לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תיקון ידית לדלת אלומיניום

תיקון ידית לדלת אלומיניום הוא דבר חשוב מאד שיש לשים אליו לב במקרה שהידית שלנו מפסיקה לתפקד בצורה טובה כמו בעבר. לידית יש תפקיד חשוב מאד, היא בעצם אחראית על כל תזוזת המנגנונים של הדלת. ללא ידית תקינה מנגנון הנעילה לא יוכל לזוז בצורה חלקה, הדלת לא תוכל להיפתח או להיסגר ואתם תהיו תקועים. דלתות אלומיניום הן דלתות איכותיות, חזקות ומעוצבות.

ניתן למצוא אותם בבתים רבים והם משמשות כדלתות כניסה, דלתות פנים, דלתות למשרדים, מחסנים ועוד. חשוב לדאוג לתקינות הדלת והידית, שמירה על תקינות של דלת וידית יכולים לשמור על אורך חייכם ותפקוד תקין של הדלת שלכם. במאמר הבא ריכזנו עבורכם כל מה שחשוב לדעת על תיקון ידית לדלת אלומיניום.

 

דלת אלומיניום

דלתות אלומיניום הן דלתות איכותיות, חזקות, מעוצבות ומתוחכמות. דלתות אלומיניום הן אולי לא הדלתות המוכרות ביותר שקיימות בשוק כיום לעומת דלתות רב בריח או שריונית חסם אך הן מתפקדות בצורה יוצאת מן הכלל.

השימוש שלהן הוא רב וניתן לראות אותן בעסקים רבים. הן משמשות לרוב כדלתות כניסה, דלתות פנים, דלתות עסקים ומשרדים, דלתות מחסנים ועוד. חומר האלומיניום הוא חומר איכותית וחזק מה שמאפשר לדלת לשמש כדלת איכותית ובטוחה.

 

ידית הדלת

לידית הדלת יש תפקיד חשוב מאד. תפקידה הוא לדאוג לתזוזת כל מנגנוני הדלת. הידית אחראית על הזזת מנגנון הנעילה של הדלת מה שאחראי על פתיחת ונעילת הדלת שלנו. בעזרת פתיחת ונעילה הדלת שלנו אנו יכולים לפתוח ולסגור אותה. ידית שלא מתפדת בצורה תקינה יכולה לפגוע בכל רצף העבודה החלק של הדלת ולהוביל לדלת שלא נפתחת בקלות או במקרה הרע דלת נעולה.

 

קלות נפוצות בידיות הדלת שלנו

קיימות תקלות נפוצות בדלתות הדלת שלנו, לצורך הבנה ברורה יותר של סוג הבעיה נוכל להבין את סוג הפתרון. במקרים רבים נוכל לפתור את הבעיה לבד וללא עזרת מנעולן מורשה אך יהיו מקרים שבהם נצטרך להזמין מנעולן אלינו הביתה לעזרה בפתרון הבעיה. חשוב שנבין מה סוג הבעיה שקיימת לנו בדלת. ידע והבנה יתרמו לנו הרבה. הבעיות הנפוצות הן:

ידית רופפת: ידית רופפת היא בעיה שכיחה מאד בחיינו. עם הזמן ידיות רבות מאבדות מהחוזקה שלהן ומתחילות להיות רופפות. לרוב זה נובע כתוצאה מבורג רופף. או בורג שנפל ממקומו. חשוב לציין שידית רופפת שלא דואגים לה בזמן מהיר יכולה להיות ידית שנפלה ממקומה.

הפתרון: ניתן לחזק את הבורג שאחראי על החזקת הידית, במידה ואתם לא מוצאים את הבורג ניתן לקנות בורג חדש בכל חנות לכלי בניין.

ידית שיצאה ממקומה: זאת בהחלט אחת הסיטואציה המעצבנות ביותר שקיימות, שאנו באים לסגור את דלת הבית שלנו והידית נשארת אצלנו ביד במקום על הדלת עצמה. ידית שיצאה ממקומה יכולה להוביל לדלת שלא ניתנת לפתיחה אלא רק על ידי מנעולן מקצועי. לעיתים נוכל להחזיר את הידית למקום ולפתוח את הדלת אך זה כלל לא מבטיח שהדבר הזה לא יקרה שוב.

הפתרון: ניתן לחזק את בורג הידית בצורה עצמאית או להחליף את הידית כדי לפתור את הבעיה. במידה ואתם לא חושבים שתוכלו לעשות זאת לבד היעזרו במנעולן מקצועי או בהנדימן שיעזרו לכם לבצע את הפעולה הזאת

ידית שבורה: ידית שבורה יכולה לקרות מכמה סיבות כמו: מכה חזקה כתוצאה מהובלה או מחפץ כבד שנתקע בידית, פריצה אלימה, עייפות החומר ועוד. כן כן, גם לידית שלכם יש זמן מדף מוגבל. ברגע שנשים לב שידית הדלת שלנו נשברה חשוב מאד לא להמתין עם זה זמן רב משום שידית שבורה יכולה להוביל אותנו למנגנון נעילה שבור מה שיכול לתקוע לנו את הדלת.

פתרון: לרוב הפתרון הטוב ביותר הוא החלפת ידית. ברוב המקרים תיקון ידית לא יעזור כל כך משום שידית שבורה יכולה להישבר שוב. פעמים רבות עלות התיקון ועלות הידית החדשה הן זהות.

ידית מלוכלכת: בעיות רבות קורות בעקבות ידיות שנתקעו כתוצאה מאבק ולכלוכים שהתיישבו על הידית שלנו ועם הזמן פגעו ברמת התפקוד שלה. אבק ולכלוך שמתיישבים בתוך מנגנון הידית יכולים לפגוע בתפקוד התקין שלה ולהשפיע גם על מנגנון הנעילה של הדלת.

פתרון: כדי לשמור על ידית תקינה ניתן להוסיף את הדלת ושאר המנגנונים שלה לרשימת הניקיונות של יום שישי. על ידי ניקיון עקבי של הדלת שלנו נוכל למנוע מלכלוכים רבים להתיישב על המנגנונים ולהשבית אותם.

עייפות החומר: כמו כל גוף דומם וחי גם לידית ולדלת שלנו יש זמן מדף מוגבלים. ידית ישנה יכולה להיתקע בפעמים רבות ואף להשפיע על מנגנונים אחרים בדלת שלנו.

פתרון: כאן הפתרון הוא פשוט מאד. אין הרבה מה לעשות עם ידית או דלת ישנה חוץ מלהחליף אותם בידית או דלת חדשה.

 

פתרון הבעיות

בעיות רבות אנו יכולים לפתור לבד כל עוד הן בעיות שנוגעות בידית בלבד. כאשר אנו ממתינים עם הידית זמן רב אנו יכולים לגרור בעיות רבות גם במנגנון הנעילה של הדלת. בעיות כאלו כבר יכולות לתקוע לנו את הדלת שלנו מה שיוביל אותנו להזמנת מנעולן מקצועי.

במידה ואנחנו מזמינים מנעולן מקצועי לתקן לנו את הדלת חשוב מאד שנוודא שהוא אכן עבר הכשרת מנעולן, שהוא בעל תעודת יושר נקייה, ושהוא מנעולן מקצועי. לא כל המנעולנים יודעים לטפל בכל הבעיות לכן חשוב מאד טרם הזמנת המנעולן לשאול אותו האם הוא אכן בקיא בפתרון הבעיה שיש לנו בדלת או בידית שלנו.

 

תיקון ידית דל אלומיניום האם ניתן לעשות זאת בצורה עצמאית?

כן, ניתן לבצע את תיקון ידית לדלת אלומיניום לנו בצורה עצמאית. חשוב לשים לב האם מדובר רק על החלפת ידית או האם מדובר גם על בעיות נוספות במנגנונים אחרים בדלת שלנו. במידה ואנו אנשים שיודעים לעבוד עם הידיים שלנו בצורה טובה נוכל לבצע את העבודות הללו בעזרת מדריכים וסרטונים מהאינטרנט. במדיה ואנו חוששים לבצע את הפעולות הללו חשוב להיעזר במנעולן מקצועי או בהנדימן שיודע לבצע את הפעולות הללו.

 

מה המחיר הממוצע של תיקון ידית לדלת אלומיניום?

הצעת מחיר של מנעולנים עומדת על כמה פרמטרים חשובים שחשוב מאד להכיר אותם והם: סוג הבעיה, מקום העבודה, שעות העבודה, האם יש חלק להחפלה או תיקון, רמת השכלה ועוד. כל אחד מהפרמטרים הללו משפיע על הצעת המחיר שתקבלו. מחיר ממוצע של תיקון ידית לדלת אלומיניום יהיה בערך 300 ש"ח.

 

לסיכום:

ידית הדלת היא חלק חשוב מאד. אסור להזניח אותו משום שהזנחת הידית יכולה להוביל אותנו לבעיות נוספות שיעלו לנו ביוקר. חשוב לבצע את העבודה בצורה איכותית על ידי בעל מקצוע.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

תיקון ידית לדלת ממ"ד

דלתות ממ"ד הן אחת הדלתות החשובות ביותר שיש לנו בבית. חדר הממ"ד נועד להציל את חיי תושבי הבית בעת מצב חירום  מדיני. לחדר הממ"ד חשיבות

תיקון ידית לדלת אש

דלתות אש נכנסו בשנים האחרונות לחובה בכל בניין מגורים או בניין משרדי וציבורי. לדלתות אש יש תפקיד חשוב מאד בבניין והוא לשמור על האנשים בעת

תיקון ידית לדלת זכוכית

דלתות זכוכית נכנסו בשנים האחרונות כמעט לכל בית ממוצע. לדלתות זכוכית יש תפקיד שונה מדלתות אחרות בבית שלנו שלרוב תקפידן יהיה אבטחה ברמה גבוה. דלתות

תיקון ידית לדלת רב בריח

ידית הדלת היא אחד החלקים החשובים ביותר שיש בדלת הרב בריח שלנו. בסופו של דבר הידית היא החלק שאנו משתמשים בו בצורה הגדולה ביותר והיא

תיקון ידית לדלת שריונית חסם

הידית היא החלק שאנו משתמשים בו הכי הרבה בדלת שלנו. היא בעצם מזיזה את כל מנגנוני הדלת ואחרית לפתיחה ולסגירה שלה. ידית שלא מתפקדת טוב

תיקון ידית בהלה

ידית בהלה היא ידית מיוחדת שלא נראת או עבודת כמו ידיות רגילות שאנו מכירים. לידית בהלה יש מנגנון שונה ותפקיד שונה משאר הידיות. אנשים רבים

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: