לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תקלות נפוצות בדלתות ותיקונן

דלתות הן כלי בו אנו משתמשים בצורה יומיומית אפילו לעיתים בלי לשים לב בכלל. אם זה ביציאה וכניסה מהבית או מהמשרד או אם בכלל אנו משוטטים ברחבי הבית. בדלתות יכולות להיווצר מספר רב של בעיות שיגרמו להשבתת הדלת מעבודתה התקינה.

כל הבעיה כזאת תוכל להיפטר על ידי מנעולן מקצועי שיודע לאבחן ולטפל בבעיה ללא כל פגיעה באחד המנגנונים האחרים הקיימים בדלת שלנו. במאמר הבא נרכז עבורכם אילו תקלות נפוצות קיימות בדלתות כיום ומה אפשר לעשות איתם.

 

התקלות הנפוצות שקיימות בדלתות:

לכלוכים שהגיע לדלת שלנו

לעיתים לדלת הבית שלנו מגיע לכלוך שמתיישב ומתייבש עליה כמו בוץ, צבע, כפות ידיים של הילדים או הכלבים, אוכל ועוד. כאשר מדובר על דלתות העשויות מעץ תהליך הניקיון יהיה מסובך יותר. לכן, לפני שאתם קונים דלת לבית שלכם שימו לב שהיא בעלת חיפוי פורמייקה, חיפוי פורמייקה קל הרבה יותר לניקוי, בעזרת כל מגבון או חומר ניקוי כזה או אחר ניתן להוריד את הכתם העיקש.

במידה ומדובר בדלת פלדה המצופה בעץ חשוב לא להשתמש במוצרי ניקיון שונים אלא במים בלבד. כאשר ננקה את דלת הבית נשים לב שחומרי ניקוי מסוגים שונים לא נוגעים בצילנידר, בצירים או במנגנון אחר שעלול להחליד או להינזק כתוצאה ממגע עם חומר ניקוי כזה או אחר. לכן, בצעו את הניקיון בצורה עדינה שלא תזיק לשאר מנגוני הדלת.

 

צבע מתקלף

לעיתים צבע הדלת מתחיל להתקלף ומונע מהדלת לעבוד בצורה חלקה. גם פה בכל סוג של דלת נבצע פעולה שונה. בסיטואציה כזאת דלת עץ תהיה הקלה ביותר לתפקוד. מה שנעשה הוא להוציא את דלת העץ מהמקום להניח אותה על משטח עבודה ולשייף אותה בצורה אחידה. לאחר השיוף ננקה את הדלת בעזרת סמרטוט יבש או לחץ אוויר.

נצבע את הדלת בצורה אחידה. כאשר מדובר על דלת מתכת רצוי להשתמש בשירותיו של בעל מקצוע שיבצע את הצביעה בצורה אחידה. במידה ואתם רוצים לעשות את זה לבד שימו לב שאתם צובעים בצורה זהירה מאד את הדלת.

 

חריקה בדלת

כן, רובנו כבר שימנו את צירי הדלת בחיים כמה וכמה פעמים. חריקות הם אחד הדברים שהכי קשים לאוזן אנושית לשמוע. ברוב הבתים יש שמן מיוחד לשימון צירים ומנעולים חלודים.

חשוב מאד להשתמש בשמן המיועד לתפקיד זה ולא בכל שמן שיש לנו בבית כמו שמן לבישול, שימוש בשמן לא נכון יכול להוביל לחריקות נוספות משום ששמן יכול למשוך אליו ולהדביק חתיכות חול או אבק נוספות ובכך ליצור חריקות נוספות. במידה והחריקות ממשיכות גם לאחר שימון הצירים יש לקרוא לעזרתו של בעל מקצוע כי יכול להיות שמדובר במקרה אחר שלא דורש שימון.

 

דלת ההזזה יצאה מהמסילה

לעיתים דלתות הזזה יוצאות ממקומם. ראשית יש להוציא את דלת הזכוכית בזהירות רבה מהמסילה ולהניח אותה בצד. דבר ראשון שנעשה הוא לגשת למסילה לבדוק האם משהו תקוע שם או האם חלק התעקם במהלך המסילה. במידה וכן בעזרת כלי עבודה ניישר את אותו החלק בזהירות רבה כדי לא לעקם משהו אחר. במידה ומדובר על גלגלי הדלת נוציא בזהירות את הגלגל הפגום ונקנה גלגל שונה בחנות לכלי בניין ונחליף.

במידה ואנו לא מצליחים להבין את מקור הבעיה נקרא לבעל מקצוע שיבוא לתקן את דלת ההזזה שלנו. דלתות הזזה הן בעלות מערכת מאד עדינה ויש להתחשב בכך בעת הוצאת הדלת, החלפת החלקים והחזרת הדלת למקומה.

 

הצילינדר התקלקל

כדי להימנע ממצב זה חשוב להחליף את ידית הדלת כדי לא להגיע למצב של טריקה ונעילת הדלת. חשוב מאד לזכור שיש אופציה נוספת מלבד לשבור את הצילינדר וזה לבצע את הפריצה על ידי קדיחת המנעול ללא שבירתו. פעולה זאת יכולה למנוע מאיתנו הליכי חיוב רבים.

לפני שאנו נאשר למנעולן לבצע את פעולת שבירת הצילינדר נשאל אותו אם אפשר לבצע את הפריצה על ידי קידוח הצילינדר. תקלה בצילינדר שלך היא אחת התקלות המסובכות שיש והן עלולות להוביל לבעיות רבות אחרות. לכן, לפני שאתה מנסה לסדר זאת לבד וודא שאתה לא עושה שטויות שיכולות להזיק למנגנון הדלת לגרור אותך לחיובים נוספים.

 

בדלת לא נסגרת עד הסוף

כן, זהו באמת אחד הדברים המסתוריים ביותר שיש. לאחר שניסינו לסגור ולפתוח פעמים רבות ולא להבין היכן הבעיה, נגלה לכם שהבעיה לא נמצאת בדלת אלא במשקוף. נגלה היכן בעיית סגירת הדלת שלנו, ניקח בורג ונבריג את הבורג בין המשקוף לקיר.

בעזרת פעולה זאת המשקוף יתאים את עצמו לדלת ויעזור לדלת שלנו להיסגר בצורה טובה יותר ללא כל חריץ. מדובר בבעיה יחסית פשוטה ושלא גוררת את המנעולן אלינו הביתה, אך במידה ואתם מריגישם שאתם לא מבינים מה לעשות העזרו באיש מקצוע מתאים.

 

נפלה הידית

במידה ונפלה לנו ידית הדלת ממקומה, ראשית נחפש את הבורג הקטן שמחזיק אותה. במידה ומצאנו את הבורג נחזיר אותו חזרה למקום במידה ולא מצאנו נלך לחנות כלי בניין ונקנה אחד חדש. לבורג הקטן הזה יש תפקיד גדול והוא להחזיק את הידית שלנו מפני נפילה.

 

לסיכום

ישנן אופציות רבות לתקלות בדלת שלנו. במידה ונבצע אותם בצורה איכותית ומהירה נוכל להיפטר מהן במידה ונזניח אותם הם יחזרו ויעשו לנו בעיות רבות נוספות.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

5 דברים שכדאי לדעת על כספות

ישנם דברים בחיים שהם לא כל כך חשובים ואפשר להסתפק משהו פשוט לצורך סיפוק רצונינו. אבל שהדבר מגיע לבחירת כספת המצב כבר נהיה שונה וישנם

5 טעויות נפוצות שקורות לגנב

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, על המשפחה ועל הרכוש שלנו בצורה המושלמת ולא לתת פרצה לגנב. אך את האמת שרובנו לא מודעים לדברים רבים

8 טיפים לבחירת מנעולן

אף אחד לא יודע מה יהיה הרגע שבו הוא יצטרך להזמין אליו הביתה מנעולן. מנעולן הוא מקצוע מפוקפק שאנו יכולים ליפול בפח אם לא נדע

איך בוחרים מנעולן

מנעולן הוא בין אנשי המקצוע החשובים ביותר שאנו יכולים להזדקק לשירותיו. לא פעם אנחנו עומדים בסיטואציה שאנחנו צריכים את שירותיו של מנעולן מקצועי. בסיטואציות רבות

איך בוחרים פורץ

בחיינו יהיו רגעים שנאלץ להזמין פורץ אלינו הביתה. הפורץ לרוב יתן לנו את שירותיו בכך שהוא יפתח לנו דלת שאין באפשרותנו לפתוח אותה בצורה המקובלת

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: