לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תיקון ידית לדלת אש

דלתות אש נכנסו בשנים האחרונות לחובה בכל בניין מגורים או בניין משרדי וציבורי. לדלתות אש יש תפקיד חשוב מאד בבניין והוא לשמור על האנשים בעת שריפה בבניין. לרוב אנו רואים את דלתות האש כמו דלתות רגילות, לרוב הן לא בשימוש ולעיתים הן אף נעולות. חשוב מאד לוודא שדלת האש שנמצאת אצלינו בבניין עובדת בצורה חלקה, תקינה ושמאפשרת פתיחה בכל רגע נתון.

אנו לעולם לא נדע מתי יכולה לפרוץ שריפה בבניין שלנו  ולכן חשוב שבכל עת הדלת תהיה תקינה. דלתות אש מורכבות מטכנולוגיות חדישות שחשוב לדעת מה הן בעת התיקון. לכן, במידה ואתם זקוקים לתיקון של דלת האש שלכם יש להיעזר במנעולן מקצועי. המאמר הבא ריכזנו עבורכם כל מה שחשוב לדעת על תיקון ידית לדלת אש.

 

ההיסטוריה של דלת אש

דלתות האש נכנסו לחוק בתחילת שנות ה-20 לאחר אירועי שריפה רבים שהתרחשו בעיקר במקומות ציבוריים. באותו הזמן דלתות הכניסה לקמומות הציבוריים לא היו רחבות מספיק וכמובן שלא היתה את המודעות שישנה כיום.

בעקבות סיפורים מצערים של שריפות, אנשים רבים רצו מחוץ לבניין אך הדלתות היו מאד צרות מה שיצר צוואר בקבוק וגרם לאנשים רבים להימחץ, ליפול ולהיתקע בתוך הבניין בזמן השריפה. לאחר מקרים מצערים אלו נכנס לחוק שדלתות אש הן חובה בכל בניין ציבורי. דלתות אש הינן דלתות רחבות בעלות ידית בהלה שמאפשרת פתיחה מהירה וקלה.

 

ידית בהלה

ראשית נסביר על סוג הידית שמותקנת על דלת האש שלנו. הידית נקראת ידית בהלה הוא בשמה השני "ידית פאניקה". ידית בהלה הינה ידית מלבנית וארוכה שמחוברת לכל אורך דלת האש שלנו. את ידית הבהלה קל מאד לפתוח, היא נפתחת על ידי דחיפה קלה של הידית.

 

דלת אש

לדלת האש שלכם יש תפקיד חשוב מאד, חוץ מהמבנה של הדלת שהוא מבנה רחב שמאפשר לכמות אנשים גדולה מאד לעבור ממנה בו זמנית על ידי פתיחת קלה של הדלת לדלת האש יש אופי שונה מדלתות אחרות. תפקידה הנוסף של דלת האש הוא גם לחסום את התפשטות האש מעבר לדלת עצמה. לכן, על הידית ועל הדלת להיות עשויים מחומר מעכב בערה כמו פלסטיק שחור ואלומיניום.

 

בעיות שעלולות לקרות לדלת האש שלכם

דלתות אש הן דלתות שחשוב מאד לשמור עליהם תקינות בכל רגע ורגע. הסיבה לכך היא משום שלעולם לא נדע מתי יכולה להיווצר שריפה בבניין שלנו ושנמצא את עצמנו בורחים מהאש. לדלת האש תפקיד חשוב ולכן היא צריכה להיות במצב תקין בכל רגע ורגע. לדלתות אש ישנן תקלות שונות שיכולות לפגום באופן תפקודה התקין והם:

  1. ידית בהלה שבורה: ידית הבהלה יכולה להישבר בגלל מקרים רבים והם:
    • משחקי ילדים: זהו כלל לא סוד שילדים אוהבים לשחק ולהתרוצץ בבית ובבניין. ידיות ודלות הם אחד המשחקים האהובים ביותר שיש לילדים. משחקים עם דלת האש ועם ידית דלת האש יכולים להוביל לשבר של ידית הדלת שלכם. לכן, חשוב מאד להסביר לילדים שישנם דלתות שלא ניתנות למשחק כלל ושהן מתפקדות בתור דלתות למקרי חירום בלבד.
    • מכה חזקה בידית: לעיתים ידית הדלת שלנו או ידית דלת האש במקרה הזה מקבלת מכה מרהיטים בעת הובלת הוא מכות רנדומליות שהיא מקבלת. ידיות הן דבר עדין שחשוב מאד לשמור עליו תקין ולמנוע ממנו לקבל מכות. מכה קטנה בידית יכולה להוציא אותה מכלל שימוש ולדרוש תיקון מיידי. חשוב לשמור על דלתות האש שלנו בבניין בצורה תקינה ולהרחיק מגורמים שעלולים להזיק להן.
  2. גוף זר בידית: לעיתים דלתות האש שלנו לא נמצאות בשימוש רב כל כך, מה שיכול להוביל לגוף זר כמו לכלוך ואבק להיכנס לגוף הידית להתיישב שם ולמנוע ממנו לתפקד בצורה חלקה. לכלולים ואבק יכולים להשבית ידיות בהלה. לידית בהלה ישנם הרבה חלקים שחשופים לחוץ, מה שמאפשר לגורמים רבים להיכנס ולהשפיע על אופן תפקודה היומיומי. לכן, יש להוסיף את דלת האש לרשימת הניקיון של המנקה של הבניין שלכם.
  3. עייפות החומר: כל גוף דומם או גוף חיי עם הזמן מאבד מהאפקטיביות שלו. כמו שגוף האדם עם הזמן מתחיל להזדקן כך גם דלתות האש שלנו. לאחר מספר שנים המנגנונים של דלתות האש שלנו מתחילות להזדקן ואנו נרגיש את זה בכמה פרמטרים כמו: שחיקה, שבירת של חלקים, נראות, חריקות ועוד. במקרה שבעיית הידית שלכם או הדלת שלכם נובעת מעייפות החומר הפתרון הטוב ביותר יהיה החלפת או מנגנון למנגנון חדש יותר.

 

מנעולן מקצועי

במידה ואתם חשים שדלת האש שלכם לא מתפקדת כראוי אל תזניחו אותה כלל וכלל. חשוב מאד לשמור על דלת האש שלכם בצורה תקינה בכל זמן. לעולם לא נדע מתי יכולה לפרוץ שריפה בבניין שלנו ולכן יש לוודא שהדלת שתשמור עלינו בעת השריפה עובדת בצורה תקינה. חשוב מאד להיעזר במנעולן מקצועי לצורך תיקון דלת האש שלכם.

אולי בתיקון דלתות אחרות היינו מאפשרים לנסות לתקן לבד את הבעיה, אך בסוג כזה של דלת ביטחון חשוב מאד להיעזר במנעולן מקצועי שיודע להתעסק עם סוג כזה של דלתות. לא כל המנעולנים יודעים להתעסק עם כל סוגי הדלתות לכן יש לשאול את המנעולן טרם הזמנתו אם הוא אכן יודע לתקן ולהתעסק עם מנעולים מסוג כזה.

 

האם ניתן לבצע תיקון ידית לדלת אש בצורה עצמאית?

רק במידה ואתם מנעולנים מורשים או מתקיני דלתות אש תוכלו לבצע את תיקון ידית לדלת האש שלכם בצורה עצמאית. במידה ואתם לא עונים על אחד מהאופציות הללו נמליץ בצורה ברורה לא לבצע אף תיקון או פעולה בדלת האש שלכם בצורה עצמאית.

דלת האש שלכם חייבת להיות תקינה בכל רגע ורגע והיא חייבת לעבוד בצורה חלקה וללא בעיות. דלת האש תפקידה לשמור על חיים במצב של מקרי חירום ולכן אין אופציה למשחקים או לחיסכון במצב שכזה.

 

האם תיקון ידית לדלת אש יכולה להיעשות על ידי כל המנעולנים?

תיקון ידית לדלת אש לא יכולה להיעשות על ידי כל המנעולנים. לדלתות אש יש אופי שונה משאר הדלתות ולא כל המנעולנים יודעים כיצד לטפל בבעיות בדלתות אלו. לכן, חשוב מאד לא להזמין מנעולן לפני שאכן ווידאנו שהוא יודע כיצד לטפל בדלת כזאת.

 

לסיכום:

לדלת אש יש תפקיד חשוב מאד בשמירה על חיינו בעת שריפה. חשוב מאד להקפיד שהיא עובדת בצורה תקינה בכל רגע. תיקונה של דלת האש חייב להיעשות רק על ידי מנעולן מקצועי ומורשה שיודע להתעסק עם סוג כזה של דלתות.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

תיקון ידית לדלת ממ"ד

דלתות ממ"ד הן אחת הדלתות החשובות ביותר שיש לנו בבית. חדר הממ"ד נועד להציל את חיי תושבי הבית בעת מצב חירום  מדיני. לחדר הממ"ד חשיבות

תיקון ידית לדלת זכוכית

דלתות זכוכית נכנסו בשנים האחרונות כמעט לכל בית ממוצע. לדלתות זכוכית יש תפקיד שונה מדלתות אחרות בבית שלנו שלרוב תקפידן יהיה אבטחה ברמה גבוה. דלתות

תיקון ידית לדלת רב בריח

ידית הדלת היא אחד החלקים החשובים ביותר שיש בדלת הרב בריח שלנו. בסופו של דבר הידית היא החלק שאנו משתמשים בו בצורה הגדולה ביותר והיא

תיקון ידית לדלת שריונית חסם

הידית היא החלק שאנו משתמשים בו הכי הרבה בדלת שלנו. היא בעצם מזיזה את כל מנגנוני הדלת ואחרית לפתיחה ולסגירה שלה. ידית שלא מתפקדת טוב

תיקון ידית לדלת אלומיניום

תיקון ידית לדלת אלומיניום הוא דבר חשוב מאד שיש לשים אליו לב במקרה שהידית שלנו מפסיקה לתפקד בצורה טובה כמו בעבר. לידית יש תפקיד חשוב

תיקון ידית בהלה

ידית בהלה היא ידית מיוחדת שלא נראת או עבודת כמו ידיות רגילות שאנו מכירים. לידית בהלה יש מנגנון שונה ותפקיד שונה משאר הידיות. אנשים רבים

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: