לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תיקון מנעול צילינדר

האם גם אתם חשים שיש לכם בעיה מסוימת בדלת שלכם ושהמנעול שלכם כבר לא עובד באותה צרוה חלקה וטובה כמו בעבר? האם גם אתם חשים כי כל פעם שאתם מסובבים את המנעול בתוך הצילינדר של הדלת שלכם אתם מפחדים שהוא ישבר לכם בתוכו? אתם מרגישים שכל סיבוב של המפתח בתוך הצילינדר שלכם הוא מלחמת עולם קטנה?

חשוב מאד לא להזניח את את הבעיה שאתם מרגישים במנעול שלכם משום שבעיה קטנה שלא נפתרת יכולה להיות בעיה גדולה מאד בעתיד ואף יכולה להוביל למצב של דלת שנתקעת לכם ללא האופציה לפתוח אותה. המאמר הבא יעסוק בכל מה שצריך לדעת על תיקון מנעול צילינדר.

 

מנעול צילינדר

ישנם מגוון רחב מאד של סוגי מנעולים. מנעול צילינדר הוא המנעול המוכר ביותר. והוא נפתח על ידי המפתח הדק עם הראש העגול שיש לכל אחד מאיתנו על מחזיק מהפתחות. הצילינדר הוא החלק שאליו אנו מכניסים את המפתח כדי לפתוח את הדלת שלנו

. מנעולי צילינדר הם מנעולים מוכרים מאד וכיום ניתן לראות אותם ב-98% מהדלתות בשוק. כאשר אנו מרגישים בעיה מסוימת במנעול הצילינדר שלנו חשוב מאד שנטפל בה בצורה מהירה שלא סובלת דיחוי. מנעול צילינדר שנתקע יכול להוביל לדלת שננעלת ללא האופציה לפתוח אותה. ודלת נעולה היא כבר סיפור שאתם לא רוצים שיקרה לכם.

מנעול צילינדר הוא לא מנעול מסובך לפריצה או להחלפה אך חשוב מאד להגיע למצב שהוא נתקע משום שמנעול שנתקע יכול לתפוס אותכם בסיטואציה לא מתאימה כלל ויכול לעלות לכם הרבה כסף לפרוץ אותו.

 

סוגי התקלות שיכולות לקרות למנעול הצילינדר שלכם בבית

ישנם מספר גדול מאד של תקלות שיכולות לקרות למנעול הצילינדר שלכם. חשוב מאד להבין איזה תקלה יכולה לקרות לכם ומה יש לעשות איתה. דבר חשוב מאד הוא שאסור להזניח תקלה ולדחות אותה משום שהיא יכולה להשפיע על תקינות הדלת שלכם. הבעיות המוכרות ביותר הן:

 

פריצה אלימה:

סיטואציה של פריצה אלימה היא סיטואציה בה הגנב פורץ את הדלת שלכם בצורה שהוא משאיר עליה סימני אלימות. לרוב הפריצה תיעשה בעזרת כלי כבד כמו לום. פעמים רבות לאחר פריצה אלימה ישארו סימני פריצה על הידית, על מנגנון הנעילה של הדלת או על הדלת עצמה.

חשוב מאד להחליף את מנעול הצילינדר שלכם לאחר ניסיון של פריצה משום שהוא נפגע וצילינדר פגוע לא מתפקד בצורה טובה ואינו שומר על הבית שלכם כמו שהוא אור לשמור. במידה והגנב לא הצליח לפרוץ את הדלת שלכם עדיין חשוב להחליף אתה צילינדר משום שגם ניסיון פריצה יכול לפגוע בצילינדר שלכם מתפקוד תקין. לכן, לאחר כל ניסיון פריצה חשוב להזמין מנעולן שיעמוד את גובה הנזק של הדלת.

 

גוף זר:

גופים זרים יכולים להיכנס לנו לתוך חור מהנעול ולפגוע בצילינדר שלנו. מנעולים עובדים בצורה כזאת, בתוך כל מנעול יש פינים שתפקידם הוא לפתוח את הדלת. כאשר הפינים זזים למקומם הנכון מתאפשרת הפתיחה של הדלת, ברגע שמכניסים את המפתח הנכון הפינים זזים למקומם הנכון וכך נפתחת לנו הדלת.

כאשר נכנס גוף זר כמו אבק או לכלוך לתוך הצילינדר שלנו הוא עלול להתיישב על הפינים ולגרום להם לא לתפקד בצורה טובה. בנוסף, במידה ויש לנו גוף זר בתוך הצילינדר ואנו ממשיכים להכניס את המפתח עוד ועוד אנו דוחפים את הלכלוך לתוך הצילינדר ובכך אנו יכולים לעקם את הפינים.

 

עייפות החומר:

כמו כל גוף דומם כך גם לדלת שלנו יש זמן שבה היא מתחילה להתעייף ולעבוד בצורה פחות חלקה כמו בעבר. עם הזמן אנו נחוש כי הידית, הצילינדר והצירים יהיו קשים יותר להפעלה.

כאשר אחד מהחלקים הללו מתחיל לעבוד בצורה לא טובה הוא יכול להשפיע על שאר המנגנונים גם לפעול בצורה פגומה. הידית מחוברת למנגנון הנעילה שמופעל על ידי הצילינדר שלנו. לכן, כל מנגנון שפועל בצורה לא טובה משפיע על שאר המנגנונים של הדלת גם לעבוד בצורה לא טובה.

 

מנגנון שבור או עקום:

ברגע שיש לנו מנגנון עקום או שבור בדלת שלנו הוא יכול להשפיע על שאר המנגנונים גם לעבוד בצורה לא טובה. לדוגמא: אם הידית של הדלת שלנו קיבלה מכה חזקה מהקיר או מחפץ כבד היא עלולה להתעקם, כרגע שהידית שלנו עובדת בצורה עקומה היא יכולה להשפיע על מנגנון הנעילה של הדלת שלנו גם לעבוד בצורה עקומה. מנגנון נעילה עקום יכול להיתקע ולהוביל לדלת שלנו להינעל ללא כוונה.

 

מנעולן מקצועי ואמין

לכל אחד מהמקרים הללו יש פתרון לא מסובך כל כך. חשוב מאד להיעזר במנעולן מקצועי ואמין כדי לפתור את הבעיה בצורה טובה ואיכותית. ישנם מנעולנים מקצועיים שיכולים לפתור את הבעיה שלכם בצורה טובה מאד ולהוריד מראשכם את בעיות הדלת.

אך לצערנו ישנם גם מנעולנים חובבניים שלעיתים לא בדיוק יודעים מה הם עושים ויכולים גם להשתמש בחלקים משומשים על הדלת שלכם. חשוב מאד להיעזר במנעולן מקצועי שיודע מה הוא עושה ושמבצע את הפעולות בצורה אחראית ויסודית.

כיום שוק המנעולנים לא דורש כלל תעודת מקצוע, לכן כל אדם יכול להתחיל לעבוד בתור מנעולן כבר ממחר בבוקר. הפרט הזה מכניס לשוק המנעולנים מלא מנעולנים שלא עברו הכשרה או גרוע יותר שיכולים לנצל את עבודתם ולפגוע בלקוחות. לכן, חשוב מאד למצוא מנעולן מקצועי, ללא עבר פלילי ובעל חוות דעת טובות.

 

כמה עולה שירות תיקון מנעול צילינדר?

חשוב להבין שכל מנעולן יקח סכום אחר. לכל הצעת מחיר יש את הפרמטרים שאיתה המנעולנים עובדים וחשוב שאתם הלקוחות תבינו את הפרמטרים. כל פרמטר משנה את הצעת המחיר שתקבלו מהמנעולן.

הפרמטרים הם: סוג הבעיה אותה יש לפתור, סוג הדלת, האם מדובר בפריצה או רק בהחלפת מנעול צילינדר, מקום האירוע, זמן האירוע, שנות ניסיון, רמת השכלה ועוד. כל אחד מהגורמים האלו ישנה את גובה הצעת המחיר שאותה תקבלו. סכום הממוצע בשוק הוא בין 150 ל-450 ש"ח.

 

האם אני יכול לבצע לבד תיקון מנעול צילינדר?

תיקון מנעול צילינדר הוא לא דבר מסובך כל כך ואם אתה אדם בעל ידיים טובות או ניסיון עבר במנעולנות אתה בהחלט יכול לפתור את הבעיה לבד. במידה ואתם לא מחפשים אתגרים צרו קשר עם המנעולן מקצועי.

 

לסיכום:

ישנם סיבות רבות שיכולות לפגוע במנעול הצילינדר שלכם. חשוב מאד לא לדחות את הטיפול בבעיה ולהיעזר המנעולן מקצועי.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

תיקון מנעול לדלת אלומיניום

גם אתם מרגישים בזמן האחרון שדלת האלומיניום שלכם מתחילה לעשות לכם קצת יותר בעיות מבעבר? גם אתם מרגישים שכל פתיחה או סגירה של הדלת שלכם

תיקון מנעול לדלת פנים

פעמים רבות אנו יכולים להגיע למצב שאנו מרגישה שדלת הפנים שלנו בבית כבר לא מתפקדת באותה צורה כמו בעבר. אם זה כי היא לא נפתחת

תיקון מנעול בעסק

גם לכם מרגיש שבתקופה האחרונה דלת העסק שלכם מתחילה לשחק אותה קשה להשגה? גם לכם יש את החשש שמה בוקר אחד תבואו לפתח העסק שלכם,

תיקון מנעול כספת עליון

הבית שלכם צריך להיות מוכן ובטוח עבורכם ועבור יושבי הבית היקרים שלכם. תפקידו של מנעול הכספת העליון הוא להוות שמירה נוספת על הדברים החשובים שיש

תיקון מנעול לדלת חוץ

לרבים מאיתנו קרה הסיטואציה שדלת החוץ שלנו הפסיקה לעבוד בצורה חלקה וטובה. פתאום נהיה מלחמת עולם להכניס את המפתח לחור המנעול, לסובב אותו כדי לפתוח

תיקון מנעול לפלדלת

למי מאיתנו לא הייתה בעיה מסוימת בדלת הפלדלת שלנו בבית. גם לכם נהיה קשה להכניס את המפתח לחור המנעול ולסובב אותו כדי לפתוח את הדלת?

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: