לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תיקון ידית לדלת רב בריח

ידית הדלת היא אחד החלקים החשובים ביותר שיש בדלת הרב בריח שלנו. בסופו של דבר הידית היא החלק שאנו משתמשים בו בצורה הגדולה ביותר והיא אחרית להזיז את כל המנגנונים שיש לנו בדלת. בנוסף, לידית יש חשיבות גבוהה על הנראות של הדלת שלנו, אופן הפתיחה והסגירה, הזזת מנגנון הנעילה ועוד.

במידה ויש לנו ידית פגומה היא יכולה לגרום לעוד מנגנונים להיות פגומים. לכן, במידה ויש לכם בעיה מסוימת בידית שלכם חשוב מאד לא להזניח את הבעיה ולפתוח אותה בצורה מהירה. במאמר הבא נרכז עבורכם כל מה שחשוב לדעת על תיקון ידית לדלת רב בריח.

 

כל סיר והמכסה שלו וגל דלת והידית שלה

לפני שנסביר לכם על מחיר, עיצוב, אופן החלפה, צבע ידית, פרזול וכו. נתחיל מהפרט הכי בסיסי שחשוב מאד לדעת. הוא שלכל דלת ישנה ידית מתאימה לה ושלא ניתן להחליף בין ידיות לדלתות שונות.

הסיבה שאנו פותחים בכך את המאמר היא משום שפעמים רבות אנשים קנו ידיות לא מתאימות לדלת הרב בריח שלהם משום שהם חשבו שכל הידיות מתאימות לכל הדלתות. לכן, לפני שאתם רצים לקנות ידית שונה לדלת שלכם חשוב מאוד לוודא שהיא אכן ידית שמתאימה לדלת הרב בריח שלכם.

במידה ואתם מתקינים את הידית לבד או במידה ואתם נעזרים במנעולן מקצועי חשוב מאד לוודא שיש בידכם את הידית המתאימה לצורך כך. לכן, יש לצלם את סוג הדלת וסוג הידית שלכם ולהתייעץ עם המוכר בחנות או עם המנעולן שבא להתקין לכם את הידית.

 

דלת רב בריח

דלת רב בריח היא אחת הדלתות המוכרות ביותר שיש בשוק כיום. ברוב הבתים בישראל נוכל למצוא סוג כזה של דלת. דלתות רב בריח הן דלתות מעוצבות, חזקות ואיכותיות מאד. לרוב דלתות רב בריח ישמשו כדלת כניסה לבית. לכן, במידה ואתם זקוקים לתיקון של דלת רב בריח שלכם אל תמתינו עם זה זמן רב והיעזרו במנעולן מקצועי שיעזור לכם לפתור את הבעיה.

דלת עם ידית פגומה יכולה להוביל לדלת עם מנגנון נעילה פגום. במידה ומנגנון הנעילה שלכם פגום רמת האבטחה של הדלת שלכם יורדת בצורה משמעותית. לכן, חשוב מאד לא להזניח אף בעיה שיש לכם בדלת ולהיעזר במנעולן מורשה ומקצועי.

 

בעיות נפוצות שקיימות בידיות הדלתות שלכם ואיך ניתן לפתור אותן

לידית הדלת שלכם ישנן בעיות רבות שיכולות לפגוע ברמת תקינותן השוטפת. ערכנו לכם רשימת בעיות ופתרונות שיעזרו לכם להבין מה סוג הבעיה שיש לכם בידית הדלת וכיצד ניתן לפתור אותה. תמיד חשוב מאד להבין גם מה סוג הבעיה שלכם כדי שתוכלו לדעת מה קורה לכם בדלת. הבנת הבעיה תוכל לעזור לכם להבין האם תוכלו לפתור את הבעיה לבד או לקרוא למנעולן מקצועי.הבעיות הן:

 • ידית רופפת: כאשר אנו נתקלים בידית רופפת אנו צריכים להבין שזהו התחלה של בעיה בידית שבמידה ולא נטפל בה בצורה מהירה היא יכולה להוביל לבעיות נוספות בדלת שלנו. כאשר אנו חשים שהידית שלנו רופפת ככל הנראה שישנו בורג חסר או בורג רופף.
  פתרונות אפשריים:

  1. ניתן לחזק בצורה עצמאית את הבורג הרופף שתפקידו להחזיק את הידית על הדלת.
  2. במידה ואנו מסתבכים ניתן להתייעץ עם מנעולן מומחה.
 • ידית שיצאה ממקומה: סיטואציה לא נעימה כלל היא כאשר אנו באים לסגור את הדלת והידית נשארת אצלנו ביד. במקרים רבים ניתן בצורה עצמאית להחזיר את הידית למקומה ולפתוח שוב את הדלת שלנו. אך פעמים רבות הבעיה לא תעבור ונאלץ לבצע תיקון או החלפה של הידית שלנו.
  פתרונות אפשריים:

  1. חשוב לבדוק שלא קיימים חלקים נוספים שנפלו יחד עם הידית שלנו כמו ברגים.
  2. ניתן להחזיר את הידית למקומה ולחזק את הברגים בצורה עצמאית.
  3. חשוב להשתמש עם הידית בצורה עדינה עד שמגיע בעל מקצוע להחליף את הידית או לסדר את הבעיה.
 • ידית מלוכלכת: במקרים רבים לכלוכים ואבק נכנסים אל תוך הידית שלנו וגורמים לה לתפקד בצורה תקועה וחורקת. גם בשימוש עקבי בידית לכלוכים יכולים להיכנס אליה ולפגום בצורתה התקינה.
  פתרונות אפשריים:
  • יש לנקות אתה ידית בעזרת חומר ניקוי ולהקפיד על ניקיון עקבי על הדלת והידית. שמירה על ניקיון הידית ושאר מנגנוני הדלת ישמרו על תקינותה של הדלת ומניעה מלכלוכים להתיישב על המנגנונים.
 • ידית שרוטה או מתקלפת: במידה והידית שלכם שרוטה או מתקלפת ניתן להחליף אותה הצורה עצמאית. כל עוד הידית לא גרמה לבעיות במנגנון אחר בדלת שלכם תוכלו לבצע את הפעולה באופן עצמאי.
  פתרונות אפשריים:

  • ניתן לצבוע אתה ידית בצורה עצמאית כאשר אנו מבחינים שהידית שלנו שרוטה או מתקלפת. בעיה זאת היא לא קריטית אך במקרה ואתם רוצים לפתור אותה תוכלו לעשות זאת לבד.
 • ידית שבורה: במידה ויש לכם ידית שבורה חשוב מאד לטפל בה בזמן משום שידית שבורה יכולה להוביל תוך זמן קצר לדלת תקועה.
  פתרונות אפשריים:

  • ברוב המקרים נמליץ על החלפת הידית לאחר שהיא נשברת מסיבה שהיא יכולה להישבר שוב. סיבה נוספת היא שעלות תיקון ועלות החלפה לידית חדשה הם דומים מאד. לכן, עדיף כבר להתחדש בידית חדשה.

 

מתי דרוש תיקון ידית לדלת רב בריח ומתי יש להחליף את הידית?

ישנם כמה מקרים שבהם נמליץ לכם להחליף את הידית וישנם מקרים שהם נמליץ לכם לבצע תיקון ידית לדלת הרב בריח שלכם. להלן המקרים:

החלפת הידית:

 • כשאר המחירים של החלפת הידית ושל התיקון דומים.
 • כאשר הידית שבורה או שהידית לא ניתנת לתיקון.
 • כאשר אנו מעוניינים להחליף דגם/צבע/סוג של הידית.

תיקון הידית:

 • כאשר ניתן לבצע את התיקון בצורה עצמאית, ולחסוך כסף.
 • כאשר מדובר על שריטה או בעיה מינורית שניתן לטפל בה לבד.
 • כאשר יש בבעלותינו ידית מאד יקרה שההחלפה שלה תהיה יקרה במיוחד.

 

כמה עולה ביצוע תיקון ידית לדלת רב בריח?

חשוב לציין שלכל מנעולן ישנם כמה פרמטרים שהוא עובד על פיהם כאשר הוא עושה את הצעת המחיר. הפרמטרים הם: סוג העבודה, האם קיימים חלקים לתיקון או החלפה, שעות העבודה, מקום העבודה, רמת השכלה, שנות ניסיון ועוד. כל מנעולן יבצע את הצעת המחיר על פי פרמטרים אלו. המחיר הממוצע בשוק לתיקון ידית לדלת רב בריח יהיה בערך כ-300 ש"ח.

 

לסיכום:

תיקון ידית לדלת רב בריח הוא דבר חשוב מאד שיש לשים לב אליו כאשר אנו מגיעים למצב שאנו זקוקים לו. חשוב לשים לב כיצד התיקון או החחלפה נעשים וחשוב מאד לא לדחות את התיקון.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

תיקון ידית לדלת ממ"ד

דלתות ממ"ד הן אחת הדלתות החשובות ביותר שיש לנו בבית. חדר הממ"ד נועד להציל את חיי תושבי הבית בעת מצב חירום  מדיני. לחדר הממ"ד חשיבות

תיקון ידית לדלת אש

דלתות אש נכנסו בשנים האחרונות לחובה בכל בניין מגורים או בניין משרדי וציבורי. לדלתות אש יש תפקיד חשוב מאד בבניין והוא לשמור על האנשים בעת

תיקון ידית לדלת זכוכית

דלתות זכוכית נכנסו בשנים האחרונות כמעט לכל בית ממוצע. לדלתות זכוכית יש תפקיד שונה מדלתות אחרות בבית שלנו שלרוב תקפידן יהיה אבטחה ברמה גבוה. דלתות

תיקון ידית לדלת שריונית חסם

הידית היא החלק שאנו משתמשים בו הכי הרבה בדלת שלנו. היא בעצם מזיזה את כל מנגנוני הדלת ואחרית לפתיחה ולסגירה שלה. ידית שלא מתפקדת טוב

תיקון ידית לדלת אלומיניום

תיקון ידית לדלת אלומיניום הוא דבר חשוב מאד שיש לשים אליו לב במקרה שהידית שלנו מפסיקה לתפקד בצורה טובה כמו בעבר. לידית יש תפקיד חשוב

תיקון ידית בהלה

ידית בהלה היא ידית מיוחדת שלא נראת או עבודת כמו ידיות רגילות שאנו מכירים. לידית בהלה יש מנגנון שונה ותפקיד שונה משאר הידיות. אנשים רבים

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: