לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תיקון דלת רב בריח

עיקר תפקידה של דלת הכניסה שלנו כיום הוא שמירה ואבטחה על חלל הבית ועל תושבי הבית. דלתות רב בריח הן הדלתות המוכרות והנפוצות ביותר בשוק הישראלי היום ואפשר לראות אותם כמעט בכל בית ממוצע. לעיתים אנו נתקלים בבעיות בדלת הכניסה שלנו.

ישנם מגוון רחב מאד של סוגי בעיות הם מתחילות מבעיות קטנות בידית וממשיכות עד לבעיה בכל מנגנון הנעילה של דלת הרב בריח שלכם. חשוב מאד לטפל בבעיות אלו בזמן משום שדלת עם בעיה היא ניתנת לפריצה בצורה מהירה ופשוטה יותר מדלת תקינה וכאשר יש לכם דלת עם בעיה היא לא עושה את העבודה שלשמה היא נקנתה.

 

דלת רב בריח

דלתות רב בריח נחשבות לדלתות החזקות והמאובטחות שקיימות בשוק הישראלי ובמדינה כולה. רב בריח היא חברה שמציעה דלתות איכותיות במחירים נוחים מאד, סיבה זאת הפכה אותה לאחד החברות המוכרות ביותר. דלתות רב בריח עשויות מפלדה מה שמשקה מאד על הפורצים לפרוץ סוג כזה של דלת.

לכן, גם כאשר ניגש לתקן את הדלת הזאת חשוב שנעשה את זה בעזרת מנעולן מקצועי שיודע מה הוא עושה ולא מישהו ללא ניסיון שיכול רק להזיק לרמת האבטחה של הדלת ושל הבית שלנו.

 

התקלות הנפוצות בדלת רב בריח

כמו בכל דלת גם לדתות רב בריח ישנם כמה תקלות מוכרות בשוק. שלא תבינו לא נכון הדלת לא מגיע עם תקלות מובנות שכל כמה שנים דורשות תיקון (כמו פלאפונים) אלא תקלות אלו לרוב נעשות משימוש לא נכון בדלת או בלאי שקורה בעקבות שימוש באותה דלת שנים רבות. תקלות אלו יכולות לנבוע כאמור בעייפות החומר, תחזוקה שגוייה של דלת הרב בריח, שימוש בצורה אגרסיבית בדלת, גורם זר שפגע במנגנון הנעילה או בידית, פריצה אלימה ועוד. להלן כמה מהם:

  1. מנגנון נעילה קשה – ככל שעובר הזמן לעיתים אנו נחוש שמנגנון הנעילה של דלת הרב בריח שלנו נהיה קשה יותר. אנו חשיב שבכל פעם שאנו מנסים לנעול או לפתוח את המנעול פעולה זאת נהיית קשה יותר ויותר ואנו מרגישים במלחמה בכל פעם. עם השנים מנגנוני נעילת הדלת יכול להיות קשה וקשה יותר ויותר, ניתן לשחרר את המנגנון על ידי שימון של מנעול הדלת על ידי שמן שמיועד לכך כמו שמן WD40 שמשחרר לרוב מנעולים או צירים שהפסיקו לעבוד בצורה חלקה כמו בעבר. במידה והבעיה עדיין קיימת יש להתקשר למנעולן מקצועי לעזרה נוספת.
  2. הדלת לא נסגרת או זזה – קיימים מקרים שבהן הדלת שלנו לא נסגר עד הסוף או שהיא כלל לא זזה. לרוב מה שקורה הוא שהדלת איבדה מעט את הכיוון שלה וצריכים לאזן אותה. לעיתים ישנה סיטואציה שדלת הבית שלנו עולה או יורדת וזה גורם לעיתים גם למצב שהדלת שורטת את הרצפה שלנו. בסיטואציה כזאת מה שנצטרך לעשות הוא איזון גובה הדלת, במידה ואתם אנשים שיודעים לעבוד עם הידיים תוכלו לבצע את הפעולה הזאת לבד, במידה ואתם לא מעוניינים לעשו בעיות נוספות לדלת אתם יכולים להיעזר במנעולן או בעזרתו של הנדימן שיעשה את העבודה בשבילכם. הפעולה היא החזרת הבריחים/הצירים למקומם הטבעי.
  3. ידית הדלת נופלת – ישנה סיטואציה שאף אחד מאיתנו לא אוהב והיא כאשר ידית הדלת שלנו נשארת אצלינו ביד ולא מחוברת לדלת בצורה חזקה. במקרים כאלה ככל הנראה שמדובר על בורג רופף והפעולה הפשוטה היא חיזוק הבורג למקומו. במידה ואתם לא מוצאים את בורג הידית או שהוא כבר שחוק לגמרי ניתן לקנות בורג חדש בכל חנות כלי בניין במידה והידית שלכם נשברה ככל הנראה שעדיף יהיה להחליף אותה מאשר לתקן אותה משני סיבות:
    1. משום שתקלה כזאת עלולה לחזור גם לאחר התיקון.
    2. משום שברוב הפעמים עלות תיקון תהיה כמו עלות החלפת לידית חדשה.
  4. חריקות דלת – הצליל הקשה ביותר שאנו יכולים לשמוע הוא צליל של חריקת הדלת שלנו. אף אוזן אנושית לא יכולה לשאת צליל צורם שכזה. גם פה שימון צירי הדלת יכולים לפתור את הבעיה, כמובן שחשוב מאד להשתמש אך ורק בשמן מיועד לבעיה זאת משום ששימוש בשמן בישול לדוגמא רק יגרום להדבקת לכלוך על הצירים של הדלת מה שיביא בעתיד חריקות גדולות יותר.
  5. קילוף – ישנם שני מקרים של קילוף: קילוף הדלת וקילוף הידית. בשני מקרים אלו הדבר לא כל כך פוגע בתפקוד הדלת אך עלול להיות לא יפה או אסתטי בעין שלנו. נוכל לתקן את הצבע לבד או בעזרת איש מקצוע מתאים לכך.

אלו הן התקלות הנפוצות ביותר בדלתות רב בריח. יכול מאד להיות שתהיה לכם בעיה שונה בדלת שלכם כמו: דלת שזזה ממקומה, דבר בגוף הדלת, גוף זר שהרס את אחד המנגנונים ועוד. לכל אחד מתקלות אלו תוכלו להיעזר בעזרתו של מנעולן מקצועי שיסדר לכם את הבעיה בצורה איכותית.

 

פריצת דלת רב בריח

הסיטואציה המבאסת ביותר שאף אחד מאיתנו לא רוצה בה היא כאשר אנו תקועים מחוץ לבית שלנו ללא האפשרות לפתוח את הדלת בערוצים המוכרים לנו כמו שימוש במפתח. בשלב זה ככל הנראה נצטרך להזמין אלינו פורץ מנעולים שיפרוץ את הכניסה לבית שלנו. פריצת דלת רב בריח חייבת להיעשות על ידי מנעולן מקצועי שיודע להתעסק עם סוג זה של דלתות.

פריצה לא נכונה של דלת יכולה להוביל לתיקונים נוספים של מנגנוני הדלת מה שיגרור אותכם לתשלום נוסף עבור עבודה נוספת. פריצת דלת רב בריח חייבת להיעשות בעזרת כלים מתאימים מה שיפחית את הנזק לשאר הדלת. שכן, ללכת על האופציה המהירה והזולה ביותר זה לא תמיד הבחירה החכמה לטווח הארוך.

 

כמה עולה תיקון דלת רב בריח?

תיקון דלת רב בריח, תיקון ידית או החלפת ידית לדלת רב בריח, תיקון לשונית, תיקון ציר ועוד על ידי מנעולן מורשה יעלה בשוק בערך 250 ש"ח. כמובן שחשוב לציין שכל מנעולן מתמחר את השירות שלו בצורה שונה על ידי כמה פרמטרים כמו: סוג העבודה, מקום העבודה, שעות העבודה, רמת השכלה ועוד.

 

האם גם אני יכול לתקן דלת רב בריח?

התשובה לכך שנוייה במחלוקת, מצד אחד כן, מי שיש לו ידיים טובות הוא מבין קצת בתחום יכול להחליף צילינדר או להחליף ידית, החלפה לא נכונה של אחד מהמנגנונים הללו יכול להוביל לתקלות נוספות בעתיד. לכן, עדיף להיעזר במנעולן מקצועי שיעשה את העבודה איכותית.

 

לסיכום

דלתות רב בריח הן סוג של דלתות ברמה גבוהה שתפקידם הוא ברור והוא לשמור על אבטחת הבית ותושביו. חשוב מאד לתקן את הדלת בעזרת מנעולן מורשה שיודע את העבודה ומשתמש בכלים מתאימים.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

איזון דלתות

לעיתים אנו נתקלים בבעיות שונות בדלת הכניסה שלנו או בדלת הפנים שלנו שאנו כלל לא מבינים מה קורה לאותה הדלת. פתאום משום מקום דלת הכניסה

כיוון דלתות

ישנם רגעים בהם אנו שמים לב שאחת מדלתות הבית שלנו לא מתפקדת באותה צורה שהיא תפקדה שבוע לפני כן, ואנו כלל לא מבינים מה גרם

קיצור דלתות

פעמים רבות אחרי שאנחנו משפצים את הבית שלנו אנו נבחין שדלתות הבית שלנו לא נסגרות באותה קלות כמו בעבר. נכון, זה עלול להעלות המון שאלות

תיקון דלת אלומיניום

ניתן לראות דלתות אלומיניום במגוון רחב מאד של מקומות בתוך הבית שלנו. הן תופסות שימושים רבים כמו דלתות כניסה, פנים, דלת למחסן ועוד. דלתות אלומיניום

תיקון דלת אש

לדלת אש תפקיד מאד חשוב בכל מה שנוגע לשמירה מפני שריפות בבניין המגורים שלכם או בבניין המשרדים. דלתות אש הן דלתות מסיביות שנפתחות בצורה רחבה

תיקון דלת לעסק

לדלת העסק שלנו יש מטרה ברורה למדי והיא לשמור על העסק שלכם בצורה בטוחה מכל פריצה שהיא. סוג הדלת של העסק שלכם השתנה בהתאם לעסק

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: