לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

תקלות נפוצות בדלתות זכוכית

דלתות זכוכית הם דלתות מרשימות אשר משמשות לנו כמעין חלון שבעזרתם אנו יכולים להביט החוצה. לדלתות זכוכית יש את המראה המרשים ביותר מבין כל הדלתות. בזכות האור הנכנס דרכם ובזכות הנוף שניתן לראות דרכם הם מקבלות את מקומן המרכזי בתחום האסתטי של הדלתות.

אך עם כל היופי והזוהר שאנו נהנים מדלתות זכוכית אלו אנו לעיתים גם נתקלים בבעיות רבות שעלולות לצוץ לדלתות זכוכית. במאמר הבא ריכזנו עבורכם את התקלות הנפוצות בדלתות זכוכית. מה הן התקלות הנפוצות ביותר בדלתות זכוכית:

  1. שבר בזכוכית.
  2. מסילת הדלת שנשברה
  3. גלגל שיצא מהמקום
  4. גלגלים שנתקעו
  5. ציר שיצא מהמקום או ציר שנשבר
  6. ידית שנתקעה

 

באילו תקנות אנו יכולים לטפל לבד?

ישנם תקלות שאנו בהחלט יכולים לתקן לבד ללא עזרתו של בעל מקצוע. במיוחד כאשר מדובר על תיחזוקם ושמירתם של הדלתות. הינה מה שיש לעשות:

  1. שימון הצירים והמנעול – במידה ויש לכם בעיה במנעול דלת הזכוכית שלכם יכול להיות ופתרון פשוט כמו שימון יפתור לכם את הבעיה.
  2. ניקיון שוטף – במידה ותשמרו על ניקיון ברמה גבוה של דלת הזכוכית שלכם תוכלו לשמור את האבק, הלכלוך והבוץ מחוץ לדלת ובכך הם לא יהרסו אותה.

 

אילו תקלות בדלתות זכוכית דורשות מאיתנו זהירות ועבודה מקצועית

כן, יש תקלות שככל הנראה ידרשו מאיתנו עבודה זהירה מאד ואולי גם עברה בבעל מקצוע. לכן חשוב להצטייד בבעל מקצוע מתאים לכך.

 

בעיה מספר 1: זכוכית שנשברה

הזכוכית אשר מורכבת לנו על הדלת עשוייה לפעמים להיות סדוקה, עכורה, שבורה ולפעמים גם להתנפץ בגלל תאונה שקרתה בטעות. גם שריטות וסדקים מינוריים שככל הנראה לא מהווים אף בעיה יש להתייחס אליהם בתשומת לב רבה ולטפל בהם. שיטול מהיר בשריטות ושברים יכול למנוע בעיה חמורה בהמשך. כאשר אנו באים לתקן זכוכית שבורה חשוב מאד שנעזר בבעל מקצוע שיודע מה הוא עושה.

 

בעיה מספר 2: רווחים

במידה ואתם מרגישים שמערכת המיזוג הפסיקה לפעול בצורה תקינה יכול להיות שזאת לא הבעיה. ויכול להיות שיש לכם רווחים בין הזכוכית למסגרת הדלת. בעייה זאת קוראת לרוב בדלתות זכוכית ישנות מה יכול להכניס גם אבק וחרקים לא רצויים.

במידה ואתם לא רואים את הרווחים כהלכה ישנו טריק פשוט. חכו לשעת החשכה ובעזרת חבר הפעילו פנס מחוץ לדלת ועברו על כל החיבורים של הזכוכית והמסגרת. במידה ואתם תראו נקודת אור שדרכה חודר יותר אור מהרגיל ככל הנראה ששם נמצא הרווח. במידה ואתם עדיין לא מגלים איפה החור אפשר לקרוא לאיש מקצוע כדי לפתור את הבעיה.

 

בעיות רבות שקורות בגלגלים של דלתות הזזה

במידה ויש לכם דלת הזזה שעשויה מזכוכית בנוסף לתקלות שכבר ציינו ישנם סוגים נוספים של תקלות שיכולות לבקר בדלתות בסוג זה.

 

בעיה מספר 1: גלגל שבור או גלגל מלוכלך

דלתות הזזה שעשויות מזכוכית זזות על המסילה שלהן בזכותם של הגלגלים שמחוברים לדלת. במידה והדלת שלכם נתקעת ולא עובדת בצורה חלקה יכול מאד להיות שמדובר על גלגל שבור או שישנו לכלוך שמפריע לגלגלים לנסוע בצורה חלקה. במידה והגלגלים של דלת ההזזה שלכם עשויים ממתכת יכול מאד להיות שהם התחילו להחליד וזה מה שיוצר את הקושי בהזזת הדלת.

 

מה אפשר לעשות עם זה?

גלגלים של דלתות זכוכית דורשות ניקיון לעיתים תכופות. שכן, מדובר על מערכת רגישה וכדי למנוע תקלות וחלודה חשוב מאד לשמור על ניקיון. לרוב בעיות שקורות לגלגלים בתוך מסילות הם היווצרותו של אבק, עלים, זרדים, מקלות ועוד. כאשר אתם שואבים אבק מהשטיח בסלון שלכם נקו גם את המסילות של דלת הזכוכית שלכם ובכך תוכלו למנוע מלכלוך רב להצטבר במסילות.

 

בעייה מספר 2: מסילות

בנוסף לכך שהמסילות הן מקום שגורר היווצרות אבק ולכלוך שיכול לתקוע את הגלגלים, המסילות גם יכולות להתעקם או להישבר. מסילה אשר התעקמה יכולה לתקוע את ההזזה החלקה של הדלת שלכם ובנוסף היא יכולה לגרום לדלת שלכם לצאת מהמקום שלה מה שעלול להיות מסוכן עבור הדלת וגם עבורכם.

ניתן לתקן את המסילות על ידי מנעולן אשר מתמחה בסוג כזה של דלתות. לדוגמא: במידה והתעקמה לכם המסילה כלפי פנים המנעולן יוכל לסדר את הבעיה וליישר את המסילה בעזרת פלאייר או מלחציים. במידה והמסילה התעקמה כלפי חוץ גם כאן פלאייר יכול לסדר את הבעיה און שימוש בפטיש כדי ליישר אותה חזרה.

 

בעיה מספר 3: דלת עקומה

במידה והגלגלים של הדלת יצאו מהמסילה שלה הדלת עלולה לקבל מכה ולהתעקם וזה יכול להוביל למצב שדלת ההזזה שלכם לא נפתחת ולא נסגרת. לרוב הבעיה הזאת נובעת מבעיית בברגים בגלגי בדלת. מה ניתן לעשות? לחזק את הברגים שיגרמו לחיזוקם של הגלגלים.

 

לסיכום

דלת הזזה יכולה להיות מרשימה ויפה מאד. אך בנוסף ליופייה היא יכולה להוות לנו מגוון רחב של בעיות. חשוב לא לחכות זמן רב עם תיקונה של דלת הזזה משום שתקלות רבות יכולות לקרות אם לא נתקן אותה. הדבר המסוכן ביותר הוא שהדלת יכולה ליפול ולהישבר.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

5 דברים שכדאי לדעת על כספות

ישנם דברים בחיים שהם לא כל כך חשובים ואפשר להסתפק משהו פשוט לצורך סיפוק רצונינו. אבל שהדבר מגיע לבחירת כספת המצב כבר נהיה שונה וישנם

5 טעויות נפוצות שקורות לגנב

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, על המשפחה ועל הרכוש שלנו בצורה המושלמת ולא לתת פרצה לגנב. אך את האמת שרובנו לא מודעים לדברים רבים

8 טיפים לבחירת מנעולן

אף אחד לא יודע מה יהיה הרגע שבו הוא יצטרך להזמין אליו הביתה מנעולן. מנעולן הוא מקצוע מפוקפק שאנו יכולים ליפול בפח אם לא נדע

איך בוחרים מנעולן

מנעולן הוא בין אנשי המקצוע החשובים ביותר שאנו יכולים להזדקק לשירותיו. לא פעם אנחנו עומדים בסיטואציה שאנחנו צריכים את שירותיו של מנעולן מקצועי. בסיטואציות רבות

איך בוחרים פורץ

בחיינו יהיו רגעים שנאלץ להזמין פורץ אלינו הביתה. הפורץ לרוב יתן לנו את שירותיו בכך שהוא יפתח לנו דלת שאין באפשרותנו לפתוח אותה בצורה המקובלת

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: