לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תיקון מנעול לדלת אלומיניום

גם אתם מרגישים בזמן האחרון שדלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם קצת יותר בעיות מבעבר? גם אתם מרגישים שכל פתיחה או סגירה של הדלת שלכם היא כמו מלחמת עולם קטנה? גם לכם עולה החשש שמה יום אחד בעת פתיחת הדלת וסיבוב המפתח בחור המנעול המפתח ישבר ותיתקעו מחוץ לבית?

ישנם בעיות רבות שיכולות לקרות לדלת האלומיניום שלנו. חשוב מאד לא להזניח בעיות שיכולות לקרות לנו בדלת ולפתור אותם בצורה מהירה ואיכותית. פתרון מהיר של בעיות בדלת יכול לחסוך לנו זמן רב ובעיות עתידיות רבות. במאמר הבא ריכזנו עבורכם כל מה שחשוב לדעת על תיקון מנעול לדלת אלומיניום.

 

דלת אלומיניום

דלתות אלומיניום הם דלתות איכותיות, דקורטיביות, יפות והם מתאימות למגוון רחב מאד של שימושים. נכון, דלתות אלומיניום הן לא הדלתות הכי מוכרות משוק כיום אך זה ללא סיבה הגיונית. דלתות אלומיניום הן דלתות חזקות שיכולות לשמש אותנו להרבה מאד שימושים.

כיום ניתן לראות דלתות אלומיניום בשימושים רבים כמו: דלתות כניסה, דלתות פנים, דלתות למחסנים, דלתות למשרדים ועוד. האלומיניום הוא חומר חזק ויפה ונותן מראה קלאסי לחלל בו הוא נמצא. דלתות אלומיניום מגיעות עם מערכת נעילה טובה ואיכותית והם בעלות עמידות ארוכה.

 

הבעיות שיכולות לקרות לדלתות אלומיניום

כמו לכל דלת גם לדלתות אלומיניום יכול להיות בעיות שחשוב שנכיר ונדע מה לעשות איתם. ברגע שאנו מזהים בעיה כל שהיא בדלת האלומיניום שלנו אנו צריכים לטפל בה בצורה מהירה וללא כל הזנחה. חשוב שנבין מה סוג הבעיה שיכולה לקרות ומה עלינו לעשות איתה. הבעיות שיכולות לקרות הן:

 

גוף זר:

גופים זרים יכולים להתיישב לנו על אחד מהמנגנונים של הדלת ולגרום לו לתפקד בצורה לא איכותית ופגומה. ברוב המקרים גופים זרים הם אבק או לכלוך שנכנס לאחד המנגנונים. לרוב דלתות חוץ או דלתות כניסה יסבלו יותר מגופים זרים משום שהלכלוך והאבק לרוב מגיע מבחוץ ולא מהבית.

ברגע שנכנס לכלוך ואבק לאחד המנגנונים אנו נחוש את זה בעת השימוש. במידה והתיישב לכלוך על הצירים אנו נרגיש את זה בעת הפתיחה והסגירה של הדלת. במידה ונכנס לכלוך לידית אנו נחוש את זה בעת השימוש שלה, הידית תהיה קצת יותר קשה לשימוש.

במנגנון הנעילה לכלוך או אבק שנכנסו הם הדבר שהכי יכול להזיק למנעול שלנו. המנעול עובד בצורה כזאת, בתוך כל מנעול יש פינים האחראים על פתיחת המנעול. בעת הכנסת המפתח הנכון לחור המנעול הפינים זזים למקומם וזה מה שמאפשר את פתיחת המנעול של הדלת שלנו.

ברגע שנכנס אבק או לכלוך לחור המנעול הפינים של המנעול יכולים להתעקם ולעבוד בצורה פגומה. בנוסף, אם אנו מכינים את הפתח פעמים רבות אנו דוחפים את את הלכלוך פנימה וזה יכול להוביל להשבתה של מנגנון הנעילה.

 

פריצה אלימה:

פריצה אלימה היא פריצה שנעשת באלימות כלפי הדלת שלנו. פריצה אלימה מתבטאת בסימני הפריצה שנשארים על הדלת שלנו. ברוב המקרים הגנב משתמש בכלים כבדים כמו הלום כדי לפרוץ את הדלת שלנו בבית. שימוש בכלים כאלה משאיר לרוב נזקים למנגנונים השונים של הדלת שלנו כמו מנגנון הנעילה או הידית.

ברגע שנבחין כי נעשתה פריצה אלימה לדלת שלנו אנו צריכים לתקן במהירות את המנגנון ההרוס. גם אם הגנב לא הצליח לפרוץ את דלת האלומיניום שלנו בכל מקרה חשוב שנחליף את מנגנון הנעילה כי יכול להיות שבעת הניסיון הוא פגע או הרס את המנעול. מנעול הרוס הוא מנעול שיכול להוביל לדלת להיתקע או להינעל.

 

מנגנון שבור או עקום:

במקרה ואנו שמים לב שהידית או מנגנון הנעילה קיבלו מכה חזקה שגרמה לאחד מהם להישבר או להתעקם חשוב שנחליף את אותו המנגנון בצורה מהירה. מנגנון הנעילה מחובר לידית כך שברגע שקיים בעיה באחד מהמנגנונים הללו הוא יכול להשפיע בצורה מהירה על התפקוד של המנגנון השני. לכן, ברגע שאנו מבחינים כי יש בעיה של שבר או עיקום בדלת שלנו לא נזניח אותה ונפתור אותה במהירות.

עייפות החומר:

עייפות החומר הוא ביטוי מעולה כדי להמחיש את התופעה. עם הזמן גופים רבים כמו גוף האדם מאבדים מהחיוניות שלהם. זה הוא בהחלט משהו טבעי שיכול לקרות. הזמן עושה את שלו. גם לדלת שלנו יש השפעה מהזמן והחלקים שלה יכולים להתחיל לעבוד בצורה לא תקינה.

חלקים כמו הידית, הצירים, מנגנון הנעילה ואפילו הדלת עצמה. ברגע שקיים מנגנון אחד חלוד או ישן הוא יכול להשפיע על שאר המנגנונים גם לעבוד בצורה חלודה וחורקת. חשוב מאד לא להזניח מנגנונים ישנים משום שהם לא יהיו טובים יותר בעתיד. בסיטואציה כזאת אין הרבה מה לעשות מלבד להחליף את אותו החלק הישן עם חלק חדש.

 

מנעולן מקצועי ואיכותי

חשוב מאד לפנות למנעולן מקצועי ואיכותי כדי שהבעיה תיפתר בצורה איכותי ומקצועית. לא כל המנעולנים בשוק הם מנעולנים איכותיים כל כך ולעיתים אנו יכולים ליפול על מנעולן חובבן שישאיר לנו בדלת תקלות רבות. לעיתים הוא אף יכול להשתמש בחלקים משומשים במקום חלקים חדשים כדי לחסוך בכסף.

חשוב מאד למצוא מנעולן מקצועי שיפתור את הבעיה בצורה איכותית ומקצועית. בנוסף, לא כל המנעולים יודעים להתעסק עם כל סוגי הדלתות. לכן, טרם הזמנת המנעולן חשוב מאד לידע אותה מה סוג הבעיה שיש לנו בדלת ואיזה סוג דלת יש לנו.

 

כמה עולה שירות של תיקון מנעול לדלת אלומיניום?

שירות של תיקון מנעול לדלת אלומיניום משתנה על פי כמה פרמטרים שחשוב מאד לדעת. כל מנעולן מכין את הצעת המחיר שלו על פי אותם פרמטרים והם: אופי התקלה, סוג הדלת, האם דרוש פריצה, מקום האירוע, זמן האירוע, שנות ניסיון, רמת השכלה ועוד. כל אחד מהפרמטרים הללו הוא פקטור בגובה הצעת המחיר שתקבלו. ממוצע בשוק עבור שירות כזה נע בין 150 ש"ח ויכול להגיע עד 550 ש"ח.

 

האם ניתן לבצע תיקון מנעול לדלת אלומיניום בצורה עצמאית?

במידה ואתם אנשים עם ידיים טובות ויש לכם עבר בהתקנת דלתות או מנעולנות יכול מאד להיות שתוכלו לפתור את הבעיה הזאת בכוחות עצמכם או על ידי עזרה ממדריכים וסרטונים שיש באינטרנט. במידה ואתם לא אוהבים אתגרים נמליץ לכם להתקשר למנעולן מרועי שיבוא לפתור לכם את הבעיה.

 

לסיכום:

ישנם בעיות רבות בדלתות האלומיניום שלנו, חשוב מאד שנבין מה סוג הבעיה וכיצד אנו יכולים לפתור אותה. חשוב לא להזניח את הבעיה.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

תיקון מנעול לדלת חוץ

לרבים מאיתנו קרה הסיטואציה שדלת החוץ שלנו הפסיקה לעבוד בצורה חלקה וטובה. פתאום נהיה מלחמת עולם להכניס את המפתח לחור המנעול, לסובב אותו כדי לפתוח

תיקון מנעול לפלדלת

למי מאיתנו לא הייתה בעיה מסוימת בדלת הפלדלת שלנו בבית. גם לכם נהיה קשה להכניס את המפתח לחור המנעול ולסובב אותו כדי לפתוח את הדלת?

תיקון מנעול לדלת זכוכית

גם לכם התחילה בעיה במנגנון הנעילה של דלת הזכוכית בבית שלכם? גם אצלכם משהו לא עובדת באותה קלות בזמן הפתיחה והסגירה של הדלת? גם אצלכם

תיקון מנעול לדלת רב בריח

לעיתים אנו מגיעים לזמן בו אנו מבינים שמנעול דלת הרב בריח שלנו כבר לא עובד כמו בעבר. גם לכם נהיה קשה יותר ויותר לפתוח ולסגור

תיקון מנעול לדלת שריונית חסם

גם אתם שמים לב שבזמן האחרון דלת שריונית החסם שלכם עובדת בצורה קצת פחות חלקה מהעבר? שמנגנון הנעילה שלכם עושה לכם יותר בעיות מבעבר? גם

תיקון מנעול לדלת פנים

פעמים רבות אנו יכולים להגיע למצב שאנו מרגישה שדלת הפנים שלנו בבית כבר לא מתפקדת באותה צורה כמו בעבר. אם זה כי היא לא נפתחת

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: