לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תיקון דלת אש

לדלת אש תפקיד מאד חשוב בכל מה שנוגע לשמירה מפני שריפות בבניין המגורים שלכם או בבניין המשרדים. דלתות אש הן דלתות מסיביות שנפתחות בצורה רחבה מה שמאפשר לכמות רחב מאד של אנשים לצאת באותו הרגע ולהיתחמק מהשריפה.

דלתות האש עשויות מחומר שלא יכול להידלק בנוסף הוא מעקב את האש מלפרוץ את הדלת ולעבור לחלל שנמצא מצידה השני. דלתות אש הן דלתות חירום לכל דבר וחשוב מאד שמצב תקינותה יהיה במצב תקין בכל רגע נתון משום שאנחנו כלל לא יודעים מתי יכול להיות שריפה בבניין שלנו. במאמר הבא נרכז עבורכם כל מה שחשוב לדעת על תיקון דלת אש.

 

ראשית חשוב מאד לדעת

לפני שאנו מזמינים איש מקצוע כדי לתקן לנו את דלת האש בבניין המגורים או בבניין המדרשים חשוב מאד שנוודא שהוא אכן בעל מקצוע שיודע ומכיר את כל מה שצריך לדעת לגבי דלתות אש. לא כל בעלי המקצוע מבינים באותם תחומים ולכל אחד יש סוג התמקצעות מעט שונה. לכן, לפני שאתם מזמינים מנעולן לתיקון של דלת האש שלכם חשוב מאד לוודא איתו שהוא אכן מאותם מנעולנים מורשים שיודעים לתקן דלתות אש.

בישראל בשנים האחרונות נכנס חוק שמחייב כל מבנה מגורים או משרדי להחזיק בדלת אש המגנה על התושבים במקרה של שריפה. לכן, חשוב מאד שהמנעולן יהיה מנעולן מקצועי בעל הכשרה וידע בנושא דלתות אש. דלת אש תפקידה לשמור עלינו במקרה חירום והיא חייבת לעשות את זה בצורה הטובה ביותר שיש. לכן, רק בעל מקצוע מורשה יוכל להתעסק עם סוג דלתות אלו וחשוב לא לחסוך על כך.

 

כיצד נגרמות תקלות בדלתות אש?

תקלות בדלתות נוצרות ממגוון רחב של גורמים. חלק מהן יכולות להיווצר כתוצאה של מנגנון נעילה לא תקין ולא יכולים להיווצר כתוצאה של מכה בידית הדלת מה שיוביל למנגנון אחר להשתבש. לעיתים לא נדע בדיוק מאיפה נובעת הבעיה אך חשוב מאד לסדר אותה ולדאוג לה בזמן לפני שמגיע מקרה החירום.

במידה ומדובר על תקלה בדלת אש חשוב לא להמתין עם זה זמן רב ולקרוא לבעל מקצוע מורשה שיסדר את דלת האש שלכם בצורה אמינה ואיכותית שתוכל לשמור עליכם במקרה חירום. בעל מקצוע איכותי יוכל לאבחן את הבעיה בצורה מהירה ולפתור אותה על הצד הטוב ביותר ובמידת הצורך גם יבצע החלפת ידית או החלפת מנעול.

 

כתוצאה ממה יכולות להיווצר לנו בעיות בדלת האש?

לבעיות הנוצרות בדלת שלנו ישנם מגוון רחב מאד של אופציות שיכולות להצביע על מקור הבעיה. כעת נפרט לכם קצת על כל אופציה קיימת:

עייפות החומר – כמו בגוף האדם גם חומרים דוממים אחרים יכולים להתחיל להיהרס כתוצאה של עייפות החומר. עם הזמן החומר נהיה ישן יותר ויותר וככה מתחילות בעיות רבות. בעיות אלו יכולות לצוץ לנו בידית הדלת, המנגנון נעילה, בצירים ועוד. לעיתים נוכל לדאוג לשמירה על חיוניות החלקים בדלת האש שלנו בעזרת שימון החלקים על בסיס קבוע, כמובן שבעזרת שמן המיועד לכך. שימון יכול למנוע חלודה וקורוזיה להיווצר על מנגנונים שונים ולגרום להם להתחיל לעבוד שצורה לא טובה.

לכלוך ואבק – לכלוכים ואבק לרוב מגיעים לאט לאט למקומות וגורמים להם לתפקוד לא תקין. גם במנגנוני הדלת שלנו דבר כזה יכול לקרות. לכלוכים רבים יכולים להתיישב בתוך מנגנון הידית או מנגנון הנעילה ולגרום לו להיתקע או לא לעבוד בצורה חלקה כמו בהתחלה. על ידי ניקיון כללי של דלת האש בבניין המגורים ובבניין המשרדים נוכל למנוע מלכלוכים ואבק להזיק לתקינותה של דלת האש שלנו.

משחקי ידיות – זהו כלל לא סוד שילדים אוהבים לשחק ולהתרוצץ. לעיתים ילדים משחקים עם דלתות וידיות מה שיכול להוביל לשבירה או פירוק של חלק מסויים. חשוב מאד להסביר לילדים שישנם דלתות שאי אפשר להכליל בתוך המשחק ושתפקידם הוא לשמור על התושבים בעת מקרי חירום. משחקים עם דלתות יכולות להוביל להרס של אחד המנגנונים וגם יכול להוביל למכה או פציעה אצל אותו הילד.

איש מקצוע לא מקצועי – לפעמים אנו מעדיפים לחסוך על דברים מסויימים. לפעמים זה קורה כאשר אנו רוצים לחסוך על בעל מקצוע. במידה ונזמין בעל מנעולן לא מקצועי וללא הכשרה אולי נחסוך בכסף בטווח הקרוב אך דבר כזה יכול להוביל לבעיות רבות בדלת, בידית או במנגנונים אחרים. חשוב להשקיע במנעולן מקצועי שיעשה גם עבודה מקצועית מה שיפתור לנו את הבעיה אחת ולתמיד ולא יגרור אותה זמן רב מידי. כמובן שמדובר על דלת אש שתפקידה לשמור על חיינו בעת שריפה, לא נרצה לשחק או לחסוך על חיינו בעת מקרה חירום.

 

הכלים המתאימים

כל פורץ מורשה לתקן דלתות אש צריך להיות בעל הכלים המתאימים לצורך תיקון שכזה. מנעולן שאין בידיו את הכלים המתאימים לצורכי תיקון דלתות אש יכול רק לגרום לעיכוב בעבודה ועבודה לא איכותית. נכון, אנחנו רוצים לחזור לשגרה בצורה הטובה והמהירה ביותר שיש, אך לא נוריד שחשיבות מנעולן מורשה עם כלים מתאימים.

 

כיצד לבחור מנעולן מקצועי?

ראשית חשוב מאד עוד לשאול את המנעולן בטלפון אם הוא אכן מתעסק עם סוג כזה של דלתות. מנעולן מקצועי צריך להחזיק בידיו תעודת הסמכה שמראה איפה למד. הוא צריך להיות סבלני לשאלות ולאפשר ללקוח לשאול כל מה שעל ליבו.

תחום המנעולנים הוא תחום שיכול להיות מפוקפק משום שהוא לא דורש אף תעודת כדי לעבוד בתחום מה שיכול למשוך לתחום זה אנשים מפוקפקים. לכן, חשוב לבדוק שמנעולן שאנו מזמינים הוא אכן מנעולן מקצועי ומורשה. על ידי חוות דעת וסקר שוק נוכל למצוא מנעולן אחראי ומקצועי שיעשה לנו את העבודה בצורה הטובה ביותר שיש.

 

האם אפשר לעשות תיקון דלת אש לבד?

התשובה היא חד משמעית לא. דלת אש היא דלת מיוחדת וחשובה מאד. תפקידה הוא לשמור על חיינו ועבודה לא מקצועית יכולה לפגוע גם המטרת הדלת. לכן, במידה ויש לכם בעיה עם דלת האש חשוב מאד להזמין מנעולן מקצועי.

 

האם כל מנעולן יכול לבצע תיקון בדלת אש?

גם כאן התשובה היא חד משמעית לא. חשוב מאד לשאול את המנעולן מספר שאלות לפני ההזמנה שלנו ולפני שהוא מתחיל לעבוד על הדלת שלנו. מנעולן שלא יודע להתעסק עם סוג כזה של דלתות אש יכול רק להוות נזק לדלת ולתפקודה מה שיכול להוביל במקרה של מצב חירום לבעיה רצינית.

 

לסיכום

דלתות אש הן דלתות חשובות מאד שחשוב לתת להם תשומת לב מירבית. תפקידן הוא לשמור על חיינו בעת מקרה חירום ולכן חשוב מאד לדאוג שמי שמטפל בבעיה יהיה מנעולן מקצועי ומורשה.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

איזון דלתות

לעיתים אנו נתקלים בבעיות שונות בדלת הכניסה שלנו או בדלת הפנים שלנו שאנו כלל לא מבינים מה קורה לאותה הדלת. פתאום משום מקום דלת הכניסה

כיוון דלתות

ישנם רגעים בהם אנו שמים לב שאחת מדלתות הבית שלנו לא מתפקדת באותה צורה שהיא תפקדה שבוע לפני כן, ואנו כלל לא מבינים מה גרם

קיצור דלתות

פעמים רבות אחרי שאנחנו משפצים את הבית שלנו אנו נבחין שדלתות הבית שלנו לא נסגרות באותה קלות כמו בעבר. נכון, זה עלול להעלות המון שאלות

תיקון דלת אלומיניום

ניתן לראות דלתות אלומיניום במגוון רחב מאד של מקומות בתוך הבית שלנו. הן תופסות שימושים רבים כמו דלתות כניסה, פנים, דלת למחסן ועוד. דלתות אלומיניום

תיקון דלת לעסק

לדלת העסק שלנו יש מטרה ברורה למדי והיא לשמור על העסק שלכם בצורה בטוחה מכל פריצה שהיא. סוג הדלת של העסק שלכם השתנה בהתאם לעסק

תיקון דלת עץ

דלתות עץ ניתן לראות כמעט בכל בית כיום. לרוב נראה אותן כדלתות פנים שישמשו לנו בחדרי השינה, חדר המטבח, חדר משחקים, חדרי עבודה ועוד. כמובן

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: