לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תיקון דלת לעסק

לדלת העסק שלנו יש מטרה ברורה למדי והיא לשמור על העסק שלכם בצורה בטוחה מכל פריצה שהיא. סוג הדלת של העסק שלכם השתנה בהתאם לעסק שלכם. במידה ויש לכם עסק שמכיל דברים יקרים מאד ככל הנראה שדלת הכניסה שלכם תהיה אחת כזאת שקשה מאד לפרוץ אותה.

להגיע בבוקר למקום העבודה שלך ולגלות שדלת הכניסה לא נפתחת זה כלל לא דבר נעים, עובדים צריכים להיכנס ולהתחיל לעבוד, לקוחות שמחכים להיכנס, סחורות והזמנות שצריכות לצאת לדרכם ועוד. מדובר בדבר מלחיץ מאד שלא פותח את הבוקר בצורה רגועה. לבעיה זאת יש פתרון אחד והוא תיקון דלת העסק שלך.

 

מה יכול לגרור לתיקון דלת העסק?

מגוון רחב של דברים יכולים לגרור אותנו לתיקון דלת העסק שלנו, יכול להיות שהידית יצאה ממקומה והדלת נעולה ללא אופציית פתיחה, המפתח נשבר בתוך חור המנעול וכעת אין אופציה לפתוח אותה או שמדובר על ניסיון פריצה אלימה שהוביל מהדלת להיתקע ללא אופציית פתיחה. מגוון רחב של תקלות ובעיות יכולות לקרות לדלת העסק וחשוב שנדע מספר דברים חשובים:

 

שלב א': זיהוי של סוג הדלת

דלת תקינה של העסק שלנו היא דבר חשוב מאד לתקפוד זורם וטוב של מהלך היום בעסק. לקוחות נכנסים ויוצאים, עובדים באים והולכים סחורות נשלחות בזמן. בקיצור הכל זורם כרגיל. בנוסף, דלת כניסה לעסק שמתפקדת בצורה טובה שומרת על דברים יקריי ערך שישנם בתוך העסק שלנו.

במידה ואנו חשים שדלת העסק שלנו מתפקדת בצורה לוקה ואנו מעוניינים לתקן אותה חשוב שנבין איזה סוג של דלת יש לנו. בין אם אנו מעוניינים לעשות זאת לבד או בין אם אנו מעוניינים להזמין מנעולן מורשה לצורכי תיקונה חשוב שנדע מה סוג הדלת שלנו. במידה ואתם לא מבינים מה הסיבה לכך נסביר, כל דלת היא שונה מהאחרת. לכל סוג של דלת יש מנגנוני נעילה סונים, חומרים שונים ממנה היא עשוייה ודרכי עבודה שונים.

בנוסף, לא כל המנעולנים יודעים לעבוד עם כל הדלתות, לכן חשוב עוד בטלפון עם בעל המקצוע ליידע אותו בסוג הדלת שעליה אנו מדברים. לדוגמא: לא נרצה שבעל מקצוע ישים לנו ידית של דלת רב בריח על דלת של ממ"ד, כמו שלא נרצה שבעל המקצוע יטפל בדלת זכוכית כמו שהוא מטפל בדלת שריונית חסם.

 

כיצד ניתן לזהות את סוג הדלת?

ניתן לזהות את סוג הדלת על ידי מספר סימנים ברורים: ראשית על רוב הדלתות ישנן תוויות של החברה, ניתן לראות מאיזה חומר עשוייה הדללת, ניתן להסתכל על מסמך הקנייה של הדלת או הפתרון הפשוט לשלוח תמונה לבעל מקצוע שיוכל להבחין בשנייה בסוג הדלת שלכם.

 

באיזה שלב דרוש תיקון של דלת העסק שלנו?

תיקון של דלת העסק שלנו יהיה מייד כאשר אנו מבחינים שהיא לא מתפקדת כראוי, אם מדובר על גריגת של הדל על הרצפה, ידית שמסרבת לזוז, מנעול תקול של מסתובב כראוי ועוד מספר רחב של סיבות שיכולות להשבית לנו את דלת הכניסה לעסק שלנו. להלן מקרים שונים שידליקו לנו נורה אדומה שאנו צריכים להתקשר למנעולן:

 

סיבה מספר 1: קיצור הדלת

במידה וערכתם שיפוץ בעסק שכלם שכלל פרקט חדש או רצפות חדשות ככל הנראה שתצטרכו גם לקצר את הדלתות העסק שלכם. ככל הנראה בגלל הוספת שכבה חדשה לרצפה שלכם הרצפה הפכה להיות גבוהה יותר וכעת אנו צריכים לקצר את הדלת כדי שהיא תפתח בצורה חלקה ושלא תשרוט את הרצפה בכל רגע של פתיחה או סגירה שלה.

אופן הפעולה מתבצע כך: ראשית יש להוציא את הדלת ממקומה בזהירות מבלי לפגוע בידית או במנגנון הנעילה, לאחר מכן יש לנסר את הדלת בצורה ישרה וזהירה מבלי לפגוע בנראות הדלת או במנגנון הנעילה שלה ולבסוף יש להחזיר את הדלת למקומה בזהירות רבה מבלי לתת לה מכה. במידה ועשינו שיפוץ בכל העסק נצטרך לעשות את קיצור הדלתות לכל אחת מדלתות העסק שלנו ולא רק לדלת הכניסה.

 

סיבה מספר 2: החלפת ידית לדלת העסק

במידה ומדובר על ידית העסק שלכם שיצאה ממקומה או שלא זזה בצורה טובה בציר שלה יש את הצורך התיקונה של אותה ידית בעייתית או להחליפה. לרוב נוכל להחזיר את אותה ידית שיצאה ממקומה חזרה למקום שלה, לפעמים רק חיזוק הברגים יכול להוות עבורנו פתרון מספק שייצב את הידית חזרה לדלת.

רצוי לנסות קודם לכן לחזק את הברגים של הידית לבד, במידה ומשהו לא צלח ניתן לראות האם הבורג שחוק או נעלם ממקומו. במידה ואתם לא יודעים כיצד להמשיך עם תיקונה של הידית ניתן להתקשר לבעל מקצוע מורשה שיודע לטפל בבעיות מסוג זה.

 

סיבה מספר 3: כיוון הדלת

איזון הדלת וכיוון הדלת הן פעולות זהות לגמרי. לעיתים נדרש מאיתנו לכוון את הדלת מחדש בשל תזוזה של הצירים מה שגורם לדלת לתזוזה לא איכותית ושלא קורת בציר המתאים שלה. לעיתים מצב כזה עלול להותיר את הדלת ללא אופצייה כלל של תזוזה או פתיחה מה שיחייב אותנו לכוון אותה בצורה מידית.

במידה והדלת שלנו נתקעת, רועדת, זזה בצורה עקומה ככל הנראה שכיוון/ איזון של הדלת יהווה את הפתרון. במסגרת פעולה האיזון של בדלת שלנו יש לבדוק את מצבם של הצירים של הדלת, במידה והצירים התעקמו או נשברו יש לתקן אותם גם כן לפני שאנו מחזירים את הדלת חזרה למקומה.

 

סיבה מספר 4: החלפת דלת העסק כולה

יכול להיות שהתיקון של הדלת לא יהווה עבורכם ועבור העסק שלכם את הפתרון המתאים והראוי ביותר. יכול להיות שפתרון התיקון גם יהיה יקר יותר או שווה במחיר להחלפת הדלת כולה. במקרים הבאים ככל הנראה תעדיפו להחליף את דלת הכניסה שלכם:

  • הדלת הנוכחית של העסק שלכם לא מתפקדת יותר, היא ישנה ומתפרקת.
  • לאחר שיפוץ העסק שלכם והעלאת רמת הנראות שלו תרצו לשדרג גם את דלת הכניסה לדלת כניסה יפה יותר ואיכותית יותר.
  • במידה ואתם מעוניינים לשדרג את רמת האבטחה בעסק שלכם על ידי החלפת סוג הדלת וסוג מנגנון הנעילה.

במידה ובחרתם להחליף את הדלת שלכם מאחת מהסיבות הבאות חשוב מאד שהחלפת הדלת תיעשה על ידי מנעולן מקצועי ומורשה, שיעשה את העבודה בצורה מבוקרת על ידי מדידת מידות המשקוף, דימות הדלת הקיימת, שיקולי עיצוב, אבטחה ועוד. המחיר של החלפתה של דלת העסק שלכם צריך להיות נתון בכמה פרמטרים כמו: האם מדובר על דלת פנים או דלת חוץ, דלת מתוחכמת בעלת מנגנוני אבטחה חדישים או דלת פשוטה ועוד.

 

כמה יעלה תיקון דלת לעסק?

ראשית חשוב מאד מה סוג דלת העסק שלך, לכל דלת מחיר שונה. תיקון דלת לעסק, תיקון ידית לדלת או התקנה של מנעול חדש לדלת העסק שלך יעלה בין 110 ל-150 ש"ח. כמובן שכל מנעולן לוקח מחיר שונה.

 

לסיכום

דלת לעסק הוא דבר חשוב שיש להשקיע בו מכמה סיבות. חשוב לבצע כל החלפה או תיקון בעזרת מנעולן מקצועי ואחרי.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

איזון דלתות

לעיתים אנו נתקלים בבעיות שונות בדלת הכניסה שלנו או בדלת הפנים שלנו שאנו כלל לא מבינים מה קורה לאותה הדלת. פתאום משום מקום דלת הכניסה

כיוון דלתות

ישנם רגעים בהם אנו שמים לב שאחת מדלתות הבית שלנו לא מתפקדת באותה צורה שהיא תפקדה שבוע לפני כן, ואנו כלל לא מבינים מה גרם

קיצור דלתות

פעמים רבות אחרי שאנחנו משפצים את הבית שלנו אנו נבחין שדלתות הבית שלנו לא נסגרות באותה קלות כמו בעבר. נכון, זה עלול להעלות המון שאלות

תיקון דלת אלומיניום

ניתן לראות דלתות אלומיניום במגוון רחב מאד של מקומות בתוך הבית שלנו. הן תופסות שימושים רבים כמו דלתות כניסה, פנים, דלת למחסן ועוד. דלתות אלומיניום

תיקון דלת אש

לדלת אש תפקיד מאד חשוב בכל מה שנוגע לשמירה מפני שריפות בבניין המגורים שלכם או בבניין המשרדים. דלתות אש הן דלתות מסיביות שנפתחות בצורה רחבה

תיקון דלת עץ

דלתות עץ ניתן לראות כמעט בכל בית כיום. לרוב נראה אותן כדלתות פנים שישמשו לנו בחדרי השינה, חדר המטבח, חדר משחקים, חדרי עבודה ועוד. כמובן

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: