לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תיקון ידית לדלת זכוכית

דלתות זכוכית נכנסו בשנים האחרונות כמעט לכל בית ממוצע. לדלתות זכוכית יש תפקיד שונה מדלתות אחרות בבית שלנו שלרוב תקפידן יהיה אבטחה ברמה גבוה. דלתות זכוכית נותנות לנו יותר את המראה הקלאסי, החלק והנקי שאנו רוצים לקבל מהן.

כמעט כל אדם היום מעוניין שתהיה לו בבית דלת זכוכית בחדר השינה, במקלת או בצורה המוכרת ביותר דלת זכוכית שיוצאת אל החצר. לדלתות זכוכית יתרונות רבים ומיוחדים שלא ניתן לקבל מאף דלת אחרת אך עם היתרונות ישנם גם חסרונות. במאמר הבא נסביר לכם כל מה שחשוב לדעת על דלתות זכוכית, תיקון ידית לדלת זכוכית ובעיות נפוצות בדלת.

 

דלת זכוכית

לדלת זכוכית יש השפעה מדהימה על הבית שלנו, היא מכניסה קלאס לבית שלנו בכל חדר שנבחר לשים אותה. בעזרת החומר השקוף שממנה היא עשויה היא מכניסה אור רב לתוך הבית שלנו. דלתות זכוכית לרוב ישמשו עבורנו גם כמעין תמונה של החצר שלנו מה שיכניס צבע רב הביתה. הכנסת דלת זכוכית לבית תכניס איתה גם רמת עיצוב יוצאת דופן, קלאסיות לחלל, אור טבעי ועוד. בעזרת דלתות זכוכית אנו זוכים ליתרונות רבים בבית.

 

אופי ידית דלת הזכוכית

לדלתות זכוכית יתרונות רבים שציינו, אך גם יש לה כמה חסרונות ובעיות שעלולות לצוץ בעקבות חומר הגלם המיוחד שלה. ראשית חשוב לציין את ההבדל של ידית רגילה וידית לדלת זכוכית.

ידית לדלת זכוכית נקראת ידית אחיזה משום שתפקידה הוא שונה מידית רגילה והיא משמש רק לאחיזה ולא לתזוזה למעלה או למטה לצורך פתיחתה של הדלת שלנו. בנוסף, בשאר הדלתות מנגנון הנעילה והידית מחוברים זה לזה אך בדלתות זכוכית המצב קצת שונה, בדלתות זכוכית הידית פועלת בצורה נפרדת ממנגנון הנעילה.

פיצול המנגנונים נובע בגלל החומר הדק של הזכוכית שלא מאפשר לו להכיל בתוכו את החיבור של הידית ושל מנגנון הנעילה. זה יכול להיות יתרון משום שכאשר מנגנון אחד לא מתפקד זה לא משפיע על המנגנון השני. וזה יכול להיות חיסרון בגלל שפיצול מנגנונים לרוב לא שומר על חוזק המנגנונים.

 

בעיות מוכרות שיכולות לקרות בדלתות זכוכית ובידיות של דלת הזכוכית

כמו שציינו את היתרונות של דלתות זכוכית ישנם גם כמה חסרונות שקיימים רק לדלתות זכוכית שנובעות משל חומר הגלם בין היתר. התקלות המוכרות הן:

 • שבר, סדק או שריטה: כאשר מדובר על סדק או שריטה בדלת הזכוכית שלנו המצב עוד סביר וניתן לתיקון אך חשוב לטפל בזה בצורה מהירה ולא להמתין עם זה זמן רב משום שסדק ושריטות יכולות להוביל לזכוכית שבורה.
  במצב של זכוכית שבורה המצב כבר שונה מאד. זכוכית שבורה יכולה לנבוע בעקבות פריצה אלימה לבית שלנו או כתוצאה של תאונה שהייתה בבית, כמו אחד הילדים ששיחק עם כדור בבית ובעט לכיוון דלת הזכוכית שלנו. במקרה של שבר בזכוכית אנו צריכים לטפל במהירות משני סיבות: הראשונה היא שאנו חשופים לכניסה של חיות, פורצים ועוד והסיבה השניה היא הסיכון מחתכים מהזכוכית השבורה.
 • רווח בין הזכוכית למסגרת: במצב כזה של רווח בין הזכוכית למסגרת שלנו אנו נרגיש בכמה אופציות כמו: בריחת אוויר קר מהמזגן החוצה, אבק שנכנס לבית שלנו, חיות קטנות שנכנסות לבית שלנו ועוד. עם הזמן המסגרת של דלת הזכוכית שלנו מעט משתנה מה שמוביל לתזוזה של הזכוכית. ניתן לבדוק אם קיים רווח על ידי בדיקה פשוטה. לוקחים פנס בשעות החושך ועוברים לכל אורך המסגרת, בצד השני עומד בן אדם אחר ובוחן האם האור משתנה. במידה והוא הבחין שהאור עובר בצורה שונה בסגרת שם קיים הרווח.
 • גלגלים פגומים: בעיה זאת קורת רק בדלתות הזזה מזכוכית. דלתות הזזה מזכוכית נעות על ידי גלגלים בעוברים בתוך מסילה הנמצאת על הרצפה. הגלגלים מחוברים לתחתית הדלת שלנו ובעזרתם הדלת יכולה לנוע מצד לצד. במקרים בהם דלת הזזה שלנו מסרבת לזוז בצורה חלקה ככל הנראה שמדובר על בעיה בגלגלים. לגלגלי דלתות ההזזה ישנם שני סוגי בעיות והן:
  1. גלגל שנדבר – במקרה שאחד הגלגלים שלנו נשבר נוכל להחליף אותו בצורה עצמאית על ידי כמה שלבים פשוטים והם: הוצאת הדלת, הנחתה במקום בטוח, החלפת הגלגל והחזרתה למקומה.
  2. גלגל שנחלד – ישנם סוגי גלגלים שלעיתים מקבלים חלודה בכלל נוזלים שהתאספו במסילות. במקרה כזה יש להשתמש בחומר מסיר חלודה ולטווח הארוך למנוע ממים לשבת בתוך המסילות זמן רב.
 • מסילות עקומות: בעיה נוספת שעלולה לקרות לדלתות הזזה בלבד היא כאשר יש עקימות בחומר שממנו עשויה המסילה. מסילה עקומה יכולה להוביל למקרים לא נעימים בכלל של דלת שיוצאת ממקומה. במידה ויש לכם מסילה שקיבלה מכה דלת הזכוכית שלכם יכולה לצאת ממקומה וליפול. דלת זכוכית שנופלת היא כלל לא סיטואציה נעימה והיא עלולה להיות מאד מסוכנת לתושבי הבית.
  ניתן לתקן את המסילות בצורה עצמית על ידי יישור בעזרת פלאייר או פטיש. חשוב ליישר את המסילה בצורה עדינה כדי לא ליצור בעיות נוספות במסילה.
 • ידית פגומה: ידית פגומה של דלת זכוכית יכולה לנבוע מכמה סיבות כמו: מכה של ידית דלת הזכוכית, עייפות החומר מה שיגרום לרוב לתקיעות או חריקה של הידית, גוף זר שמתיישב בתוך הידית ופוגם בתנועה התקינה של הידית ועוד. ידיות של דלתות זכוכית הן עדינות יותר מידיות רגילות ויש לבצע את ההחלפה בצורה זהירה מאד. במידה ונבצע החלפת ידית בצורה אגרסיבית נוכל ליצור סדק או שבר בזכוכית.

 

תיקון ידית לדלת זכוכית, מי יכול לבצע את הפעולה?

תיקון ידית לדלת זכוכית יכולה להיעשות על ידיכם בצורה עצמאית. במידה ואתם אנשים שיודעים לעבוד עם הידיים ואין לכם פחד לנסות דברים חדשים אתה בהחלט יכולים להחליף את ידית דלת הזכוכית שלכם לבד. ניתן להיעזר במדריכים או סרטונים שנמצאים באינטרנט. במידה ואתם לא אנשי עבודות כפיים ואתם חוששים מפני אתגרים כאלה היעזרו במנעולן מורשה שיסדר את הבעיה בקלות.

 

כמה עולה תיקון ידית לדלת זכוכית?

מחיר תיקון ידית לדלת זכוכית משתנה ממנעולן למענולן. ראשית במידה וקיימת בעיה נוספת בדלת שלכם מלבד תיקון הידית ככל הנראה שהמחיר יעלה. כדי לקבוע הצעת מחיר המנעולן מחשב על פי כמה פרמטרים והם: סוג העבודה, מקום העבודה, האם קיים החלפה או תיקון של אחד החלקים, שנות ניסיון, רמת השכלה ועוד. מחיר ממוצע שיעלה לתיקון ידית לדלת זכוכית הוא בערך 300 ש"ח.

 

לסיכום:

דלתות זכוכית הן דלתות מרשימות מאד. אך גם בעלות בעיות מיוחדות שניתן לראות רק בסוג זה של דלתות. חשוב לתקן את הבעיות בזמן ולא לגרור אותן למועד מאוחר יותר.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

תיקון ידית בהלה

ידית בהלה היא ידית מיוחדת שלא נראת או עבודת כמו ידיות רגילות שאנו מכירים. לידית בהלה יש מנגנון שונה ותפקיד שונה משאר הידיות. אנשים רבים

תיקון ידית לדלת לעסק

העסק שלו הוא כמו הילד שלנו. אנו רוצים לשמור עליו מכל משמר. בהרבה מקרים העסק שלנו מכיל סחורות חשובות ויקרות ערך לכן תמיד נעדיף שהעסק

תיקון ידית לדלת ממ"ד

דלתות ממ"ד הן אחת הדלתות החשובות ביותר שיש לנו בבית. חדר הממ"ד נועד להציל את חיי תושבי הבית בעת מצב חירום  מדיני. לחדר הממ"ד חשיבות

תיקון ידית לדלת אש

דלתות אש נכנסו בשנים האחרונות לחובה בכל בניין מגורים או בניין משרדי וציבורי. לדלתות אש יש תפקיד חשוב מאד בבניין והוא לשמור על האנשים בעת

תיקון ידית לדלת רב בריח

ידית הדלת היא אחד החלקים החשובים ביותר שיש בדלת הרב בריח שלנו. בסופו של דבר הידית היא החלק שאנו משתמשים בו בצורה הגדולה ביותר והיא

תיקון ידית לדלת שריונית חסם

הידית היא החלק שאנו משתמשים בו הכי הרבה בדלת שלנו. היא בעצם מזיזה את כל מנגנוני הדלת ואחרית לפתיחה ולסגירה שלה. ידית שלא מתפקדת טוב

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: