לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תיקון דלת עץ

דלתות עץ ניתן לראות כמעט בכל בית כיום. לרוב נראה אותן כדלתות פנים שישמשו לנו בחדרי השינה, חדר המטבח, חדר משחקים, חדרי עבודה ועוד. כמובן שישנם גם דלתות עץ המשמשות בתור דלתות חוץ והן מסיביות יותר ובעלות מנגנון נעילה רציני יותר. לדלתות עץ מגוון יתרונות אך גם מגוון חסרונות.

דלתות עץ אינן מתאימות לחדרי אמבטיה או שירותים מהסיבה שהן לא עמידות נגד מים. דלתות עץ הן הדלתות הזולות ביותר שניתן למצוא בשוק היום. הסיבה לכך היא משום שחומר הגלם שלהן זול הרבה יותר מדלתות פלדה או אלומיניום. במאמר הבא נרכז עבורכם כל מה שחשוב לדעת על תיקון דלת עץ.

 

איך מתקנים דלתות עץ בכלל?

ראשית, חשוב מאד לצוות לכל תיקון דלת את הכלים המתאימים ביותר לתיקון אותה דלת ספציפית. שימוש בכלים לא מתאימים יכול להוות נזקים אחרים לדלת שלנו שיגררו חיובים נוספים עבור הלקוח. לכן, חשוב שעבודה מסוג זה תיעשה על ידי מנעולן מקצועי ומורשה שיודע כיצד לעבוד ועם אילו כלים.

לדלתות עץ יש כמה בעיות שחלקן קורות אך רק ולדלתות עץ. כמו: חורים בעץ, ריקבון של הדלת ממגע עם מים או לחות, טרמיטים שאוכלים את פנים הדלת ועוד. בנוסף לבעיות המיוחדות שאנו נתקלים בדלתות עץ ישנם גם תקלות שכיחות יותר כמו ידית שנופלת מהמקום שלה, דלת חורקת, מנעול שבור ועוד.

מנעולנים מוסמכים ומקצועיים ידעו טוב מאד כיצד לטפל בדלת העץ שלכם. לכל בעייה יש פתרון משלה כמובן שלא נטפל בטרמיטים בדלת כמו שנטפל במנעול שנשבר. לכן, חשוב להזמין לשם כך בעל מקצוע איכותי, מנוסה ואמין.

 

הסיבות הנפוצות לתיקון דלת עץ

דלתות עץ סובלות לרוב מנזקים שונים מדלתות אחרות משום שהעץ הוא חומר גלם שונה מחומרי הגלם של הדלתות השונות בשוק שהם חומרי גלם פחות מתכלים. כיום ניתן למצוא בכל רחבי הארץ מגוון רחב מאד של עיצובים וסוגי דלתות שונות שישמשו אותנו כדלתות פנים ודלתות חוץ. לדלתות עץ מספר בעיות נפוצות:

 1. מזג אוויר: פגעי מזג אוויר הן דבר שפוגע הרבה בדלתות עץ הוא עשוי לגרום נזק לעץ, לכן במידה ואנו מבחינים שדלת העץ שלנו נפגעה בצורה מסויימת ממזג האוויר חשוב מאד לטפל בזה במהירות כי נזקי מזג אוויר לא נעשים טובים יותר אלא הפוך הם מחמירים עם הזמן. כאשר אנו מדברים על שינויים במזג האוויר חשוב מאד להיעזר במנעולן מקצועי שיעזור לנו לפתור את הבעיה על הצד הטוב ביותר ובעזרת הכלים והטכניקות המתאימות.
 2. ונדליזם: ונזדליזם הוא דבר מוכר מאד בימינו. הרבה אנשים נעשים מתוסכלים או שיש בהם את יצר הנקמה והולכים לפגוע ברכוש. דלתות עץ סופגות פעמים רבות פגיעות ונדליזם שונות. חשוב להיעזר בעזרתו של מנעולן מקצועי כדי שידע כיצד לתקן את הדלת שלכם לאחר אירוע ונדליזם ולא להשאיר אותה פגומה או שבורה כתוצאה ממקרים אלימים.
 3. מנגנון תקול: תקלות במנגנונים שונים בדלת יש לנו בכל אחד מהדלתות, כאן לא מדובר על משהו מיוחד לדלת עץ. אך חשוב מאד לדעת שמנגנונים שונים מטבעם בסופו של דבר להיתקל או להיהרס. ישנם כמה סוגי מנגנונים שונים בדלת כמו: מנגנון נעילה, מנגנון הזזה (צירים), ידית ועוד. חשוב מאד להיעזר בעזרתו של מנעולן מקצועי לטיפול בכל אחד מבעיות אלו.
 4. חלודה בצירים: ברגע שתיווצר לנו חלודה בצירים ככל הנראה שנשמע את אותה בעיה בצורה של צירים חורקים. בעיה של היווצרות חלודה בצירים היא לא כל כך מסובכת וניתן לפתור אותה לבד על ידי כמה שלבים פשוטים: הוצאת הדלת ממקומה, ניקיון יסודי של צירי הדלת בעזרת נייר שיוף, שימון יסודי של צירי הדלת על ידי שמן המיועד לכך והחזרת הדלת למקומה. חשוב מאד לא להשתמש בשמן מטבח או שמנים שלא מיועדים לכך משום שהם מושכים אליהם עוד לכלוך שנדבק על הצירים וגורם לנזק עתידי.
 5. מפתח שבור: מפתח שבור לרוב יהיה כתוצאה של צילינדר שלא מתפקד בצורה חלקה. לאחר מלחמות רבות עם הצילינדר בכל פתיחה או סגירה של המנעול, המפתח עלול להישבר בתוך חור המנעול. במידה ונתקלתם בבעיה כזאת חשוב להיעזר בעזרתו של מנעולן מקצועי ולא להמתין עם הבעיה זמן רב משום שאתם עומדים בסכנה של חוסר היכולת לנעול את הבית שלכם.

חשוב מאד להבין שתיקון בצורה איכותית ומקצועית חייב להיעשות רק על ידי מנעולן מקצועי ומורשה שעבר הכשרה מתאימה ובעל ניסיון בתחום. עבודה של מנעולן חובבן ולא מקצועי יכולה להשאיר אתכם הלקוחות עם בעיות נוספות שתצטרכו לשלם עליהם.

 

מה מחירי תיקון דלת עץ?

מחירי תיקון דלת עץ משתנים על פי סוג הבעיה. במידה וקיימים לכם חורים בדלת כתוצאה מעייפות החומר או כתוצאה של חיות שעברו לגור בדלת הבית שלכם יש להשתמש בחומרים מתאימים לסתימה או להרג של אותם יצורים. הכנו עבורכם רשימה שמסכמת את סוג התיקון והמחיר המתאים לו:

 • עלות ביקור: ביקור של מנעולן ללא החלפת חלקים יעלה בערך 200 ש"ח.
 • דלת עץ שבורה: תיקון של דלת עץ שבורה יעלה בערך 450 ש"ח.
 • דלתות ומשקופים: תיקון של דלתות עץ ומשקופים יעלה בערך 350 ש"ח.
 • חור בדלת: תיקון של חור בדלת עץ (צלוי גם גודל החור) יעלה בערך 450 ש"ח.
 • דלת פנים: תיקונה של דלת פנים שעשויה מעץ יעלה בערך 250 ש"ח.
 • דלת עץ שהתנפחה: תיקון דלת עץ שהתנפחה יעלה בערך 250 ש"ח.
 • ציר לדלת: החלפת ציר לדלת עץ יעלה בערך 140 ש"ח.
 • דלת הזזה: תיקון של דלת הזזה מעץ יעלה בערך 300 ש"ח.
 • ידית לדלת: החלפת ידית לדלת עץ יעלה בערך 50 ש"ח.
 • צילינדר לדלת: החלפת צילינדר לדלת עץ יעלה בערך 190 ש"ח.
 • דלת עץ: החלפת דלת עץ לדלת עץ חדשה על פי המחירון יעלה בערך 800 ש"ח.

 

מי רשאי לבצע תיקון דלת עץ?

תלוי בסוג הבעיה, במידה ומדובר על בעיה פשוטה כמו החלפת ידית או החלפת מנגנון נעילה גם הנדימן או כל אדם שיודע לעבוד עם הידיים שלו יוכל לבצע את העבודה בצורה טובה. במידה ומדובר על עבודה קצת יותר מסובכת עדיף להזמין מנעולן שיעשה את העבודה בצורה איכותית.

 

לסיכום:

דלתות עץ הן דבר מיוחד מאד ויפה במיוחד. אך עם היופי שעוטף את דלתות העץ ישנם גם חסרונות ברורים מיוחדים שניתן לראות רק בדלתות עץ.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

איזון דלתות

לעיתים אנו נתקלים בבעיות שונות בדלת הכניסה שלנו או בדלת הפנים שלנו שאנו כלל לא מבינים מה קורה לאותה הדלת. פתאום משום מקום דלת הכניסה

כיוון דלתות

ישנם רגעים בהם אנו שמים לב שאחת מדלתות הבית שלנו לא מתפקדת באותה צורה שהיא תפקדה שבוע לפני כן, ואנו כלל לא מבינים מה גרם

קיצור דלתות

פעמים רבות אחרי שאנחנו משפצים את הבית שלנו אנו נבחין שדלתות הבית שלנו לא נסגרות באותה קלות כמו בעבר. נכון, זה עלול להעלות המון שאלות

תיקון דלת אלומיניום

ניתן לראות דלתות אלומיניום במגוון רחב מאד של מקומות בתוך הבית שלנו. הן תופסות שימושים רבים כמו דלתות כניסה, פנים, דלת למחסן ועוד. דלתות אלומיניום

תיקון דלת אש

לדלת אש תפקיד מאד חשוב בכל מה שנוגע לשמירה מפני שריפות בבניין המגורים שלכם או בבניין המשרדים. דלתות אש הן דלתות מסיביות שנפתחות בצורה רחבה

תיקון דלת לעסק

לדלת העסק שלנו יש מטרה ברורה למדי והיא לשמור על העסק שלכם בצורה בטוחה מכל פריצה שהיא. סוג הדלת של העסק שלכם השתנה בהתאם לעסק

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: