לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תיקון ידית לדלת ממ"ד

דלתות ממ"ד הן אחת הדלתות החשובות ביותר שיש לנו בבית. חדר הממ"ד נועד להציל את חיי תושבי הבית בעת מצב חירום  מדיני. לחדר הממ"ד חשיבות גבוה מאד ולכן חשוב מאד לשמור על תקינות כל החלקים שמרכיבים אותו, כמו: חלונות, דלתות, ידיות וכל המערכות האחרות. בימינו רוב חדרי הממ"ד בבתים משמשים גם כחדרי עבודה, חדרי ילדים, חדרי משחקים, מחסנים ועוד.

נכון, תודה לאל רוב ימות השנה אין לנו הרבה שימוש בחדר הממ"ד, אך הוא חייב להיות תקין בכל רגע כדי לשמור עלינו ברגע של מקרה חירום. בעת שימוש לא נכון של החדר או בעת חוסר שימוש של החדר יכולות להופיע תקלות שחשוב שנהיה ערים להן ושנדע מה לעשות ברגע שצצה בעיה בידית, בדלת או במנגנון אחר בחדר הממ"ד שלנו בבית. במאמר הבא ריכזנו עברוכם כל מה שחשוב לדעת על תיקון ידית לדלת ממ"ד.

 

חדר ממ"ד

לחדר הממ"ד תפקיד קריטי באד בחיינו, אנו נמצאים במדינה שבכל רגע ורגע יכול להיות מקרה חירום מדיני ביטחוני שישבית לנו את חיי היומיום התקינים שלנו ושל ילדינו. חדר הממ"ד מוגן הוא חדר ממ"ד שפועל כמו שצריך. חדר הממ"ד מורכב בצורה חזקה הרבה יותר משאר קירות הבית שלכם, הוא מכיל מנגנוני הגנה חזקים בחלון ובדלת הכניסה.

דלת הממ"ד מורכבת מחומר חזק במיוחד שמונע מטילים לחדור אותו. בנוסף, הדלת מאובזרת בגומי שאוטם אותה מכל גז רעיל שיכול לחדור אותה. ידית של דלת ממ"ד שלא פועלת בצורה תקינה יכולה להוביל אותנו לדלת ממ"ד שלא מתפקדת בצורה טובה. דלת שלא מתפקדת בצורה תקינה יכולה להוביל לאסון בשעת חירום.

 

תקלות נפוצות בידית דלת הממ"ד

ישנן תקלות רבות שיכולות לקרות לנו בדלת הממ"ד או בידית עצמה. ראשית חשוב מאד לדעת שמנגנון הידית ומנגנון הנעילה של דלת הממ"ד מחוברים זה לזה. בזמן שישנה בעיה באחד מהמנגנונים הללו הבעיה יכולה לעבור בקלות למנגנון השני. לכן, ברגע שאתם חשים שישנה בעיה באחד מהמנגנונים בדלת הממ"ד שלכם אסור לדחות את התיקון בשום פנים ואופן. להלן התקלות הנפוצות:

  • ידית רופפת: ידית של דלת ממ"ד שנמאת במצד רופף היא ידית שיכולה לפגוע במנגנון הנעילה של הדלת וגם בחייכם. ראשית ידית רופפת היא שלב אחד לפני ידית שיוצאת ממקומה. בעקבות ידית שלא מחוברת בצורה תקינה לדלת הממ"ד יכולות להיות בעיות רבות כמו נעילת הדלת ללא אופצית פתיחה, ידית שיוצאת ממקומה, מנגנון נעילה פגום ועוד.
  • ידית שיצאה ממקומה: כן, זה התרחיש הכי מעצבן שיכול לקרות שאנו באים לסגור את דלת הממ"ד שלנו וידית נשארת אצלינו ביד במקום על הדלת. ידית שיוצאת ממקומה יכולה לפגום בתהליך תקין של מנגנון הנעילה. בנוסף, במידה והידית שלכם יצאה ממקומה יכול מאד להיות שלא תוכלו לפתוח את דלת הממ"ד שלכם ללא עזרת מנעולן מורשה. ידית שיצאה ממקומה תגרור אחריה פריצה של דלת הממ"ד, תיקון המנגנונים שנהרסו ועוד.
  • ידית שבורה: ידית שבורה גם היא יכולה לפגוע בצורה רצינית במנגנון הנעילה של דלת הממ"ד שלכם. עם ידית שבורה אין כלל משחקים ומה שצריך לעשות הוא להחליף אותה בצורה מהירה ושלא סובלת דיחוי. ידיות שבורות לרוב תוביל לבעיות נוספות בדלת ובמנגנוני הדלת מה שיוביל אתכם לחיובים נוספים ובעיות נוספות בדלת שישי לתקן.
  • ידית תקועה: לרוב דלתות ממ"ד לא משמשות אותנו הרבה במהלך היום יום. ידית שלא נמצאת בשימוש יש לה סיכוי גבוה יותר להיתקע בעקבות גוף זר כמו לכלוכים, אבק ועוד. כאשר אנו לא משתמשים בידית היא נעשית קשה יותר לשימוש מבחינת חלודה שהצטברה שם או לכלוכים שגרמו לתקיעתה של הידית. חשוב מאד לשמור על דלת הממ"ד ועל הידית של דלת הממ"ד בצורה נקייה כדי שלא יכנסו אליה לכלוכים שיובילו אותה להיתקע. גם בסיטואציה כזאת ידית של דלת תקועה יכולה להוביל לדלת ממ"ד תקועה.
  • ידית ישנה: לעיתים אנו נמצאים במצב שדלת הממ"ד שלו והחלקים שמרכיבים אותה הם ישנים מאד. עייפות החומר לא מתרחשת רק בגוף שלנו אלא גם בעצמים דוממים. הדלת היא אחת מהם. עם השנים הדלת שלנו נעשית ישנה ודברים שונים עלולים לקרות לה מסיבה זאת. במידה והדלת שלכם ישנה ומתחילה לעשות לכם בעיות במנגנוני הנעילה, בידית או הדלת עצמה אין הרבה מה לעשות חוץ מלהחליף את המנגנונים או את הדלת כולה.

בכל אחת מהבעיות הללו חשוב לטפל בצורה מהירה וטובה על ידי עזרה של מנעולן מקצועי ומורשה. חשוב מאד לא לנסות לטפל בבעיות הללו בצורה עצמאית משום שלדלת הממ"ד יש טכנולוגיה שונה משאר הדלתות וחשוב להכיר אותה לפני שמתעסקים איתה. בנוסף, דלתות ממ"ד נועדו לשמור על חיינו בשעת חירום ולכן לא נשחק או נחסוך בתיקון הדלת שמה אנו יכולים לפגום בתקינותה של דלת הממ"ד שלנו.

 

האם תיקון ידית לדלת ממ"ד יכול להיות בצורה עצמאית?

רק במידה ואתה מנעולן מקצועי, מתקין דלתות או שאתה יודע בצורה מדוייקת כיצד לתקן דלתות ממ"ד. במידה ואתה לא עונה על אחד מההגדרות הללו, נמליץ בצורה ברורה לא לבצע את תיקון ידית לדלת הממ"ד שלך לבד ללא עזרה של בעל מקצוע מומחה.

לדלת הממ"ד תפקיד קריטי מאד בחיינו וחשוב מאד שהיא תהיה תקינה בכל רגע ורגע. במידה ואתם חשים שיש לכם בעיה מסויימת בדלת הממ"ד שלכם אל תמתינו עם זה זמן רב משום שבעיה כזאת יכולה להיגרר לבעיות נוספות.

 

במידה ויש לנו בעיה שדורשת תיקון ידית לדלת ממ"ד מה עלינו לעשות?

תיקון ידית לדלת ממ"ד זה דבר שחשוב מאד לא להזניח. במידה ואתם שמים לב שידית הדלת שלכם לא עובדת בצורה חלקה יש להתקשר למנעולן מקצועי ומורשה שיבוא לטפל בבעיה שלכם. חשוב מאד לוודא שאותו מנעולן שבחרנו הוא אכן יודע להתעסק עם דלתות ממ"ד. חשוב מאד לא להזניח את הבעיה משום שאנו לא יודעים מתי אנו יכולים להזדקק לממ"ד שלנו תקין. דלת ממ"ד תקינה יכולה להציל חיים.

 

לסיכום:

כדי לשמור על חיי יושבי הבית שלכם חשוב מאד לוודא שאמצעי ההגנה שלכם בבית עובדים בצורה תקינה. חדר הממ"ד ודלת הממ"ד שלכם חייבים לעבוד בצורה חלקה ללא בעיות בכל ימי השנה ואסור להזניח אותם. תיעזרו במנעולן מקצועי לשם כך.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

תיקון ידית לדלת אש

דלתות אש נכנסו בשנים האחרונות לחובה בכל בניין מגורים או בניין משרדי וציבורי. לדלתות אש יש תפקיד חשוב מאד בבניין והוא לשמור על האנשים בעת

תיקון ידית לדלת זכוכית

דלתות זכוכית נכנסו בשנים האחרונות כמעט לכל בית ממוצע. לדלתות זכוכית יש תפקיד שונה מדלתות אחרות בבית שלנו שלרוב תקפידן יהיה אבטחה ברמה גבוה. דלתות

תיקון ידית לדלת רב בריח

ידית הדלת היא אחד החלקים החשובים ביותר שיש בדלת הרב בריח שלנו. בסופו של דבר הידית היא החלק שאנו משתמשים בו בצורה הגדולה ביותר והיא

תיקון ידית לדלת שריונית חסם

הידית היא החלק שאנו משתמשים בו הכי הרבה בדלת שלנו. היא בעצם מזיזה את כל מנגנוני הדלת ואחרית לפתיחה ולסגירה שלה. ידית שלא מתפקדת טוב

תיקון ידית לדלת אלומיניום

תיקון ידית לדלת אלומיניום הוא דבר חשוב מאד שיש לשים אליו לב במקרה שהידית שלנו מפסיקה לתפקד בצורה טובה כמו בעבר. לידית יש תפקיד חשוב

תיקון ידית בהלה

ידית בהלה היא ידית מיוחדת שלא נראת או עבודת כמו ידיות רגילות שאנו מכירים. לידית בהלה יש מנגנון שונה ותפקיד שונה משאר הידיות. אנשים רבים

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: