לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תיקון ידית לדלת שריונית חסם

הידית היא החלק שאנו משתמשים בו הכי הרבה בדלת שלנו. היא בעצם מזיזה את כל מנגנוני הדלת ואחרית לפתיחה ולסגירה שלה. ידית שלא מתפקדת טוב תגרור אחריה בעיות רבות בדלת ובשאר המנגנונים שלה. תיקון ידית לדלת שריונית חסם הוא קריטי, דלתות שריונית חסם הם דלתות איכותיות, כבדות ובטיחותיות.

לכן, חשוב לדאוג שהבטיחות של הדלת תישמר בעזרת הידית התקינה שלה. כמו שאמרנו הידית היא הלב של הדלת, שם מתחילות כל הפעולות. לכן, ידית שפועלת בצורה פגומה תוביל אחריה מנגנונים פגומים אחרים כמו מנגנון הנעילה שעלול להיהרס יחד עם הידית. במאמר הבא ריכזנו עבורכם כל מה שחשוב לדעת על תיקון ידית לדלת שירונית חסם.

 

שריונית חסם

דלתות שריונית חסם הן דלתות איכותיות, חזקות, בטיחותיות ומעוצבות. דלתות מסוג שריונית חסם משמשות אותנו למגוון רחב מאד של שימושים. ניתן למצוא אותם במגוון רחב מאד של בתים בישראל והן ישמשו כדלתות כניסה, דלתות פנים, דלתות למשרדים, דלתות למחסנים ועוד.

לדלתות שריונית חסם מנגנונים מתוחכמים. מנגנון הנעילה של דלת שריונית חסם בנוסף לחומר האיכותי שממנה הדלת עשוייה, זה מה שהופך אותה לדלת כל כך נפוצה בחיינו. שילוב בין מערכות חדישות וחכמות לחומר איכותי נותן לנו דלת איכותית מהדרגה הראשונה של בטיחות, נראות ואיכות.

 

ידיות הן עולם בפני עצמו

הידית היא לב המערכת. בזכות הידית אנו יכולים להזיז את מנגנוני הדלת, הידית מאפשרת לנו את התזוזה החלקה של הדלת, הפתיחה והסגירה, הזזת מנגנון הנעילה ועוד. לידית תפקיד חשוב מאד בלעדיה לא נוכל לפתוח את הדלת ולא לבצע אף פעולה בצורה נוחה. ידית שפועלת בצורה לא תקינה מראה לנו כמה החלק הקטן היה משפיע רבות על תפקודה של הדלת שלנו.

לעיתים אנו לא מעריכים דברים עד שהם נהרסים או נפגמים. לכן, חשוב לתת לידית את הקרדיט שלה ולשמור עליה בתפקוד תקין, במידה ואנו מרגישים שהידית שלנו מתחילה לעבוד בצורה לא איכותית או פגומה לא נמתין עם זה זמן רב כל כך משום שהיא יכולה להוביל לתגובות שרשרת ולהרוס מנגנונים נוספים בדלת שלנו.

 

כל סיר והמכסה שלו, וכל ידית והדלת שלה

פרט חשוב מאד שכדאי לדעת לפני כל החלפת ידית בצורה עצמאית או על ידי מנעולן, הוא שלכל דלת יש את הידית הספציפית שלה. אולי זה נראה שכל הידיות הן אותו דבר, אך המחשבה הזאת לא נכונה כלל. אנשים רבים ברגע שהידית שלהם מפסיקה לעבוד הולכים לחנות וקונים ידית רנדומלית בלי לתת דגש ומחשבה על סוג הדלת שיש להם בבית.

לכל ידית ולכל דלת יש את המנגנון המיוחד שלה. אם כל הדלתות והידיות היו אותו דבר לא היה צורך בסוגים שונים של דלתות. לכן, לפני שאתם מחליפים ידית בצורה עצמאית או בעזרת מנעולן חשוב מאד לצלם את סוג הדלת וסוג הידית שלכם ולהתייעץ עם המנעולן או עם בעל החנות שממנו אתם קונים את הידית.

 

תקלות נפוצות בידיות הדלת שלנו

ישנם כמה תקלות נפוצות מאד שקורות לידיות רבות. כדי שתוכלו להבין בצורה ברורה יותר מה סוג הבעיה והאם ניתן לתקן אותו לבד או רק בעזרת מנעולן מורשה הכנו לכם רשימה מסודרת של תקלות ודרכי פתרונות אפשריים:

  1. ידית רופפת: ידית רופפת היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר שקיימות. לרוב הסיבה לכך היא שהבורג שמחזיק את הידית מחוברת לדלת רופף או חסר. שלב אחד אחרי ידית רופפת היא ידית שנופלת ממקומה, וזה כבר מקרה לא כיף במיוחד שיכול להוביל לבעיות נוספות.
    לצורך פתרון הבעיה: ניתן לחזק את הבורג בצורה עצמאית על ידי מברג פשוט. במידה ואתם לא מוצאים את הבורג ניתן לרכוש בורג חדש בכל חנות לכלי בניין. חיזוק הבורג יכול למנוע מכם בעיות רבות בעתיד.
  2. ידית שנפלה ממקומה: זה ללא ספק הסיטואציה הכי מעצבנת שקיימת, שאנו באים לסגור את הדלת שלנו והידית נשארת אצלנו ביד במקום על הדלת. ידית שנופלת ממקומה היא לא בשורה טובה כל כך משום שהיא יכולה לגרור אחריה בעיות רבות כמו דלת שנתקעת, דלת נעולה ועוד. לפעמים נוכל להחזיר את הידית חזרה למקומה ולפתוח את הדלת אך לפעמים נצטרך להיעזר במנעולן מקצועי לשם כך.
    לצורך פתרון הבעיה: בעיית ידית שנופלת ממקומה יכולה לחזור על עצמה עוד פעמים רבות אם לא נטפל בה בצורה איכותית וטובה. לצורך כך ניתן להחליף ידית או להחליף את הבורג ניתן לעשות זאת בצורה עצמאית. במידה ואתם לא מרגישים שתעשו את העבודה בצורה טובה כדאי לקרוא למנעולן מקצועי שיחליף עבורכם את הידית. ידית שנופלת מהדלת יכולה להוביל לדלת תקועה ואתם לא רוצים בזה.
  3. ידית שבורה: הידית יכולה להישבר לנו מסיבות רבות כמו: מכה חזקה שקרתה כתוצאה מהובלת או חפץ כבד שנתן מכה לידית, פריצה אלימה או עייפות החומר. כן גם לדלת הבית שלכם יש זמן מוגבל לתפקוד תקין. לעיתים הידיות שלנו מקבלות מכות רבות מגורמים שונים כמו חפצים כבדים, מכות חוזרות מהקיר שצמוד לדלת ועוד. בכל אחד מהמקרים הללו המצב יכול להתפתח לסיטואציות פחות טובות. ידית שבורה או עקומה יכולה להוביל למנגנון נעילה פגום שיכול להיתקע. מנגנון נעילה תקועה זה אומר דלת תקועה.
    לצורך פתרון הבעיה: כאשר מדובר על ידית שבורה או עקומה חשוב מאד לטפל בבעיה זאת במהירות. ניתן לתקן את הידית השבורה, אך פחות מומלץ משום שידית שבורה יכולה להישבר שוב. לעיתים מחיר של תיקון ידית ומחיר של ידית חדשה הם דומים מאד, לכן עדיף להחליף לידית חדשה. ניתן לבצע את ההחלפה בצורה עצמאית או בעזרת מנעולן מקצועי.

 

  תיקון ידית לדלת שריונית חסם כמה הוא עולה?

תיקון ידית לדלת שריונית חסם מתבצע על ידי כמה פרמטרים שונים. כל מנעולן בונה את הצעת המחיר שלו על ידי גורמים שונים כמו: האם מדובר על החלפת ידית בלבד או על תיקון נוסף, האם יש חלק שמיועד לתיקון או החלפה, מקום עבודה, שנות ניסיון ועוד. כל אחד מהם הוא פקטור בהצעת המחיר. מחיר ממוצע בשוק להחלפת ידית לדלת שריונית חסם הוא 300 ש"ח בממוצע.

 

האם ניתן לבצע תיקון ידית לדלת שריונית חסם לבד?

כן, ניתן לבצע החלפת ידית לדלת שריונית חסם לבד, אך חשוב מאד לעבקוב אחר הוראות ברורת של סרטונים או מדריכים באינטרנט. חשוב מאד לומר שידית שמותקנת בצורה לא טובה יכולה להוביל למנגנון נעילה עקום. לכן, במידה ואתם אני עבודת ידיים ככל הנראה שתוכלו לעשות זאת לבד במידה ולא היעזרו במנעולן.

 

לסיכום:

דלת שריונית חסם היא דלת איכותית מאד וחשוב להתייחס אליה בכבוד רב. במידה ואתם חשים שיש בה בעיה מסוימת חשוב מאד לפתור את הבעיה בזמן.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

תיקון ידית לדלת אלומיניום

תיקון ידית לדלת אלומיניום הוא דבר חשוב מאד שיש לשים אליו לב במקרה שהידית שלנו מפסיקה לתפקד בצורה טובה כמו בעבר. לידית יש תפקיד חשוב

תיקון ידית בהלה

ידית בהלה היא ידית מיוחדת שלא נראת או עבודת כמו ידיות רגילות שאנו מכירים. לידית בהלה יש מנגנון שונה ותפקיד שונה משאר הידיות. אנשים רבים

תיקון ידית לדלת לעסק

העסק שלו הוא כמו הילד שלנו. אנו רוצים לשמור עליו מכל משמר. בהרבה מקרים העסק שלנו מכיל סחורות חשובות ויקרות ערך לכן תמיד נעדיף שהעסק

תיקון ידית לדלת ממ"ד

דלתות ממ"ד הן אחת הדלתות החשובות ביותר שיש לנו בבית. חדר הממ"ד נועד להציל את חיי תושבי הבית בעת מצב חירום  מדיני. לחדר הממ"ד חשיבות

תיקון ידית לדלת אש

דלתות אש נכנסו בשנים האחרונות לחובה בכל בניין מגורים או בניין משרדי וציבורי. לדלתות אש יש תפקיד חשוב מאד בבניין והוא לשמור על האנשים בעת

תיקון ידית לדלת זכוכית

דלתות זכוכית נכנסו בשנים האחרונות כמעט לכל בית ממוצע. לדלתות זכוכית יש תפקיד שונה מדלתות אחרות בבית שלנו שלרוב תקפידן יהיה אבטחה ברמה גבוה. דלתות

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: