לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תיקון מנעול לפלדלת

למי מאיתנו לא הייתה בעיה מסוימת בדלת הפלדלת שלנו בבית. גם לכם נהיה קשה להכניס את המפתח לחור המנעול ולסובב אותו כדי לפתוח את הדלת? נשבר לכם המפתח בתוך חור המנעול ואתם לא יודעים מה לעשות? הידית והצילינדר משחקים אותה "קשים להשגה" וכל פעם שאתם מנסים לפתוח את הדלת זה כמו מלחמת עולם קטנה?

ישנן בעיות רבות שיכולות להופיע לנו בחיי היומיום שלנו וידליקו לנו נורת אזהרה על כך שאנו צריכים לבצע תיקון מנעול לפלדלת. חשוב מאד לא להזניח את הבעיה משום שבעיה קטנה יכולה ליצור תקלה גדולה, הדלת היא מנגנון רגיש וחשוב לזכור זאת. הזנחה או שימוש אלים של הדלת יכולים ליצור בעיות רבות. במאמר הבא ריכזנו עבורכם כל מה שחשוב לדעת על תיקון מנעול לפלדלת.

 

דלת פלדלת

דלת פלדלת היא דלת איכותית מאד, כיום ניתן לראות אותה במגוון רחב מאד של בתים משמשת בתור דלת כניסה. לדלת פלדלת יש איכויות טובות מאד והיא מגנה על הבית מפני פריצות. החומר שממנה עשויה הדלת הוא פלדה, הפלדה היא חומר איכותי מאד וחזק במיוחד. בנוסף, לפלדלת יש מנגנון נעילה איכותית ומתוחכם מאד.

מנגנון הנעילה פלוס החומר שממנה עשויה הדלת נותנים לנו דלת ברמה גבוה מאד ששומרת על הבית שלנו מפני גניבות ופריצות. דלת פלדלת היא בהחלט מהווה מכשול עבור אותם גנבים שינסו לפרוץ לבית שלכם. ברגע שיש תקלה במנגנון הנעילה של דלת הפלדלת שלכם חשוב מאד לא להזניח אותה ולטפל בה במהירות האפשרית.

 

תקלות שיכולות לקרות במנעול דלת פלדלת

ישנם כמה סוגים של בעיות שכיחות למדי שיגרמו לנו להתקשר למנעולן ולהזמין אותו לבצע תיקון מנעול לדלת הפלדלת שלנו. התקלות הן:

 

מנגנון שבור או עקום:

במידה וקיים לנו מנגנון שבור או עקום הוא יכול להשפיע ישירות על שאר המנגנונים בדלת שלנו. מנגנון הנעילה והידית מחוברים זה לזה ובכך הם יכולים להשפיע על המנגנון השני במקרה שיש שבר עם פגם מסויים. במידה והידית שלנו עקומה או שבורה היא משפיע בצורה ישירה על מנגנון הנעילה שלנו ויכולה להוביל אותו להישבר גם כן או להתעקם.

כל אחד מהסיטואציות הללו יכולים להוביל לדלת שיוצאת מכלל תפקוד. דלת לא איכותית יכולה להיתקע, להינעל וגם לא לשמש את המגן האיכותי שאנו רוצים שתשמש עבור הבית שלנו. במקרה שאנו מבחינים במנגנון עקום או שבור חשוב לתקן אותו במהירות האפשרית.

 

פריצה אלימה:

פריצה אלימה היא פריה שנעשת באמצעות כוח רב. כאשר הגנב משתמש בכלים כמו לום כדי לפרוץ את הדלת שלנו הוא יכול לפגוע במנגנונים שלה. לאחר פריצה אלימה חשוב מאד להחליף את המנגנון הנעילה של הדלת שלנו. לאחר פריצות אלימות לרוב אחד המנגנונים של הדלת נפגע, מתעקם או נשבר. גם במידה ולא הצליחו לפרוץ את דלת הפלדלת שלכם בעזרת פריצה אלימה עדיין חשוב מאד להחליף את או לתקן את מנגנון הנעילה של הדלת.

מנגנון נעילה פגום הוא מנגנון נעילה שלא שומר על הבית שלכם בצורה איכותית. עם דלת פגומה הרבה יותר קל לפרוץ לבית שלכם. גם ניסיון פריצה לא מוצלח יכול להוציא את המנעול שלכם מכלל שימוש. לכן, לאחר שחוויתם פריצה אלימה בבית שלכם התקשרו למנעולן שיבוא לסדק את הדלת ולהחזיר אותה חזרה לרמה תקינה.

 

גוף זר:

דלתות כניסה רבות סובלות מגופים זרים שמתיישבים על אחד המנגנונים ופוגעים בו ברמת תפקוד תקינה. דלתות כניסה או דלתות חוץ סובלות פעמים רבות מלכלוכים או אבק שנכנסים למנגנונים שלהן ופוגעות ברמת התפקוד התקין של הדלת שלנו. המנגנונים שיכולים להיפגע הם הידית, מנגנון הנעילה והצירים.

מנגנון הנעילה של הדלת שלנו עובד בצורה כזאת, על ידי הזזת הפינים למקומם הנכון שנמצאים בתוך המנעול מתאפשרת הפתיחה של המנעול של הדלת. כאשר נכנס גוף זר לתוך מנגנון הנעילה של הדלת שלנו הוא יכול לפגוע בתפקוד תקין של הדלת שלנו. בנוסף, על ידי הוצאה והכנסה של הפתח פעמים רבות לחור מהנעול הלכלוך והאבק יכולים להידחס פנימה לתוך חור המנעול ויכולים לגרום לפינים של המנעול להתעקם ולהפסיק לעבוד.

 

עייפות החומר:

כמו שגוף האדם עם השנים מתחיל להזדקן כך גם גופים דוממים רבים עם הזמן מתחילים לאבד באופן התפקוד התקין שלהם. עם הזמן המנגנונים של הדלת שלנו מתחילים להתעייף כמו מנגנון הנעילה, הידית, הצירים ואפילו הדלת שלנו.

כל אחד מהמנגנונים הללו יכול להיהרס ולהשפיע גם על שאר המנגנונים של הדלת. מנגנון חלוד שלא פועל בצורה חלקה משפיע על מנגנונים אחרים. לכן, במידה ואנו חשים שהדלת שלנו או אחד המנגנונים בה מתחיל לעבוד בצורה עייפה ולא חלקה חשוב מאד שנחליף אותו כדי שלא יהרוס לנו את הדלת ויגרום לה להיתקע.

 

מנעולן מקצועי ואיכותי

כדי לפתור את כל אחת מהבעיות הללו חשוב מאד שנקרא למנעולן מקצועי ואיכותי כדי שיבוא לסדר לנו את הבעיה אחת ולתמיד חשוב מאד לא להזניח את הבעיה שיש לנו בדלת משום שבעיות לא נפתרות סתם ככה ויותר מזה הם עלולות להיות גרועות יותר. מנעולן איכותי ומקצועי ידע כיצד לאבחן את הבעיה שיש לכם בדלת ולפתור אותה בצורה מקצועית ואחראית.

חשוב מאד לוודא שהמנעולן שבו בחרנו הוא מנעולן איכותי ובעל הכשרה מתאימה. רוב המנעולנים יודעים להתעסק עם דלתות מסוג זה ולפתור בעיות פשוטות כאלו. אך ישנם מנעולנים שיכולים להחליף לכם את המנעול במנעול משומש כדי לחסוך כסף, כמובן שמנעולנים כאלה הם לא מקצועיים. חשוב מאד לוודא שאותו מנעולן שאנו בוחרים הוא איכותי.

 

כמה עולה שירות של תיקון מנעול לפלדלת?

כל מנעולן יציעה לכם הצעת מחיר שונה מחברו. כל המנעולים בונים את הצעת המחיר שלהם על כמה פרמטרים. הפרמטרים הם: סוג הבעיה, סוג הדלת, האם יש תיקונים נוספים, מקום האירוע, זמן האירוע, שנות השכלה, רמת ניסיון ועוד. מחיר ממוצע של מנעולן יהיה בין 150 ל-550 ש"ח.

 

האם ניתן לבצע תיקון מנעול לפלדלת בצורה עצמאית?

ברוב הפעמים נמליץ לכם להיעזר במנעולן מקצועי ואיכותי כדי שיפתור לכם את הבעיה בצורה טובה. בנוסף, פעמים רבות על המנעולן לבצע עוד עבודות תיקון או בדיקה של הדלת ולכן עדיף שבעל מקצועי יבצע אותם.

 

לסיכום:

מנעול דלת הפלדלת שלנו יכול להיהרס ממגוון רחב של סיבות. חשוב מאד שלא נזניח את הבעיה כדי שהיא לא תהפוך לחמורה יותר.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

תיקון מנעול לדלת אלומיניום

גם אתם מרגישים בזמן האחרון שדלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם קצת יותר בעיות מבעבר? גם אתם מרגישים שכל פתיחה או סגירה של הדלת שלכם

תיקון מנעול לדלת פנים

פעמים רבות אנו יכולים להגיע למצב שאנו מרגישה שדלת הפנים שלנו בבית כבר לא מתפקדת באותה צורה כמו בעבר. אם זה כי היא לא נפתחת

תיקון מנעול צילינדר

האם גם אתם חשים שיש לכם בעיה מסוימת בדלת שלכם ושהמנעול שלכם כבר לא עובד באותה צרוה חלקה וטובה כמו בעבר? האם גם אתם חשים

תיקון מנעול בעסק

גם לכם מרגיש שבתקופה האחרונה דלת העסק שלכם מתחילה לשחק אותה קשה להשגה? גם לכם יש את החשש שמה בוקר אחד תבואו לפתח העסק שלכם,

תיקון מנעול כספת עליון

הבית שלכם צריך להיות מוכן ובטוח עבורכם ועבור יושבי הבית היקרים שלכם. תפקידו של מנעול הכספת העליון הוא להוות שמירה נוספת על הדברים החשובים שיש

תיקון מנעול לדלת חוץ

לרבים מאיתנו קרה הסיטואציה שדלת החוץ שלנו הפסיקה לעבוד בצורה חלקה וטובה. פתאום נהיה מלחמת עולם להכניס את המפתח לחור המנעול, לסובב אותו כדי לפתוח

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: