לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תיקון ידית לדלת עץ

דלתות עץ הן הדלתות המוכרות ביותר שקיימות. כולנו זוכרים את אותם דלתות עץ מהבית של סבא וסבתא שלנו. בעבר כל הדלתות שהיו היו עשויות מעץ. בשנים האחרונות דלתות בחומרים גלם שונים נכנסו לתמונה בצורה הרבה יותר אינטנסיבית וכיום דלתות עץ כבר כמעט יצאו מהאופנה.

אך גם הטכנולוגיה גם דלתות עץ חזרו לאופנה וכעת ניתן למצוא דלתות עץ חזקות, איכותיות, משוכללות, מאובטחות ובעלות מערכות נעילה מתוחכמות. דלתות עץ הן כבר לא אותן דלתות עץ ישנות שאנו זוכרים וכיום ניתן למצוא דלתות באיכות גבוהה מאד. במאמר הבא נרכז עבורכם כל מה שחשוב לדעת על דלתות עץ וכיצד במצעים תיקון ידית לדלת עץ.

 

דלת עץ

דלתות עץ בשנים האחרונות עשו קאמבק רציני וחזרו בצורות מרשימות הרבה יותר מבעבר, מאובזרות עם מערכות נעילה מתוחכמות ואיכותיות ובעלות מנגנונים חדישים. לדלתות עץ יש ייחודיות שאי אפשר להשיג בעזרת אף דלת אחרת. חומר הגלם שממנו עשויה הדלת הוא חומר גלם מרשים, יפה ומיוחד.

דלתות עץ הן דלתות שמשדרות יוקרה, וקלאסיות. הן מתאימות לכל חלל שנבחר וניתן למצוא אותן כדלתות כניסה, דלתות פנים, דלתות לעסק, דלתות למשרדים, דלתות למחסן ועוד. דלתות עץ הן דלתות עמידות מפני נזקים, בפני הזמן ובפני גנבים.

 

לדלת העץ שלי יש את הידית הספציפית שלה

חשוב מאד לציין שלכל דלת יש את הידית הספציפית שלה. אנשים רבים הלכו לחנות וקנו ידיות שחשבו שהן מתאימות לכל סוגי הדלתות. חשוב מאד להבין שלכל דלת יש שוני. לכל דלת יש מנגנון נעילה שונה, יש חומר גלם שונה ויש גם ידית שונה.

חשוב מאד לפני שאנו הולכים לקנות ידית חדשה לדלת שלנו לצלם את אותה הדלת ואת הידית ולהראות למוכר בחנות שיעזור לנו לבחור את הידית המתאימה. במידה ואנו נעזרים המנעולן נוכל לעשות את אותה הפעולה, מנעולנים רבים מסתובבים עם ידיות ברכב שלהם אך לא לכולם יש את כל הידיות שנרצה, אם זה בצבע או בעיצוב.

 

תקלות נפוצות בידיות דלת העץ שלנו

לדלתות העץ ולידיות ישנן בעיות נפוצות שקורות לא פעם. חשוב מאד להבין מה סוג הבעיה כדי שנוכל להבין האם זאת בעיה שאנו יכולים לפתור לבד או שזה בעיה שאנו צריכים את עזרתו של המנעולן לצורך פתרון הבעיה. לכן, הכנו לכם רשימה מסודרת של בעיות נפוצות ודרכי פתירתן:

ידית רופפת: ידי רופפת היא בעיה נפוצה מאד בכל סוגי הדלתות וגם בדלתות עץ. עם הזמן הידית שלנו מאבדת מרמת החוזק שלה. על ידי חיזוק הבורג שמחזיק את הידית מחוברת לדלת נוכל להחזיר אותה למצבה הקודם ולתפקודה התקין. חשוב לציין שידית רופפת יכולה במהרה להגיע להיות ידית שיוצאת ממקומה. ידית רופפת או ידית שיוצאת ממקומה יכולות לגרום לבעיות רבות בשאר הדלת כמו במנגנון הנעילה.

הפתרון: הפתרון הוא פשוט, ראשית נחזק את הבורג של הידית. במידה ואנו לא מוצאים את הבורג נוכל לקנות בכל חנות לכלי בניין את אותו הבורג. במידה ואנו מסתבכים עם פתרון הבעיה נוכל להיעזר בכל מנעולן או הנדימן שיעזרו לנו לפתור את הבעיה.

ידית נופלת: אין ספק שידית שיוצאת ממקומה זה אחד הסיטואציות הכי מבאסות שיכולות לקרות לנו. כאשר אנו באים לסגור את הדלת והידית נשארת אצלינו ביד במקום מחוברת לדלת זה בהחלט סיטואציה מציקה. ידית שיוצאת ממקומה יכולה להוביל לדלת שמסרבת להיפתח או במקרה הגרוע דלת נעולה. ניתן להחזיר את הידית למקומה אך במקרים רבים היא עלולה לצאת ממקומה שוב.

הפתרון: הפתרון לכך הוא לא מסובך כלל. ניתן להחזיר את הידית ולחזק את הבורג שלה. במידה והתקלה חוזרת על עצמה ניתן לגשת לחנות ולקנות ידית חדשה ולהחליף אותה בצורה עצמאית או בעזרת מנעולן או הנדימן.

ידית שבורה: ידית שבורה יכולה לקרות מכמה סיבות כמו: בעת הובלה הידית שלנו קיבלה מכה רצינית, ידית שמקבלת מכות הולכות וחוזרות מהקיר הסמוך, פריצה אלימה ועוד. ידית שבורה יכולה להוביל אותנו למנגנון נעילה שבור, מנגנון נעילה שבור יכול במהירות להוביל לדלת שמסרבת להיפתח וננעלת. דלת נעולה דורשת פריצה.

פתרון: הפתרון היעיל ביותר לידית שבורה הוא להחליף אותה לידית חדשה. ברוב המקרים תיקון של ידית שבורה יכול להוביל לשבר נוסף בידית. בנוסף, לרוב עלות התיקון ועלות ההחלפה של הידית הם סכומים דומים מאד. לכן, עדיף לנו כבר להתחדש בידית חדשה שלא תעשה לנו בעיות.

גופים זרים בידית: גוף זר בידית יכולה להוביל גם הוא לבעיות רבות. לעיתים לכלוכים ואבק יכולים להתיישב על מנגנון הנעילה או על הידית ולגרום לו להפסיק לתפקד בצורה תקינה. לכלוכים ואבק יכולים לתקוע את הידית, מנגנון הנעילה, הצירים ועוד.

הפתרון: הפתרון במקרה הזה הוא פשוט מאד והוא ניקיון שוטף של הדלת. הכניסו את דלת הכניסה שלנו לרשימת הניקיון של סוף השבוע ובכך תוכלו לפתור בעיות רבות שקורות עקב אבק ולכלוך.

עייפות החומר: במקרים רבים קורות בעיות שנגרמות בגלל עייפות החומר. עם הזמן כל גוף חי או דומם מאבד מהאפקטיביות שלו. כאשר הדבר נוגע לדלת העץ שלנו אנו צריכים לשים לב. במידה ומדובר על חלקים ישנים התקלות יכולות לבוא בצורת שרשרת אחד אחרי השני.

הפתרון: הפתרון בסיטואציה הזאת הוא פשוט ואין הרבה מה לעשות. ברגע שאנו מבחינים כי אחד מהמנגנונים שלנו נהיה ישן וזקוק להחלפה אין הרבה מה לעשות מלבד להחליף את אותו החלק לחלק חדש יותר שלא יעשה לנו יותר בעיות.

חשוב מאד לציין שניתן לבצע את הפעולות הללו לבד, זאת רק במידה ואתם אנשים שיש להם ידיים טובות לעבודה ואתם לא מפחדים מאתגרים. במידה ואתם לא מאמינים שתוכלו לפתור את הבעיה בצורה טובה תוכלו להיעזר במנעולן מקצועי או בהנדימן שיעזרו לכם לפתור את הבעיה על הצד הטוב ביותר.

 

כמה עולה תיקון ידית לדלת עץ?

תיקון ידית לדלת עץ משתנה בין המנעולנים. הצעת המחיר שתקבלו מהמנעולן נקבעת לפי הפרמטרים הבאים: סוג הבעיה שיש לפתור, חלקים להחלפה או לתיקון, מקום העבודה, שעות העבודה, שנות ניסיון, רמת השכלה ועוד. תיקון ידית לדלת עץ יעלה בממוצע בין 250 ל-300 ש"ח.

 

האם ניתן לדחות תיקון ידית לדלת עץ?

התשובה היא חד משמעית לא, במידה ואתם דוחים את הטיפול בבעיה הבעיה לא נפתרת כלל אלא היא רק מחמירה עם הזמן. חשוב מאד לפתור את הבעיה ברגע שהיא צצה משום שלאחר זמן מה מצב הדלת שלכם יכול רק להחמיר עד למצב של נעילה לא רצויה.

 

לסיכום:

ידיות לדלתות עץ הן דבר חשוב מאד שיש לשים אליו לב. במידה ואנו חשים כי ישנה בעיה בידית הדלת שלנו או במנגנון אחר חשוב מאד שנפתור את הבעיה בצורה מהירה ולא נדחה אותה למועד מאוחר יותר.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

תיקון ידית לדלת אש

דלתות אש נכנסו בשנים האחרונות לחובה בכל בניין מגורים או בניין משרדי וציבורי. לדלתות אש יש תפקיד חשוב מאד בבניין והוא לשמור על האנשים בעת

תיקון ידית לדלת זכוכית

דלתות זכוכית נכנסו בשנים האחרונות כמעט לכל בית ממוצע. לדלתות זכוכית יש תפקיד שונה מדלתות אחרות בבית שלנו שלרוב תקפידן יהיה אבטחה ברמה גבוה. דלתות

תיקון ידית לדלת רב בריח

ידית הדלת היא אחד החלקים החשובים ביותר שיש בדלת הרב בריח שלנו. בסופו של דבר הידית היא החלק שאנו משתמשים בו בצורה הגדולה ביותר והיא

תיקון ידית לדלת שריונית חסם

הידית היא החלק שאנו משתמשים בו הכי הרבה בדלת שלנו. היא בעצם מזיזה את כל מנגנוני הדלת ואחרית לפתיחה ולסגירה שלה. ידית שלא מתפקדת טוב

תיקון ידית לדלת אלומיניום

תיקון ידית לדלת אלומיניום הוא דבר חשוב מאד שיש לשים אליו לב במקרה שהידית שלנו מפסיקה לתפקד בצורה טובה כמו בעבר. לידית יש תפקיד חשוב

תיקון ידית בהלה

ידית בהלה היא ידית מיוחדת שלא נראת או עבודת כמו ידיות רגילות שאנו מכירים. לידית בהלה יש מנגנון שונה ותפקיד שונה משאר הידיות. אנשים רבים

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: