לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תיקון מנעול לדלת פנים

פעמים רבות אנו יכולים להגיע למצב שאנו מרגישה שדלת הפנים שלנו בבית כבר לא מתפקדת באותה צורה כמו בעבר. אם זה כי היא לא נפתחת באותה קלות כמו שהיינו רגילים להרגיש אותה נפתחת בעבר, אם זה מנגנון הנעילה שמתחיל לעשות לנו בעיות בכל פעם שאנו פותחים וסוגרים את הדלת.

הדלת שמתחילה לעשות לנו רעשים בכל תזוזה קטנה שלה ועוד. כל המקרים האלו ידליקו לנו נורה אדומה על כך שאנו צריכים לטפל בדלת הפנים שלנו ולפתור את הבעיה שלה. המאמר הבא יעסוק בכל מה שצריך וחשוב לדעת על תיקון מנעול לדלת פנים בבית שלכם.

 

דלתות פנים בבית

דלתות פנים בבית הם אותם דלתות שמפרידות בין החללים שיש לכם בבית כמו הדלתות של החדרים, הדלתות של השירותים והמקלחת, דלת לחדר המשרד, חדר המטבח ועוד. לעיתים אנו יכולים לחוש בבעיה מסוימת באחת הדלתות הללו וחשוב מאד שלא נזניח אותם כלל וכלל.

דלתות פנים יכולות להיות מגוון רחב מאד של סוגי דלתות ולרוב נראה דלתות מסוג דלת עץ, דלת אלומיניום, דלתות זכוכית או דלת של ממ"ד. במקרים רבים דלתות רב בריח ושריונית חסם ישמשו לנו כדלתות חוץ משום שתפקידן הוא יותר לשמור על בטחון הבית שלנו מפריצות.

תקלה בדלת הפנים של הבית שלנו יכולה להיות מסוכנת מאד משום שתקלה בדלת יכולה להוביל לדלת להינעל בצורה לא מכוונת. כאשר אנו ננעלים בחדר בתוך הבית לעיתים אנו יכולים להיות תקועים ללא טלפון או קריאה לעזרה וזה יכול להיות מאד מסוכן. לכן, במידה ואנו חשים שישנה בעיה באחת דלתות הפנים של הבית שלנו חשוב מאד לטפל בה בצורה מהירה ואיכותית.

 

סוגים שונים של בעיות שיכולות לקרות לדלות הפנים שלנו

לדלתות הפנים בבית שלנו יכול להיות מגוון רחב מאד של סוגי תקלות נפוצות וכאלה שפחות נפוצות. חשוב שנדע מה הן סוגי התקלות ומה עלינו לעשות במקרה כזה. חשוב מאד לא לדחות את הטיפול בדלת הפנים שלנו כדי לא ליצור מצב של דלת תקועה או נעולה. התקלות הן:

 

עייפות החומר:

כמו במגוון רחב מאד של גופים דוממים או חיים הזמן עושה את שלו, עם הזמן הגוף מאבד מהחיוניות שלו ונעשה זקן, ישן או חלוד. כמו גוף האדם כך גם דלתות הפנים שלנו. עם הזמן אנו יכולים לחוש כי דלת הפנים שלנו נעשית חלודה או חורקת. חשוב מאד לשים לב כי אנו מטפלים בבעיות הללו בצורה מהירה משום שמנגנון הנעילה והידית מחוברים זה לזה.

ברגע שיש בעיה באחת המנגנונים של הדלת הוא יכול לעבור בצורה מהירה גם למנגנון השני. המנגנונים שיכולים להתיישן הם מנגנון הנעילה, הידית, הצירים של הדלת וגם הדלת עצמה. במידה ואנו חשים כי אחד המנגנונים נעשה עייף מלעבוד בצורה תקינה אין הרבה מה לעשות מלבד להחליף אותו במנגנון חדש יותר.

 

גוף זר:

גופים זרים יכולים להיכנס לדלת שלנו ולעשות לנו צרות רבות. גוף זר כמו לכלוך או אבק יכול לעשות לנו הרבה בלאגן עם דלת הפנים שלנו. הגופים יכולים להתיישב עם הצירים, על הידית ובתוך מנגנון הנעילה. במידה ולכלוך מתיישב לנו על הצירים נחוש זאת כי הצירים יהיו קשים יותר לתזוזה.

במידה ולכלוך או אבק מתיישבים לנו על הידית ככל הנראה שנרגיש את זה בזמן השימוש בידית שיהיה קשה יותר מבעבר. במקרה החמור ביותר הוא כאשר לכלוך או אבק נכנסים למנגנון הנעילה. מנגנון הנעילה עובד בצורה כזאת, בתוך כל מנעול ישנם פינים, הפינים אחראים על פתיחת המנעול.

ברגע שנכנס המפתח הנכון הוא מזיז את הפינים למקומם ובכך מתאפשר פתיחת המנעול. ברגע שנכנס לכלוך או אבק לתוך חור המנעול הוא יכול לעקם את הפינים. נוסף על כך, עם הזמן אנו מכניסים את המפתח יותר ויותר ואנו יכולים לדחוף את הלכלוך עמוק יותר ולגרום לו להיתקע בתוך חור המנעול.

בדלתות פנים פעמים רבות יכולים להיכנס גם עצמים אחרים. במידה ויש לכם ילדים בבית חשוב להסביר להם לא לדחוף דברים לחור הדלת. פעמים רבות ילדים משחקים עם הדלתות בבית וזה יכול להוביל לדלת הפנים שלכם בבית להיהרס.

 

מנגנון שבור או עקום:

במקרה של מנגנון שבור או עקום חשוב מאד לטפל בו בזמן. מנגנון הנעילה מחובר ישירות לידית. ברגע שאחד מהם נשבר או פועל בצורה עקומה חשוב מאד לא להמתין עם התיקון זמן רב מידי כדי לא להוביל גם למנגנון השני להתעקם או להישבר.

דלתות הפנים שלנו יכולות לקבל מכות רבות כמו: מכות הולכות וחוזרות מהקיר הסמוך, משחקי ילדים, מעבר של רהיט גדול שנתן מכה חזקה לידית ועוד הרבה מקרים. חשוב מאד לא להזניח ידית שבורה כי היא יכולה להוביל לדלת הפנים שלכם להיתקע או להינעל ללא כוונה.

 

מנעולן אמין

בכל מקרה של בעיה בדלת הפנים שלכם חשוב מאד לא להזניח את הבעיה ולקרוא למנעולן מקצועי ואמין שיבוא לסדר לכם את הבעיה. לצערנו בשוק המנעולנים כיום יש הרבה סוגים של מנעולנים ולעיתים אנו יכולים ליפול על מנעולן חובבן או מנעולן שמשתמש בחלקים משומשים ולא בחלקים חדשים.

חשוב מאד לוודא שאותו מנעולן שאנו בוחרים הוא מנעולן שיודע להתעסק עם סוג הדלת שיש ברשותינו משום שלא כל המנעולים יודעים להתעסק עם כל הדלתות שיש.

 

כמה עולה שירות של תיקון מנעול לדלת פנים?

מחיר של תיקון מנעול לדלת פנים משתנה בין כל מנעולן למנעולן על פי הפרמטרים הבאים: סוג הדלת, סוג הבעיה שיש לפתור, אם מדובר על פריצה או רק תיקון, מקום האירוע, זמן האירוע, שנות ניסיון, רמת השכלה ועוד. כל אחד מהפרמטרים האלו יקבע את גובה הצעת המחיר שאותה תקבלו מהמנעולן שלכם. מחיר ממוצע בשוק לתיקון מנעול לדלת פנים יהיה בין 150 ש"ח ל- 450 ש"ח.

 

האם ניתן לבצע תיקון מנעול לדלת פנים לבד?

במידה ואתם אנשים בעלי ידיים טובות, בעלי ניסיון עבר בתחום המנעולנות או בתחום התקנת הדלתות ככל הנראה שתוכלו לבצע את העבודה הזאת בצורה עצמאית. במידה ואתם לא אוהבים אתגרים נמליץ לכם היעזר במנעולן מקצועי שיבוא לפתור לכם את הבעיה בצורה מקצועית וטובה.

 

לסיכום:

ישנם מגוון רחב של בעיות שיכולות לקרות לנו בדלת הפנים שלנו בבית. חשוב מאד לא להזניח את הדלת שלנו כי היא יכולה להגיע למצב גרוע יותר.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

תיקון מנעול לדלת חוץ

לרבים מאיתנו קרה הסיטואציה שדלת החוץ שלנו הפסיקה לעבוד בצורה חלקה וטובה. פתאום נהיה מלחמת עולם להכניס את המפתח לחור המנעול, לסובב אותו כדי לפתוח

תיקון מנעול לפלדלת

למי מאיתנו לא הייתה בעיה מסוימת בדלת הפלדלת שלנו בבית. גם לכם נהיה קשה להכניס את המפתח לחור המנעול ולסובב אותו כדי לפתוח את הדלת?

תיקון מנעול לדלת זכוכית

גם לכם התחילה בעיה במנגנון הנעילה של דלת הזכוכית בבית שלכם? גם אצלכם משהו לא עובדת באותה קלות בזמן הפתיחה והסגירה של הדלת? גם אצלכם

תיקון מנעול לדלת רב בריח

לעיתים אנו מגיעים לזמן בו אנו מבינים שמנעול דלת הרב בריח שלנו כבר לא עובד כמו בעבר. גם לכם נהיה קשה יותר ויותר לפתוח ולסגור

תיקון מנעול לדלת שריונית חסם

גם אתם שמים לב שבזמן האחרון דלת שריונית החסם שלכם עובדת בצורה קצת פחות חלקה מהעבר? שמנגנון הנעילה שלכם עושה לכם יותר בעיות מבעבר? גם

תיקון מנעול לדלת אלומיניום

גם אתם מרגישים בזמן האחרון שדלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם קצת יותר בעיות מבעבר? גם אתם מרגישים שכל פתיחה או סגירה של הדלת שלכם

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: