לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תיקון מנעול לדלת חוץ

לרבים מאיתנו קרה הסיטואציה שדלת החוץ שלנו הפסיקה לעבוד בצורה חלקה וטובה. פתאום נהיה מלחמת עולם להכניס את המפתח לחור המנעול, לסובב אותו כדי לפתוח את הצילינדר והידית שעושה בעיות של "קשה להשגה". דלתות החוץ שלנו יכולות לעשות לנו בעיות רבות רבות ומשונות ופעמים רבות לא בדיוק נצליח להבין על מה הסיפור הגדול ומה הגורם המפריע.

מנגנוני דלת החוץ שלנו יכולים להיהרס ממגוון רחב של סיבות. בנוסף, במידה ויש מגנון כל שהוא פגום בדלת החוץ שלנו מנגנון אחר גם כן יכול להיהרס. במאמר הבא נרכז עבורכם כל מה שחשוב לדעת על תיקון מנעול לדלת חוץ, מה המחיר ומי יכול לעשות לכם את העבודה.

 

דלת חוץ

דלתות חוץ משמשות אותנו כדלתות כניסה או כדלתות אחוריות. ישנם מגוון רחב מאד סוגי דלתות חוץ. ישנם סוגים רבים שיכולים לשמש כדלתות חוץ כמו: דלתות רב בריח, דלתות שריונית חסם, דלתות זכוכית, דלתות עץ, דלתות אלומיניום ועוד. לכל אחת מהדלתות האלו ישנו גם מנגנון נעילה שונה.

סוג הדלת משתנה בעיקר עם סוג החומר שממנה עשוייה הדלת וגם עם סוג מנגנון הנעילה. לדלת עץ אין את אותו מנגנון נעילה כמו שיש לדלת רב בריח או לדלת שריונית חסם. כל אחד מהדלתות שנבחר לשים כדלת חוץ תשמש אותנו גם כשומר הסף. לדלת החוץ שלנו יש משמעות חשובה מאד והיא בעלת תפקיד מכריע. דלתות החוץ כמו שהן נשמעות שומרות על הבית מפני החוץ.

כיום אחוזי הפריצה לבתים רק עולה ועולה ועם השנים מייצרים מנגנוני נעילה חדישים ומתוחכמים ודלתות כניסה בעלות גוף חזק וחסין פריצה. ככל שעולם הפורצים עולה ונהיה מתוחכם יותר כך גם יצרני הדלתות ומנגנוני הנעילה משתדרגים ומספקים לנו הלקוחות מגוון רחב יותר של מוצרים איכותיים ומונעי פריצות.

ישנם מגוון רחב מאד של דלתות שהגנבים של היום כבר לא מעוניינים לנסות לפרוץ משום שהן דלתות עמידות מאד שיכולות לקחת להם זמן רב מידי וסיכון גבוה.

 

מה הן התקלות האפשריות שבגללן נחליף מנעול בדלת החוץ שלנו?

קיימות מספר סיבות שבגללן נצטרך להחליף את מנעול דלת החוץ שלנו. הסיבות הן:

פריצה אלימה: פריצה אלימה הוא ניסיון פריצה שהגנב השתמש בכוח רב אל מול הדלת שלכם והשאיר סימני פריצה. לאחר פריצה אלימה איכות מנגנון הנעילה יורד בצורה משמעותית וחשוב מאד להחליף אותו למנגנון נעילה חדש. ברוב המקרים של פריצה או ניסיון פריצה חשוב וכדאי להחליף את המנעול של דלת החוץ שלנו.

גם אם הפורץ לא הצליח ולפרוץ את הדלת שלכם והיא הייתה מגן איכותי עבור הבית שלכם. עדיין חשוב להחליף את המנעול משום שלאחר התעסקות עם המנעול האיכות שלו יורדת. לכן, גם אם לא הצליחו לפרוץ אותו יכול להיות שעדיין נעשה לו נזק. מנעול בעל נזק הוא מנעול שלא שומר על הבית שלכם בצורה איכותית כמו שהוא צריך לשמור עליו.

גוף זר: פעמים רבות יכולים להיכנס לדלת שלנו גופים זרים שיכולים להוריד את רמת התפקוד שלה. במיוחד בדלתות חוץ שחשופות ללכלוכים ואבק מהרחוב שיכול להיכנס למנגנון הנעילה או לידית ולהתיישב על הדלת שלנו ולפגוע בתפקוד החלק שלה. גוף זר יכול לאט לאט לפגוע במנגנונים השונים של הדלת.

ברגע שנכנס אבק או לכלוך לאחד המנגנונים של הדלת איכות המנגנון הספציפי והדלת בכלל יורדים. במיוחד שמדובר על מנגנון הנעילה, מנגנון הנעילה מורכב מחלקים מאד קטנים ורגישים. לכל מנעול יש פינים, הפינים הללו אחראים על פתיחה המנעול.

ברגע שהמפתח נכנס הוא מזיז את הפינים למקומם ובכך מתאפשרת הפתיחה שלו. ברגע שנכנסים לכלוכים לתוך המנעול שלנו הפינים הללו יכולים להיפגע. במיוחד עם הכנסת והוצאת המפתח פעמים רבות הלכלוכים יכולים להידחס פנימה ולעקם את הפינים ואת מנגנון הנעילה.

עייפות החומר: כמו בגוף האדם גם כך גם גופים דוממים רבים. עם הזמן החומר מתעייף ומתחיל לאבד מרמת האיכות שהייתה לו בהתחלה. כך גם הדלת שלנו. עם השנים המנגנונים השונים כמו מנגנון הנעילה, הידית, הצירים וגם הדלת עצמה מאבדים מהאופן החלק שבהם הם עבדו בהתחלה.

גוף חלוד או פגום יכול להשפיע על שאר הגופים והמנגנונים של הדלת לעבוד בצורה לא תקינה ופגומה. מנגנון אחד פגום בדלת החוץ שלנו יכול להוביל לעוד מנגנונים להתחיל לפעול בצורה לא טובה. כמו שכבר ציינו קודם לכן, מנגנון נעילה לא תקין יכול להוביל לדלת לא תקינה ולדלת שקל לפרוץ.

מגנון עקום: במידה ויש לנו מנגנון כל שהוא עקום בדלת שלנו הוא יכול להשפיע על מנגנון אחר גם להתעקם ולצאת מכלל שימוש. מנגנון הנעילה והידית מחוברים זה לזה. לכן, במידה ויש לנו ידית עקומה או מנגנון נעילה שלא יושב בצורה ישרה הם יכולים להשפיע זה על זה וליצור פגם במנעול הדלת שלנו. פגם במנעול הדלת שלו מוביל לדלת שלא מתפקדת ויכול להיפרץ בצורה קלה ופשוטה.

 

מנעולן מקצועי

כדי לפתור את הבעיות של דלת החוץ שלכם אחת ולתמיד נוכל להזמין לשם כך מנעולן מקצועי שיוכל להחליף לנו את המנעול של דלת החוץ שלנו ולפתור אותנו מהלחץ של דלת לא תקינה או של דלת שעלולה להיתקע בכל רגע בכלל מנגנון פגום. החלפת מנעול לדלת חוץ היא עבודה קלה עבור מנעולנים רבים ורובם הגדול יודע לעשות זאת.

חשוב לבחור מנעולן איכותי ומקצועי שיבצע את העבודה הזאת. ישנם מנעולנים שיכולים להחליף לנו את המנעול במנעול משומש ובכך לחסוך את הכסף של מנעול חדש. אנו לא נרצה זאת כלל משום שמנעול משומש יכול להיהרס לנו. לכן, חשוב מאד לבחור מנעולן מקצועי ואיכותי שמשתמש רק בחלקים חדשים.

 

האם ניתן לבצע תיקון של מנעול לדלת חוץ לבד?

במידה ואתם יודעים להתעסק עם מנעולים אולי תוכלו לבצע את העבודה הזאת לבד. אך נמליץ לכם להיעזר במנעולן מקצועי שיתקן לכם את המנעול בצורה איכותית כדי שיפסקו לכם הבעיות עם מנעול דלת החוץ שלכם. בנוסף, יכול להיות שעל המנעולן לתקן חלק נוסף כדי להשלים את פתרון הבעיה.

 

כמה עולה שירות של תיקון מנעול לדלת חוץ?

לצורך הצעת המחיר של תיקון מנעול לדלת חוץ, יש כמה פרמטרים שחשוב מאד להכיר ולדעת.כל מנעולן מחשב את הצעת המחיר שלו על פי הפרמטרים הבאים והם: סוג הבעיה, סוג הדלת, מקום האירוע, זמן האירוע, שנות השכלה, רמת ניסיון ועוד. מחיר ממוצע נע בין 150 ש"ח עד ל-450 ש"ח.

 

לסיכום:

תיקון של מנעול לדלת חוץ הוא דבר חשוב שאסור להזניח. מצאו מנעולן איכותי שיפתור לכם את הבעיה.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

תיקון מנעול לדלת זכוכית

גם לכם התחילה בעיה במנגנון הנעילה של דלת הזכוכית בבית שלכם? גם אצלכם משהו לא עובדת באותה קלות בזמן הפתיחה והסגירה של הדלת? גם אצלכם

תיקון מנעול לדלת רב בריח

לעיתים אנו מגיעים לזמן בו אנו מבינים שמנעול דלת הרב בריח שלנו כבר לא עובד כמו בעבר. גם לכם נהיה קשה יותר ויותר לפתוח ולסגור

תיקון מנעול לדלת שריונית חסם

גם אתם שמים לב שבזמן האחרון דלת שריונית החסם שלכם עובדת בצורה קצת פחות חלקה מהעבר? שמנגנון הנעילה שלכם עושה לכם יותר בעיות מבעבר? גם

תיקון מנעול לדלת אלומיניום

גם אתם מרגישים בזמן האחרון שדלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם קצת יותר בעיות מבעבר? גם אתם מרגישים שכל פתיחה או סגירה של הדלת שלכם

תיקון מנעול לדלת פנים

פעמים רבות אנו יכולים להגיע למצב שאנו מרגישה שדלת הפנים שלנו בבית כבר לא מתפקדת באותה צורה כמו בעבר. אם זה כי היא לא נפתחת

תיקון מנעול צילינדר

האם גם אתם חשים שיש לכם בעיה מסוימת בדלת שלכם ושהמנעול שלכם כבר לא עובד באותה צרוה חלקה וטובה כמו בעבר? האם גם אתם חשים

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: