לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תיקון מנעול בעסק

גם לכם מרגיש שבתקופה האחרונה דלת העסק שלכם מתחילה לשחק אותה קשה להשגה? גם לכם יש את החשש שמה בוקר אחד תבואו לפתח העסק שלכם, תסובבו את המפתח בתוך חור המנעול והמפתח ישבר בפנים? ישנם בעיות רבות שיכולות לקרות לדלת העסק שלנו ובמיוחד למנעול של דלת העסק.

מנעולים הם דבר עדין בסופו של דבר והם יכולים להיהרס מגורמים רבים. מנעול שלא מתפקד בצורה תקינה הוא מנעול שלא שומר על העסק שלכם. בנוסף, הוא מנעול שיכול להוביל לדלת להיתקע או להינעל ללא כוונה. המאמר הבא יעסוק בכל מה שחשוב לדעת על תיקון מנעול לעסק.

 

עד כמה חשוב שדלת העסק שלך תהיה תקינה

העסק שלנו הוא כמו אחד הילדים שלנו, אנו מפתחים אותו כבר שנים, לא ניתן לשום דבר רע לקרות לו, כל יום אנו דואגים לו בצורות שונות והוא בין הדברים החשובים לנו ביותר. לדלת העסק יש משמעות רבה בשבילנו, הדלת תפקידה הוא לשמור על העסק שלנו מוגן.

עסקים רבים מחזיקים סחורות יקרות מאד, דלת תקינה תשמור על הדברים היקרים שלהם במקומם. חשוב מאד לשמור על דלתות העסק שלנו במצב תקין כדי להבטיח את את אבטחת העסק שלנו ואת כל מה שקיים בו. בנוסף, עסקים רבים כוללים מתן שירות לקוחות ועובדים רבים. ברגע שיש לנו בעיה בדלת העסק שלנו זה יכול להוביל לבעיות רבות עם שירות הלקוחות שלנו.

לדוגמא: אנו עסק שכל יום מקבל את פניהם של לקוחות רבים, בוקר אחד הדלת ננעלה ולא יכולה להיפתח בדרכים המקובלות, על ידי המפתח, וזה גורם ללקוחות לא להצליח להיכנס לעסק שלכם. בנוסף, גם הוצאת וקבלת סחורות יכולות להתעכב בגלל דלת של עסק שלא מתפקדת בצורה טובה, עובדים יכולים להתעכב עם תחילת יום העבודה והכל יהיה בגלל מנעול של דלת העסק שלכם שלא מתפקד בצורה תקינה.

 

תקלות שיכולות לקרות לדלת העסק שלכם

ישנן תקלות רבות שיכולות לקרות לדלת העסק שלכם אם זה במנעול דלת העסק או אם זה בידית. בכל אחד מהמקרים האלו הדלת שלכם יכולה להיות תקועה ולא לשמש אתכם כראוי. התקלות והבעיות הנפוצות הן:

 

מנגנון נעילה שבור או עקום:

במידה ואחד המנגנונים של הדלת שלנו נשברים או מתעקמים זה יכול להוביל לשאר הדלת שלנו להיתעקם או להישבר. מנגנון הנעילה מחובר בקו ישיר עם הידית של הדלת. לכן, במידה והידית שלכם קיבלה מכה חזקה מעץ כבד והתעקמה אם לא תטפלו בזה בצורה מהירה היא עלולה לגרום גם למנגנון הנעילה שלכם להתעקם או חלילה להישב.

מנגנון נעילה שבור או עקום יכול להיתקע בכל רגע נתון. ואת זה אתם כלל לא רוצים בעסק שלכם. לכן, ברגע שאתם חשים כי ישנו מנגנון תקול בדלת העסק שלכם חשוב מאד להחליף אותו לפני שישפיע על שאר המנגנונים שלכם.

 

גוף זר:

גופים זרים יכולים להיכנס בכל רגע לתוך אחד המנגנונים של דלת העסק שלנו. כאשר מדובר על דלתות חוץ הדבר עוד יותר שכיח משום שלכלוכים רבים ואבק יכולים להגיע מהרחוב. כאשר נכנסים לאחד המנגנונים שלנו לכלוך או אבק זה יכול להוביל לאותו מנגנון לעבוד בצורה פגומה. המנגנונים שיכולים להינזק מגוף זר הם הידית, הצירים ומנגנון הנעילה.

במידה ונחוש כי הידית שלנו לפתע התחילה להיות קשה יותר לשימוש יכול מאד להיות שנכנס אליה גוף זה שמקשה עליה לתפקד בצורה חלקה. במידה ואנו חשים כי הצירים שלנו חורקים וכבר לא מתפקדים בצורה חלקה יכול מאד להיות שגוף זר התיישב עליהם.

בכל מה שנוגע לגוף זר במנגנון הנעילה של דלת העסק שלכם המצב כבר יכול להיות חמור. מנגנון נעילה פועל בצורה כזאת: בכל מנגנון נעילה קיימים פינים, תפקידם של הפינים הוא לפתוח את המנעול בעת הצורך. ברגע שנכנס המפתח הנכון הפינים זזים למקומם הנכון ובכך מתאפשרת הפתיחה של הדלת שלכם.

ברגע שנכנס גוף זר למנגנון הנעילה של הדלת שלכם זה יכול לגרום לפינים במנעול שלכם להתעקם. בנוסף, במידה ויש גוף זר בתוך המנעול שלכם ואתם ממשיכים להכניס את המפתחות שלכם פעמים רבות אתם יכולים לגרום לגוף הזר לעשות בעיות רבות בתוך המנעול.

 

עייפות החומר:

עייפות החומר זה הוא ביטוי מושלם להסבר של גוף זה שעם הזמן מתחיל להתעייף ולעבוד בצורה פגומה. כמו כל גוף דומם או חיי בטבע עם הזמן החיוניות שלנו מתחילה לרדת. במידה ואחד המנגנונים של הדלת שלנו מתחיל להיות חלוד או עייף הוא יכול להשפיע גם על שאר המנגנונים לעשות בעיות.

כמו שאמרנו קודם לכן, מנגנוני הדלת מחוברים זה לזה ויכולים להשפיע אחד על השני. המנגנונים שיכולים להתיישן הם מנגנון הנעילה, הצירים, הידית ואפילו הדלת עצמה. ברגע שאנו חשים כי יש מנגנון ישן אין הרבה מה לעשות מלבד להחליף אותו במנגנון חדש.

 

פריצה אלימה:

פריצה אלימה היא פריצה שנעשת בכוח ומותירה אחריה סימני אלימות על הדלת שלכם. לרוב הגנב השתמש בכלי חזק כמו לום כדי לפרוץ את דלת העסק שלכם. שימוש בכלי כזה מותיר סימני פריצה אלימים על הידית, מנגנון הנעילה או על הדלת.

כאשר נעשתה פריצה אלימה בעסק שלכם חשוב מאד לא להמתין זמן רב ולהחליף את המנגנון הפגום כדי לשמור על אבטחת דלת העסק. במידה והגנב לא הצליח לפרוץ את הדלת שלכם אבל בכל זאת ישנם סימני פריצה גם אז חשוב להחליף את המנגנון משום שגם ניסיון פריצה יכול להותיר נזקים למנעול דלת העסק.

 

האם ניתן לבצע תיקון מנעול בעסק לבד?

כן, במידה ואתם אנשים עם ידיים טובות, או שאתם בעלי ידע בתחום התקנת הדלתות או המנעולים ככל הנראה שתוכלו לבצע את תיקון מנעול בעסק שלכם לבד. במידה ואתם לא מחפשים אתגרים חדשים בחיים אתם יכולים להיעזר במנעולן מקצועי שיבוא לפתור לכם את הבעיה.

 

כמה עולה שירות תיקון מנעול לעסק?

שירות של תיקון מנעול לעסק משתנה בין המנעולנים. כל מנעולן קובע את הצעת המחיר על פי הפרמטרים הבאים: סוג הבעיה אותה יש לתקן, האם דרוש פריצה, סוג הדלת, מקום האירוע, זמן האירוע, שנות ניסיון, רמת השכלה ועוד. כל אחד מהפרמטרים הללו משפיע על גובה הצעת המחיר. מחיר ממוצע לתיקון מנעול הוא בין 120-450 ש"ח.

 

לסיכום:

מקרים רבים יכולים לגרום לדלת העסק שלכם להוות בעיות. חשוב לטפל בה בזמן כדי שלא תגרום לכם בעיות נוספות.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

תיקון מנעול לדלת זכוכית

גם לכם התחילה בעיה במנגנון הנעילה של דלת הזכוכית בבית שלכם? גם אצלכם משהו לא עובדת באותה קלות בזמן הפתיחה והסגירה של הדלת? גם אצלכם

תיקון מנעול לדלת רב בריח

לעיתים אנו מגיעים לזמן בו אנו מבינים שמנעול דלת הרב בריח שלנו כבר לא עובד כמו בעבר. גם לכם נהיה קשה יותר ויותר לפתוח ולסגור

תיקון מנעול לדלת שריונית חסם

גם אתם שמים לב שבזמן האחרון דלת שריונית החסם שלכם עובדת בצורה קצת פחות חלקה מהעבר? שמנגנון הנעילה שלכם עושה לכם יותר בעיות מבעבר? גם

תיקון מנעול לדלת אלומיניום

גם אתם מרגישים בזמן האחרון שדלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם קצת יותר בעיות מבעבר? גם אתם מרגישים שכל פתיחה או סגירה של הדלת שלכם

תיקון מנעול לדלת פנים

פעמים רבות אנו יכולים להגיע למצב שאנו מרגישה שדלת הפנים שלנו בבית כבר לא מתפקדת באותה צורה כמו בעבר. אם זה כי היא לא נפתחת

תיקון מנעול צילינדר

האם גם אתם חשים שיש לכם בעיה מסוימת בדלת שלכם ושהמנעול שלכם כבר לא עובד באותה צרוה חלקה וטובה כמו בעבר? האם גם אתם חשים

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: