לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

5 דברים שכדאי לדעת על כספות

ישנם דברים בחיים שהם לא כל כך חשובים ואפשר להסתפק משהו פשוט לצורך סיפוק רצונינו. אבל שהדבר מגיע לבחירת כספת המצב כבר נהיה שונה וישנם מספר דברים שחשוב מאד שתדעו לפני שאתם בוחרים סוג כספת כזה או אחר.

בין אם אתם מחפשים כספת למשרד שלכם או בין אם אתם מחפשים כסף לבית שלכם יש מספר דברים שחשוב מאד שתדעו טרם רכישת כסף. זלזול בקניית הכספת שתפקידה לשמור על דבריכם יקריי הערך יכול להוביל לסיטואציה לא נעימה כלל. לכן הכנו עבורכם 5 דברים שכדאי לדעת על כספות.

 

לפני שאתם הולכים לבחור כספת ישנם 5 פרמטרים חשובים:

פרמטר א':

כיום, השוק מלא במגוון רחב מאד של כספות וישנם עשרות סוגים שיכולים להתאים לכם. לכן בזמן הבחירה שלכם חשוב שתדעו לאיזה כספת אתם זקוקים. להלן מספר כספות שקיימות בשוק:

  1. כספת משרדית – כספות כאלה מיועדות למשרדים וחברות, הכספות הללו מגיעו במגוון רחב מאד של גדלים, צבעים ומאופיינות בדרכי פתיחה שונות אחת מהשנייה. לדוגמא: תוכלו למצוא גוף כספת שממדיו עומדים על 5 מ"מ וגובה דלת של כ-10 מ"מ. כספות משרדיות כאלה מגיעות עם מערכת בריחים משוכללת, בנוסף, מגיעה עם חורים שבעזרתם אפשר לקבע את הכספת בכל חלק במרד.
  2. כספת משוריינת – כספת משוריינת זאת מגיע עם תקן UL והיא כספת משוריינת שמטרתה לשמש נגד פריצות. כספת כזאת מתאימה לשימוש ביתי וגם למוסדות. לפעמים חברות ביטוח דורשות שימוש בכספת כזאת לצורכי הביטוח. הכספת בנויה לפי התקן הישראלי.
  3. כספת כבדה ומשוריינת – כספת כבדה ומשוריינת זאת מגיע עם תקן ECB-S זו היא אחת הכספות המובילות ביותר שקיימות בעולם וגם פה בארץ. כספות אלו משמשות לשמירה על חפצים יקריי ערך ברמה גבוהה מאד כמו: כסף, יהלומים, זהב ועוד. כספת זאת מיועדת לפריטים שנעים בשוויים בסכומים של כבין חצי מיליון ל-2 מיליון שקל. הכספת הזאת מיוצרת ממתכת עמידה וחזקה מאד בעלת מערכות בריחים משוכללות. בנוסף, דפנותיה של הכספת עשויות משלוש שכבות שונות של מתכות חזקות מאד.
  4. כספות להבטחות נתונים – כספות אלו מיועדות יותר לתחום הבטחת המידע שכיום הוא נושא מאד רגיש כמעט כמו הבטחה של פריטים יקריי ערך. לתחום זה ישנם כספות שונות שפותחו למען אחסונה של המדיה. כספות אלו עמידות בפני אש ולחות והיא עומדת בתקן EN 1047-1 תקן זה מבטיח רמת בטיחות גבוהה בכל מה שנוגע בפיצוצים, נפילות, חום, שדה מגנטי וכמובן פריצות פיזיות.
  5. כספות אשר חסינות אש – כספות אלו מרבית תפקידם הוא לשמור על מסמכים וחפצים יקרים בפני שריפות. בעולם כמעט בכל שתי דקות פורצת שריפה. כספות אלו אשר חסינות אש יכולות לשמור על ציוד כמו: דיסקים, מסמכים ושאר מוצרים שעלולים להינזק מפני האש.

 

פרמטר ב':

פרמט שני הוא המיקום שאנו בוחרים למקם בו את הכספת שלנו. למיקומה של הכספת יש חשיבות ברמה גבוהה מאד לא פחות מסוג הכספת. לכן, במקרה שהכספת קלה לא משנה כמה היא חסינה מפריצה היא ניתנת לגניבה בצורה קלה מאד. לכן, במידה ואתם מתקינים כספת חדשה בבית תחשבו על מקום יצירתי להחביא אותה ולא כמו בכל המקומות שהיא ממוקדת בחדר ההורים.

בנוסף, חברו אותה למקום שקשה להוציא אותה. אותו הסיטואציה נשתדל לעשות גם ברחבי המשרד. לא נרצה להתקין את הכספת במקום שגלוי לכולם לעין. דבר חשוב נוסף הוא במידה והכספת שלכם שומרת על פרטים יקריי ערך, שלרוב זו היא מטרתה שימרו אותה מאחורי מנעול נוסף שיהיה קשה יותר להגיע אליה.

 

פרמטר ג':

חשוב מאד לא לסמוך על כל הכספות בשוק. יש לא מעט סרטונים ברשת שמראים כיצד בכמה לחיצות בלבד הכספת נפתחת. פרט זה חשוב יותר לאותם אנשים המתארחים במלון או שמאחסנים דברים חשובים בכספת המשרד שלהם. קרו לא מעט מקרים בהם עובדי מלון ניצלו לרעה את מעמדם ופרצו לכספות בחדרי המלון, אותו דבר קורה בכספות שממוקמות במשרדים בכך שיש תנועה גדולה יותר וקשה לדעת מי ינצל את מעמדו לרעה.

 

פרמטר ד':

העתיד כבר כאן ולא צריך לחכות 20 שנה כדי לקבל כספות עם מערכות הגנה משוכללות מאד אשר כוללות טביעת אצבע, סריקת גלגל העין, אישור דיגיטאלי ועוד. במידה ואתם מעוניינים להגן על הפרטים החשובים שלכם השקיעו בכספת שיהיה קשה לפרוץ אותה. ותהנו מאחת הכספות המתקדמות ביותר בעולם.

 

פרמטר ה':

ישנם כספות רבות שקוד הפתיחה שלהם הוא מספר מסויים. אל תקבעו מספר פשוט עם רגש סנטימנטלי אליכם כמו תאריך יומולדת או מספר תעודת זהות. פורצים יכולים לגלות זאת בקלות ולרוקן לכם את הכספת. כיום ישנם כספות המשלבות בקוד הפתיחה גם אותיות וגם מספרים ככל שבקוד שלכם משולבים יותר אופציות ככה קשה יותר לפרוץ אותה. ישנם אנשים רבים שקוד הכספת שלהם יהיה קוד פשוט כמו #1234.

 

לסיכום

ישנן מגוון רחב מאד של כספות בשוק כיום, וגם מגוון רחב מאד של אנשים שיודעים לפרוץ כספות. השתמשו בכספת איכותית כדי לשמור על החפצים יקריי הערך שלכם שמורים בשלום ובבטחה ואל תסמכו על אף אדם שלא ינצל את קרבתו אליכם לרעה.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

5 טעויות נפוצות שקורות לגנב

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, על המשפחה ועל הרכוש שלנו בצורה המושלמת ולא לתת פרצה לגנב. אך את האמת שרובנו לא מודעים לדברים רבים

8 טיפים לבחירת מנעולן

אף אחד לא יודע מה יהיה הרגע שבו הוא יצטרך להזמין אליו הביתה מנעולן. מנעולן הוא מקצוע מפוקפק שאנו יכולים ליפול בפח אם לא נדע

איך בוחרים מנעולן

מנעולן הוא בין אנשי המקצוע החשובים ביותר שאנו יכולים להזדקק לשירותיו. לא פעם אנחנו עומדים בסיטואציה שאנחנו צריכים את שירותיו של מנעולן מקצועי. בסיטואציות רבות

איך בוחרים פורץ

בחיינו יהיו רגעים שנאלץ להזמין פורץ אלינו הביתה. הפורץ לרוב יתן לנו את שירותיו בכך שהוא יפתח לנו דלת שאין באפשרותנו לפתוח אותה בצורה המקובלת

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

איך לבחור דלתות

מדי כמה שנים חשוב להחליף דלת. אם מטעמי סטיילינג או אם מטעמי בטיחות. לבחירת דלת ישנם כמה פרמטרים חשובים. ראשית חשוב שהדלת שנבחר תהיה אכיתותית

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: