לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תיקון דלת ממ"ד

ממ"ד הוא החדר הכי חשוב בכל הבית שלנו. מטרתו העיקרית הוא לשמור על חיינו בעת מקרה חירום מדיני כל שהוא. לממ"ד חשיבות רבה מאד ולא סתם בשנים האחרונות הוא הוכנס בחדר חובה בכל בית חדש שנבנה בישראל. כיום הוא הפתרון היעיל והבטיחותי ביותר שניתן לעשות בקרבת הבית במקום הריצה לחדר מדרגות או למקלט השכונתי.

אך בימי שקט בישראל הממ"ד משמש אנשים רבים כחדר משרד, חדר משחקים לילדים, חדר ילדים, מחסן, חדר כושר ועוד. במאמר הבא נרכז עבורכם את כל מה שחשוב לדעת על ממ"ד ועל תיקון שלת ממ"ד.

 

למה דלת הממ"ד כל כך חשובה?

לממ"ד יש חשיבות מאד גבוהה בכל מה שקשור לשמירה על חיינו בעת אירוע ביטחוני. הממ"ד הוא חדר ממוגן בעל דלת ממוגנת, חזקה ואטומה. לדלת הממ"ד יש כמה איכויות, מלבד לשמור עלינו מרסיסים או מטיל שיכול לפגוע בנו, לדלת הממ"ד יש אטימות ברמה גבוהה מאד ששומרת עלינו גם מפני גזים רעילים.

דלת הממ"ד מורכבת מחתיכה אחת בלבד מה שהופך אותה לחזקה הרבה יותר ומאפשרת לנו הגנה מרבית יותר מדלת שמורכבת מכמה חתיכות שונות.

 

ידעתם?

ישנם הבדלים בין דלתות ממ"ד ישנות לדלתות ממ"ד חדשות. דלתות הממ"ד הישנות נמצאות בעיקר במבנים ישנים ואת דלתות הממ"ד החדשות ניתן כבר למצוא בבתים חדשים.

להלן ההבדלים בין הדלתות:

  • דלתות הממ"ד הישנות יהיו כבדות יותר מהדלתות החדשות.
  • הוצאת דלת הממ"ד הישנה ממקומה היא מורכבת ומסובכת יותר לעומת דלת הממ"ד החדשה.
  • תיקונה של דלת הממ"ד הישנה מורכב יותר מתיקון של דלת ממ"ד החדשה.
  • דלתות הממ"ד הישנות מקובעות למשקוף שלנו בעזרת ברגים, דבר זה מקשה מאד על תיקון הדלת.
  • יכול להיות פער מחירים בין דלת הממ"ד החדשה לבין הישנה, עבור דלת ממ"ד ישנה ככל הנראה תהיה תוספת של 70 ש"ח.

תיקונה של דלת ממ"ד לרוב תהיה יקרה יותר מתיקון של דלת פנים או כניסה רגילה. לכן, חשובה מאד הבחירה המושכלת של בעל מקצוע מורשה שהתמקצע בסוג זה של דלתות. עם דלת ממ"ד לא משחקים יש לה תפקיד ספציפי והיא חייבת לעבוד בצורה תקינה וחלקה בכל רגע נתון משום ואנו לא יודעים מתי יכול לקרות אירוע ביטחוני בישראל שנצטרך ללכת לחדרי הממ"ד.

 

אילו סיבות יקראו לנו לתקן את דלת הממ"ד שלנו?

ישנן כמה סיבות עיקריות שידליקו לנו נורה אדומה על כך שאנו צריכים לקרוא למנעולן מקצועי שיתקן לנו את דלת הממ"ד שלנו. הנה הסיבות:

 

סיבה מספר 1: קיצור דלת הממ"ד

דלתות ממ"ד כיום קיבלו בבתים רבים תפקידים שונים מהתפקיד הראשוני שלהן. כיום הן משמשות לחדרי מגורים או כחדרי עבודה. לעיתים לצורך הפיכת חדר הממ"ד למקום נעים יותר אנשים מכניסים לחדר דשא סינטטי או מצפים את הרצפה בפרקט. דבר זה גורם לרצפה שלנו להיות גבוהה יותר ומקשה על הדלת שלנו להיסגר כמו שצריך.

 

מה עושים בנידון?

לצורכי סידור גובה הדלת ישנו פתרון אחד. קיצור גובה הדלת. בעל מקצוע מורשה שהתמקצע בסוג זה של עבודה הוא היחיד שיוכל לבצע סוג כזה של עבודה. התהליך דורש את הסרת הדלת, הורדת הגומי וניסור מיוחד של דלת הממ"ד שלנו.

כמובן, שחשוב מאד לא לשכוח את תפקידה העיקרי של דלת הממ"ד והוא לשמור על חיינו. לכן, חשוב מאד לדאוג שעבודה מסוג זה תיעשה בצורה מקצועית וללא שום הליך של הדבקה של חלק נוסף אל הדלת מה שעלול להוביל לדלת לא יעילה. מחירו של קיצור דלת ממ"ד יעלה בערך בין 400 ל-750 ש"ח.

 

סיבה מספר 2: החלפת ידית הדלת

לא משנה מה מקום המגורים שלכם ידית לא תקינה בדלת הממ"ד שלכם יכול לעשות לכם הרבה בעיות. במידה ודלת הממ"ד שלכם נתקעת בעת הפתיחה או בעת הסגירה. במידה והיא יוצאת ממקומה או שהיא רופפת. חשוב לתקן את הידית של דלת הממ"ד שלנו משום שהזנחה יכולה להביא לבעיות רבות כמו דלת תקוע או מנגנון הנעילה שנהרס.

חשוב לבדוק מה יהיה עדיף לנו ולדלת, האם יהיה מספיק תיקון הידית או שעדיף יהיה כבר להחליף אותה. חשוב לציין שהתקנת ידית חדשה לדלת הממ"ד שלנו חייבת להיות מוחלפת לידית מתאימה לדלת ממ"ד ולא סתם ידית. מחיר של החלפת ידית לדלת ממ"ד יהיה בין 200 ל-300 ש"ח.

 

סיבה מספר 3: זיון דלת הממ"ד

במידה ודלת הממ"ד שלכם נגררת על הריצפה וגורמת לשריטות ככל הנראה דלת הממ"ד שלכם שקעה מעט וכעט היא נוגעת בריצפת הבית שלכם. פתרון זה הוא לא מסובך כלל והדבר היחיד שנדרש לצורך תיקון בעיה זאת הוא לכוון/לאזן את הדלת. ככל הנראה לאחר איזון הדלת הבעיה תיפטר. בסיטואציה כזאת חשוב לבדוק מה מצבו של ציר הדלת האם הוא נשבר, זז ממקומו או דורש תיקון. מחיר עבוד איזון דלת ממ"ד יהיה בין 200 ל-350 ש"ח.

 

סיבה מספר 4: גומי הממ"ד לא תקין

גומי הוא חומר שיכול להיהרס עם הזמן. במידה ויש צורך בהחלפת גומי הממ"ד חשוב לוודא שהוא מודבק בצורה תקינה ואיכותית. כמו שכבר ציינו לגומי הממוקם על דלת הממ"ד יש חשיבות רבה, משום שהוא מונע מגזים רעילים להיכנס לחדר הממ"ד. מחירו של הדבקת גומי לדלת הממ"ד יהיה כ-250 ש"ח. מחירו של החלפת גומי לדלת הממ"ד יהיה בין 350 ל-450 ש"ח.

 

כמה עולה תיקון דלת ממ"ד?

תיקון דלת ממ"ד מושפע בכמה גורמים. ראשית סוג הבעיה, לכל בעיה יהיה מחיר שונה בשוק. בנוסף, כל מנעולן יגבה מחיר שונה עבור התיקון מכמה סיבות והן: שעות העבודה, סוג התיקון, ניסיון תעסוקתי, מקום העבודה ועוד. חשוב מאד להיעזר במנעולן מקצועי בכל מה שקשור לתיקון דלתות ממ"ד.

 

כמה חשוב תיקון דלת הממ"ד?

לדלת הממ"ד תפקיד חשוב מאד ומרכזי מאד בכל מה שנוגע לאבטחת תושבי הבית שלכם. דלת ממ"ד שלא עובדת בצורה איכותית חייב להיות מתוקנת בצורה מהירה וללא כל דחייה. אנו לא יודעים באיזה רגע אנו יכולים להזדקק לשירותיה של דלת הממ"ד וחדש הממ"ד. לכן, חשוב מאד לא לדחות או להזניח בעיה בדלת הממ"ד.

 

לסיכום

דלתות ממ"ד הן דלתות חשובות מאד שיכולות להציל את חיינו מפני פגיעת טיל בבית או מפני גז רעיל. חשוב מאד לשמור על חדר הממ"ד תקין וכמובן על דלת הממ"ד, הידית וכל מנגנון הנעילה.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

איך להחליף צילינדר

לעיתים מגיע השלב בו אנו צריכים להחליף את הצילנידר של דלת הכניסה שלנו לבית או לאחד מהחדרים בבית. לרוב הצילינדר של דלת הכניסה הוא החשוב

איך למנוע פריצה לדירה בזמן חופשה

הקיץ הגיע אלינו ואיתו הגיע גם עונת החופשות בארץ ובחו"ל. ישראלים רבים יוצאים לחופשות בזמן חופשת הקיץ. על פי סקר שנערך במשטרה בתקופת הקיץ מספר

איך לתקן דלת חורקת

דלת חורקת היא אף פעם לא צליל נעים לאוזן שלנו. לא נעים להגיע אחרי יום עבודה ארוך עם ידיים מלאות בקניות מהסופר ולגלות שדלת הכניסה

איך לתקן דלת כניסה

דלתות הכניסה לבית שלנו במהלך היום לא מהוות עבורינו יותר מידי תשומת לב ומחשבה, אבל שמשהו קורה להן זה פתאום הדבר הכי חשוב שיש בבית.

5 דברים שכדאי לדעת על כספות

ישנם דברים בחיים שהם לא כל כך חשובים ואפשר להסתפק משהו פשוט לצורך סיפוק רצונינו. אבל שהדבר מגיע לבחירת כספת המצב כבר נהיה שונה וישנם

5 טעויות נפוצות שקורות לגנב

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, על המשפחה ועל הרכוש שלנו בצורה המושלמת ולא לתת פרצה לגנב. אך את האמת שרובנו לא מודעים לדברים רבים

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: