לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

5 טעויות נפוצות שקורות לגנב

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, על המשפחה ועל הרכוש שלנו בצורה המושלמת ולא לתת פרצה לגנב. אך את האמת שרובנו לא מודעים לדברים רבים שאנו עושים ובכך אנו פוגעים באופן השמירה על הבית או הדירה שלנו. טעויות אלו לרוב מקלות על הגנב בעבודתו לפרוץ לנו הביתה.

אנו כלל לא רוצים להפחיד או לאיים אנו רוצים שתהיו מודעים לצורה שבה אתם יכולים לשפר את אופן השמירה על הבית שלכם. במאמר הבא נרכז עבורכם מספר טעויות נפוצות שקורות לגנב שכדאי לכם לטפל בהם בהקדם לצורך שמירה על הבית שלכם.

 

הסטיגמה שלנו על גנבים

רובנו חושבים שגנבים אינם אנשים חכמים כל כך. אך מחשבה כזאת איננה נכונה. כמו שלמשטרה ולמנעולנים ישנם טכניקות לשמירה על הבית שלכם כך גם לפורצים. ככל שההגבלות על הפורצים עולות כך המוטיבציה שלהם גם עולה והאנדרנלין שלהם לפרוץ לבית שלכם גם הוא עולה.

לדוגמא: לפני שגנב מבצע פריצה הוא לרוב יבצע סריקות סביב הנכס טרם אירוע הפריצה. יחשב מהלכים, יבדוק שעות ריקות, יבדוק מצלמות אבטחה, אזעקות ועוד. לכן, במידה ואתם לא מרגישים שהבית שלכם מוגן מספיק צרו קשר עם חברת מנעולנים מוסמכת לצורך אבזור ההגנה על הבית שלכם.

 

להלן 5 טעויות נפוצות שקורות אשר מזמינות אלינו את הגנב:

טעות ראשונה – שמירה לא טובה של שער הכניסה לבית שלכם

אחד הדברים הבולטים ביותר שגנב יראה הוא אופן השמירה שיש על הבית. השמירה מתבצעת בשער הכניסה, בכניסה לחניה או בכניסה לגינה. אחד הדברים שמסייעים לגנב לגנוב לנו מהבית חפצים יקרים יהיה שער כניסה עם שמירה רופפת. ברגע שהגנב נכנס לחצר הבית שלנו הזמן מוקצב עד הרגע שיכנס לתוך הבית. ולא רק בתוך הבית שלנו ישנם דברים חשובים ויקרי ערך אלא גם במוסך, בחצר, או במחסן בגינה.

גניבות מחצר הבית קורות לעיתים קרובות מאד משום שזה הוא השלב הראשון שהכי קל לגנב להיכנס אליו. מגוון רחב של חפצים יקריי ערך נמצאים שם כמו פסלים בגינה, ציוד גינון כמו מכסחת דשא, מפתח שנשאר זרוק, או חפץ שנשכח על השולחן במרפסת.

כל יום אנו יכולים לשכוח משהו שיקר לנו במרפסת. הדבר החשוב ביותר הוא להקפיד על נעילה טובה של חצר הבית שלנו, משום שהגנב מחפש את האופציה להיכנס. אם לא נעלתם הזמנתם אותו פנימה. לכן, נעילה של חצר הבית לא תהווה הזמנה עבור הגנב. לרוב בקיבוצים ומושבים ישנה נטייה להשאיר דברים יקריי ערך מחוץ לבית ובנוסף לא לנעול את הבית בשעות הלילה מה שמהווה מגנט עבור הגנבים הפוטנציאלים.

 

טעות שנייה – יצירת מקפצה לגנב לתוך החצר שלכם

דרך נוספת של הגנבים להיכנס אל חצר הבית שלכם היא שימוש בעצם שקיים ליד הבית שלכם כמקפצה. סביב חצר הבית שלנו ישנם מגוון רחב של עצמים שיכולים לשמש לגנב מקפצה לתוך החצר שלנו. עצמים כמו עצים, מכוניות שחונות סמוך לגדר הבית, פחים ועוד. אם ישנה חומה שקלה לטיפוס אתם חשופים לסיכון. בנוסף, לצורך שמירה ניתן להרחיק רכבים שחונים סמוך לגדר הבית, פחים ציבוריים ולדאוג שחומת הבית שלכם לא תהיה קלה לטיפוס.

 

טעות שלישית – להשאיר את האור דולק בזמן שאנו לא בבית

מדובר במשהו שבהחלט כולנו מכירים וחושבים שהוא עובד על הגנבים. גנבים רבים לא פורצים לבית שהם ראו סתם ככה ברחוב, אלא הם מבצעים תצפיות חוזרות על הנכס. לכן, כאשר אתם משאירים את  האורות דולקים כל זמן החופשה שלכם הגנב מבין שאינכם בבית זמן רב.

אור דולק לא מגן על הבית שלכם מפני גנב. הפוך לעיתים הוא עלול רק להסגיר את זה שאתם לא נוכחים בבית. דבר שניתן לעשות הוא להזמין חבר או בן משפחה שיבקר בבית שלכם מדי פעם ויראה נוכחות.

 

טעות רביעית – התגאות ברכוש שלכם לכלל האנשים

לא רק בתורה גאווה היא חטא רציני. גם בכל מה שקשור לבטחון הבית שלכם גאווה לא תיתן לכם רוגע. לכן, אם יש לכם בבית חלונות גדולים שפתוחים לרחוב שמציגים את המוצרים היקרים שלכם ואת העושר שיש בבעלותכם, הדבר אולי יפה ומרשים אך הוא לא תורם כלל לאופן הבטחת הבית שלכם.

שכן, להוציא את העיניים לשכנים ולגנבים זהו לא דבר שיש להתגאות בו. בנוסף, אם יש לכם בבית חלונות גדולים ופתחים שאינם מכוסים בתריסים חשוב לחשוב על אופציה זאת לצורך הסתרת פנים הבית.

 

טעות חמישית – לוח בקרה

התקנת לוח הבקרה של האזעקה בשטח גלוי לעין הוא לא דבר טוב. במידה ואתם מתגוררים באזור שדורש מכם להתקנת מערכת אזעקה אל תהססו והתקינו. אך חשוב מאד לא להתקין את המערכת במקום גלוי לעין משום שהגנבים מיומנים בנטרולם של מערכות כאלה. לכן, בעת התקנה מערכות אלו וודאו שלוח הבקרה נמצא במקום מוסתר כדי שיפעל בעת הצורך.

 

לסיכום

ישנם דרכים רבות לשמור על הבית שלנו מפני גנבים. הרבה שיטות שאנו עושים כיום הן לאו דווקא מועילות לנו ולעיתים אף מזיקות לביטחון הבית שלנו. חשוב מאד לנקוט באמצעי זהירות אך חשוב עוד יותר לבצע אותם כמו שצריך.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

5 דברים שכדאי לדעת על כספות

ישנם דברים בחיים שהם לא כל כך חשובים ואפשר להסתפק משהו פשוט לצורך סיפוק רצונינו. אבל שהדבר מגיע לבחירת כספת המצב כבר נהיה שונה וישנם

8 טיפים לבחירת מנעולן

אף אחד לא יודע מה יהיה הרגע שבו הוא יצטרך להזמין אליו הביתה מנעולן. מנעולן הוא מקצוע מפוקפק שאנו יכולים ליפול בפח אם לא נדע

איך בוחרים מנעולן

מנעולן הוא בין אנשי המקצוע החשובים ביותר שאנו יכולים להזדקק לשירותיו. לא פעם אנחנו עומדים בסיטואציה שאנחנו צריכים את שירותיו של מנעולן מקצועי. בסיטואציות רבות

איך בוחרים פורץ

בחיינו יהיו רגעים שנאלץ להזמין פורץ אלינו הביתה. הפורץ לרוב יתן לנו את שירותיו בכך שהוא יפתח לנו דלת שאין באפשרותנו לפתוח אותה בצורה המקובלת

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

איך לבחור דלתות

מדי כמה שנים חשוב להחליף דלת. אם מטעמי סטיילינג או אם מטעמי בטיחות. לבחירת דלת ישנם כמה פרמטרים חשובים. ראשית חשוב שהדלת שנבחר תהיה אכיתותית

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: