שלנו יכולות לקרות מגוון רחב מאד של תקלות ומסיבות שונות. ברגע שאנו מבחינים כי ישנה בעיה מסוימת בדלת שלנו אנו צריכים לפנות למנעולן מוסמך שיבוא לפטור אותה בצורה מקצועית. ישנן מגוון רחב מאד של סוגים של תקלות כמו: מנגנון עקום, גוף זר, פריצה אלימה, עייפות החומר ועוד. לא משנה איזה בעיה יש לנו בדלת היא צריכה להיפטר בצורה מקצועית ועל יידי מנעולן מוסמך.

אודות המחבר

עו"ד פלילי סיוון כהן
עו"ד פלילי סיוון כהן

נעים מאוד, עורכת דין פלילי סיוון כהן. את הדרך שלי בתחום המשפט הפלילי התחלתי עוד כשהייתי סטודנטית. צברתי ניסיון משמעותי במשרד עורכי דין מוכר, וזאת עד לפתיחת משרד עריכת דין פלילי עצמאי. כיום, אני מנהלת משרד עצמאי בתחום משנת 2011 ומעניקה שירות משפטי מקצועי ואישי בתחום הדין הפלילי. המשרד נותן לכל לקוח שלנו ליווי אישי וצמוד, החל משלב החקירה ועד לסיום ההליכים. ליווי ללא רבב הכולל: ניהול תיקי הוכחות, עררים וערעורים, ייצוג בהליכי מעצר ועוד. השירות שאנו נותנים הוא שירות מסור ומקצועי ללא רבב. נוסף על כל אלה, אני בעלת תואר ראשון ושני במשפטים באוניברסיטת בר אילן.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

איזון דלתות

לעיתים אנו נתקלים בבעיות שונות בדלת הכניסה שלנו או בדלת הפנים שלנו שאנו כלל לא מבינים מה קורה לאותה הדלת. פתאום משום מקום דלת הכניסה

כיוון דלתות

ישנם רגעים בהם אנו שמים לב שאחת מדלתות הבית שלנו לא מתפקדת באותה צורה שהיא תפקדה שבוע לפני כן, ואנו כלל לא מבינים מה גרם

קיצור דלתות

פעמים רבות אחרי שאנחנו משפצים את הבית שלנו אנו נבחין שדלתות הבית שלנו לא נסגרות באותה קלות כמו בעבר. נכון, זה עלול להעלות המון שאלות

תיקון דלת אלומיניום

ניתן לראות דלתות אלומיניום במגוון רחב מאד של מקומות בתוך הבית שלנו. הן תופסות שימושים רבים כמו דלתות כניסה, פנים, דלת למחסן ועוד. דלתות אלומיניום

תיקון דלת אש

לדלת אש תפקיד מאד חשוב בכל מה שנוגע לשמירה מפני שריפות בבניין המגורים שלכם או בבניין המשרדים. דלתות אש הן דלתות מסיביות שנפתחות בצורה רחבה

תיקון דלת לעסק

לדלת העסק שלנו יש מטרה ברורה למדי והיא לשמור על העסק שלכם בצורה בטוחה מכל פריצה שהיא. סוג הדלת של העסק שלכם השתנה בהתאם לעסק

תיקון דלת עץ

דלתות עץ ניתן לראות כמעט בכל בית כיום. לרוב נראה אותן כדלתות פנים שישמשו לנו בחדרי השינה, חדר המטבח, חדר משחקים, חדרי עבודה ועוד. כמובן

תיקון דלת רב בריח

עיקר תפקידה של דלת הכניסה שלנו כיום הוא שמירה ואבטחה על חלל הבית ועל תושבי הבית. דלתות רב בריח הן הדלתות המוכרות והנפוצות ביותר בשוק

תיקון דלת שריונית חסם

דלתות שריונית חסם הן דלתות איכותיות מאד שתפקידם כמובן הוא לשמור על תכולת הבית, ואבטחתו. דלת שריונית חסם היא דלת חזקה מאד שמאתגרת פורצים רבים,