לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

8 טיפים לבחירת מנעולן

אף אחד לא יודע מה יהיה הרגע שבו הוא יצטרך להזמין אליו הביתה מנעולן. מנעולן הוא מקצוע מפוקפק שאנו יכולים ליפול בפח אם לא נדע איך לשים לב למנעולן שאותו אנו בוחרים. לכן, חשוב מאד לדעת באיזה מנעולן אנו בוחרים כדי שלא ניפול על מנעולן רשלן או במקרה הגרוע מישהו שיחזור אליך הביתה לאחר החלפת הצילינדר ויפרוץ אליך.

חשוב מאד לדעת שישנם מנעולנים מקצועיים ואחראיים אך חשוב לדעת להבדיל בין שני הסוגים. במאמר הבא נפרט לכם כיצד לבחור מנעולן שהוא בעל מקצוע הגון ולא אחד כזה שישכפל לכם את המפתח.

 

הסמכתם של המנעולנים:

המנעולנים אשר תבחרו בהם צריכים להיות מוסמכים בארגונים כמו nailoa או aloa. מסמכים אלו מראים שהם אכן עברו הכשרה ועומדים בסטנדרטים גבוהים של מקצוענות. מנעולנים רבים אומרים ללקוחותיהם שהם בעלי אישור משטרתי, כאן אתם צריכים לסיים את השיחה איתם משום שהמשטרה כלל לא נותנת אישורים למנעולנים.

 

חבר מביא חבר

הדרך למצוא מנעולן הגון היא דרך אנשים שאתם מכירים כמו משפחה וחברים. בעזרת אנשים שלקחו שירותים כאלה בעבר הם יוכלו לעזור לכם למצוא מנעולן הגון ובעל ניסיון. בנוסף, גם שימוש ברשתות חברתיות תוכל לתת לכן אינדיקציה למנעולן הגון. בנוסף, דרך אתר YELP תוכלו למצוא עסקים אמינים.

 

ניסיון בתחום

חשוב מאד לבדוק את הניסיון של המנעולן, ככל שיהיה לו יותר ניסיון כך הוא יוכל לבצע עבורכם עבודה טובה יותר ואיכותית יותר. חשוב גם במקרה הזה להיעזר גם בחוות דעת.

 

בדיקת סוג המומחיות לו אתם זקוקים

בדקו האם המנעולן אכן מתמחה בבעיה שלה אתם צריכים פתרון. חשוב לבדוק שהוא מכיר היטב את סוג המנעול שיש לכם או את סוגו של המנגנון שברשותכם אם זה מנגנון לדלת או לרכב. חשוב לבצע בדיקה זאת טרם הזמנת איש המקצוע.

 

זמני הגעת המנעולן

לרוב המנעולנים ינסו להציע לכם זמן הגעה קשר של כחצי שעה בערך. חשוב לבדוק במידה ומדובר במקרה חירום האם הוא יוכל לקצר את זמן ההגעה במידה ומישהו תקוע באחד מחדרי הבית או במידה והתבצעה גניבה של המפתח.

 

רישיון עם תמונה

הרבה מנעולנים עובדים עם רישיון שלא שייך להם כמו רישיון של הבוס או של אחד אחר מהחברה. לכן חשוב מאד לשים לב כי התמונה אשר קיימת על הרישיון אכן של בעל המקצוע ולא של מישהו אחר. במידה והתמונה לא שלו זו היא נורה אדומה.

 

אחריות על התיקון:

גם בתחום המנעולים ישנם אחריות. לאחר שהמנעולן סיים את עבודתו בקשו ממנו את האחריות על המנעול שהוחלף זה עתה בביתכם. בנוסף, ניתן לבקש גם חשבונית שתראה כי המנעול הוחלף אכן על ידי איש מקצוע אחראי ורציני. אחריות על מנעול אכן קיימת ויצרני המנעולים מביאים אחריות למנעול חדש אבל רק כאשר החלפה זאת נעשית על ידי בעל מקצוע המוסמך לכך.

 

סיכום על מחיר כבר בזמן שיחת הטלפון

חשוב מאד לקבוע את עלות השירות כבר בזמן השיחה עם בעל המקצוע בטלפון. ראשית כדי שלא תהיו מופתעים מהמחיר, ושנית משום שכאשר לא קובעים עלות מראש בעל המקצוע יכול לתת מחיר מאד גבוה בסוף העבודה שלא תהיה לכם אפשרות אלא לשלם אותה.

 

וודאו שהמנעול שלכם הוא אכן מנעול חדש

יש לוודא כי המנעול שבעל המקצוע מחלף לכם הוא אכן מנעול חדש. ישנם הרבה בעלי מקצוע שמשתמשים במנעולים יד שנייה שעבר תיקונים קלים. לכן, חשוב מאד לוודא שאתם לא אחד מהאנשים שמקבלים מנעול יד שנייה או במקרה הגרוע יותר שאתם אותם האנשים שהמנעולן לוקח לעצמו את אחד מהמפתחות. על ידי מתן מנעול חדש תוכלו להיות בטוחים שהעבודה אכן נעשתה על הצד הטוב ושקיימים בבעלותכם כל המפתחות של המנעול.

 

טיפ בונוס:

בחרו מנעול איכותי, גם במידה ואינכם מבצעים את ההחלפה עצמה ניתן יש לוודא שהמנעול שהוחלף לכם הוא מנעול איכותי ושקשה לפרוץ אותו ובכך תהיו מוגנים יותר. בחירת מנעולן אחראי יכולה להיות בהחלט עבודה קשה ומעייפת אך היא תשתלם לכם מאד. במיוחד היא תהווה עבורכם בעיה כאשר יהיה מדובר על בעל מקצוע לא אחראי.

אל תקצרו הליכים שמדובר על בטחונכם וביטחון משפחתכם. בשוק קיימים מגוון רחב מאד של בעלי מקצוע שיבואו לפרוץ את המנעול שלכם בכיף ובאהבה אבל אתם לא יודעים למי מהם יהיו אכן תוכניות זדוניות ומי מהם יעשה את העבודה בצורה אחראית, מסורה וללא הפתעות. הטיפים שנכתבו במאמר זה הינם פרמטרים חשובים לצורכי בדיקת אמינותו של המנעולן שאותו בחרתם להזמין.

 

לסיכום

במידה ונתקעתם מחוץ לבית, נגנב לכם צרור המפתחות או חלילה מישהו מבני משפחתכם תקוע אחד החדרים או ברכב חשוב למצוא לשם כך מנעולן ראוי לביצוע עבודה זאת. שכן, בחירה לא אחראית עלולה להוביל אותם לבעיה רצינית כמו עבודה רשלני, מחיר מופקע, שימוש במנעולים ממוחזרים, שמירת אחד מהמפתחות אצל המנעולן ועוד דברים רבים לא הגונים שהמנעולן יכול להשתמש בהם כניצול תמותכם והמצב בו אתם נמצאים.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

5 דברים שכדאי לדעת על כספות

ישנם דברים בחיים שהם לא כל כך חשובים ואפשר להסתפק משהו פשוט לצורך סיפוק רצונינו. אבל שהדבר מגיע לבחירת כספת המצב כבר נהיה שונה וישנם

5 טעויות נפוצות שקורות לגנב

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, על המשפחה ועל הרכוש שלנו בצורה המושלמת ולא לתת פרצה לגנב. אך את האמת שרובנו לא מודעים לדברים רבים

8 טיפים לבחירת מנעולן

אף אחד לא יודע מה יהיה הרגע שבו הוא יצטרך להזמין אליו הביתה מנעולן. מנעולן הוא מקצוע מפוקפק שאנו יכולים ליפול בפח אם לא נדע

איך בוחרים מנעולן

מנעולן הוא בין אנשי המקצוע החשובים ביותר שאנו יכולים להזדקק לשירותיו. לא פעם אנחנו עומדים בסיטואציה שאנחנו צריכים את שירותיו של מנעולן מקצועי. בסיטואציות רבות

איך בוחרים פורץ

בחיינו יהיו רגעים שנאלץ להזמין פורץ אלינו הביתה. הפורץ לרוב יתן לנו את שירותיו בכך שהוא יפתח לנו דלת שאין באפשרותנו לפתוח אותה בצורה המקובלת

איך יודעים מתי צריך להחליף מנעול

כולנו רוצים לשמור על הבית שלנו, המשרד שלנו והחסן שלנו מוגן ובטוח מפני גנבים ופריצות. עצם הידיעה שהבית שלנו מוגן נותנת לנו רוגע נפשי. אך

לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:
או השאירו פרטים בטופס: